Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

"PÁN POĽOVNÍK" - diskusia

autor: off fubonaci
pridané: 4.9.2011 8:26

Práve som sa vrátil z lesa (respektíve z poľa) a chcel by som sa s vami podeliť o zážitok s jedným "PÁNOM POĽOVNĺKOM". Odohralo sa to v PZ, ktorého názov neviem ale rozprestiera sa na poliach medzi dedinami Ďanová, Folkušová, Necpaly, v okrese Martin. O 4:00 som prišiel na miesto, sadol som si, vybalil statív a kameru, a čakal. Bola aj nejaká zver ale to v tomto príbehu nehrá rolu. S vychádzajúcim slnkom spoza mňa vyšiel aj automobil SUZUKI GRANT VITARA ZELENEJ METALĺZY a špz MT 781AF. Vystúpil z neho "PÁN POĽOVNĺK" (zrejme psychicky narušená osoba, ináč si to neviem vysvetliť) a začal mi nadávať až sa hory zelenali. Mimo iné som sa dozvedel, že som kokot (tak díky). Neostalo však len pri tom a "PÁN POĽOVNĺK" v záchvate svojej šialenosti popadol môj statív aj s kamerou. Tajne som dúfal, že ním nechce udreť mňa. Moje dúfanie sa našťastie potvrdilo, a tak som ho upozornil, že je to celkom drahá výbava. On na moje slová zareagoval v stýle, že to má v piči alebo také niečo. A v tom momente letel statív aj s kamerou na zem. Tento hod sa mu asi zdal príliš slabý, takže znova chytil moju výbavu a hodil ju druhý krát o zem. Pri dopade som zbadal ako zo statívu odletelo jedno rameno. Zrejme si to všimol aj on a usúdil, že tretí krát už hádzať nebude. "PÁN POĽOVNĺK" však v agresii neprestal a keď už nemal čo hádzať o zem, tak sa zameral na mňa a zaútočil mi na hlavu. Tento útok bol však (zrejme cielene) slabý, za čo "PÁNOVI POĽOVNĺKOVI" taktiež ďakujem a neutrpel som žiadnu fyzickú ujmu. Utrpeli však okuliare, ktoré skončili pokryvené. Ale dali sa vyrovnať, takže v pohode. Následne asi usúdil, že je dostatočne vyventilovaný, nasadol do auta a odišiel. Po celú dobu bola v aute aj druhá osoba, ktorá sa do tohto incidentu vôbec nezapájala a ďalekohľadom prečesávala okolie. Výsledok stretnutia je nepoužiteľný statív v hodnote cca 20 ojry a nepoužiteľná kamera v hodnote cca 250 ojry. O tom, že mi pokazil, tak pekne začínajúci deň sa tu nemusím baviť. Bohužiaľ nemám dôkazy takže "PÁN POĽOVNĺK" ušetrí.


Chcem upozorniť, že po celú dobu som bol slušný, pozdravil som sa, predstavil som sa, povedal som čo tam robím, ani raz som nezvýšil hlas a už vôbec som nenadával.


Mám vyštudovanú SLŠ Liptovský Hrádok a TU vo Zvolene odbor lesníctvo, som veľký fanúšik poľovníctva, divej zveri a prírody vôbec ale nie je mi súdené byť v žiadnom PZ. Tak mi to "PÁN POĽOVNĺK" prepáčte. Ja už budem radšej sedieť doma.

počet zobrazení: 65 495
počet hlasov: 50
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 1.11.2013 o 13:12

viktor. Keby som ťa nepoznal ešte z PID ako mnohí na tejto stránke a nevedel by som, kto si, čosi, do akej skupiny patríš a aký je tvoj všeobecný rozhľad a postoj k problematike najmä v tejto téme, resp. postoj k poľovníctvu ako takému, tak by som sa s tebou do diskusie aj pustil, len by určite nebola produktívna. Tu je jeden tvoj príspevok z PID, google mi ho vyhodil medzi prvými a vystihuje ťa, reagoval si v téme lov líšok "idioti. na tak bezbranne a krasne zviera musite ist s puskou.. co tak ju dobehnut? vrahovia zvierat" A navyše kedže viem, čo je tvojím cieľom a väčšina diskusií medzi tebou a inými skončila vzájomnými urážkami(tvoja prvá reakcia na mňa bola, že som nebezpečný človek :) ), lebo ty si proste niečo chápať odmietal, nebudem mrhať energiou a nenechám sa vtiahnuť úroveň, v ktorej sa ty cítiš ako doma :) Pekný deň a verím- a myslím to úprimne, že s tvojím prístupom nenatrafíš na osobu, ktorá bude labilnejšia a spraví z teba vozíčkara, les býva často bez svedkov a ty si proste chodiaci provokatér. Ja byť tvoja mama, sedíš doma a bojuješ od počítača ako to robíš väčšinu času.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 45

komentáre

zoradiť
zobrazené 321-360 z 456 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off snipko, 12.2.2013 o 11:10

Poznám dotyčného poľovníka, človek ešte dobre obišiel bez nejakej ujmy na zdravý. Je to človek s ktorým radšej nemať nič... lebo život je krátky na to aby ho ukončil niekto iný.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mbartko41, 7.2.2013 o 18:59

No najdu sa aj horší poľovníci, až ich vôbec môžme nazvať poľovníci. Je pravdou, že po revíroch sa túlajú a plašia zver,zvlášť teraz, keď jelenia zver zhadzuje parožie. Ale toto správanie, to nie je človek zo zdravým rozumom. To je cholerik a treba mu odobrať zbraň, dokiaľ nespraví niečo horšie. Dúfam, že v budúcnost natrafite na príjemnejšieho lovca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 13.11.2012 o 16:21

keby sa pan polovnik chytil mojej vybavy a zaobchadzal snou takto, asi by po svojich neodysiel. a suzuky by som mu pustil dole kopcom a za gule by som ho uviazal za tazne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 13.7.2012 o 21:59

s tímhle typem dementu se nikdo nedohodne na ně platí jenom jedno a to prokopnout jim hned prdel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 13.7.2012 o 21:32

obaja máte pravdu, ja si myslím, že je lepšie sa dopredu dohodnúť, aby nenastali takéto situácie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 13.7.2012 o 13:34

Edu, máš pravdu, ja som to ale nemyslel tak, že by sa mal automaticky ísť pýtať... jasne, že nemusí, ked nechce. Ale určite je lepšie sa normálne dohodnúť na fotení v danom PZ ako sa len-tak motať podvečer niekomu pred posedom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.7.2012 o 13:05

johnturturo nemyslím si ,že by sa mal fotograf či kameraman pýtať nejakého poľovníka . Žiaden polovník nemá čo rozhodovať o tom či fotograf bude alebo nebude fotit . To by sa potom fotgraf mal isť pýtať aj družstevníka ktorý pole obhospodaruje aj majiteľa pozemku,ktorý mu ho prenajíma kde chce fotiť a nakoniec by si mal dať žiadosť i na obecný úrad ,že sa chce po obecnej ceste prejsť . V skutočnosti nemusí robiť nič .Môže si fotiť a filmovať a žiaden poľovník mu nemôže zakazovať .Samozrejme ,že to naštve keď niekto ide na poľovačku a fotograf mu tam niečo zavetruje . Musí to však strpieť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off johnturturo, 13.7.2012 o 12:45

konflikty medzi filmármi, fotografmi atd a medzi polovnikmi boli a budu vždy. Odporúčam dohodnúť sa vždy vopred na takomto konaní s tými "najvyššími" s predsedom a hospodarom PZ, samozrejme niečo im za to aj dať. Proste niečo za niečo. Ked niečo chceme, musíme aj niečo dať. Slušnosťou sa na 80 - 90 % nepokazí nič. Ak sa človek nedohodne, tak je to už určité napovedanie stavu o tom, ako PZ vníma fotografovanie a filmovanie. Dá sa ešte chodiť do revíru najprv aj s nejakým členom (alebo striedať viacerých, proste sa skamarátiť s členmi a oboznámiť s revírom) sem tam, zo začiatku menej. Potom je možné už chodiť aj sám. Netreba sa ani moc motať okolo posedov a zbytočne provokovať (tam čakajúcich) poľovníkov. Ano mame tu aj zakon 17/1992 o životnom prostredí, ktorý nám hovorí, že každý občan má slobodný prístup do prírody atd. a podobné veci, ale v praxi je to iné. Ak sa clovek nedohodne, nemal by tam chodiť, lebo nastanú veľké problémy. Treba si nájsť inú lokalitu. Ale myslím si že väčšina "normálnych" PZ na Slovensku rešpektuje fotografov a filmárov, ak aj oni rešpektujú ich pravidlá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jonny, 13.7.2012 o 11:55

skoda ze si to neriesil pravne.....neverim ze by sa nič nedialo!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.7.2012 o 22:52

Keby mi kameru rozbil ale ten smrad pracuje ako diverzant :-D prepichne kolesá a ujde . Ale mne neujde ja si ho nájdem .v šlapkach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horar1992, 12.7.2012 o 19:43

diki administrátor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubikpb3, 12.7.2012 o 13:29

Vždy a skoro v každou revíry sa nájdu takíto ľudia.... ach.... je to na zaplakanie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 11.7.2012 o 23:14

Nuz tomu sa vravi smola,ked natrafis na takeho hnupa.Avsak sa cudujem,ze tu vitaru si nevidel svetla a nezalahol si preventivne. Na druhej strane viem,ze takychto kameristov polovnici nemaju radi v revire,avsak zalezi ako sa s tym vysporiadaju ci ako rozumni ludia alebo hlupaci. S nocnym videnim,takyto problem v noci clovek nema,vidim skor ako ma oni vidia (napr. fajciaceho cloveka aj na polkilometra,alebo iduce svietiace auto vo vzdialenej doline aj na kilometre).Chapem,ze 90% kamerovania chtivych tu jednoducho nema na vykonny nocak:( Hadam na buduce nebudes mat taku smolu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacis16, 11.7.2012 o 21:53

ja yb som zistil kde byva arozbil by som mu na tej grand vitare celne sklo za techniku a zadne sklo za okuliare !!!nechapem ako môže aj taky impotent aj dostať polovny listok a kde to ešte zbraň!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 15domino1, 11.7.2012 o 21:34

zbytočne sa nad tym budeš rozculovať, aj tak aj tak tu taky vzdy boli, su, aj vzdy budu...začni na sebe makať aby si sa vedel branit...takeho debilka stretneš ešte určite....a či sa o tom bude hovoriť bude vtedy asi jedno ked sa budeš musieť spolahnut len na seba, a ked sa nebudes vedet branit skonci to vzdy podobne...tolko asi moj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubikpb3, 11.7.2012 o 16:24

A keď človek nepoľovník narazí na takéhoto poľovníka, tak potom si myslí že každý poľovník je taký istý... len robia zlé meno Poľovníctvu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubo138, 9.7.2012 o 20:24

Nechcem Ta nejako moralizovat,ale do auta by urcite nesadol,kym by neuhradil skodu.Skoda len,ze podla Tvojej skusenosti,su aj takito grobiani medzi nami.Cit k prirode a vsetkemu zivemu v nej,by nas mal naopak spajat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 7.1.2012 o 19:44

urcite by som mu nedovolil znicit mi techniku. takito ludia nemaju co robit v lese. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fubonaci, 6.1.2012 o 22:36

romario: to sa neboj, že by som prestal chodiť do hory. myslel som to s nadsázkou. a keď vidím čo sa deje v poslednej dobe s poľovníctvom, tak o ten revír ani nemám záujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 6.1.2012 o 22:20

Nie som si isty ci public pristup do toho GISu to umoznuje. Urobili si to len pre seba. Viac menej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off romario, 6.1.2012 o 21:21

Ahoj Fubonaci.Rozhodne by bola škoda,aby lesník prestal chodiť do hory,lebo ho nejaký poľovník napadol.Predsa sa nenecháš terorizovať od nejakého arogantného poľovníka.Ak chceš zistiť,v ktorom PZ si sa pohyboval, doporučujem použiť poľovnícky GIS.Keďže vieš ŠPZ auta,na Tvojom mieste by som podal trestné oznámenie na dotyčného pána,nakoľko Ťa napadol a spôsobil Ti aj hmotnú škodu.Ak vykonáva funkciu hospodára, tým horšie pre neho.Mimochodom, ak získa záznam v trestnom registri, platnosť zbrojného preukazu mu už zrejme nepredlžia.A inak nezúfaj,nie si jediný lesák bez revíru...Lesu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Charon, 25.10.2011 o 21:39

Zaujal ma celkovo tento prispevok v uvodzovkach o PANOVI POLOVNIKOVI a celkom ma to neprekvapilo, ze tento pan takto reagoval. Je to sam pan velky hospodar, ktory hospodari "sam" v tomto reviri. Vola sa pan Kovacik a nie je turistu, fotografa, obdivovatela prirody, ktory sa pohybuje v reviri cast PZ Danova a nemal problem s PANOM POLOVNIKOM. Jeho spravanie a vystupovanie by malo byt podnetom aj pre jeho kolegov zo zdruzenia, ktorym takto robi dlhodobo hambu a zle meno vzaujme chranenia "jeho" PZ. Moj nazor na tento tvoj prispevok pokial je pravdivy je taky, ze clovek s takymto agresivnym spravanim by nemal zastupovat radu polovnikov a nie to este aby bol drzitelom zbrojneho preukazu. S pozdravom Charon ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 8.10.2011 o 17:07

Ano nie vsetci. Ale z tychto revirov - oblastiach (rovnako na stranke) mame trosku vela sebavedomich deviantov. Skoda, ze len na TA3 to bezalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 8.10.2011 o 17:02

Vyborne. Zaklincovalo to protekcne dietatko Subiatko. Kleopatra asi nebola len tak. Dobre vediet, co od nich cakat a podla toho sa spravat. Bolo tam toho spomenute viac. Neverim, ze sa v Danove nepodava alkohol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fubonaci, 8.10.2011 o 14:02

no jasné to by potom na konci každej reportáže o rómoch, zlodejoch, vrahoch ... muselo byť : ale nie všetci sú takí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 8.10.2011 o 13:53

Veľmi dobre vieš že ľud si z toho zoberie to, že poľovníci sú agresívni. Mal si to riešiť hneď a nie po mesiaci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fubonaci, 8.10.2011 o 13:00

ja viem. určite by podľa teba bolo lepšie mu rozbiť hubu, poškriabať auto, udať na políciu. alebo nechať tak, to by sa jemu podobným páčilo najviac. ale jedine keď sa o tom bude hovoriť, tak sa veci môžu pohnúť ďalej. a v reportáži sa hovorí o jednej lokalite kde sa tieto veci udiali. nie že to robia všetci poľovníci. aj ja osobne mám aj dobré skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 8.10.2011 o 12:22

Skutočne nič iné nebolo potrebné len to dať do telky. Teraz zase budú všetci poľovníci za debilov, a aj tak sa tým Tvoj problém nevyrieši. Klobúk dolu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off durkobacik, 3.10.2011 o 17:58

Pozdravujem! Pozorne som si prečítal tvoju diskusiu, viem presne o čom hovoríš pretože v tom istom poľovnom revíri som mal podobné incidenty a však nikdy na mňa nezútočili, čo bolo v konečnom dôsledku aj ich šťastie... Môžem Ti poradiť jednu vec, vždy v takomto prípade volaj 158 a povedz, že ťa ohrzuje ozbrojená osoba a že máš podozrenie, že je pod vplivom alkoholu, vzdľadom na neprimerané správanie.. Policajti prídu vždy to mi ver. Ten chlap Ťa nemá právo urážať a fyzicky napádať , ani vyháňať z poľovného revíru, jednoducho niesme v stredoveku a to si niektorí páni poľovníci nevedia uvedomiť. Zákon Ti dovoluje sa pohybovať vo voľnej krajine aj na lesnom pôdnom fonde bez obmedzenia s výnimkov 3.4 a 5 stupňa ochrany. Ty si bol v poľnohospodárskej krajine, kde na SR platí 1.stupeň ochr. Nemáš právo akurát využívať poľovnícke zariadenia ( posedy atd.) a úmyselne plašiť zver. Pokiaľ dotyčný vystupoval ako poľovná stráž musí sa ti preukázať odznakom a preukazom. Ak potrebuješ zistiť meno toho človeka napíš mi cez internú poštu, vystupujem ako verejný činiteľ a podobné záležitosti som už riešil. Pokiaľ však nemáš svedka pravdy sa žiaľ nedovoláš. S pozdravom Juro ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 30.9.2011 o 12:33

Neexistuje žiadna vyhláška, ale ako som už napísal...nehodnotím správanie daného individua ako správne, len podotýkam, že sa treba pozerať na daný incident aj z druhej stránky... Neverím, že ani s jedným poľovníkom by to nehlo, keby že príde na posed a tam niekto sedí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 30.9.2011 o 10:32

Toxinko, neviem ako u vas ale tu nemame vedomost o ziadnej vyhlaske resp zakone , ktora by urcovala ludom od kedy do kedy sa mozu pohybovat po prirode. Ale necham sa poucit ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 30.9.2011 o 9:16

Stopinko môj zlatý...za humna či ako to ty nazývaš chodia ľudia na prechádzky keď je vonku vidno a nie za tmy (tak si prečítaj že bol na posede o 4.00 tak to pochybujem že išiel za vidna) Ja tiež keď neidem na poľovačku tak sa neprechádzam po lese za tmy a ešte tak, že mne nikto nevie! LEON vy si urobte predovšetkým poriadky vo svojích českých spolkoch a potom sa straj o niečo iné! Lesný muž ty si poľovník? Keby nebolo poľovníkov, tak by ste si fotili tak akurát svoje sprosté hlavy! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 29.9.2011 o 17:42

Niektorí polovníci by si mali počas ruje schladiť hlavy! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 29.9.2011 o 14:45

Jaro takovým by měl okamžitě sebrat zbroják a občanku jenom za to že dokážou tohle vymyslet !!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 29.9.2011 o 14:15

Toxi, podla toho co pises by radsej nemal nik chodit von za humna lebo sa mu moze ujst gulka. Fakt si zadrel teraz ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 29.9.2011 o 14:05

Su ludia a ludia. Cez vykend som sa konecne dostal von, bolo treba strelit jelenicu, tak reku mozno sa podari. Zapisal som sa, prichadzam k posedu, a asi 200 m od posedu parkuje cervena dodavka(alebo nieco podobne). Pripominam ze nikto nebol zapisany v tej casti reviru. Vykrocil som pomaly k posedu. Chlap sadol do auta, nalozil psa, ktory do tej doby behal okolo a isli cestou po ktorej som prichadzal ja. Ked prechadzal okolo, spomalil, pozdravili sme sa, povedal som mu ze mu nesvieti jedno svetlo (normalna konverzacia). On odisiel, ja som isiel na posed. Nic s tej strany nevyslo (NAHODA?). Samozrejme ze som somral, ale co uz, pride na buduce. Takze este raz. Su ludia a ludia. A co sa tyka vjazdu do lesa autom. Neviem ako je to inde, ale u nas je normalna dopravna znacka ktora zakazuje vjazd do lesa, s dodadkom, ze neplati pre Lesy SR. My mame pre vykona prava polovnictva od Lesov SR "vstupku", ktora nam to opravnuje. ALE prax je taka ze kolko krat tam idem, a chodim do lesa dost casto, tak tolko krat tam vidim prechadazat alebo parkovat auta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 29.9.2011 o 10:56

Všetci sa tu hrajete na fotografov...ale neviem neviem čo by ste robili keby vás trafila odrazená kuľka mierená na zver...preto, lebo o vás nikto nevedel že tam ste... fubonaci si členom tohto združenia-nie si, vedel niekto o tom že si tam??? Bol si zapísaný v knihe návštev??? Pochybujem! An jeden poľovník by ťa sladko nepozdravil, keby sa ráno zapísal do knihy, vybral na postriežku a tu naraz niekto sedí na jeho mieste... Nehovorím, že správanie tohto "pána poĺovníka" bolo správne, ale treba sa zamyslieť aj nad inými skutočnosťami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 14.9.2011 o 12:12

Diskusiu treba zverejnit - najlepsie na obecnom urade. Kopiu mu daj do schranky. Treba ho polutovat - po papuli uz dostal bije staru - nepomohlo. Cholerik tazko zmenitelny. Inak parametre fubonaci mas idealne 1-2kg dole - netreba sa podcenovat... Lenze potom tam mame ublizenie atd. co by im asi nevyslo nakolko boli v presile a uz ma renome chovanca v Sucanoch. Ten zakaz asi nezrealizuje. Fakticka - "Cuperovka".: neurazajte pytliakov. Ked uz hodte pripad napadnutia turistu - fotografatorov PYTLIAKOM. Aby sme si rozsirili horizonty. Ake su tam parozky u teho Kovača.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 13.9.2011 o 21:39

MILI, mám v revíru spoustu asfaltek a jsou to lesní komunikace...:))) Jednou v létě jsem něco dělal kousek vedle asfaltky v porostě, auto uprostřed cesty. Proti jeli dva mladíci autem, zastavili a hned se mě ptali, jestli bych jim nemohl uhnout. Tak jsem jim ukázal papír pro pokuty na místě nezaplacené a zeptal se, jak si to pánové přejí, jestli ihned hotově, nebo druhou možnost. Byli velmi překvapeni...:)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 321-360 z 456 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM