Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia

autor: off kajo015
pridané: 23.6.2012 13:35

Zdravím všetkých chcel by som sa spýtať na vaše skúsenosti ohladom topánok na poľovačky nakolko posledná téma tu bola v roku 2010 a odvtedy sa všeličo pomenilo. Zaujímalo by ma aké topánky nosíte a ako sa vám osvečili či by sme spoločnými silami nenašli najvhodnejšiu obuv pre nás poľovníkov aj ked si za nu piplatíme...


Za účasť v diskusii dakujem

počet zobrazení: 43 227
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Fehir, 28.12.2015 o 13:59

Ja som si dnes zaobstaral takúto maškrtu tak uvidíme čo to povie v teréne :) Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 283 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jaro1, 19.11.2015 o 13:11

Mozes prosim konkretizovat tú "maximalnu spokojnost"? Vdaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off caddis, 19.11.2015 o 12:39

Dávam do pozornosti odkaz. Výroba je v Bardejove, bývalý podnik JAS. Mám niekoľko druhov obuvi od nich a maximálna spokojnosť. Majú aj podnikovú predajňu v Bardejove. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off plidinsky, 30.10.2015 o 15:43

pošli to do Restday-u, oni sú na také veci ako stvorení: restday.oprava-trekovych-a-turistickych-bot ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pepes33, 30.10.2015 o 11:18

Ahojte, 7 rokov som nosil topánky LOWA a teraz sa mi odlepila viramová podrážka v mieste ohybu pred prstami. Odlepená je cca 1/4 podrážky. Je to dobré dať ešte zalepiť?Podrážka vibram nie je ešte zodratá. Po podlepení bude to ešte dobré? Riešil niekto z Vás takúto opravu - lepenie podrážky. Ak hej, kto Vám to robil a čo to vyšlo? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 15.10.2015 o 7:57

Stefa tie islandy ked idem strasne dupocu aj ked sa snazim naslapovat potichu ked nahodou zakopnem o koren ci kamen tak to zaduni v 3 doline ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 12.10.2015 o 20:36

"soson" ako to myslíš s tou hlučnosťou. Tohto roku som doprevádzal kamaráta na jeleňa, ktorý mak obuté značkové gumáky, ja Islandy. No katastrofa!! Ja v mojich Islandoch som chodil popri ňom ako duch a on mohol robiť čo chcel, v tých gumákoch to bola, ako som už bol uviedol na začiatku - KATASTROFA!!! Len toľko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Michal0811, 10.10.2015 o 18:02

Reagujem na obuv Bardejov so systemom Sympatex. Ak dobre rátam, zachvílu začne 5 rok, čo ich používam. Predpokladám, že ešte minimálne 2 roky vydržia. Samozrejme ako bolo napísané sú aj v letnom a aj zimnom prevedení. Pravidelne ich po každej vychádzke čistím a ošetrujem. Ešte sa mi za ten čas nestalo, žeby mi v nich bola zima, alebo že by premokli. Jediná nevýhoda je, že sú čierne. Nevravím, že je to závada, ale zo skúsenosti viem, že každý poľovník si dáva záležať na svojom vzhľade a chce byť aj patrične farebne zladený. Čo sa týka pomeru ceny, kvality a spotrebného efektu je to veľmi dobrá varianta. Ja som ich zohnal za 80e, čo je veľmi dobrá cena s porovnaním cien obuvy iných značiek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off agbar, 10.10.2015 o 17:57

Ma niekto skusenost s tymto Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Feyo, 10.10.2015 o 16:11

Ja som si na zimu objednal na mieru z makaraobuv( model Gerlach, myslim že niečo vydržia :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterD, 10.10.2015 o 13:40

tie vojenske pokial kupis niekde na bazosi po 50e,tak to zober.ale z vlastnej skusenosti ti mozem povedat ze zivotnost tych topanok je max.3roky.teraz mam Planiky,a to je uz trochu ine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on elciervo, 10.10.2015 o 13:27

Soson skús Planika/y...B max.C-čkovú podrážku ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 10.10.2015 o 11:13

sympatex je napodobenina goretex, v mrazoch by ti palce povykrúcalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 10.10.2015 o 9:39

Da mi niekto tip na kvalitne topanky s mäkkou podrazkou ? Mam meindl island ale tie su moc hlucne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slotik, 10.10.2015 o 9:37

peterD áno tie čo fasujú policajti alebo vojaci ... zvara: mám goretex a chválim si ich . A sympatex sú do extrémnych mrazoch ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zvara, 10.10.2015 o 8:31

Deriem už tretie "Bardejovky" spokojnosť.Pokiaľ ich budeš poriadne ošetrovať tak budeš spokojný.Daj pozor sú letné aj zimné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterD, 10.10.2015 o 7:31

myslis tie co sa pouzivaju v armade od slovenskeho vyrobcu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slotik, 9.10.2015 o 20:25

Zdravím . Má niekto skúsenosti s obuvou kanady-sympatex? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 2.9.2015 o 12:30

Dede, ospravedlnujem sa za moju nekonkretnost :) Vrzganie pochadza , aspon podla mna, z koze v ohybe nad prstami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 2.9.2015 o 12:17

ATYLA 13 - vŕzganie nie je žiadúce ako pri pohyboch v posteli tak aj pri chôdzi vo vibramoch. Nenapísal si odkiaľ pochádza vŕzganie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 2.9.2015 o 9:47

Zdravím, potreboval by som poradiť s vŕzgajucími topánkami. Mám topánky Planika Mangart AVS ako na obrazku, impregnujem ich na odporúčanie predajcu kde som ich kupoval prostriedkom NIKWAX nubuk a semiš. Problém je v tom že vŕzgajú , čo by ste mi poradili ? :) Ďakujem Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tuxak, 11.8.2015 o 8:56

Zdravim vsetkych, Mam niekolko odskusanych vibramovych trekov a prispejem aj ja svojim hodnotenim aby som trosku zamotal vas vyber. Hanwag Forest asi po 4 rokoch sa mi odliepala podrazka a neskutocne vrzgaju, ked nie su navoskovane. Mam ich asi 11 rokov ale su inak pohodlne na noseniea doteraz nepretiekli. Meindl Taiga/Antarktis (6 rokov)oproti Hanwag maksia podrazka,hlavne pre moje klby :). Taigy maju nizsie olemovanie a koli tomu sa kozena spica na kamenoch odiera. Predtym som mal Garmonty (presny model uz neviem), nevydrzali dlho koli prasknutej kozi a prilis makkej podrazke, ktora sa rychlo zodrala. Dachstein mali prilis makku podrazku ale tu som vymenil za tvrdsiu a mam ich doteraz, maju asi 16 rokov. Pri vybere treba pozerat aj na to, kde je urobeny hacik pri ohybe medzi nartom a prstami. Po case presne v tom mieste koza praska a preteka cez hacik. Mali to niektore modely u znaciek ako Lowa, Asolo, Garmont, Mamut.... Pre mna zatial najlepsie su Meindl Antarktis, vysoka obuv, vyborna podrazka, olemovana aj spica. Este by som odporucil Planiky, ma ich kamarat a nevie si ich vynachvalit. Prajem stastny vyber. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off clovek, 9.8.2015 o 13:11

Pouzivam le chamau muflon chodia dobre zatial sa nestazujem:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 4.8.2015 o 8:19

Mne sa najlepšie zatial osvedčili Hanwang ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off JakubJr, 3.8.2015 o 22:34

jozef ďakujem za radu aj za odkaz ..:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 3.8.2015 o 21:24

Jakub nazcat som kupoval na jar topanky-hanwag-nazcat-gtx Je to dobrá pevná topánka myslím že budeš spokojný...Meindl model čo si dal ak chceš aj na zimu neodporúčam ..takéto riešenie špičky na škrupine poddá...ja som si takto odpálil tiež jedny nie moc najlacnejšie topánky :) Držím palce pri výbere ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 3.8.2015 o 19:43

..mne uz asi 6-7r sluzia topky LOWA.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off JakubJr, 3.8.2015 o 17:58

Poradil by mi niekto medzi Meindl Borneo 2 MFS odkaz / Hanwag Nazcat GTX odkaz ? Ďakujem .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off riso2504, 26.6.2015 o 14:46

Určite sú dobré. Najlepšie je si ich ale vyskúšať. Ja mám teraz topánky lowa od ozbrojených síl a zatiaľ si ich chválim. Sú tri typy: vysoké, kotníkové a nízke. V hodnote tých čo máš link mám tri. Pre toho kto nechce drahé topánky, a ničí topánky tak ako ja tak je to super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 26.6.2015 o 7:38

zdravím všetkých, topánky som mal už vybraté Hanwag Alaska GTX odkaz, mal som už dvoje, no začal som uvažovať o vyššom modeli Hanwag Tatra Top GTX odkaz a nakoľko som takéto vysoké topánky predtým nenosil, viete mi tí, čo máte s takýmito topánkami skúsenosti, prosím povedať ich výhody a nevýhody? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off blackwolf, 25.6.2015 o 22:45

OBUV LOMER PELMO STX - odkaz /> AKE MATE SKUSENOSTI S TOU TO OBUVOU? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slotik, 8.3.2015 o 19:15

objednal som Hanzely uvidíme ako budú slúžiť odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dano1955, 8.3.2015 o 13:20

GORE-TEX -TUCKLAND.Sú z jednéhho kusa,je tam čo najmenej švov.Mám ích asi šesť rokov,bez problemov.kúpil som ich v Dánsku.Sú kvalitné a ľahké. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off danmik, 8.3.2015 o 13:19

Mate niekto nejaky tip,ako zbavit "Bardejovky" vrzgania. Skusal som impregnacne spreje,kremy,vosky a nepomohlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off astronom, 5.3.2015 o 9:48

Dávam do pozornosti spoločnosť "ecco" Martin. Dajú sa v ich podnikovej predajni kúpiť kvalitné topánky za zaujímavé ceny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 4.3.2015 o 12:34

bardejovské BOPS máme s bratom tiež a sú za tú cenu super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pytlak, 4.3.2015 o 10:59

Môžem len potvrdiť príspevok Risa2504 a Lovca84, že tie Bardejovské trekingové topánky sú na bežné nosenie do revíru fakt dobá obuv, používam ich druhý rok od jari do neskorej jesene a ešte mi nepremokli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 2.3.2015 o 7:33

Tie bardejov topanky su slusna obuv. Tiez som ich mal a jeden par este aj mam. Vydrzali mi cca 5 rokov a to som sa o ne skoro vobec nestaral. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso2504, 2.3.2015 o 0:38

Z touto cenou by dom išiel do obuvi špeciál Bardejov. Ja odobne mám trekingove vychadzkove goretexy a na rannej zarosenej lúke som prešiel pár km ale nohavice komplet premočené a v topánkach suché ponožky. Na bazoši od policajtov, vojakov ale aj na stránkach máš veľa takže zohnať ich nieje problém. Na zimu mám sympatexy čo sú do extrémnej zimy a keď tam dam dobre ponožky tak paráda. Prikladám typ mojich: odkaz . Akurát včera mi kamarát ukazoval svoje goretexy a fajne lahunke, s podražkou vibram. Veľmi je s nimi spokojný. Cena kolo 60-70€ je si myslím vpohode. odkaz Je ale ešte viac typov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off slotik, 1.3.2015 o 21:07

borza222 mne netreba nejaký luxus hlavne aby mi tie topánky plnili svoj účel ... nemusia byť meindl alebo iná značka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 283 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov