Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

nova CZ 557alebo TIKKA - diskusia

autor: off upchavac
pridané: 13.12.2012 20:39

chcem sa spitat ktora z tychto gulovnic by bola podla vas lepsia volba, v kalibry 7x64..

počet zobrazení: 48 047
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rado100, 22.11.2014 o 9:10

Shoogo porovnávajme porovnateľné. Nehovorím o zbrani lebo podľa mňa a mne Tikka určite vyhovuje lepšie ako Sauer 202 a to mám z oboch už nejakých pár rán odstrieľané. Daj Tikke ilaflon a máš to to isté. Ja som to tu už niekde písal. Kamarát mi priniesol Sauera 202 luxus nastreliť puškohľad. Keď ho vytiahol z kufra bol hrdzavý ako líška. Pýtam sa ho čo robil a on že nič že bol pred dvoma dnami na poľovačke a odvtedy ho nemal čas očistiť. Tak že porovnávaj rovnakú povrchovku na rôznych zbraniach a zistíš že nech je to hoci aká zbraň keď sa o ňu nebudeš starať tak zhrdzavie a aj blaser. Len ja nepoznám ani jedného majiteľa Blasera ktorí ak kúpi zbraň za 5000 eur ju po poľovačke nechá dva dni v púzdre neočistenú. Ba naopak už som videl veľa takých, ktorí Blasera čistili aj pri prestávkach medzi pohonmi. Tak že stále tvrdím že ak sa o akúkoľvek zbraň budeš starať tak hrdzavieť nebude. To staranie znamená čistiť a zasa čistiť. Teraz som prišiel z revíru a keď som vošiel do tepla Marlin zostal orosený ako dvanástka budvar. Oprel som ho k radiátoru za hodinu poutieram olejovou handrou, lauf prebehnem hadom a šup do trezora. To robím s každou mojou flintou a hrdza nehrozí.Používam obyčajný lacný Konkor a na hlaveň Roblu a Millfoam. 12matess3 ak sa bojíš hrdze kúp si zbraň v celonerezovom prevedení a máš vystarané.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 20

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 157 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off sumcar, 9.7.2013 o 8:26

aj ja, len by som rad vedel kto v dnesnej dobe take hlavne na tovarenskych gulovniciach vyraba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 9.7.2013 o 8:17

upchavac - Pre 7x64 by som volil radšej 60 (+) cm hlaveň !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 8.7.2013 o 21:57

je to smutne, ked si niekto kupuje novu flintu s tym, ze snad kupuje ten vydareny kus...moje stare brokove Bajkalky hrdzu nepoznaju :) a Brno98 tiez vydrzi aj niekolko zasnezenych/uprsanyh dni len s osusenim, ale je zas pravda, ze potom ho dokladne vycistim od hlavy po paty... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 7.7.2013 o 20:12

sumcar potom daj info ako to dopadlo :DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 7.7.2013 o 19:43

lacis16-to nejde zrovnávat,kvalita starého dobrého modelu tika master už nie je u novej Tikky.To je ako ked porovnáš staré,ale dobré ZKK a cz550. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacis16, 7.7.2013 o 18:56

Edu- ja mam tiku master a mozem otvorene povedat ze absolutne nehrdzavie nechal som ju pol roka po prichode zo strelnice v skrini nevycistenu a po vycistení bola ako nova ziadny náznak hrdze tolko hold moj nazor na to hrdzavenie zbraní tika ,,,sorry ze odbocujem od témy ´´ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sumcar, 5.7.2013 o 14:13

odkaz dam to na blasera :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 20.12.2012 o 10:00

Upchavac údajně v prvním pololetí roku 2013. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.12.2012 o 23:05

vraj ešte v tejto päťročnici ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off upchavac, 19.12.2012 o 19:48

K tej CZ557, nebol by vhodnejsi kaliber 8x57JS? nakolko ma len 52cm hlaven..neviete niekto nahodou kedy asi pridu na trh aj ine kalibre ako 3006.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off somin75, 19.12.2012 o 10:58

Haenel sa dá omáknuť tu :odkaz= treba vyskúšať všetky a vybrať tú z ktorej budeš mať najlepší pocit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off novic, 19.12.2012 o 9:27

teš rozmýšlam nad kúpov novej zbrane.Ale ked v tejto cenovej hladine je viac výrobcou ktorý tu hrajú rolu a neviem sa rozhodnut.Haenel,Tikka,Rossler, a nova CZ.fakt neviem čo si vybrat.Ale asik vyhrá Haenel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 18.12.2012 o 18:53

palo3006.Vážne?To som nevedel!To je sympatická starostlivost o zákaznika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 18.12.2012 o 18:51

ale im naolejovaná handrička nepomože ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.12.2012 o 18:48

palo3006 ja som videl aj hrdzavého poľovníka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off palo3006, 18.12.2012 o 18:48

je to v krabici pri puške tak ako aj vymenitelné mieridlá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 18.12.2012 o 18:40

palo3006 ak si to myslel že v "balení"sú weawer základne??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.12.2012 o 18:33

BBrit zase jedna skúsenosť z praxe . Samozrejme ani tikka ani sako nie sú zlé guľovnice ,len majú problém s tou hrzavosťou podľa mňa oveľa väčšiu ako mnoho iných značiek . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BBrit, 18.12.2012 o 17:58

Tikku T3 Battue tahám pátým rokem a...rezivý.Když ji protáhnu mokrou mlazinou, tak za dvě hodiny už chytá mírně lišku i na ústí hlavně.V sezoně mám flintu denně sebou a nemám nervy:-)) ji každý den přetírat hadříkem,ale je fakt, že pořád mokro není:-)).Je to opravdu pracovní flinta,která mě nikdy nenechala hlavně při dostřelu divočáků i po rychlem přebitý ve štychu.Za ty peníze to není zlé,jenom ta povrchovka by mohla být lepší.Teď bych už šel ale nejspíš do Sauera.Ikdyž, na druhou stranu,se Sauerem toho neulovím víc,ani nedohledám,ani nestřelím dál:-)) ani přesněji:-)),takže když slouží Tikka,tak není potřeba špekulovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 18.12.2012 o 17:47

Lišiak73 x-bolt má taku spust ze napináčik nepotrebuje a v balení su weawer základne takže s monážou tiež není problém a Edu nedávno na spoločnej som videl pekne hrdzavého zoliho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.12.2012 o 17:33

Dobre Lubo dohodnuté . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off somin75, 18.12.2012 o 17:14

Ok to beriem ale musíš ma šanovať lebo ja mám slabý tréning a ťažké liečenie ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.12.2012 o 17:08

Každopádne i v debate ,že na zhčku sa lámu úderníky sa nájdu zástancovia majitelia zhčiek ktorí tvrdia ,že je to lož :-D Ťažko zistiť aká puška pasuje do pleca pokiaľ na nej nie je nahodený puškohľad potom sa až zistí ako je to s tou pažbou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.12.2012 o 17:05

Lubo na štefanskej to preveríme :-D a v kruhovke dufam zapijeme . Skontrolujeme či je tá tikka z lepšieho materialu ako samopal vzor 24 :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 18.12.2012 o 15:17

viem o tom že Pepes33 má problém s koróziou svojej Tikky nedávno sme spolu boli na poľovačke, ale ja za seba znovu opakujem, že žiaden problém nemám - možno iná šarža materiálu neviem... prídem domov Tikka mokrá jak hovado napr. teraz v sobotu postavím na nožičky k radiátoru po chvíľke utriem z povrchu to orosenie a nechám tak na druhý deň ju vyčistím zvonku a zvnútra a ide do skrine nič viac, rovnako som to robil aj s ČZtou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 18.12.2012 o 14:53

Myslel som X-Bolt.Tam je cena podobná s Tikkou a CZ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off somin75, 18.12.2012 o 14:46

Browning Eurobolt má tiež napináčik a montáže sa tiež dajú zohnať za dobrú cenu a v dobrej kvalite. Mne sa páčila QR alebo QRW tak sa to tušim volá od Leupoldu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 18.12.2012 o 14:34

somin.Nič sa nedeje.Všetko je o.k.Ešte k tej Tikke.Oproti Browningu ma dve veľke vyhody.Už v základe má napináčik a hlavne má rybinu.Takže umiestnit montáž je jednoduchšie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off somin75, 18.12.2012 o 14:19

Lišiak73 nechcel som sa ťa nejak dotknúť len som si všimol že si napísal že veľa peňazí za málo muziky a myslím že to má byť opačne . Browning je dobrá volba tak ako aj Rossler či Zoli a nemám nič ani proti CZ . Keď si dnes chce niekto kúpiť prvú guľovnicu má problém si vybrať . Ponuka je pestrá nie ako kedysi keď sa kúpilo čo dostali do obchodu. Ja som sa nakoniec rozhodol pre Tikku lebo mi najlepšie sadla. Zistil som že mi viac vyhovuje rovná pažba bez lícnice ako bavorská ale u každého to môže byť iné. Mám ju zatial len od Augusta a som s ňou spokojný ako som napísal a môj kamarát ktorý mal Tikku dlhšiu dobu bol s ňou tiež spokojný. Ospravedlňujem sa všetkým koho som sa dotkol len som chcel poukázať na to že táto diskusia je rovnaká ako tá pred mesiacom v inej téme . Edko ako si napísal bývame od seba asi kilometer stretávame sa na polovačkách .. ak budeš chcieť rád ti tú moju Tikku požičiam a keď mi začne hrdzavieť tak určite ti to prídem ukázať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 18.12.2012 o 13:53

Ja mám sauer 202 ešte v prevedení bez ilaflonu a keď zbraň neudržiavam, resp. po výlete z hory nevyčistím (najmä keď je daždivé, sychravé počasie a pod) tiež na hlavni či puzdre záveru viem spozorovať kde-tu jemný hrdzavý povlak, taký čo človek zotrie prstom, ale je tam. Keď som kedysi dávno používal WD 40 bolo to ešte horšie, pri používaní balistolu sa to zlepšilo, "líšku" spozorujem po viac dňovom používaní v horšom počasí, ale je tam a áno, objaví sa aj na 2000eurovej zbrani. Na druhej strane, ako sa starám o auto, starám sa aj o svoje zbrane a nezanevriem na značku kvôli takejto veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 18.12.2012 o 13:23

Edu-skus SAKO.fi aby si sa dostal do obrazu čo sa tyka tych nerez modelov.A myslim si svoje o majitelovi zbrane,ktory sa o nu tak stara,že ju nepretie konzervačnym olejom.Z toho su potom tie reklamacie,pritom mi je fuk,či si to ty alebo nejaky majitel Blaseru.a NEPOROVNAVAJ ZAS NEPOROVNATELNE-BLASER JE VIAC AKO 2X TAK DRAHY AKO TIKA! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 18.12.2012 o 12:38

Somin 75.V tvojom prípade na 100% platí že každá líška svoj chvost chváli.Možno keby si zobral ten Browning tak by si teraz tvrdil zas že nebanuješ.Osobne proti tikke nič nemám a tiež o nej do budúcna uvažujem.V poslednej dobe ale viac o Browningu ako Tikke.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 18.12.2012 o 12:20

Pepes33- to keby som zazil, co ty, tak cisto infarktove stavy!!! Potom fakt stoji na zamyslenie, co to je za kvalitu a z akych materialov to je urobene?? horsie jak zle... :)) Ja som tiez niekedy rozmyslal nad tikkou a sako bavarian 85, som rad, ze som skoncil pri R93. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 18.12.2012 o 11:51

somin75, o údržbu z mojej strany si prosím slová odpusti. Vždy zbraň ošetrujem, keď prídem zvonku, avšak najprv ju musím nechat usušiť, a keď ti zbraň po 3,5 hodine čo ju donesieš domov začína chytiť líšku, tak ozaj niečo nie je v poriadku. A poviem ti moju ďalšu skúsenosť, hlaveň riadne ošetrovaná. Minulý rok som na polovačke v 1 pohone strielal na líšku, chybil som ju, asi po 2 hodinách sme začínali 2 pohon, nastúpený že už začneme hnať, začalo padať také malé jak hmla keď začne padať, taký malý slabučký dážď, a kuknem sa do ústia hlavne a asi 0,5 cm od ústia vo vývrte už chytená Líška......tak to je už ozaj na zamyslenie, čo som mal predtým ZKK v 30-06, tak líšku mi nikdy vo vývrte nechytila, Tikka hej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 18.12.2012 o 11:41

Som presvedceny o tom, ze aj kazdy rozumny majitel Blasera si pravidelne sucha svoju hlaven. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 18.12.2012 o 11:35

BLEIKER poznám majiteľov blaseru ktorí ho majú roky a ešte ho nehoblili olejom a na počudovanie nie je hrdzavý . Blaser300WM Ti to vysvetlí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.12.2012 o 11:32

BLEIKER to máš pravdu nie všetky sako a tikka guľovnice sú v prevedení nerez :-D To sa zistilo i v praxi . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 18.12.2012 o 11:30

Edo-neplet majetkove vztahy a fyzicku vyrobu,ked niekto patri pod Berettu to ešte neznamena,že Tikku vyrabaju Taliani v Rimini.A nie vsetky modely SAKO a TIKKA su v prevedeni nerez,radšej zvolni a drž sa faktov,a hlavne tu nešir polopravdy.skoda,že nerozumieš vyznamu mojej poslednej vety v predchadzajucom prispevku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.12.2012 o 11:20

BLEIKER severania sú Beretta Group International corporation čiže Taliani . Žiadne dolovanie špecialne tvrdenej ocele ktorú tam nejaký Fín kope vedľa fabriky sa samozrejme tiež nekoná . Sako a Tikka majú veľmi zlú povrchovú úpravu taká je pravda . Ano normálny prístup k zbrane je sústavné hoblenie a olejovanie hlavne o ktorej výrobca píše že je nerezová :-DDD To je prístup výrobcu i majiteľa :-DDD Nuž posed 33 aj hoblil olejčokom nepomohlo . Našťastie predajca mu peniaze vrátil a prezradil ,že tých reklamácií mal naozaj neurekom . Dnes má inú zbraň a tá mu nehrdzavie to je zaujímavý poznatok . Bojovníci zhrdzavených nehrdzavejúcich zbraní držím palce olejujte a zavádzajte verejnosť ! Severská kvalita je pecka :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.12.2012 o 11:11

somin75 nie je to o údržbe ale o klamstve Talianskej korporácie vyrabajúce zbrane vo Fínsku kde tvrdia že ja jedná o nerezové zbrane dokonalej povrchovej úpravy. Nemyslím si že je trápne upozorniť kolegov poľovníkov na skutočnosť aby si nezakúpili miesto zbrane lúzelnú seversku pušku z ktorej budú smutní len hrdzu utierať lebo ich nehrdzavejúca zbraň hrdzavie katastrofalne . Taká je pravda . Nestalo sa to jednému na tikkách je to patologická zmena a guľovnice sako sú na tom obdobne . Práve preto po pár dňoch používania posed33 dostal od predajcu penieze naspäť za svoju tikku ktorá bola flakatá a hrdzavá ako líška .Mne príde normálne že keď si kupim automobil o ktorom píše výrobca, že má nehrdzavejúcu karosériu dokonalej povrchovej úpravy. Také autá sa seriovo bežne vyrábajú napríklad niektoré druhy audi a za rok zistíš že ti auto hrdzavie asi je to na zamyslenie . Osobne by som nebol potešený. Možno by sa našiel majitel ktoré by do úmoru svojé hrdzavé auto bránil ,ale určite by sa našli i ľudia ,ktorí by napísali pravdu ako je Pepes33 a mnoho iných . Trápne keci sú podľa mna slová ktoré klamú a úmyselne zavádzajú poľovnícku verejnosť . Osprchujme blasera a tvoju tikku a nechajme uschnúť a uvidíš sám ako veľmi sa mýliš . Veď bývame od seba ani nie kilometer . Takže k téme určite račej čz ako tikku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 157 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM