Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puskohlad do 500€ - diskusia

autor: on Hunter69
pridané: 10.6.2009 18:59

Dobrí deň potreboval by som poradiť, chcem kúpiť puškohľad do 500€ vaše rady , postrehy a skúsenosti.

počet zobrazení: 30 415
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 2.7.2015 o 14:19

Dovolim si nesuhlasit delta je podla mna lepsia ako artemis a nove modely s HD sklami mozu bez problemov konkirovat meostaru. A mechanika (klikanie) ma delta urcite presnejsie ako meopta.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 103

komentáre

zoradiť
zobrazené 321-360 z 385 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 3.1.2011 o 12:11

brano11 tu nejde o cirkev ani boha aby si jej veril alebo neveril :-D Kúp si na Slovensku a daj viac ako 2 x toľko alebo viac euro . To je jednoduchá matematika . Treba zaplatiť tomu kto to nakúpi a dovezie napríklad z USA :-D Kamarát tak kupoval objektív z USA prišiel mu za 4 dni a namiesto 1700 € dal 1000€ aj s poštovným ,balným a preclením. USA nie je Rusko . Ale keď ujo neverí nech si priplatí sú len dve možnosti . Za 400€ Carl zeiss 3-9 x 50 nekupiš to je fakt Ale okolo tých 1000 € sa dá zohnať aj na Slovensku podobná optika. Samozrejme aj na nákup z USA platí záruka .V určitých prípadoch treba reklamovať priamo v USA čo nie je problém stálo by to možno 30€ to je fakt ,ale obratom za pár dní Ti vymenia za nový kus .Napríklad pre Canon platí servis a záruka po celom svete takže sa dá reklamovať aj na Slovensku . Ako je to pre firmu Carl zeiss netuším.To samozrejme beriem ako extrémnu altrnatívu ,lebo na takých optikách ako je Carl zeiss je predpoklad poruchy minimálny . Ja Ťa na nič nenavádzam iba som povedal alternatívu ,aká tiež existuje. Tiež som nehladal tie najlepšie obchody a akcie usa iba som preposlal dva náhodné linky . Tiež som nepozeral ako je na tom ebay mimochodom obchod so ziskom najviac miliard dolárov na svete / pre uja :-D/ osobne som na nakupovanie z USA počul iba tie najlepšie recenzie od ľudí ktorý takto kupujú od šiat ,topánok až po drahú fototechniku . Napríklad naposledy Stano Harvančík si objednal objektív za 8000 euro a nebál sa :-D prišlo mu za pár dní všetko v poriadku so zárukou . Na Slovensku by si ešte priplatil 5000€ našťastie že veril :-D . Len keby si sa rozhodol nakupovať z USA aby si o týžnen neobjednával ďalší kus a nepredával ho neveriacim o 50% drahšie na Slovensku . Skús si dať inzerat zoskenuj si obrazok na cenu + dovoz pridaj 50% a uvidíš koľko ľudí čo neveria sa Ti ozve :-D že ho berú aby si im ho poslal na dobierku :-D Skús predať na Slovensku vec s 20% prirážkou pre teba a uvidíš aký je to problém . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano11, 3.1.2011 o 9:21

Edu a na slovensku by si mi nevedel poradit kde sa da tento puškohlad najlacnejšie kupit,lebo stryko moc neveri dovozu z USA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 1:12

Jedna z možností je objednať si puškohlad z USA . Samozrejme ,že ludia čo puškohlady predávajú na Slovensku na to prskajú ale tu je jeden z mnoho linkov taký náhodný odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano11, 3.1.2011 o 0:33

Jager68 vedel by si mi poradit kde sa da ten kahles CSX 2,5-10x50 zohnat za taku cenu? lebo stryko si ho chce kupit. diiki za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 2.6.2010 o 16:11

brano11./bavorak..kup si Kahles Helia CSX ....2,5-10x50 za 1300€.,..nenormal.cena za puskohlad co bezne stoji cca 1800€. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano11, 2.6.2010 o 14:33

kolko gramov vazi Docter UNIPOINT 2,5-10*50? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 25.5.2010 o 10:17

mam moznost kupit Zeiss 8x56 za 700 eur...skusenost stymto puskohladom aku mate? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 10.3.2010 o 21:18

Bavorak Docter je dobra značka mam aj Classic aj Unipoint ale doporučujem si dosporit na Zeiss victory alebo na Swarovski Z6i a to je inaksia trieda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 10.3.2010 o 20:06

odkaz />

odkaz />

su to :O) normalne ceny?? tych zeiss?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 6.3.2010 o 18:51

Samozrejme ze Docter je kvalitna znacka . Je to byvaly vychodonemecky Zeiss . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 4.3.2010 o 21:21

co hovorite na DOCTER Classic 3-12x56 R????
doctrer je slusna znacka ci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 3.3.2010 o 17:56

odkaz /> tu som nasiel tie ceny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 3.3.2010 o 14:50

sniper100-na tej stranke odkaz ti ešte aj spravia cenu ja som bol velmi spokojný toď vlastná skúsenosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 3.3.2010 o 14:06

Sniper100 tu :xwolf-Igor Šallay - 0905 226 774 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 3.3.2010 o 11:34

Glen tak to mi povedz kde...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 3.3.2010 o 11:33

Aj tu sú dobré ceny odkaz bavorak a ty si kde našiel také ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 2.3.2010 o 22:34

Bavorak za 1.150 Éčiek sa dá aj u nás v SR kúpiť puškohľad Swaro 8x56 s osvetlenou osn. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 2.3.2010 o 21:50

poradte prosim...chcem pocut vas nazor...co mam kupit skor Nikon Nikon Monarch E 2.5-10x50(osvetleny) za 856 eur alebo zeiss 8x56T za 896 eur alebo SWAROVSKI 8x50 za 950 eur take ceny ponukaju na jednej stranke.....nemam moc skusenost vyuzijem vobec 2.5-10x50 alebo by mi upne stacil pevny neosvetleny??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vicik, 5.2.2010 o 6:06

Neuvažoval si o značke Leupold ? Meoptu by som nebral, dosť bolo kritiky na ňu. Nikon Monarch je kvalitou pod Leupoldom a dať prehnane veľa peňazí za Zeiss alebo Swarovski nie je riešením pre každého. Ak chceš skutočne dobrý puškohľad za prijateľnú cenu, doporučujem od Leupoldu radu VX - 3 resp. VX - 3 L so svetelným bodom. Ako ideálnu považujem montáž Leupold QR . Viac informácií. 0905634750 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2010 o 22:21

jak1 ano meopta je slušný puškohľad .Teda mám na mysli nové výrobky .
odkaz /> Samozrejme cena je tiež kvalitná :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jak1, 4.2.2010 o 21:42

ako citam ty ceske sklo nepriamo chvalite.------cisze meopta je slusny puskohlad...slusny myslim to ze sa da porovnat s nikonom napr... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2010 o 11:41

xwolf jasne ved som to popísal že mali čínsky za 180 € a vraj udajne český v ktorom je vraj údajne sklo z meopty a údajne sa vyrába v česku . Oba aj čínsky aj česká zbrojovka sa podobali ako vajce vajcu to je fakt . Preto ma zaujímajú podrobnosti či v Poľovníctve Tn zavádzajú zákazíka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 3.2.2010 o 18:33

Edu, v pohode, ja som ta nechcel tymi par riadkami urazit. Ak to tak vyznieva,pardon. To len na margo toho,ze v niektorych "obchodoch" ak vidia menej technicky zdatneho zakaznika, predaju mu takmer hocico.
Schvalne napis do Googla heslo "china riflescopes" a urcite vypadne x-odkazov na surodencov puskohladu Ceska zbrojovka,Tactical a pod. Ako by boli z jedneho vajca.....jednoducho za tu cenu nie je mozne vyrabat a predavat puskohlad s kvalitou,ktora neuraza zakaznika a uz vobec nie s ceskym sklom (tiez nie je zadarmo). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.2.2010 o 18:02

Tiež ma neberte za nejakého odborníka na puškohľady .Takže moje vyjadrenia sú iba laické . Viem že Zeiss je jednotka a korešponduje mu swarowski . Poznám i kvalitne značky z katalogov a recenzí . Ale nie som predajca ani tester . Strielal som pár výstrelov z rôznych puškohladov ,ale to nič neznamená . To sa dá posúdiť dlhodobým používaním ,reklamaciami u výrobcu a porovnavaním či už za šera alebo inak v praxi . Samozrejme že ked stojí puškohlad 100€ a iný 3500€ bude tam určite dosť rozdiel . Osobne by som sa chcel v diskusii s priateľmi poľovníkmi dozvedieť čo je dobré a čo zlé ale hlavne zosúladiť cenu a kvalitu čo najefektívnejšie . Pri fotoaparátoch to viem celkom slušne poznať a samozrejme i zargumentovať . V puškohladoch nemám až taký prehlad . Takže keď príde Belson a sprdne ma prípadne xwolf ok beriem netreba však osočovať sa iba argumenty . Tiež nie som vševedko a rád sa dozviem nové veci od skúsenejších . Konkretne by ma zaujímalo či sú v českej zbrojovke osadené sklá od meopty . Či sa montuje v číne by ma tiež zaujímalo aj keď to by ma veľmi netriaslo . Lebo v číne sa robia ine značkove veci ako český puškohľad . Napriek tomu by som sa to relevantne rad dozvedel či je to tak !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.2.2010 o 17:45

majk nepochybujem o tom . Len by ma zaujímali podrobnosti či je na puškohlade napísané made in china a či to naozaj neskladajú zo sklami od meopty atď . Tým netvrdím že to tak nie je . Cena je naozaj podivná . Kamarát si tento kupoval bol som pri tom v Trenčíne . Nevyvracal som mu to lebo on je konzervatívny . Kupil si pekne S&B SPCE lebo to je najlepšie a tým to haslo pre neho . Pri puškohlade mu ukazali dva druhy jeden bol čínsky a druhý vraj český zo sklami od meopty . jeden stal 180 € ten český 280 € približne . Takže teraz neviem ako to je vlastne ten čínsky bol na prvý pohlad totožný ako ten český . Tiež by ma to zaujímalo ako to vlastne je . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majk, 3.2.2010 o 17:36

ZDRAVIM.Puškohlady česka zbrojovka sa robia presne v tej istej tovarni v čine ako slovenske Tacticaly a niekedy sa dovažaju presne vtom istom kontajnery. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.2.2010 o 12:55

Fakotom je ,že relevantných recenzí prípadne jasné deklarovanie čo to vlastne je tá česká zbrojovka nieto . Tu je nejaká debata ale či je relevantná neviem .
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 2.2.2010 o 22:58

Edu: puskohlad Ceska zbrojovka - sklo od Meopty a cesky povod??? :-))) .......... Hento cudo videlo cesku zem az ked to vypadlo z kontajnera, v ktorom to pricestovalo z Public Republic of China. Kde zase ludom tlacia taketo bajky....? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jak1, 2.2.2010 o 19:49

ked ja akosik tej meopze neverim......laka ma ale neverim........ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.1.2010 o 20:53

60 mm to je riedna štrúdla :)) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.1.2010 o 20:51

zaujímavé sa mi zdalo i toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.1.2010 o 20:49

v Trenčíne ponúkajú toto odkaz /> či je to dobré neviem pozeral som cez to celkom fajn to vypadalo za tie peniaze . K tomu je to české a sklo je od meopty . Plnené plynom aj bodku to má aj pevný tubus 30mm celkom fajn osnova . Takže ja neviem v pomere cena kvalita celkom fajn . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.1.2010 o 20:45

bavorak poznám ak Ti nebude prekážať 3 násobná cena za Carll zeiss tak neni problém ! V USA stojí tamtá asi 330€ Tu je lepšia zeisska ale stojí 1450€ odkaz />
skús pozrieť sem : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 12.1.2010 o 20:23

pozri sa na odkaz, poskytuju tam aj zľavu na Meoptu. Majitel obchodu je veľmi seriózny pán. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 12.1.2010 o 20:11

Edu
jasne ...len keby sami chcelo je dost koplikovane..ci?
nejak dobra sranka na slovensku ci cechcach? nepoznas? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.1.2010 o 20:00

Niet čomu neveriť problem je len že tovar posielajú iba pre americký trh čiže treba to doviesť cez firmu . Tých firiem je samozrejme veľa . odkaz /> Ja som si nič neobjednával . Ale ked si objednáš 3 ks mohli by ti tie dva zaplatiť ten tvoj jeden . Strach by som nemal vôbec žiaden . Americké obchody nie sú čínske ani ruské. Toto je seriozny obchod podobne ako Cabelas . To je samozrejme môj názor . Ano môže nastať problém v zdlhavej reklamácii . Ale pri Carl zeiss sa niečo pokazí ťažko . Ja som reklamoval vyfučanú meoptu a čakal som 3 mesiace potom mi ju konečne dodali a vôbec nebola opravená na čo som prišiel až v zime . Takže ani meopta nie je výhra . A povedzme si že meopta a Carll zeiss je trocha rozdiel . Tubus je tam palcový v čom za tú cenu nevidím problém . Samozrejme ke´d si pozrieš širokú ponuku nájdeš tam veľa iných puškohľadov.Samozrejme koncové rozhodnutie je len a len na tebe . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 12.1.2010 o 19:44

Edu
fajn ceny...objednaval si odtial daco?? odkial pochadza tovar myslim Rakusko,USA,NEmecko?
da as tomu verit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off magyaricsd, 12.1.2010 o 19:21

army9,nemám preklep.Je to Meopta Artemis 2100. 3 - 12 X 50. /päťdesiat/ so svietiacím bodom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 321-360 z 385 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM