Heming hunting
dnes je streda,  19. jún 2024,  meniny má Alfréd,  spln: 22. jún 2024,  dnes východ slnka: 04:49,  dnes západ slnka: 20:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Trekingová obuv TETRAO Dama UNI s membránou DRY-TEX 42 - detail

kosik
položiek: 0 ks
cena spolu: 0,00 €
Trekingová obuv TETRAO Dama UNI s membránou DRY-TEX  42
novinka
počet:                  cena: 143,92 €

Veľkosť

36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
Záručná doba: 2 roky

Popis

  • Vysoká priedušnosť
  • Brúsená koža v kombinácií s odolným nylónom
  • Podrážka Vibram Fourà
  • DRY-TEX membrána
  • Vhodná na zdolávanie terénov kategórie B/C

Trekingová obuv TETRAO Dama predstavuje precízne prepracovaný model, ktorý je vhodný na zdolávanie prekážok v ťažko dostupných terénoch počas namáhavých turistík a náročných lovov. Vďaka svojim vlastnostiam má celoročné využitie, či už do chladného počasia počas zimných mesiacov, alebo počas leta do náročných trekov. Podrážka Vibram Fourà má gumený nášľap osvedčený dlhoročným používaním v armádach po celom svete zabezpečuje spoľahlivú priľnavosť či už na nespevnenom alebo spevnenom teréne a zároveň dlhú životnosť.

Medzipodošva je z polyuretánu, ktorý má tiež osvedčené vlastnosti ako spoľahlivý útlm energie alebo izoluje proti chladu odspodu. Samotná konštrukcia tejto obuvi bola vytvorená tak, aby každému nositeľovi poskytovala ten najvyšší komfort a pohodlie počas celej doby nosenia. Je vyrobená z kvalitnej brúsenej kože v kombinácii s odolným nylonomSpevnená oblasť členkov zaisťuje oporu v každom teréne, zabraňuje precíteniu ostrých a tvrdých predmetov. Ide najmä o ostré skaly a konáre. Membrána DRY-TEX zaisťuje najvyššiu mieru nepremokavosti. Obuv zároveň vďaka svojej nízkej váhe zaručuje pocit ľahkosti pri širokom rozsahu teplôt.

Obuv sa radí do skupiny UNI, vďaka čomu si svoju veľkosť nájdu dámy aj páni. Šnurovanie spočíva na základe šnurovacích háčikov a očiek s blokovacím háčikom. Ten umožňuje uťahovať holennú a priehlavkovú časť rôznymi silami. Samozrejmosťou je aj prispôsobenie samotnej obuvi a šnurovacieho systému všetkým typom chodidiel. V jarnom a letnom období poskytuje vysokú priedušnosť, počas zimných mesiacov zaisťuje pocit tepla. Zažívajte kvalitný, spoľahlivý lov a pohodlnú turistiku s jedinečnou obuvou TETRAO Dama. Brúsená koža evokuje vláčnu a jemnú kožu daniela (lat. Dama), po ktorom je obuv pomenovaná.

Táto obuv je vhodná do terénu B/C:

Obuv triedy B/C je ideálna na viacdenné výlety, náročný trekking, vysokohorskú turistiku, lov v sťažených podmienkach, kamenisté horské cesty a cesty s pevným podkladom. Kategória B/C topánky predurčuje nie len na zimnú pešiu chôdzu v snehu, bezproblémovo zvládnu aj letné podmienky v rôznych terénoch. Obuv vďaka pevnej konštrukcií a odolnej podošve dokážete využiť aj na ľahké lezenie a ferraty. Kategória B/C predstavuje ideálnu voľbu pre širokospektrálne využitie poľovníka a zabezpečí celoročný komfort pri nosení.

Membrána DRY-TEX - ide o neporéznu membrána, nemá v sebe žiadne dierky a funguje na inom princípe. Neporézna membrána pracuje na molekulárnej úrovni, čo znamená, že z vonkajšej strany neprijme tekutinu a z vnútornej strany vsiakne vlhkosť (pot) a prepustí smerom von. Svojím spôsobom to funguje podobne ako vlna, alebo špongia. Výhoda neporéznej membrány je, že je strečová. Výhodou je, že je schopná do určitej miery prepúšťať i vodu v tekutom stavu. Vlákno DRY-TEX je navrhnuté pre maximálnu antibakteriálnu ochranu, pri použití strieborných iontov, ktoré držia vnútornú štruktúru vlákien.

Výhody membrány DRY-TEX

Antibakteriálne účinky
Jemná štruktúra
Odolnosť proti zmršťovaniu tkaniny
Nebledne
Rozmerová stálosť

Parametre produktu: 

Farba: šedá
Materiál: brúsená koža v kombinácií s odolným nylónom
Zvršok: brúsená koža + DRY-TEX
Podrážka: Vibram Fourà
Hmotnosť: 600 g 1 topánka (veľ: EU 42), 1200 g pár (veľ: EU 42)
Kategória obuvi: vhodná do terénu B/C

Obsah balenia: 

Trekingová obuv TETRAO Dama
2x šnúrky

Zakúpením produktov modernej a profesionálnej značky TETRAO podporujete návrat ohrozeného druhu Hlucháňa hôrneho (Tetrao urogallus) späť do prírody. IBO POĽOVNÍK sa aktívne podieľa na zvýšenie populácie tohto druhu vo voľnej prírode a zároveň na zlepšení kvality jeho životného prostredia.

kategória:

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM