Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Najvhodnejšie strelivo značka a typ na kaliber 270Win? - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 3.12.2008 15:58

Poprosim všetkých o osobné skúsenosti s 270w ake používate strelivo a všetko okolo tejto ráže

počet zobrazení: 51 114
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 30.4.2014 o 19:58

Ja som ten rok presiel zo 7x64 na .270win. Tak som zvedavy. Na zaciatok som zvolil hornady IB SPF a alwrnativa je barnes ttsx. .270win je velmi zaujimavy kaliber ako po balistickej stranke tak aj vyberom streliva...nerozumiem celkom preco sa ho ludia na SK boja...posla mna je to zaujimava ekvivalent k 7x64 ale balisticky lepsi..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 323 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Peter10, 13.1.2016 o 20:17

No Pista na vlastnej koži by som ho skúsiť nechcel... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pistaK4, 12.1.2016 o 23:25

zdravím mam 270 win skúšal som všelieke strelivo mal som RWS to sa dosť trieštilo keď trafíš kosť, nechcem robiť zlu reklamu ale nesadlo mi to(môj názor) tak som skušal SAKO Hammerhead 10,1 v celku spokojnosť pomer kvality a ceny je fajn podla mňa je to dosť ťažká guľka, stále to nebolo to pravé orechové... momentálne mam Norma oryx 9,7 a poviem že už dávno som nebol tak spokojný zo strelivom, cena je trosku vyššia ale oplatí sa... Strelivo Federal som ešte neskúšal ale kamarát je s ním veľmi spokojný.. je to na človeku ako mu to sadne treba skúsiť na vlastnej koži... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Mysho22, 7.1.2016 o 10:33

richard99: Pozri si túto tému odkaz nakoľko je 270win blízko 7x64 tak by mohlo mať podobné ak nie isté účinky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off richard99, 7.1.2016 o 10:28

Zdravím všetkých, chcel by som sa spýtať na strelivo RWS green evo, v kalibry 270 win, hlavne ma zaujíma správanie zvery po zásahu, poškodenie diviny podľa druhu ulovenej zvery, presnosť si už otestujem sám, či sedí mojej puške. Ďakujem , s pozdravom lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 23.11.2015 o 7:28

Skus Federal soft point ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rezen, 22.11.2015 o 22:36

Zdravim ... aj ja mam 270tku, kupil som ju s pomerne velkou zasobou 9,7 gr SaB nabojov, a uz mi dochadzaju tak sa rozhodujem co kupit... strielam vacsinou jeleniu, a viac krat sa mi stalo, ze na nastrele ziadna farba. Asi skusim 10,1 gr. SAKO, či ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirec7, 1.9.2015 o 20:43

BLEIKER. Ďakujem za informáciu. Skúsim sa nakontaktovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 1.9.2015 o 16:09

mirec-strelivo vozí HERMES BA ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirec7, 31.8.2015 o 18:14

Pover point 9,7g 270 W - Má niekto informácie o strelive Pover point 9,7 g 270 W. Kde by sa dali na Slovensku kúpiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FADRE, 18.2.2015 o 17:30

SaB vystrieľaj na silvestra do vzduchu na to je dobré to strelivo. inak spokojný budeš s RWS KS 9,7 Federal SP 9,7 alebo Hornady interloock ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cergovtulak, 9.2.2015 o 8:45

S federalmi 9.7rn mam vyborne skusenosti trochu tvrdsia strela ale velmi kompaktna pri velkych kusoch funguje perfektne nepodlieva a nerozbija prestal som ju pouzivat lebo som ju nemohol zohnat preto mam teraz sako ale ked ho dostrielam chcem vyskusat federal fusion 9,7g to by mohlo byt to prave orechove v 270w uvidime. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 9.2.2015 o 8:41

Mikur, mne osobne sa strašne páči strela Nosler Accubond, ale neviem, či sa dá u nás zohnať, pasovala by tam 130GR. Potom je aj super Federal TBT, ale neviem tiež, či sa dajú zohnať u nás... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikur, 9.2.2015 o 8:18

cergovtulak - vidím, že v 270 Win si používal aj Federaly Power shocky. Chcem sa spýtať aké si mal s nimi skúsenosti na ťažších kusoch vysokej, príp. diviačej. Používal som ich tiež, avšak strelených s nimi mám len pár menších kusov - srnčie, diviačata - vždy prestrel bez podliatin. Vyzerali byť o.k. Kvôli ich momentálnej nedostupnosti som vzal jednu krabicku Hammerheadov, tak uvidím pričom nakoniec ostanem. Ak má niekto ešte skúsenosti s Federalmi v 270 Win, budem rad za príspevky. Diky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off baranovo, 8.2.2015 o 21:18

Ak je tak, mám celkom problém. ja budem kupovať dakedy v apríli. Dúfam, že vychytím dobrú dodávku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 8.2.2015 o 19:55

baranovo - To žiaľ nie je blbosť ,ale nová prekvapujúca reálna skúsenosť z vlaňajšieho novembrového nákupu z úplne čerstvej dodávky !!! Strely sa už i pri škrtnutí o rebro úplne vyvliekajú z plášťa, trieštia na niekoľko kusov a menia smer aj o 60°!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 8.2.2015 o 16:29

Nepochopím niekoho, kto toto povie na Hammerhead. Totálna blbosť. Podľa mňa a 90 percent ďalších poľovníkov je sako super strelivo. Nikdy som nemal problém a myslím, že tých škatúľ som vystrieľal dosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on lanus, 8.2.2015 o 15:21

cergovtulak - Buď rád ,že si s tým Sakom Hamerheadom natrafil na dobrú dávku; pri troche smoly pri ďalšom nákupe môžeš mať s ním podobný problém ako so S.B. !!! Najväčším problémom európského streliva (na rozdiel od americkej produkcie) je nevyrovnaná tvrdosť použitého olova !!! "Mechanické bondovanie " je totiž účinné iba u olova s dostatočnou tvrdosťou !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cergovtulak, 8.2.2015 o 10:22

ja som pouzival 15 rokov sab rok vyroby 80 roky super strelivo na komoru skoro vsetko prestrel nerozbijalo bol som velmi spokojny .Ked som ich minul tak som si kupil novu produkciu od sab katastrova so starymi neporovnatelne momentalne pouzivam sako ham. slusne strelivo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 7.2.2015 o 22:25

S@B 9,7gr. v 270tke používal otec cca 20 rokov, bolo to vtedy "ešte" poctivé strelivo, najmä čo sa týkalo rozptylu, ALE, väčšina nájdených striel v zverine bolo "vyzutých", teda často nachádzal iba obal strely, "kalíštek" bez oloveného jadra. Zver, zväčša jelenia a diviačia, bývala málokedy prestrelená. Po zásahu kosti na vstrele, v oblasti rebier bývali veľké podliatiny, u srnčej zveri niekedy až nevhodné na konzum. Spomína, že niekedy sa strela správala doslova nevyspytateľne, najmä pri love líšok, niekedy bola rozbitá, niekedy sa nemohla nájsť stopa po vstrele a výstrele ako po celoplášti. V súčasnosti používame RWS 8,4gr., podliatiny podľa miesta zásahu, ale strely, ktoré sme našli boli stále kompaktné s minimálnym úbytkom na váhe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off baranovo, 7.2.2015 o 21:15

Keď vravím trochu tak je to naozaj trochu. Srnčiu strieľam na zadnú komoru a nestalo sa mi, že by niekedy podlialo. Podleje len vysokú pri zásahu na lopatku. Inak je to v norme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off spito270, 5.9.2014 o 19:46

neviem ako u 308, ale 270W je uplne na mieste takto ,,nadupat". Vyhol by som sa tvrdeniam, ako tu poniektori amateri poznamenali napr. na normu oryx, ze strela sa sprava ako celoplast. IB a oryx su podla mna strely podobnej konstrukcie, chemicky bondovane. Su KOMPAKTNE nie TVRDE. A pri ustovke cosi malo pod 1000 m/s ma aj celoplast problem spravat sa ako celoplast :-) Ja som s IB nezazil nikdy nic take ako cisty priestrel, no nedovolujem si v ziadnom pripade tvrdit, ze sa to nemoze stat. Skusenosti su rozne. Hammerhead som nestihol vyskusat, no kamos ma v 7x64 dobre skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 5.9.2014 o 11:39

Agbar to dobre teraz vystihol-u Hornady je obrovsky rozdiel v klasickej rade a v rade SPF-je to dane uplne inym typom prachu,ktory sa v rade Superformance používa a preto aj tie rozdiely . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 4.9.2014 o 20:32

V 270 win interbond neviem posudit ale v 308 to podlievalo niekedy strela mala svojsku chut zmenit smer je to kua nadupade strelivo v rade superformance. Preto som do 270 win volil sako hh na vzdialenosti okolo 150 m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 4.9.2014 o 20:16

Ano cena u Hornady všeobecne je výborná,musím však potvrdit,že hlavne u holej zveri a slabších kusoch pri plnení odstrelu do výkupu známy po 4 temer hladkých priestreloch jednoducho prešiel na CDP,PRITOM ZBRAN,OPTIKU A STRELIVO MAL NA MOJE DOPORUčENIE.tiež som nechápal,s CDP skutočne vynikajúce výsledky-cenu neriešim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off spito270, 4.9.2014 o 9:48

BLEIKER, pises ze tvoj znamy mal zle skusenosti s hornady interbond. Trosku mi to je cudne, pretoze som toto strelivo pouzival v 270tke 2 roky a ani raz som sa nastretol s tebou spominanym problemom. Tiez som to strielal z 60 cm hlavne. Vynikajuci stop efekt, minimalne poskodenie zveriny a penetracia tak ako pises. Ja za seba mozem toto strelivo len odporucit. Uz len spomeniem jedno, nemenej dolezite, ze aj ta cena je prijatelna pre kazdeho. Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 4.9.2014 o 5:57

Ja som mal tento problém v Z-ke podobne ako pandur1 a tak ako hovorí nie je to strelivom. Ja som to neriešil brusenim nábehu ale predsa len strelivom. Geco expres s plastovou špičkou to vyrieši... Téma je 270w. Mám s101 270w ale naboje som musel paradoxne vyberať podľa nábojníc co som tu uz niekde písal. Momentálne mam norma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 3.9.2014 o 10:57

Tak problem, aj vdaka nizsie uvedenym radam, vyrieseny. Treba obrusit ten nabehovy kuzel na puzdre zaveru pred komorou hlavne. No sem tam mi skutocne trosililinko lizne olovo z toho "kladiva" ale je to o 95 perc. lepsie. No znacny rozdiel v zlepseni sa ukazal aj po vyzihani pera podavaca. Radovi100 podakovanie za "konzultacie". Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 29.8.2014 o 22:12

Chlapci vdaka za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 29.8.2014 o 21:36

Hrana nábojovej komory to oreže, ale na vine je nábehová ploška nad nábojovou schránkou. Riešil som to pred dvoma týždňami na ZKK 601 puškár ju prebrúsil Dreemelom a bolo hotovo. Celá operácia netrvala dlhšie ako 5 minút. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off pandur1, 29.8.2014 o 20:16

agbar to nie je strelivom, robí to nábehová hrana nábojovej komory, treba s tým ísť za zbrojárom a trochu ju upraviť. Mne to isté robilo v Ztke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 29.8.2014 o 20:13

Zdravicko. Pani nemate zle skusenosti so sakom hh 10,1 g v ceskych zbraniach. Ja som teraz zistil, mam zkk 600 s novou hlavnou cz 550, ze ked dam viac ako jeden naboj, tak mi naboje narazaju do hlavne, ak prebijem rychlo a silnejsie, tak oreze olovo. Doposial som to nezistil, nakolko pri nastrelovani som vkladal po jednom a na love mam cudny zvyk vlozit naboj priamo do komory a dalsi v schranke pritlacim prstami ked zatvaram zaver. No jeden naboj mi na strelnici podalo zo schranky bez problemu. Neskusal som ani ine naboje, lebo puusku som nedavno kupil. No na skusku skusane 30-06 s ostrejsou strelou a tie podavalo vsetky OK. To sako je v mojej puske prihrube, ale ucinky vynikajuce. Stretol sa s tym niekto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 7.8.2014 o 10:22

Ved práve,pretože 270 aj 7RM majú "málinko"inú balistiku od tých iných kalibrov nehovoriac o balistike pri monolitovh ako je TTSX,PRETO SOM NA TO UPOZORNIL.To že sa otvára aj na srnčom je fakt,avšak letí a letí dalej.Inak je to vynikajúca strela,to sa musí nechat.U mna je ideálna v teréne,kde zver stojí vo svahu a viem,že v nom aj skončí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off nofi, 6.8.2014 o 22:22

Mozem potvrdit ucinok strely Barnes, hoci ju strielam zo 7 mm rem mag a nie 270tkou. Gula sa otvori okamzite a nemeni tvar celou drahou letu aj ked narazi na kosti. Mam to potvrdene pri vacsich kusoch, kedy som strelu nasiel (2 x). odkaz Je pravdou, ze treba pri rychlich kalibroch a zvlast s monolitmi brat ohlad na to, kde gula zaparkuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 6.8.2014 o 21:42

Bleiker, je to mozne, ale podla mojej skusenosti a aj podla znakov na zvery sa tato gula konkretna Barnes TTSX otvara aj na srncej zvery hned po prieniku cez kozu. je to pekne viditelne uz na vstrelnej stane kde vstrel je dierka po guly ale uz z vnutornej strane je viditelne otvaranie sa strely a vystel je aj na srncej zvery poznatelne vacsi a zodpoveda tvaru otvorenej gule. ale v kazdom pripade suhlas, netrafena rana pri tomto kalibry moze letiet velmi daleko. ale to hrozi pri viacerych kalibroch nie len pri 270Win. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 6.8.2014 o 21:37

Len si k tomu dovolím jednu poznámku-u tejto ráže s touto strelou si strelec musí byt 100%istý,že aj pri chybenej rane vie presne,kde gula skončí,tá sa totiž túla častokrát ešte hodne daleko aj pri priestrele zveri-zvlášt pri srnčej,ktorá nepredstavuje takmer žiadny odpor pre túto ráž s danou strelou-osobná skúsenost s velmi podobným kalibrom.Velký bacha na to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 6.8.2014 o 21:28

Minuly tyzden ulovene tri srnce, kaliber .270Win, strelivo Barnes TTSX, vzdialenosti od 30m do 150m, prvy uloveny na 150m., nie najstastnejsia rana na zadnu komoru, zasiahnuta pecen, srnec znakoval, urobil, kruh padol a potom odisiel asi 40m kde zhasol, uspesne dohladany, poskodenie diviny ziadne, druhy uloveny na 120m tiez zadna komora, zhasol v ohni, 3 kus uloveny na 30m, za lopatku, zhasol v ohni. u vsetkych poskodenie diviny takmer ziadne, krvne zrazeniny len pod blanami. Barnes TTSX mozem vrelo odporucat, na srnciu je to podla mojich skusenosti univerzalne strelivo ci na kratku alebo aj dlhsiu vzdialenost. Max. spokojnost, vyborna ucinnost a poskodenie diviny takzer ziadne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 11.5.2014 o 16:56

hunter 243-už tažšiu otázku si ani nemohol dat,sa nediv,že sa nik nehrnie.Ale v prvom rade ešte musíš doložit tú vzdialenost a hlavne druh zveri a až potom ma z toho začne boliet hlava.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.5.2014 o 16:24

tomi626, vies zle resp. si obmedzeny len na vedomosti co sa tyka SR. V SR sice zacinaju srnce od 16.5. to ale neznamena ze nemozem mat ulovene 2 srnce, keby si si pozrel fotku ktorej odkaz som dal v prispevku tak by si zistil ze srnce boli ulovene v Madarsku kde sa lovia od 16.4. narozdiel od SR.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tomi626, 11.5.2014 o 15:50

motaq , pokial viem tak srnec začina od 16.maja . A podľa toho čo tu pišeš ty už máš strelených dvoch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 11.5.2014 o 14:21

Poprosím páni, dajte taký "konečný", pomyslený rebríček od najdoporučovanejšej strely v spomínanom kalibri .270Win. z ponuky Nosler Partition, Blaser CDP, Swift A-frame, Nosler Accubound, alebo teraz spomínaný test od Motag u strely Barnes TTSX vo využití "na dlhšie trate". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 323 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM