Heming hunting
dnes je štvrtok,  16. máj 2024,  meniny má Svetozár,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:07,  dnes západ slnka: 19:17
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puskohlad do 500€ - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 10.6.2009 18:59

Dobrí deň potreboval by som poradiť, chcem kúpiť puškohľad do 500€ vaše rady , postrehy a skúsenosti.

počet zobrazení: 30 521
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 2.7.2015 o 14:19

Dovolim si nesuhlasit delta je podla mna lepsia ako artemis a nove modely s HD sklami mozu bez problemov konkirovat meostaru. A mechanika (klikanie) ma delta urcite presnejsie ako meopta.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 104

komentáre

zoradiť
zobrazené 281-320 z 385 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off peter1985, 3.1.2011 o 22:42

Ak sa tovar zasiela cez prepravnu sluzbu DPH platis z celkovej ceny tovaru teda aj z postovneho, poistneho, cla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.1.2011 o 22:39

Rada Ellite je fakt neico ine vyrabane su v japonsku , jednodielny tubus sklo pozera vyborne , klikanie ciste a citelne a dobre vymedzene, mal som 3200 tactical10x42 klialo 75 MOA cista spokojnost nerad som ho predaval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 22:38

peter1985 z čoho platíš DPH ??? Z ceny??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.1.2011 o 22:37

Edu: to nemyslis vazne ze? si myslis ze za tu cenu to sklo z US dotiahnes ? :D za 399 EUR? cena tam je v USD len tak by the way... a k tomu aj ta firma musi zaplatit dopravu+poistne,clo, dph :D plus tych 5-10% marze :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 22:37

Markel aké si plati dph a aké poplatky .Keď máš osobnú skúsenosť ? Bol by som rád keby si nám to prezradil aj to aké to bolo strašne ťažké. Bushnell Elite sú normálne kvalitné puškohľady .Žiaden šmejd. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.1.2011 o 22:34

to si z ebay zrejme este nenakupoval ja mam na ebay registraciu a neikedy davno som tam kupoval LEUPOLD GREEN ring a predstav si doslo mi vyzvanie na colne konanie :D nakolko v ebay uverejnuju svoje produkty aj internet predajcovia v US- teda oficialnou cestou to ide aj s dokladom, ked sa pozries tu stranku tie sprostredkovatelske firmy tak tam mas presne ze DPH a CLO platis tak nerozumiem preco zavadzas :), z ebay nebudes platit DPH ani clo ak ten tovar bude posielat sukromna osoba-sukromenej osobe vacsinou tam sami pisu ze US only :) kupujes tovar pouzivany teda bez zaruky cohokolvek, pri niektorych veciach sa to oplati urcite ak je cena v EU o dost vyssia ale ides tam s tym rizikom vzdy , iba ak dany vyrobca je natolko flexibilny ze uzna zarucne plnenie world wide ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Markel, 3.1.2011 o 22:29

Odkaz pre jak1: skús pozrieť Bushnell Elite 3200, ja ho mám s osnovou Firefly, ktorú maličkou baterkou nasvietiš a kríž puškohľadu svieti. Puškohľad je ľahký, na osvetlenie nieje potrebná bateria vstavaná v tubuse ako pri iných značkách. Ja som ho objednal z USA cez odkaz, ale už asi nefunguje, došiel asi za týždeň a všetko v poriadku. Mám ho druhý rok a maximálna spokojonosť. Ale už aj u nás sa dá kúpiť za rozumnú cenu. Viem že to nieje Zeiss, ale určite na začiatok pre teba dobrá voľba za dobrú cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 22:28

Ale nech ma teda bude stáť puškohlad Carl zeiss 3 - 9 x 40, 399 € som zvedavý kto Ti ho na Slovensku predá za 12 000 bývalých sk odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 22:24

Vždy keď som napísal niečo o nákupe z USA za polovičnú cenu sa ozvali ľudia ktorí sa týmto biznisom živia a hanili a hanili ake je to ťažké ake 20% dph treba platiť ake je to bez záruky ako treba obrovske clo platia ktovie či to pošlú atď. Ja sa tomu nečudujem aj mňa by to nasralo :-D Poplatky sú známe i to že sa ma nebude týkať žiadna 20% dph keď si z ebay kupim puškohlad ani žiadna Sales Tax . To sú uplné sprostosti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.1.2011 o 22:24

Clo a DPH musis platit vzdy ak dovazas tovar legalne do daneho colneho uzemia ak si ho uz nezaplatil v 3 kraine ( rozumej mimo EU) od akej sumy pozri si colny sadzobnik.... k tym firmam ano to je fakt ale na takychto dovozoch nemozes vytvorit obchod lebo kupujes za maloobchodnu cenu. bolo by to nelogicke. Teda zase blud pre pripadneho dovozcu obchodnika... nemas ziadny kontakt s vyrobcom ba ani predajcom sprostredkuva medziclanok, este raz hovorim pripadne reklamacie si musis riesit v USA ( zrejme si to este nikdy neriesil, ked pises ze to ide lahko :D), dalej su tu regulacie ITAR International Traffic in Arms Regulations, kde je zoznam co sa smie a co nesmie bez LICENCIE vyvazat mimo US, tie firmy to balia a prepravuju nacierno, ak nakupuju a vyvazaju z US veci ktore su v ITARe ( a nemaju licenciu na dovoz vyvoz zrbani a ich komponentov), ak si dobre pozries tie stranky co si tu dal moezs sa pozriet na pocudovanie platis aj DPH aj clo;), ak za 700 USD kupis sklo v US plus tieto poplatky si na nejakych 700-800 eurach , podla kurzu bez zaruky na servis bez vsetkeho co k tomu tovaru mas mat,lebo mnoho vyrobcov ta odkaze na predajcu kde si ten tovar kupil pricom rozdiel 150 eur je pre teba vysoka marza obchodnikov v SR ktory plati za ten tovar aj licenciu za kazdy druh zbrane a ineho s tym suvisiaceho tovaru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 22:16

správne montag v usa je Sales Tax je to vlastne ako naša dph nevzťahuje sa však na objednávky cez internet !!! Platí ju predávajúci. Na to sa tu dnes nemusel registrovať aby si nám to tu oznámil :-D bližšie info sú na nete stovky firiem zaoberajúcich sa práve nákupmi v USA odkaz odkaz To len na margo aké je to strašne ťažké :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 3.1.2011 o 21:39

len jednu malu poznamku, pri nakupe z USA popri cle nezabudnite aj na DPH, teraz to je v SR 20%. V USA DPH nemaju takze Vam nik nic pri vyvoze nevrati. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 21:19

peter1985 vidíš práve táto informácia mi chýbala od teba ,že máš puškohľady vyskúšané osobne a si spokojný .O tom je totiž fórum ,aby sme tu debatovali akú má kto skúsenosť napríklad s určitým produktom. O tom aby sme si tu robili reklamu nie je fórum . Ja som nepreferoval žiadnu konkrétnu značku iba som sa vyjadril ,ako by som sa rozhodol ja. To keby si mi bol napísal hneď ,že si predajca ,tak to neriešim. Určite aj predajca chce mať na puškohlade zisk netvrdím že 2 x toľko ale určite keď investuje chce aj predať to Ti nemám za zlé . Ja som popísal aj iné možnosti Ty si k tomu pridal že je to ťažké . Tak nech si každý vyberie či si chce kúpiť z USA ,ebay alebo Slovenského obchodu kamenného či internetového. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 21:08

Ja si Mitickú naberiem kúsok od domu do flašiek zadara a nemusím ju kupovať pekne po tichu tam z antikorovej trubky natečie a veľmi dlho vydrží. No hruškovicu mám aj ja len ju piť nemôžem lebo ešte idem v noci po priateľku . Lebo sa len v noci môžeme stretávať :-D Dak dobrý šmak k pivu prajem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.1.2011 o 21:07

Edu: nieje to ziadny moj shop ani nic podobne viem ze je tu dovozca lebo som si to pozrel na stranke vyrobcu lebo ho tam ma aj registrovaneho to je logicke , GARANTUJEM TI ze to sklo za 600 eur na slovensko nedonesies!!! mal som vela skiel vela mi ich prejde rocne rukami(pohybujem sa v tejto oblasti) dost nato aby som vedel co je dobre pomer/cena vykon. V kurze su dalsie znacky ale momentalne mam na svojich zbraniach puskohlady znacky SIGHTRON, a ja som nikde nenapisal ze to bude 13 000 ale ten tvoj kamarat to zjavne vozi na cierno lebo dovazat tovar obchodne je nieco. tie puskohaldy niesu predrazene , mal by si vediet ze su nejake odporucane ceny pre EU a tych sa ten obchodnik musi plus minus drzat, TIEZ to nerobi zadarmo ale nemysli si ze su tam 100% marze :D to co sa doviezlo prvou obejdnavkou je uz prec doslo kopu binokularov a ked som chcel ist kupovat po dvoch mesiacoch tak uz nebolo nic na skalde musim cakat na novu objednavku, a ludia su neuveritelne spokojni... vies politika sightronu nieje konkurovat zeissu Deonu alebo swaro to by inak nemohli stat polovicnu cenu! Problem je ten ze zbytocne zavadzas ludi tu na fore ktori sa tu prisli poradit, fakt je ten ze existuje plno kvalitnych znaciek napriklad DEON s ED sklom myslim ze je top trieda ale jej skla idu 3000-4000 USD odkaz ale Odmietam sa pustat do dalsej pochybnej neplodnej diskusie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.1.2011 o 20:52

Edu, tichá Mitická je unikátna voda, hádam najlepšia. No dnes večer som si "predpísal" už dve 52% čisté hrušky. Sa mi to zdá ešte lahodnejšie, ako tá, inak vynikajúca Mitická:-)) bože a ešte aj telefón ( kámoš ) volá, ešte musím na krušovickou desítku, som ja ale alkoholik, keď "musím" :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 3.1.2011 o 20:38

peter1985 dnes iba mitickú pijem. Práve v tom je tá chyba že neviem čo je to sightron ani hawke to sú pre mňa iba nejaké kúzelné neznáme značky či z číny alebo nemecka, ako keď pozerám telešoping a predstavujú tam kúzelný mixer a kozmodisk a kadečo za kúzelné peniaze. V takom prípade je asi lepšie podľa mňa zostať u značiek ,ktoré si museli svoju cenu značky vybojovať na trhu . Na nikon som počul iba tie najlepšie recenzie ako uviedol i pepes33 a mal som možnosť si to pozrieť aj na živo je to veľmi pekná vecička . O značkách Carl zeiss ,swarovski,Docter atd. tiež nemusíme hovoriť . O nákup z USA nemám najmenšiu obavu ani o reklamáciu . Nie je to také " ťažké " ako sa môže zdať a už vôbec nie je ťažké si niečo kúpiť z ebay . Rýchla doprava rýchle jednanie !!! Z USA môšeš mať doma vecičku i za tri dni .Bežne tak nakupuje práve kamarát ktorý má internetový obchod odkaz Takže ako spomenul orol tiež by som asi zostal pri známejších produktoch na trhu.K tej cene na ebay . Neboj nebude stáť clo + doprava 13 000 sk bývalých o ktoré je v tom Slovenskom obchode predražený . clo + doprava okolo 50€ rozdiel je však viac ako 400€ medzi tým Slovenským predraženým obchodom bez obrazku. Alebo je to tvoj obchod keď tak vo všetkých fórach presadzuješ práve túto značku ??? Lebo keď na otazku v téme Ahojte.Máte niekto skusenosti z ďalekohľadom Bresser Montána 7x50??? Dáš odpoveď že citujem " A co tak SIGHTRON SII 7X50" tak potom neviem kua kto tu pije :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lanus, 3.1.2011 o 20:28

Edu - aby si nemusel "Hawke" prepočítavať, tak tu máš údaje "po lopate"; odkaz ; na živo som však z nich nevidel ani jeden ,bolo by zaujímavé dozvedieť sa od majiteľov aký je ich "skutkový stav"! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.1.2011 o 19:27

a Cenu kolko si na tom dal to ani neries, lebo v tej cene su odrazene licencie, servis, dovoz poistenie prepravy, clo, a ine poplatky doviezt tovar obchodne je nieco ine ako si ho doviezt sukromne- doslova nacierno! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.1.2011 o 19:25

Edu prepac ale mam pocit ze pijes ,SIGHTRON nieje ziadna cina :D :D :D necitas poriadne prispevky a potom miesas :D a neviem o akej polovici hovoris pocitaj postu,clo a nemas ziadnu zaruku :D kupovat sklo z vonku usa vybavovat reklamaciu je tazke zalezi vsak aka znacka Bushnell customer service je toho dokazom ako po polroku ked tam clovek zavola zisti ze to oni este ani neregistrovali :D, to za prve ma mpocit ze nemas prehlad a absolutne ti nic nehovoria parametre, a potom povies taku blbost, ad predajca neviem netusim ale fotku tam ma preco by tam mal mat nejaku fotku staci ze je tam fotka od vyrobcu ktora je detailna, ta konkretna optika pre nieco tolko stoji primerane kvalite a parametrom, a nepocul si toho zial este vela mohol by som ti hovorit este o Weaver a wortex USOptics, IOR atd ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 3.1.2011 o 19:24

Na mojej Tikke T3 Hunter - 308W , mám osobne osadený Nikon Monarch E 2,5-10x50 osvetlený bod, nemôžem naň, ani krivé slovo povedať, mne osobne vyhovuje. Tiež som sa rozhodoval v tej tvojej cenovej relácií - medzi Docter, Meoptu, Leupold, a týmto Nikonom. Nakoniec to vyhral Nikon, a neobanoval som. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 18:16

Aj tento je fajn odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 17:43

No vidíš zasa pre zmenu sa mi zdá už veľaodkaz 1000€ za nejakého číňana čo som o ňom nikdy nepočul je dosť . Keď si pomyslím ,že za tú cenu môžem mať DOCTER Classic 8x56 R ešte mi aj 200€ vydajú alebo Swarovski PF 8x50 L tiež o 200€ lacnejšie tak by som asi nešiel do toho.Tiež čo je to za predajcu keď si ani fotku produktu čo predáva nenahral na stránku ???Okrem toho na ebay stojí polovicu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.1.2011 o 17:15

aha uz mi je jasne nemyl si Hawkee co tam maju s tym ostatnym teda SIGHTRON! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 17:11

Mňa odradzuje cena za 199 super sklo 8 x 56 osvetlená osnova aký kolvek kaliber 30 mm tubus všetko nadupané že by mohol swaro a zeiss stiahnuť ocas a to všeto za pár euro a to ešte nepoznám koľko % má na predaji predajca :-D Tiež názov a ani praktickú skúsenosť nemám s touto značkou.Ba ani nikoho nepoznám čo by túto značku mal. Možno mi dá raz niekto pozret sa cez tento puškohľad .MOA ma nezaujíma čo som nejaký fyzik alebo matematik . Ja chcem vedieť zorné pole kolko je na sto metrov vidieť metrov a nie MOA počítať :-D na yardy a takéto veci . Neznášam matematiku !!!Ešte sa vrátim teda na Slovensko u kamarata v obchode kúpiš aj swarovského ,docter a ine značky pod 800€ tu máš DOCTER Classic 8x56 R pod 800€ odkaz tu máš Swarovski PF 8x50 L odkaz Tak si popozeraj . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.1.2011 o 16:48

Edu: absolutne nerozumiem co si napisal Sightron porovnavat s low cost puskohladom TASCO??? :D si musel spadnut zo stromu, 100 MOA utcite neklika ziadny zo spomenutych to za prve, OSVETLENY BOD. to je pre mna jedna neznama nakolko nan su zatazeni slovenski polovnici ale ked sa pytam kolko krat ho pouzil tak su ticho skratka kupuju to preto len aby to mali podla mna to je blbost a vyznam to nema najme ak je to na puskohlade kde sklo nieje prilis kvaitne potom vidia len cerveny bod a nic viac, Sightron ma vyborne kvalitne sklo 7 vrstiev multicoating, na rok 2011 bude mat radu s HD sklom !! , mechanika vydrzi akykolvek kaliber, ich prve puskohlady boli knstruovane prave pre BR kde su naroky na presnost a kvalitu mechaniky myslim najnarocnejsie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 16:37

peter1985 ale to všetko mal aj edenberg :-D či tasco keď som sa cez edenberg pozrel na spoločnej polovačke a pozrel som sa následne do mojej meopty 7 x 50 tak som sa smial ako kôň :-DD a to nemám 30 mm tubus osvetlený kríž už vôbec nechcem a ruší ma aj bodka už aj to stačí na reakciu zorničky ,ktorá sa následne zužuje . Na čo mi bude keď budem vidieť osvetlený kríž keď neuvidím zver . Ten názov mi robí strašne zle :-D videl som 8x50 belarus to je zažitok nitková osnova, že niktou na 50 m zakriješ betonový elektrický stlp :-D Hmla proste niečo úžasné :-D tiež som videl tasco z polska tiež zážitok :-D Ten belarus sme potom na jednom ZHčku nastrelili do V :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.1.2011 o 16:27

do 1000 e skus toto S III 3,5-10x56 Svietiaci bod a svieti a jv nizuckej intenzite ovela lepsie ako meopta klikanie 1/4 MOA rozsah az 100 MOA! 30 MM tubus, DOZIVOTNA ZARUKA odkaz , ak tam este nejaky ostal mal by byt k videniu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 16:19

lovec84 za 830€ čo je zhruba 1100 amerických dolárv sa dá v USA kúpiť slušná optika . Tu je Carl zeiss 3-9 x 40 za 399 dolárov odkaz Takže kupil by dokonca 3 ks Carl zeiss 3 - 9 x 40.Ak by dva predal, ešte by mu zaplatili ten jeho jeden :-D Alebo iná alternatíva 3-9 x 50 Carl zeiss za 600 dolárov tie by vyšli 2ks.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.1.2011 o 16:19

Napísal som v druhej časti, cit: alebo skôr zánovného. Prečo si myslíš, že nekúpi?? Ja tiež poznám ceny, ale poznám aj ľudí, čo chodia po svete a dovážajú zánovné puškohľady. A poznám aj ľudí, ktorý si kúpia puškohľad a po roku dvoch idú s cenou o polovicu dolu. Je viac alternatív, nie len SL predajne a pod. Len treba vydržať, neuponáhľať sa a všetko kúpiš, aj za dobrú cenu. No, všetko nie, to je pravda. Zdravie nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 3.1.2011 o 16:09

Orol za sumu čo uvádza jak1 nekúpi nič zo značiek čo si uviedol, nieto ešte variabil so svietiacim bodom. Maximálne Nikon, Meoptu alebo Leupold ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.1.2011 o 15:58

jak1, no v tej cene sa už myslím zmestíš do kvalitného puškohľadu, či už nového, alebo skôr zánovného. Keďže predpokladám, že nechceš mať osadenú flintu dvomi rôznymi puškohľadmi ( jeden posliedkový, druhý postriežkový - na noc ) a si "oklieštený" sumou, ktorú uvádzaš a si ochotný dať, volil by som jeden "univerzálny" puškohľad. Nejaký značkový a špičkový ľahší puškohľad variabil konštrukčne vyrobený a určený na výkonnejšie a ťažšie kalibre, keďže máš 7x64. Určite by som išiel v prvom rade do značiek osvedčených a renomovaných, ktoré majú dlhú tradíciu kvality a ktoré sú v praxi rokmi overené a nejakými šmejdami zo súčasnej krátkej doby výroby by som sa ani nezaoberal. Išiel by som najlepšie do Zeiss, Swarovski, Schmidt und Bender, Docter, Kahles a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 15:42

Pre tých menej solventných je to zaujímavá optika celkom určite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.1.2011 o 15:35

Edu: to je Hawkee anglicka znacka vyraba sa mozno v cine to nieje SIGHTROn ale ma to tam na predaj sklo to nieje zle rada 30 je vyrabana v japonsku, pani poviem Vam ak sa tu nebavime o tom spicke ze mnoho aj zmaciek vyraba svoje vyrobky v zavislosti od rady rozne Juzna Korea, cina, Japonsko- viem to priamo od vyrobcov, takze netreba si mysliet ze nizsia rada leupold bude tak kvaitna ako vyssia povedzme MARK4 atd. U SIGHTRONu viem povedat ze vsetko je vyrabane v japonsku a sklo maju vsade rovnake aj v nizsich radach maju dozivotnu zaruku to myslim hovori za seba samozrejme ze sa to nemoze rovnat so znackami z nemecka a rakuska ale aj cena je tam podstatne ina ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 15:20

peter1985 8x56 osvetlená osnova 30 mm tubus to vypadá fajn za 199€ zaujímavá cena odkaz Nemám skúsenosť tak neviem čo je to zač. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 14:59

brano 11 optiku za 299€ značky Carl zeiss 3 - 9 x 40 proste za tie peniaze nekúpiš .odkaz Prečo sa medzi desiatkami značiek v predstížnych amerických obchodoch objavuje značka Kahles zriedkavo na to si daj odpoveď už sám . Či je to tým ,že je to svetová špička alebo tým ,že sa nepredáva :-D jak1 sa však iformoval ohladne iných značiek preto som mu dal odpoveď na otázku . Ak chceš kahles založ tému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 13:41

brano11 strýko číta moc reklamných stránok v časopisoch ine opodstatnenie to určite nemá lebo kahles neni zla optika ale prvé husle hrajú Carl zeiss a swarovsky optik Tak ako sú iba dve značka foťákov Canon a Nikon potom sa ide o level dolu tam môže byť Kahles ,Docter,Meopta,S&B horná rada nikona a mnohé iné . Vieš ako denodene vymývali reklamou hlavu edembergerom to je tak dobré orechy lupať potom sa stale v istom nemenovanom časaku vychvaloval kahles ako najlepšia značka na svete :-D Ale povedať že kahles je lepšia značka ako Carl zeiss to určite nie je . Sú veci vkusu ale toto tu neplatí . To ako keby niekto povedal že lepší ako canon je kupiť si panasonic,olympus alebo pentax proste neni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.1.2011 o 13:22

este je tu moznost si kupit SIGHTRON S II, SIII vyhradny dovozca v SR je myslim odkaz ceny maju primerane optika kvalitna na urovni Leupold, NF, Weaver sklo je fakt kvalitne a ma az 7 vrstiev co ma napr IOR len v najvyssich radach ;) odkaz na stranku SIGHTRON odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano11, 3.1.2011 o 13:17

Edu,lenže moj stryko chce kahles helia csx a nie Carll zeiss. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 12:37

brano11 okrem Carll zeiss si pozri aj optiku americkú ,ktorá je diametrálne cenovo lacnejšia ako od predstížnej Carl zeiss . Takže sú aj americké značky bushnel rady elitte 4200 tuším okolo 200€ som tam zazrel niekde a mnoho iných značiek . Výborná vec za super cenu v amerike je leupold ako i mnoho iných . Veľmi zaujímavé sú tiež ceny pre nikon .Takže dá sa kupiť uplne super optika nemusíš dať cez 400€ za Carl zeiss kup si za 200€ aj menej leupolda, alebo inú značku .Respektíve to som písal pre jak1 nie pre brano11 ten chce na Slovensku tak google má nech si nájde :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 281-320 z 385 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM