Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

nova CZ 557alebo TIKKA - diskusia

autor: off upchavac
pridané: 13.12.2012 20:39

chcem sa spitat ktora z tychto gulovnic by bola podla vas lepsia volba, v kalibry 7x64..

počet zobrazení: 47 950
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rado100, 22.11.2014 o 9:10

Shoogo porovnávajme porovnateľné. Nehovorím o zbrani lebo podľa mňa a mne Tikka určite vyhovuje lepšie ako Sauer 202 a to mám z oboch už nejakých pár rán odstrieľané. Daj Tikke ilaflon a máš to to isté. Ja som to tu už niekde písal. Kamarát mi priniesol Sauera 202 luxus nastreliť puškohľad. Keď ho vytiahol z kufra bol hrdzavý ako líška. Pýtam sa ho čo robil a on že nič že bol pred dvoma dnami na poľovačke a odvtedy ho nemal čas očistiť. Tak že porovnávaj rovnakú povrchovku na rôznych zbraniach a zistíš že nech je to hoci aká zbraň keď sa o ňu nebudeš starať tak zhrdzavie a aj blaser. Len ja nepoznám ani jedného majiteľa Blasera ktorí ak kúpi zbraň za 5000 eur ju po poľovačke nechá dva dni v púzdre neočistenú. Ba naopak už som videl veľa takých, ktorí Blasera čistili aj pri prestávkach medzi pohonmi. Tak že stále tvrdím že ak sa o akúkoľvek zbraň budeš starať tak hrdzavieť nebude. To staranie znamená čistiť a zasa čistiť. Teraz som prišiel z revíru a keď som vošiel do tepla Marlin zostal orosený ako dvanástka budvar. Oprel som ho k radiátoru za hodinu poutieram olejovou handrou, lauf prebehnem hadom a šup do trezora. To robím s každou mojou flintou a hrdza nehrozí.Používam obyčajný lacný Konkor a na hlaveň Roblu a Millfoam. 12matess3 ak sa bojíš hrdze kúp si zbraň v celonerezovom prevedení a máš vystarané.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 20

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-157 z 157 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off BLEIKER, 18.12.2012 o 10:55

michal89-ja zas nevidim jeden jediny dovod,chytat zbran za hlaven.Edu-no coment-tebe totiž stači strielat do 5cm a s tou cenou v Amerike si to zabil.Porovnavaš vždy neporovnatelne-Ameriku s Europou a Severanov s nejakymi CNC strojmi u Zoliho,o ktorych si zas len čital v jednej komerčnej recenzii.Co si myslis,že ine zbrojovky vyrabaju zavery a hlavne karbobruskou a stolovou vrtačkou?SOMIN75 a borgeo-tomu hovorim normalny pristup k zbrani.Zbran nie je kolik k rajčinam,treba mat k nej vztah. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 18.12.2012 o 10:47

Kto si pravidelne plni svoje manzelske povinnosti, tak tomu aj ta najkvalitnejsia postel zacne po case vrzgat. O zbrane sa treba starat. Ja mam CZ a po vychadzke ju vzdy necham vyschnut a potom ju prebehnem olejovou handrickou a nezhrdzavie. Zatial som ju nepretrel iba raz, ale aj tak sa mi nic hrozne nestalo. Mierny hrdzavy povlak chytilo iba oko na remen a aj to iba jedno.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off somin75, 18.12.2012 o 9:53

Lišiak 73 , to si teraz pekne zadrel , chcel si povedať veľa muziky za málo peňazí . Ja som bol už tiež rozhodnutý pre Browning eurobolt ale zobral som práve Tikku a nebanujem . Kamarát mal Tikku a nikdy mu nezhrdzavela . Je to asi tak ako písal Zekon . Chyba bude asi v človeku ktorý sa zbraň nestará. Je jedno či je to Tikka , CZ alebo Blaser . Téma bola Cz 557 alebo Tikka a namiesto toho sa tu omielajú tie isté trápne keci od tých istých ľudí ako v diskusii o Sako 85 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 18.12.2012 o 8:13

Poobzeraj sa po Brwningu.Či už Euro-bolt,alebo X-bolt.Tie zbrane sú určite "vela penazí za pomerne málo muziky". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 18.12.2012 o 6:50

Všetko je to o peniazoch, vkuse a samozrejme, ako Ti konkrétna zbraň sadne !! Ak Ti nesadne a niečo sa Ti tam nebude páčiť ( vyhovovať ), predáš ju. A zámerne som nehovoril o značke a hrdzavení a podobne... Upchovac, čím viacej Ti niekto bude radiť, tým sa nebudeš vedieť rozhodnúť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 18.12.2012 o 3:59

Ja som taktiez nepovedal, ze CZ je zla, vsak mam aj tie. Ja som napisal, ze kazdemu pasuje nieco ine je to individulne. Preco by som nepovedal, ze CZ je dobra?? Mal som v rukach aj dobre CZ-ty, ale bohuzial aj zle, ktore neboli dobre spracovane a pripadali mi ako polotovary. To je to, co sa mi nepaci, ze musis natrafit na dobry kus, nieje tam kontinualna vyroba dobrych kusov. Neviem cim to je. Ale to je len moj osobny nazor, ktory sa moze urcite lisit od nazorou inych. Kolko ludi, tolko chuti :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 18.12.2012 o 0:09

To je jasne, ale ani s tou pazbou to nemusi byt pre kazdeho z nas rovnake...Kazdemu reze nieco ine, a o tom to cele je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 17.12.2012 o 23:54

Rec bola iba o pazbe..samozrejme ze porovnavat zelezo CZ a Blaseru je blud ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 17.12.2012 o 23:46

ja som ale nikde nenapisal, ze je zla....to je ten rozdiel:) A ked sa dostane medzi ludi, nic sa nevyriesi. Ti co si to zakupia, budu chvalit doneba, co je logicke, inak by si to nekupovali, nie? Ti co maju R8 alebo R93 zas urcite nepovedia na CZ, ze je to dobra zbran. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 17.12.2012 o 23:15

ferdo : a Ty na zaklade coho sudis ze je zla-priemerna ked si to ani nemal v ruke ??fakt to treba vidiet a tak pisat, ja som bol tiez velmi milo prekvapeny, tie fotky co su na nete vela nepovedia..je na nej dobra pistolovka-sklon a tvar,licnica a rovnako aj chrbat pazby , podla mna je celkovo lepsia ako na R8/R93 alebo na akomkolvek Steyri ale to je samozrejme iba moj nazor a dojmy , myslim ze casom sa k tomu vyjadri viac ludi ked sa tie pusky dostanu medzi ludi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off richard99, 17.12.2012 o 23:07

neviem prečo rozmýšlaš nad týmito značkami, za tie peniaze sú aj iné zbrane AZ 1900, Rossler titan 6. mám k dispozícii aj ČZ 531 308Win, ale tá sa nedá porovnať napr. 550, je to model ktorý je vyrobený v obmedzenej sérii, nemecký napínačik, poistka na krku pažby, vynikajúca presnosť a hlavne nehrdzavie. Na kvalitu materialov, kt. používa teraz UB pre náš trh som nepočul nič dobré. Ale neviem , aké materáli boli použité pr 557. Inak, vyzerá veľmi dobre.To, že tikka hrdzavie je bohužiaľ skutočnosť. Všetci ospevujú chod záveru, podľa mňa je to preto, lebo má veľkú vôľu, keď nebol náboj v nábojovej komore u pušiek, ktoré som mal v rukách dosť hrkotal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2012 o 22:57

V amerike sa tikka predáva za polovicu ako u nás odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 17.12.2012 o 22:57

na zaklade coho prosim ta porovnavas ergonomiu? na zaklade, ze si tu pusku drzal hodinu v ruke? Toto konkretne je vec, ktora sa da porovnavat po niekolko mesacnom pouzivani a nie len tak. Urobili vybranie pre dlan ńa pistolovj rukovati a uz je to vrchol ergonomie? nebud smiesny....:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 17.12.2012 o 22:51

serax : mal si v ruke tu CZ 557 ??kludne napis svoje dojmy ked budes mat moznost ju osahat, ano prvotne to znie ozaj blaznivo ze CZ ma lepsiu ergonomiu ako sauer , blaser a steyr K tej povrchovke asi tolko ze cereneny povrch bude vzdy hrdzaviet - lebo cernenie samotne je uslachtila hrdza, dalej plati ze cim hladsi je cerneny povrch tym viac je odolnejsi voci korozii , dalsia individualna vec je ludsky pot, niekto ho ma fakt agresivneji a skor mu to prosre hrdzavie ,ak chce niekto odolnu povrchovku o ktoru sa nemusi starat tak by mal zvazit napr. toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 17.12.2012 o 22:26

zoli je premakaná zbran na cnc strojoch vyrobená z kvalitných materialov s kvalitnou povrchovou úpravou . Komplet výborný puška !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 17.12.2012 o 22:22

no ja mam od Zoliho gulovnicu a je zaujimave ze nehrdzavie , lebo podla niektorych je asi kvalitna flinta iba od 2000 eury hore :) a to ju chytam bezne rukou za hlaven a ani po slabom dazdi je nepretieram .. cistim ju len ked som strielal.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2012 o 21:54

BLEIKER s tou severskou kvalitou by som bol opatrný . Aby sme vedeli SAKO je ináč maličká fabrika,s pár zamestnancami,Tikka tiež ,ale určite patria pod Beretta Group International corporation a patria tam aj Benelli,Franchi,Uberti a iné . Žiaden severský zázrak z nehrdzavejúcej ocele sa nekoná . Výrobca mal napísať nechytajte sa hlavne lebo vám zhrdzavie tá nerezová hlaveň neuveriteľnej kvality a povrchovej úpravy :-D Predajca však píše "dokonalá povrchová úprava "odkaz asi mám iný názor na dokonalú povrchovú úpravu .odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ferdo, 17.12.2012 o 21:14

nechcem prilievat ohen do ohna na tuto "vecnu" temu, ale moj nazor je taky, ze poriadnu pusku nemusim osetrovat aj viac ako den a nic sa jej nestane. A nie aby som sa pri polovani zamyslal aby som ju nahodou nechytil rukou za hlaven.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 17.12.2012 o 21:06

a to sa clovek nesmie dotkut rukami hlavne??? ja svoju CZ-tu drzim normalne za hlaven a este ziadna hrdza na nej nebola. ked chces, poslem ti foto zbrane. Ked som prisiel z lesa, poutieral som ju handrickou po vonkajsku a to bolo vsetko. Handricka napustena s Fluna tec gun coating-odporucam kazdemu. Poutieral som s tym aj pazbu a chytla taky tmavsi odtien a zyvraznilo to trochu kresbu dreva. Je to volajaka tekuta keramika, alebo co. Na oter do hlavne mam robla solo mil-pokial sa mi spravi a nasledne ju pretriem handrickou takisto s Fluna tec gun coating a to je vse. nova CZ 557alebo TIKKA - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 17.12.2012 o 20:58

pepes33-ty si pred polovačkou nemal zbran zvonku ošetrenú?Alebo si ju nebodaj chytal packami za hlaven?Hold,človek sa učí celý život. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2012 o 20:51

Pepes33 ešte že nechváliš svoje perie a napíšeš pravdu .To si cením . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 17.12.2012 o 19:42

Mám Tikku, a už by som do nej nešiel, hrdzavie ako kurva, aj po polovačke na Bukovci, došiel som domov okolo 16:30, položil som ju na púzdro, nech uschne, prídem o 8 mej, a na hlavni z troch strán už chytená líška, ten brunír fínsky stojí za hovno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off serax, 17.12.2012 o 19:34

Lepsia ergonomia pazby ako sauer a blaser?? No neviem, velmi by som za tymto tvrdenim nestal... Kazdopadne je to individualne pre kazdeho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2012 o 19:26

54frencis posed 33 kupil tikku skorodovala mu tak zvonka ,že mu po pár dňoch vrátili peniaze v predajni . Pritom ju nepoužil ani v daždi . Takže neviem možno ide iba o predsudok o nejakej severskej kvalitnej ocele . Neviem nedávno tu písal majiteľ sakko guľovnice ,že mu tiež poriadne tá nehrdzavejúca nerezová hlaveň zhrdzavela . Toľko môj postrech z praxe . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 17.12.2012 o 18:28

mal som ČZ teraz mám Tikku a nekorodovala mi ani jedna, možno preto, že sa o svoje zbrane starám viac ako o manželku :-) dúfam že to nebude čítať... inak si myslím že s výberom ti nikto nepomôže, chce to ísť a skúsiť ako ti sedí tá ktorá zbraň je to pocitová záležitosť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off BLEIKER, 17.12.2012 o 8:58

jarodt-plný suhlas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 17.12.2012 o 7:28

Podla mna velmi detailna a citatelna analyza CZ 557 je v decembrovom cisle Myslivosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 16.12.2012 o 23:18

54frencis - zmeniť názor o 180 stupňov z rána do večera vyžaduje istú dávku odvahy. Poučenie : vyser sa na reči a keci. Ak sa staráš o svoju zbraň a venuješ jej 2 minúty údržby po vychádzke nie je to až také zlé, Tikka nekoroduje o nič menej ani viac ako CZ, alebo ktorákoľvek cenovo porovnateľná zbraň. Pocitovo sú tie zbrane takmer rovnaké, osobne u mňa mierne prevažuje Tikka, ale fakt len mierne vďaka takmer dokonalému chodu záveru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 16.12.2012 o 23:07

54frencis: Nesmíš věřit všemu co počuješ:). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 54frencis, 16.12.2012 o 22:53

tak myslel som že Tikka je skoro to isté ako Sako ale mýlil som sa...počul som že Tikka koroduje jěšte víc :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 15.12.2012 o 11:32

54frencis: A proč jednoznačně? Když mi někdo něco doporučuje jednoznačně, mám se radši na pozoru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 54frencis, 15.12.2012 o 6:08

jednoznačne Tikka ! ...už len z toho dôvodu že je z kvalitnejšej ocele ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MartinHudak, 14.12.2012 o 21:02

O CZ 557 sa docitas viac tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dlhydavy, 14.12.2012 o 20:24

Ja by som volil Tiku.nema prefrezovany cely vrch puzdra zaveru ako CZ 557 a možno je aj lahšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 14.12.2012 o 17:05

Tikka ma rozhodne lepsie vypracovane zelezo , aj chod zaveru je na tikke neporovnatelne lepsi , CZ 557 ma sice zaver bez mauserovskeho vytahovaca ale ked mas zaver v zadnej polohe a tlacis nanho do strany tak sa ti tak ci onak ,,kusne,, kazdopadne je to neporovnatelne lepsie ako CZ 550 , na druhej strane treba dodat ze tikka ma plastovy zasobnik, plastovy lucik.. 557 je poctive zelezo vsetko, co treba zdoraznit je vynikajuco tvarovana pazba , bez prehanania poviem ze sa mi viac paci a je ergonomickejia ako pazby od Saueru alebo Blasera, kontretny kus co som mal v ruke mal navise paradne drevo podla nemeckeho znacenia to bola taka 3-4 kategoria , takze podla mojho nazoru neurobis zle ani z jednou zbranou - osobne by som siel radsej do tej 557 cky - Perfektna pazba opakujem ,super spust bodovo nastavitelna bez prepadu po odpaleni , ten zaver by som prezil.. normlany strelec vie ze zaver sa tlaci smerom dopredu a nie do strany, co sa tyka kalibru tak dodava sa zatial iba 30-06 ale ostatne kalibre maju byt k dispozicii v priebehu buduceho roka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 13.12.2012 o 20:49

Těžko říct, tu 557 moc lidí v ruce nemělo, natož aby z ní střílelo. A v 7x64 už vůbec ne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.12.2012 o 20:49

tak na toto ti nik zodpovedne neodpovie, podla mna je velmi malo ludi co uz drzali v ruke CZ 557 a nie to este aby ju mohli porovnat s tikkou, to chce viac casu...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-157 z 157 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM