Heming hunting
dnes je štvrtok,  16. máj 2024,  meniny má Svetozár,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:07,  dnes západ slnka: 19:17
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia

autor: off kajo015
pridané: 23.6.2012 13:35

Zdravím všetkých chcel by som sa spýtať na vaše skúsenosti ohladom topánok na poľovačky nakolko posledná téma tu bola v roku 2010 a odvtedy sa všeličo pomenilo. Zaujímalo by ma aké topánky nosíte a ako sa vám osvečili či by sme spoločnými silami nenašli najvhodnejšiu obuv pre nás poľovníkov aj ked si za nu piplatíme...


Za účasť v diskusii dakujem

počet zobrazení: 43 331
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Fehir, 28.12.2015 o 13:59

Ja som si dnes zaobstaral takúto maškrtu tak uvidíme čo to povie v teréne :) Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 283 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off borza222, 1.3.2015 o 20:16

pod 200 eur dobré topánky len ťažko kúpiš... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slotik, 1.3.2015 o 20:08

má niekto skúsenosti s Hanzel 024 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off peterD, 1.3.2015 o 12:33

za tu cenu neviem ci kupis nieco kvalitne.ja zatial mesiac pouzivam Planika Mangart AVS,nachodene nieco cez 70km,v mokrom snehu a blate nepremokli.cena je tam 160e. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slotik, 1.3.2015 o 11:37

poradte - Dobrý deň.Poradte nejakú nepremokavú koženú obuv do lesa na túry,prechádzky...
Cenovo do tých 100-12Oeur ... Vopred dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 27.12.2014 o 16:30

Zdravím, chcem si kúpiť dáku poriadnu obuv na jar,leto a jeseň , niečo do 250 e , celkom sa mi pozdávajú Härkila Hunter pro 7,5 GTX , nemáte niekto skúsenosť s touto značkou ? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 25.9.2014 o 21:23

+ papuče na chatu :) Ja si kožené (suché a prekefované) topánky voskujem odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 25.9.2014 o 14:50

kajo015- je nutne mat viac parov roznej obuvi do terenu. "Peší" polovnik by podla mna mal mat dva pary letnych lahkych gumovych ciziem z kvalitnej prirodnej gumy ( jedny ako nahradne "suche" na rano), jeden par gumove zateplene neoprenove, jeden par zelene dobre gumofilcaky, najmenej jeden par letnej lahkej clenkovej kozenej obuvi do „horucav“ bez hrubsej podsivky (tenky goretex vitany), jeden par kozenej obuvi s vnutornou hrubsou podsivkou goretex, jeden par gumovokozenej obuvi s vyberatelnou papucou. P.s- cize dokopy 7 parov bôt. No a ked jeden par bôt odoberieme ( bud gumofilcaky, alebo neoprenove), vyjde nam, ze polovnik ma mat sest parov bôt do terenu a tieto striedat v zavislosti od casu,rocneho obdobia, poveternostnych podmienok a od konkretnych miest v terene, ktore hodlame navstivit. P.s- a to som este neratam pracovne boty na brigady, poloboty a pripadne aj trampky :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 25.9.2014 o 12:36

Ako sa staráte o svoju obuv s membránou Gore tex? Po kolkých vychádzkach obuv ošetrujete? Aký je váš postup pri ošetrovaní obuvi? Aké čistiace a impregnačné prostriedky použivate? Vopred ďakujem za príspevky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 15.6.2014 o 12:52

Sipik dík tie tri modely čo som dal to bolo len pre predstavu nebránim sa ničomu inému..Je to pre otca topánky Prabos Altaj mu vôbec nesedia premýšlam o tých od Harkila na oko sú pekné len či aj funkčné.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 15.6.2014 o 10:30

Jozef, konkretne s Hanwagmi mam skusenost, nemam Alasku, ale Karuk. Su to perfektne topanky, povedal by som, ze keby sa dalo, chodil by som v nich denne (aj do roboty). Velmi dobre sedia na nohe, chodza je pohodlna a ista. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 14.6.2014 o 20:43

Páni ak má niekto osobné skúsenosti podelte sa odkaz a odkaz a odkaz Díky ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off serax, 13.3.2013 o 14:18

snipko-nic konkretne, len tak informativne sa pytam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 13.3.2013 o 9:23

jarodt, vo vsetkom mas pravdu len jeden detail, kolko si mozem dovolit dat za topanky ak potrebujem kvalitu, pretoze nohy su pre mna dolezite a nehovorim o cene jedneho paru topanok ale beriem do uvahy aj ich zivotnost. A nechce ma pustit na ten tvoj odkaz. Mozes mi napisat nazov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 10.3.2013 o 23:11

serax:..a čo by si potreboval? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 10.3.2013 o 22:47

serax - z katalógu čokoľvek odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 10.3.2013 o 22:41

jarodt- dovazas komplet sortiment Jack Pyke? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 10.3.2013 o 22:23

ja ich mám tiež a som naozaj spokojný.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 10.3.2013 o 22:07

premvadasz - musím na rovinu povedať, že ich dovážame na Slovensko takže by som mal povedať, že áno :-), dávame im svoje pripomienky z našej praxe a požadovali sme presne takéto vlastnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 10.3.2013 o 21:53

jarodt a si spokojny? spekulujem ze ich budem mat ako darcek k narodeninam:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 10.3.2013 o 21:49

bakchus - Grube nie je výhradný dovozca Meindl na Slovensko. Ináč tvrdá turistická obuv je pre profesionála pracujúceho denno denne v lese asi podmienkou dlhšej životnosti. Pre lovecké účely je potrebné rozlišovať prostredie v akom človek loví a neopičiť sa bezmyšlienkovite po niekom. Inú obuv je potrebné v náročnom horskom teréne so skalami, príkrymi svahmi, kde je namieste použitie tvrdej podrážky a inú v ľahkom až stredne náročnom horskom teréne. Pre lovecké účely a tiché priblíženie pri posliedke je lepšia mäkšia ohybná obuv, hoc jej životnosť sa pravdepodobne nevyrovná tvrdej. Zatiaľ mám v intenzívnom testovaní od augusta minulého roku tieto, je to typická tichá lovecká obuv odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 10.3.2013 o 14:08

Borza, lesona BB. Ale Grube (odkaz od pandur1) je asi vyhradny dovozca... Len treba ratat s tym ze budu asi menej pohodlnne v lahsom terene ako Island alebo Antarktis lebo maju tvrdsiu a tym menej ohybnu podrazku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 10.3.2013 o 12:59

borza tu odkaz nájdeš veľký výber ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 10.3.2013 o 9:18

Odkial si objednával tie Extreme, tiež nad nimi premýšlam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 10.3.2013 o 9:08

Pracujem ako lesnik takze ak topanky tak 6 az 10 hodin denne. Nechodim len po chodniku. Musim ratat aj s bocnym oderom o konare a kamene. Zatial najlepsie a najdlhsie vydrzali Meidl antarktis. Momentalne mam objednane Meindl extreme. Neoplati sa mi asi nic ine ked vezmem do uvahy pohodlnnost a odolnost. Mam aj topanky od Obuvspecial Bardejov. Su celkom fajn ale tipujem ich na jeden rok. Mal som aj Hanvag, Garmis, Tuckland vsetko je to obuv pre lesnika tak max na jeden rok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 9.3.2013 o 19:47

Ja nosim LOWA.mam ich cca 3r....uplna spokojnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 9.3.2013 o 19:17

horal18 mám od nich druhý rok topánky keby som ich mechanicky nepoškodil slúžli by ešte dlho ved aj budú ale len do sucha.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 9.3.2013 o 17:51

Dobrý páni, nemáte niekto skúsenosti s turistickou obuvou od planiky ?? Rozmýšlam, žeby som si take niečo kúpil.Za rady vám dopred velmi pkene dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 9.3.2013 o 0:53

Marek82 - mam veľa km nachodé ako turista a horolezec. Tvrdá topánka je lepšia , pri traverze sa opreš o hranu a drží. Oveľa dlhšie vydrží lebo najskôr sa ti zničí topánka v ohybe nad prstami. Ked je tvrdá tak sa toľko neláme. To všetko je výhoda ak je topánka perfektne anatomicky urobená a vystlaná a sedí na nohe ako napr .tie čo mám Každé topánky treba trochu rozchodiť aby sa prispôsobili nohe, lebo každá noha je iná...toľko môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marek82, 8.3.2013 o 17:45

Zdravím Ťa steyr , keď som kupoval topánky, odkaz trochu som sa bál či nebudú príliš tvrdé na chodenie po lese, aj predajca ma na to upozorňoval , nemal si na začiatku s tvojimi taký problém? Tvoj model vyzerá ešte tuhšie ako mám ja ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 8.3.2013 o 16:35

Hanwag a lowa su sesterské značky, kedysi boli spolu a po rozdelení vznikol hanwag a lowa. Obe sú veľmi kvalitné, sám od jari do jesene nosím hanwag banks, ľahká treková bota, veľmi pohodlná. Výberom z týchto značiek človek nespraví chybu, kvalitou sú ako meindl, len človek troška menej dopláca na marketing :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 8.3.2013 o 15:54

Ja mám tieto odkaz už roky a maximálna spokojnosť mimimum švov čo je garancia dlhej životnosti, podrážka drzí perfektne aj anatómia je perfektná, keď doslúžia kúpim si také isté. V zime som skúšal toto odkaz ale som sklamaný, po dvoch hodinách na posede pri -10 mi začalo byť zima na prsty(na nohách), čo sa týka komfortu a anatómie tak skoro ako gumáky, takmer žiadna opora pri traverzovaní alebo pri schádzaní dole kopcom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marek82, 8.3.2013 o 15:35

aj tieto by mohli stáť za to , odkaz ,ale to už nezistím :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 8.3.2013 o 10:42

samo740,ja ich osobne používam celý rok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 7.3.2013 o 21:37

LOWA je absolut. super...Marek 82 dobra volba.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 7.3.2013 o 20:26

Jenom blázen řeší tuto tému ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jaruj88, 7.3.2013 o 20:15

najlepšia co može byt tak su PLANIKY ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 7.3.2013 o 18:33

Marek ak Ti sedia na nohe určite budeš, kvalita je tam zaručená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marek82, 7.3.2013 o 18:10

ja som kúpil tieto, odkaz dúfam že budem spokojný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Samo740, 9.2.2013 o 19:57

prosim vas nemate niekto skusenosti s touto obuvov ??? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 9.2.2013 o 19:31

Jozef pri Tvojom rozhľade dúfam, že nechceš radu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 283 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov