Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Najvhodnejšie strelivo značka a typ na kaliber 270Win? - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 3.12.2008 15:58

Poprosim všetkých o osobné skúsenosti s 270w ake používate strelivo a všetko okolo tejto ráže

počet zobrazení: 51 234
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 30.4.2014 o 19:58

Ja som ten rok presiel zo 7x64 na .270win. Tak som zvedavy. Na zaciatok som zvolil hornady IB SPF a alwrnativa je barnes ttsx. .270win je velmi zaujimavy kaliber ako po balistickej stranke tak aj vyberom streliva...nerozumiem celkom preco sa ho ludia na SK boja...posla mna je to zaujimava ekvivalent k 7x64 ale balisticky lepsi..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 323 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off motaq, 10.5.2014 o 23:22

Takze Barnes TTSX v kal. .270Win. uspesne odskusane, zatial na 2 kusoch srncov. Mozem povedat, ze som viac ako spokojny. Pridal som aj foto jedneho ulovku odkaz. Oba kusy strelene na vzdialenost do 60m, prvy zhasol v ohni, druhy po rane padol na mieste, nasledne sa zdvihol a chcel odskocit ale urobil len jeden.dva kroky a zhasol. Prvy bol streleny z pravej strany za lopatku a strela pokracovala sikmo dopredu cez lavu lopatku von. Druhy bol streleny z lavej strany rovnako za lopatku, strela pokracovala sikmo dozadu a vystrel bol na slabinach. Zial z druheho nemam fotky k poskodeniu diviny, ale co som si stiho pozriet tak vstrel bol velmi podobny ako pri prvom strelcovi, vystrel len diera v slabinach, samozrejme ine poskodenie vnutornych organov (traviaceho traktu). V kazdom pripade strelivo urobilo velmi dobru pracu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 2.5.2014 o 20:59

Tak nezabudni potom pridat do účinkov tie "krvavé"lopatky,aby sa toho kalibru prestali ludia tak "bát". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.5.2014 o 20:56

akurat dnes som o tom hovoril s nofim takze padlo rozhodnutie na ttsx tak som zvedavy ako sa to bude spravat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 2.5.2014 o 20:51

SST je vyslovene strela na dlhšie vzdialenosti,ked už nemá vysokú rýchlost,čím sa pekne otvára ,sposobuje potom takmer vždy priestrel a nefragmentuje.Takže aj u 270 je to dobrá volba,len tá vzdialenost by musela byt okolo 200m.Paradoxne mne v 25-06 ani na blízko absolutne nefragmentovala,ale bolo to v laborácii Hornady Superformance a zrejme ten špeciálny prach má na tom svoj podiel,za normálnych okolností by sa mala rozpadnút na kúsky.TTSX je excelentná strela a v rýchlych kalibroch ako 7RM som videl zdokumentované vynikajúce účinky-stačí sa opýtat nofi-ho.Priestrel zaručený a bez podliatin aj v týchto rýchlikoch a v spojení s 270-kou to bude paráda.Už len DOBRE trafit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 2.5.2014 o 19:52

s Hornady SST som nemal dobré skúsenosti v 7x64, veľmi mäkká,silno fragmentujúca strela. Mohol by si otestovať tie Barnes TTSX :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 2.5.2014 o 19:15

Bleiker přesně si popsal účinek Interbondu.Myslím,že do našich podmínek převážně na zvěř do 100kg je vhodnější od Hornady střela SST. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 2.5.2014 o 15:20

Prave to CDP sa sprava vcelku kultivovane,aj ked tiež to nesmie byt do 100m,lebo rozbite to nebude,ale podliate určite trochu ano.A na počudovanie ten moj dotyčny priatel na holu a slabšiu zver s uspechom použival aj Normu Bleispitz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.5.2014 o 10:05

Bleiker, a co zobrat na srnciu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 2.5.2014 o 8:02

Hm,osobne v dobrom vystríham pred prehnaným optimizmom u Hornady IB v 270.Výborná iba na velké kusy čiernej zveri a jeleniu v ruji.Tam naplno odovzdáva svoju energiu a gula sa velmi pekne otvára.U ostatnej zveri tá gula prestrelí všetko,čo jej príde do cesty s velmi malým strelným kanálom,nasleduje len velmi slabé farbenie a hlavne dlhé odbehy.Priatel po 4 ks po sebe u danielej a diviačej zveri túto strelu radšej odložil na ruju a prešiel na BLASER CDP-zbran SAUER 202 s 600-kou laufom.Vrcholom u IB bol priestrel daniela na 130m a gula prestrelila ešte slabú brezu za ním.Po rane na plúca odbeh takmer 200m,v hustom lese sme mali čo robit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.5.2014 o 10:19

270 Win je v pohode do horskeho reviru aj na strelbu do 100m. Feri Hornady IB SF je velmi dobra volba... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.5.2014 o 9:15

Sumcar urcite dam. Zatial bola moznost odskusat len na strelnici, tu velka spokojnost aj s ttsx a aj s ib. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.5.2014 o 9:13

Bleiker s tym trendom mas pravdu, a ten hprsky revir tiez...len mam skusenost ze do srncieho rieviru kde by sa podla mna 270win hodila uplne elegantne si clovek vyberie 308win....ale samozrejme je to kazdeho osobna vec, len ma trosku mrzi ze dobry kaliber je vela krat zaznavany bezdovodne.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off BLEIKER, 1.5.2014 o 8:33

motaq-z nasledovných dovodov-momentálne je preferovaný trend -velký priemer a čo najtažšia váha strely-čomu sa 270 uplne vymyká.A tiež ak si má niekto vybrat sedmu,tak na 7x57 sa už zabúda a tak 9 z 10 si zvolí klasiku-7x64.No a pre 270 treba mat aj nejaý ten terén-resp.vzdialenost,do horského revíru do 100m to moc nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 1.5.2014 o 0:53

daj prosim vediet ake su vysledky, hlavne Barnes TTSX ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.4.2014 o 19:58

Ja som ten rok presiel zo 7x64 na .270win. Tak som zvedavy. Na zaciatok som zvolil hornady IB SPF a alwrnativa je barnes ttsx. .270win je velmi zaujimavy kaliber ako po balistickej stranke tak aj vyberom streliva...nerozumiem celkom preco sa ho ludia na SK boja...posla mna je to zaujimava ekvivalent k 7x64 ale balisticky lepsi.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off Stagstalker, 30.4.2014 o 10:05

Milovec: Cenu až tak neriešim, ročne nenastrieľam toľko zveri, aby som musel prerátavať cenu náboja. A so strelivom, ktorým lovím netrénujem, nato existujú podstatne lacnejšie patróny :) Ale aj tak, CDP robilo len mierne lepšiu robotu a za tých 16-20 eur na krabici mi to nestálo. Zvolil som kompromis medzi pomerom cena-výkon a neľutujem, keď ma KS sklame, v zálohe mám práve CDP. Čo sa týka presnosti, RWS KS mi lieta tak, že sa mi občas podarí na 100m streliť 3 rany tak, že sa vzájomne dotýkajú. Bežne som však v rozptyle na 100m okolo 0,9-1,0MOA a viac nepotrebujem, pokiaľ na 150m trafím každou ranou podpivník, výčitky čo sa streľby týka nemám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 30.4.2014 o 8:41

Nezabudajte na Federal so strelou Trophy Bonded TIP a Hornady so strelou IB... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off milovec, 29.4.2014 o 23:52

Stagstalker píšeš, že najlepšie skúsenosti máš pri 270 Win so strelivom Blaser CDP ale používaš RWS. Je to kôli tej cene? Keď porovnáš presnosť ktoré je presnejšie, ak si porovnával? Mne v kal. 9,3x62 vyšla lepšia presnosť u RWS ako u CDP. Do 270 Win mám aj RWS KS 9,7 g, ešte len čaká na príležitosť. Kúpil som viac druhov streliva na inzerát za dobrú cenu, preto som chcel každé vyskúšať, nešlo mi výhradne strieľať "balvany" Jager68, len som napísal svoje zistenia. Napr. v RWS HMK sa mi to tiež prejavilo ako šrotovník pri strele na krk diviaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 29.4.2014 o 23:14

Ma niekto skusenosti so strelivom hornady GMX v tejto razi ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 26.12.2013 o 11:03

Jager ma pravdu, 130grainov, cize nejakych 8,4g je pre .270win to prave orechove, verim vsak, ze niekomu v horskom reviri sa to moze zdat malo(opak je pravdou, 270win sa vtedy krasne vykonovo prejavi) a nachylne na prekazky(s tym mozno suhlasit). Na druhej strane 10,1g sako hammerhead je v .270win kvalitne strelivo, napriklad evo rovnakej vahy od rws sa tak dobre nesprava. Asi najlepsie s cim mam v 270win skusenosti je cdp od blasera. Ja som si nasiel kompromis a strielam 9,7g rws ks, som s tou strelou velmi spokojny uz 8 rokov, pomer cena-kvalita-vykon je u neho najlepsi, pada mi po tom vsetko, poskodenie diviny v norme, zver farbi a po dobrej rane je do 40m od nastrelu, spravidla priestrel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 26.12.2013 o 9:43

270Win. Je stvorena na strely 130 grain.devastaciu zveriny po zasahu,hlavne u diviakov,by som vobec neriesil. Ked chcete strielat 10,1g. ,,balvany"..tak si nekupujte 270Win.....:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milovec, 25.12.2013 o 21:36

Priatelia som rád, že sa opäť oživila táto téma, medzi časom som aj ja zakúpil 270Win. Po tohoročnej sezóne môžem skonštatovať, že strelivo Sako Hammerhead 10,1g je uspokojivo presné a tiež šetrné ku zverine a vždy došlo k priestrelu zveri. Testoval som tiež Barnes Vortex TTSX, no u dvoch strelených lanštiakoch bola dosť veľká devastácia a to na vzdialenosť nad 100 m, takže ho nepoužívam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 25.12.2013 o 11:25

Igor...to co si napisal je vyborna volba.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off filda, 23.12.2013 o 20:41

Dlouho jsem používal S&B SP 9,7g, ale před třemi roky jsem přešel na Sako Hammerhead 10,1g a jsem max. spokojen. Zvažoval jsem i zmíněné Hornady, ale Sako u mě zvítězilo a nebudu už měnit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igoret, 23.12.2013 o 9:27

poprosím máte skusenosti do 270Win...z Hornady 270win 130 gr. Interbond Superformance .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off huber, 22.3.2013 o 10:30

Nechcem otvárať novú tému tak som to dal sem:má z Vás niekto skúsenosti so strelivom Norma Kalahari v týchto príp.iných kalibroch? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 21.3.2013 o 12:54

Daj si tam 10g KJG a 270Win ti netreba..NOFI by ti povedal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off huber, 21.3.2013 o 12:19

iboo!Ten accubond by sa dal asi len prebíjaný .Vulkan som strielal a ešte mám aj pár kusuov,ale skusenosti mam dosť niejednoznačné.270W som kupil ako druhu hlaveň a chcem to použivať na posedy aj na väčšiu vzdialenosť.Bude to asi interbond alebo accubond.Na pirš a do lesa zase tu 9,3 a skusim Normu Plastspitz -alebo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 21.3.2013 o 0:36

huber - daj do 9,3x62 nosler accubond 16,2 g a 270win budeš mať zbytočnú. Vulkan do 9,3x62 velmi nie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off huber, 18.3.2013 o 14:57

spito270!mam ešte zopar Vulkanov tak to vyskušam na diviaky lebo ešte diviaka som s tým nestrelil uvidim ake budu učinky a potom sa rozhodnem,chcem to na posed! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 18.3.2013 o 14:04

huber, ten vulkan pracuje v 270ke vyborne. No kedze mate tu 9,3ku, dajte prednost niecomu lahsiemu (8,4g). Nosler Accubond alebo Interbond od Hornady, teraz to strielam, spolahlive za rozumnu cenu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off huber, 18.3.2013 o 12:52

Ja som zvolil k 9,3x62 ako alternativu 270W a hladám teraz k tomu "ideálnu" strelu teraz použivam 10,1g Normu Vulkan nemam zatial s tym velké skusenosti,ale rad by som vyskušal aj dačo ine.Nosler Accubond sa mi vidi tiež celkom dobré,poradte! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 10.3.2013 o 15:27

Mne tiež srdiečko piští po .30R Blaser v zlamovačke. Ja osobne som 12 rokov poľoval s .308 W a je to super kaliber. S .270 W skúsenosti nemám, takže k tej sa nevyjadrujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 10.3.2013 o 14:59

Ja osobne max do 7mm. preto radsej 270Win ako 308Win.Je to tak trochu konzervativne ale co uz. Jedina vynimka je jednoranovka v 30R Blaser. alebo 8,5x63 v opakovacke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 10.3.2013 o 13:59

Orol-vieš že 10,7g celoplášt v 308 bude mat vačší TKO ako 9,7 g dvojjadrová strela v tom istom kalibri?!To je taká otázka ,čo si zadal,že na nu nie je fundovaná odpoved,lebo ja by som ti hnede položil aspon 5 podotázok,lež by som ti odpovedal anakoniec by sme sa aj tak dostali tam,kde sme už teraz-je to takmer jedno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 10.3.2013 o 13:20

ťažko povedať či uprednostniť ten alebo ten kaliber. Je to vec vkusu a sympatií. Ani jeden kaliber neni zlý, takže výber je naozaj čo človek uprednostní. Výber streliva je naozaj širší pre 308W ale povedzme si rovno že koľký z nás potrebujú v praxi využiť také veľké množstvo druhov striel???? Aj tak sa človek nakoniec prikloní k dvom alebo trom laboráciám pri ktorých potom zostane... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.3.2013 o 12:51

Čo poviete na názor, je rozumnejšie uprednostniť 308 oproti 270 ? P.s- kratší náboj, obrovský výber streliva, väčší priemer strely - TKO, atď atď... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brblos, 10.3.2013 o 10:53

Partition je super strela, ale TBT je niekde inde ,hlavne pre lov 200+.Strielam to v špringu v HE , tento tok chcem vyskúšať Trophy Cooper ,ktorý má podobnú konštrukciu ako barnesácke TTSX ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 10.3.2013 o 10:34

Pozeral som stranku federalu a TBBC som tam uz nenasiel len TBT, ale ako citam, tak sa to uz vysvetlilo. TBBC strielal kamos v 300win.mag. a bol spokojny. SST je udajne mlyncek na maso, vysoka ranivost, ale udajne dost poskodzuje aj divinu. A co federaly so strelou Nosler partition? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 10.3.2013 o 9:50

MMaska presne tak. Ja o 270win uvažujem ako alternativu za magnum kaliber..TBT alebo Superformance (Interbond+SST) maju uplne rovnake hodnty..E 4000J V 975m/S a 8,42g...uz len použivať podla druhu lovenej zveri.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 323 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM