Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

nova CZ 557alebo TIKKA - diskusia

autor: off upchavac
pridané: 13.12.2012 20:39

chcem sa spitat ktora z tychto gulovnic by bola podla vas lepsia volba, v kalibry 7x64..

počet zobrazení: 47 948
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rado100, 22.11.2014 o 9:10

Shoogo porovnávajme porovnateľné. Nehovorím o zbrani lebo podľa mňa a mne Tikka určite vyhovuje lepšie ako Sauer 202 a to mám z oboch už nejakých pár rán odstrieľané. Daj Tikke ilaflon a máš to to isté. Ja som to tu už niekde písal. Kamarát mi priniesol Sauera 202 luxus nastreliť puškohľad. Keď ho vytiahol z kufra bol hrdzavý ako líška. Pýtam sa ho čo robil a on že nič že bol pred dvoma dnami na poľovačke a odvtedy ho nemal čas očistiť. Tak že porovnávaj rovnakú povrchovku na rôznych zbraniach a zistíš že nech je to hoci aká zbraň keď sa o ňu nebudeš starať tak zhrdzavie a aj blaser. Len ja nepoznám ani jedného majiteľa Blasera ktorí ak kúpi zbraň za 5000 eur ju po poľovačke nechá dva dni v púzdre neočistenú. Ba naopak už som videl veľa takých, ktorí Blasera čistili aj pri prestávkach medzi pohonmi. Tak že stále tvrdím že ak sa o akúkoľvek zbraň budeš starať tak hrdzavieť nebude. To staranie znamená čistiť a zasa čistiť. Teraz som prišiel z revíru a keď som vošiel do tepla Marlin zostal orosený ako dvanástka budvar. Oprel som ho k radiátoru za hodinu poutieram olejovou handrou, lauf prebehnem hadom a šup do trezora. To robím s každou mojou flintou a hrdza nehrozí.Používam obyčajný lacný Konkor a na hlaveň Roblu a Millfoam. 12matess3 ak sa bojíš hrdze kúp si zbraň v celonerezovom prevedení a máš vystarané.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 20

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 157 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off agbar, 21.11.2014 o 22:31

Pani nieco svoje napisem. Balistol - horsie ako S@B - vssetci to hodte do kosa. Osobne odpoviem v sprave. Skuste triflow alebo gun remedy od cz . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 12matess3, 21.11.2014 o 22:25

Tak, staranie znamená, po každej poľovačke prísť utrieť suchou handrou plus naniesť nejaký ten prípravok na ochranu paˇby pre plesňou a kovu pred hrdzou? Ako sa volá ten prípravok na to? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 21.11.2014 o 22:03

Páni už by ste s tou hrdzou mohli prestať. Hrdzavie presne tak isto ako hoci ktorá iná zbraň. O zbrane sa treba starať a nebudú hrdzavieť. Poznám X ľudí čo majú tiku a na hrdzavenie sa nesťažujú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 12matess3, 21.11.2014 o 21:24

Hujer a aký prípravok, aká cena? Prečo vlastne hrdzavejú, sú nekvalitné alebo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hujer, 21.11.2014 o 21:16

pre lacik.....ako to,ze ziadna hrdza neverim ze ti na povchu nevznika hrdza mne stale,ked ju zabundnem pretriet po prichode z lesa.....neverim,ze ked je vonku hmla a ty dojdes domov nechas flintu,len tak dojdes o dva dni tak hrzda musi byt.....mam tikku vim co pisem a upozornoval ma nato aj predajca,ze je na to hakliva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hujer, 21.11.2014 o 21:08

ine problemy nie su zaver chodi super a je presna aj,ked to skor zalezi od strelca....mam pripravok to kupis hoci kde....ja som chcel povodne 7x64 lebo stara skola mi to odporucala....do 100 metrov tak to si nemusis brat nic rychle a,ked zacinas tak radsej nieco pomalsie a razantnejsie ja nelutujem,ze som si zobral tu 8....no to je moj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacik, 21.11.2014 o 21:05

mam tikku T3 hunter v razi7x64 uz treti rok a mozem len odporucit.Lahka,presna a spolahliva flinta.A ZIADNA HRDZA ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off 12matess3, 21.11.2014 o 20:59

Mne sa páči Tikka Hunter, ale ani ten Forest nieje zlý, a iné problémy su s nimi neni? Napr. neplesnivie pažba alebo tak, len tá hrdza? Takže vždy ked prídem z hory len jedným ťahom zotrieť suchou handrou, alebo aj nejaké prípravky na to používať? U nás v PZ sa strieľa na max. 100 m a bolo mi povedané, že do našich revírov mám kúpiť ráž najlepšie 7x57, tak akú ráž by ste mi poradili u Tikky Hunter a Forest? Ďakujem za rady, postrehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hujer, 21.11.2014 o 20:37

zdravim pani.......matess ja som riesil to iste skusal som aj cz557 no prisla mi ako velky kus dreva....nakoniec som si zobral tikku forest 8x57 a a zeiss duralyt 3-12x50 max spokojnost...az na tu hrdzu,ked ju zabudnem pretriet po prichode z lesa:)....daj si poradit no pre zbran sa rozhodni sam skusaj dnes je toho na vyber dost daco ti,len sadne.......lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 12matess3, 21.11.2014 o 19:54

Ospravedlňujem sa pomýlil som sa, je mi to ľúto, akú sprostosť som napísal, chcel som pomôcť neakú dobrú alternatívu v našich revíroch sú najlepšie ráže 7x57 a chcel by som vedieť akú ráž by ste mi vybrali aby som sa k tomu najviac a presnejšie priblížil? Ešte raz sa ospravedlňujem za tú sprostosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 21.11.2014 o 19:46

My sa snažíme pomôcť a niekto sa z nás smeje.Pravda 12 matess3 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 21.11.2014 o 19:43

12matess3 - Robíš si srandu však ?!?! alebo nezvládaš internet ?!?! odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 21.11.2014 o 19:43

Urssus, ak ma delta bodku,tak neviem do akej delty si pozeral. Ta meopta, duralyt - vec nazoru, ja osobne radsej za tu cenu deltu a to som skusal a porovnaval uvedene puskohlady. Cisto moj osobny postoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 12matess3, 21.11.2014 o 19:29

Chcem sa ešte opýtať, má tu niekto skúsenosti s Tikkou T3 Hunter ráže 7x57? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 21.11.2014 o 19:08

Akbar, vychadzam z toho, ze optika na zbran by mala stat aspon tolko, co zbran samotna. Cize ak si uz doprajem tu Tiku, tak na nu namontujem aspon meoptu s kvalitnou montazou. Aj ked ja by som uz dosporil na Zeissa a mal pokoj. Tie delty su take minimum s cim sa da zodpovedne polovat, nie je to ziadna slava - obrovsky kriz, obrovska bodka, svetelnost tiez nic moc. Nevravim, da sa s tym polovat, ale ja by som to nedal na novu kvalitnu pusku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namreh, 21.11.2014 o 18:08

Som starý a mal som takú istú dilemu.Prejdi si predajne a pozeraj a pýtaj si pušky do ruky.Puška ti musí sadnúť.Ja som si v živote nemyslel že si kúpim guľovnicu anschutz 1780.Pochodil som toho moc až som sa dostal k nej a nechal som zálohu a na druhý deň som šiel po ňu,tak ma oslovila.A hlavne debatuj s obchodníkom a snaž si našporiť na komplet,vtedy vieš urobiť cenu.Ale synovi asi kúpim Blaser R8.Podla mna je to top flinta ale na seba som bol lakomý.:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off agbar, 21.11.2014 o 17:21

Urssus, co by bolo zle na tikke t3 s deltou napr. 2,5- 10/15,5 x 56 ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off urssus, 21.11.2014 o 16:43

Mates...si mlady a oci mas zrejme v poriadku, pristup k internetu tiez, tak to treba vyuzit. Je tu x tem zaoberajucich sa zbranami a pomerom ich ceny a vykonu. Na vybornu kvalitu a rozumnu cenu ti odporucam rovno zabudnut tak ako pri tom dalekohlade. Nic take neexistuje. Bud je to vyborne a drahe, alebo je to lacne. Nezabudni sa v dalsej teme opytat na vyborny puskohlad za rozumnu cenu...lebo nema cenu kupovat pusku za 1000€ a davat na nu Deltu za 500€. Z pusiek do 1000€ by som CZ ani nebral do uvahy. To je puska dorob doma...polotovar. Ja by som kupil Remington 700, alebo niektory Browning, pripadne tu Tikku. Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lukas01315, 21.11.2014 o 15:01

zdravim.. ja mam CZ 557 v 308win. a som maximalne spokojny az na to vytahovanie zaveru je fakt hrozne ale inac som spokojny. Kamarat ma zas Tikku a musim povedat ze je omnoho laksia nez CZ557. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 12matess3, 21.11.2014 o 13:50

Dobrý deň, chcem sa opýtať, som začínajúci poľovník a vyberám prvú zbraň pre mňa, mám takú predstavu výborná kvalita - rozumná cena, čo u mňa vzhľadovo boduje je napr. nová CZ 557, Tikka Hunter T3 atď...? Čo by ste mi poradili chcem niečo dobré za rozumnú cenu a aby som sa za ňu nemusel hanbiť či už po technickej stránke alebo čo sa týka vzhľadu? Čítal som že CZ 557 má nejaké nevýhody, že niekedy nevystreľuje, že tam treba len určité náboje atď...? aké? A aj o Tikke že hrdzavie atď...? Uvítam všetky užitočné rady, postrehy, nápady. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie cz alebo tikka batue (autor: 30.06sprg).

off peter68, 19.10.2014 o 12:22

Aj ja som uvažoval nad Tikkou, ale keď som ju držal v ruke nejako mi nesadla. Pred nedávnom som vyskúšal Haenel Jaeger 10 Timber lx a hneď som vedel, že toto bude moja nová flinta... a aj cena je priateľná, tak som si ju hneď objednal, tiež v kal. 8x57. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie cz alebo tikka batue (autor: 30.06sprg).

off premvadasz, 17.10.2014 o 12:50

Mam CZ 550FS cca 8 rokov onehda som sa rozhododval medzi rosslerom a cz a to fs-ko mi sadlo lepsie tak je doma , zatial ziadne problemi vsetko funguje ako ma,je spolahliva, nehrdzavie ako to tu niekto uvadza. Nakolko sme revir s drobnou zeverou tak ju vytiahnem rocne tak 20-30krat.Kto nema alebo nechce innestovat vacsiu ciastku do zbrane bez problemov by som mu doporucil tuto zbran... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie cz alebo tikka batue (autor: 30.06sprg).

off balance, 17.10.2014 o 8:34

mal som Tikku a až také terno to nebolo. Bol to model T3 hunter s rovnou pažbou. A aj keď mala mechanické mieridla, v podstate sa cez ne nedalo mieriť, pretože tá pažba bola príliš vysoko. Železo bezpochyby kvalitné, presná zbraň, ale čo je zaujímavé, na časti hlavne zišiel dolu brunír, vyzeralo to ako keby tam slimák ležal.Ale už by som ju nechcel. Radšej by som vyskúšal Haenel alebo Browning, alebo aj tú FS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie cz alebo tikka batue (autor: 30.06sprg).

Príspevok presunutý z diskusie cz alebo tikka batue (autor: 30.06sprg).

off hujer, 16.10.2014 o 20:40

ja som mal taku istu dilemu pred rokom......zobral som tikku v 8*57 max spokojnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie cz alebo tikka batue (autor: 30.06sprg).

off borza222, 16.10.2014 o 18:40

podla mna má každá z nich niečo do seba, aj ked je pravda že Tikka sa mi zdá prepracovanejšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie cz alebo tikka batue (autor: 30.06sprg).

off slovhunter, 16.10.2014 o 18:29

Najprv skus CZ chytit do ruky. Potom uz taketo otazky budu bezpredmetne. Urcite Tikka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie cz alebo tikka batue (autor: 30.06sprg).

off heimdall, 16.10.2014 o 10:14

Jednoznačne Tikka ak ju budú mať skladom v tomto kalibri, skús odkaz v Skalici alebo p. Mráza v Šuranoch ale vyzerá to, že si na ňu budeš musieť počkať, skladom sú poväčšine Tikka hunter. Ja som na svoj super varmint čakal 9 mesiacov :) Tu by jeden Hunter 8x57 v Skalici bol, ak upustíš z battue: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 12.7.2014 o 21:07

Mal som tu Haenelku v rukach a za tie peniaze velmi slusna pusticka. Ja by som do nej siel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek96, 12.7.2014 o 19:46

Lisiak73 toto som chcel počuť kedže ta Haenelka sa mi veľmi páči. Už len si ju chytiť a založiť do pleca :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 12.7.2014 o 19:35

Zdravím-Tiež som vyberal novu gulovnicu vlani v tejto triede.Ja som sa rozhodoval medzy Tikkou,Haenalom a a X-boltom.Xbolt-výborna zbran,ale nesedela mi pažba.Tikka mi sadla výborne,ale v poslednej dobe má čo počúvam problém s povrchovou úpravou.Nakoniec som si vybral Haenel.Pažba mi skvele sadla.Spúšt mi absolútne vyhovuje.Aj priama aj napináčik.Všetko sa krásne zabehlo,aj záver ide krásne.Nemám jej čo vytknúť- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek96, 12.7.2014 o 19:19

Ďakujem za radu, keby som si mal vybrať medzi CZ a Tikkou tak by to bola Tikka ale zaujíma ma celkom ta Haenelka nemá s ňou niekto skúsenosti, poprípade mal ju niekto v rukách? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hujer, 12.7.2014 o 19:14

Mal som taký istý problém a zobral som tikku maximálna spokojnosť spoľahlivá a hlavne veľmi presná mám 8 ..daj si poradiť no zober si takú aká sa tebe páči a sedí ty s ňou budeš polovat....nenechaj sa ovplyvniť predajcom,lebo na CZ viac zarobia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek96, 11.7.2014 o 15:44

Zdravím, čo by ste mi odporučili Haenel Jaeger 10 alebo Tikka T3 Hunter? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off somin75, 17.7.2013 o 10:56

Toto je dobrá voľba odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 17.7.2013 o 7:42

Aj AZ 1900 má modely so 60cm hlavnou a je to cca o 200EUR viac ako cz557,nehovoriac o tom,že pri kategorii ako Mauser M03 má napr.aj SAUER 202 možnost výberu dlžky hlavne medzi 560 alebo 600mm bez príplatku,len nesmie byt kanelovaná,tam už je príplatok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 16.7.2013 o 22:09

ano mauser ma 60 ale pisalo sa o 60+ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peho7, 16.7.2013 o 21:59

no tak TIKKA alebo CZ557 HM?????????abo daco ineee vtej cene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.7.2013 o 10:09

sumcar napr Mauser M03 :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 9.7.2013 o 9:28

Práve preto netreba špekulovať ale zobrať 308 Win. ; ktorý krátke hlavne dobre "znáša" ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 157 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM