Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

"PÁN POĽOVNÍK" - diskusia

autor: off fubonaci
pridané: 4.9.2011 8:26

Práve som sa vrátil z lesa (respektíve z poľa) a chcel by som sa s vami podeliť o zážitok s jedným "PÁNOM POĽOVNĺKOM". Odohralo sa to v PZ, ktorého názov neviem ale rozprestiera sa na poliach medzi dedinami Ďanová, Folkušová, Necpaly, v okrese Martin. O 4:00 som prišiel na miesto, sadol som si, vybalil statív a kameru, a čakal. Bola aj nejaká zver ale to v tomto príbehu nehrá rolu. S vychádzajúcim slnkom spoza mňa vyšiel aj automobil SUZUKI GRANT VITARA ZELENEJ METALĺZY a špz MT 781AF. Vystúpil z neho "PÁN POĽOVNĺK" (zrejme psychicky narušená osoba, ináč si to neviem vysvetliť) a začal mi nadávať až sa hory zelenali. Mimo iné som sa dozvedel, že som kokot (tak díky). Neostalo však len pri tom a "PÁN POĽOVNĺK" v záchvate svojej šialenosti popadol môj statív aj s kamerou. Tajne som dúfal, že ním nechce udreť mňa. Moje dúfanie sa našťastie potvrdilo, a tak som ho upozornil, že je to celkom drahá výbava. On na moje slová zareagoval v stýle, že to má v piči alebo také niečo. A v tom momente letel statív aj s kamerou na zem. Tento hod sa mu asi zdal príliš slabý, takže znova chytil moju výbavu a hodil ju druhý krát o zem. Pri dopade som zbadal ako zo statívu odletelo jedno rameno. Zrejme si to všimol aj on a usúdil, že tretí krát už hádzať nebude. "PÁN POĽOVNĺK" však v agresii neprestal a keď už nemal čo hádzať o zem, tak sa zameral na mňa a zaútočil mi na hlavu. Tento útok bol však (zrejme cielene) slabý, za čo "PÁNOVI POĽOVNĺKOVI" taktiež ďakujem a neutrpel som žiadnu fyzickú ujmu. Utrpeli však okuliare, ktoré skončili pokryvené. Ale dali sa vyrovnať, takže v pohode. Následne asi usúdil, že je dostatočne vyventilovaný, nasadol do auta a odišiel. Po celú dobu bola v aute aj druhá osoba, ktorá sa do tohto incidentu vôbec nezapájala a ďalekohľadom prečesávala okolie. Výsledok stretnutia je nepoužiteľný statív v hodnote cca 20 ojry a nepoužiteľná kamera v hodnote cca 250 ojry. O tom, že mi pokazil, tak pekne začínajúci deň sa tu nemusím baviť. Bohužiaľ nemám dôkazy takže "PÁN POĽOVNĺK" ušetrí.


Chcem upozorniť, že po celú dobu som bol slušný, pozdravil som sa, predstavil som sa, povedal som čo tam robím, ani raz som nezvýšil hlas a už vôbec som nenadával.


Mám vyštudovanú SLŠ Liptovský Hrádok a TU vo Zvolene odbor lesníctvo, som veľký fanúšik poľovníctva, divej zveri a prírody vôbec ale nie je mi súdené byť v žiadnom PZ. Tak mi to "PÁN POĽOVNĺK" prepáčte. Ja už budem radšej sedieť doma.

počet zobrazení: 65 351
počet hlasov: 50
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 1.11.2013 o 13:12

viktor. Keby som ťa nepoznal ešte z PID ako mnohí na tejto stránke a nevedel by som, kto si, čosi, do akej skupiny patríš a aký je tvoj všeobecný rozhľad a postoj k problematike najmä v tejto téme, resp. postoj k poľovníctvu ako takému, tak by som sa s tebou do diskusie aj pustil, len by určite nebola produktívna. Tu je jeden tvoj príspevok z PID, google mi ho vyhodil medzi prvými a vystihuje ťa, reagoval si v téme lov líšok "idioti. na tak bezbranne a krasne zviera musite ist s puskou.. co tak ju dobehnut? vrahovia zvierat" A navyše kedže viem, čo je tvojím cieľom a väčšina diskusií medzi tebou a inými skončila vzájomnými urážkami(tvoja prvá reakcia na mňa bola, že som nebezpečný človek :) ), lebo ty si proste niečo chápať odmietal, nebudem mrhať energiou a nenechám sa vtiahnuť úroveň, v ktorej sa ty cítiš ako doma :) Pekný deň a verím- a myslím to úprimne, že s tvojím prístupom nenatrafíš na osobu, ktorá bude labilnejšia a spraví z teba vozíčkara, les býva často bez svedkov a ty si proste chodiaci provokatér. Ja byť tvoja mama, sedíš doma a bojuješ od počítača ako to robíš väčšinu času.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 45

komentáre

zoradiť
zobrazené 441-456 z 456 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off fechy, 4.9.2011 o 13:11

Na policii nechoď. Ty jsi byl podle popisu sám a oni dva. Ještě budout tvrdit, že jsi je napadl jako první a nakonec z toho vyjdeš jako viník ty. Pravděpodobně nemáš žádné důkazy. Ale plavat to nenechej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off premvadasz, 4.9.2011 o 12:54

Presne tak ako rempo napisal, najhorsie co mozes urobit ked to len tak nechas!!! Na buduce ta tam rovno dokope.Ked nechces ist na policiu tak mu dajde na frnak a ten nepouzitelny stativ mu nechaj ako darcek nech vie odkial fuka vietor. Ale tiez neviem pochopit ako je to mozne ze si mu trpel to jeho vycinanie??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 4.9.2011 o 12:38

Nerozumiem tomu prečo sa to ihnď neriešilo cez políciu. Bola spôsobená ujma na majetku /a nie malá/ a takisto aj na psychike. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 4.9.2011 o 12:30

Najväčšia chyba je neriešiť to. Tým mu dáš jasne najavo, že to môže robiť stále. Polícií to isto nahlás a daj im o tom indivíduu vedieť. Neplechu na majetku mu nerob, nemá to cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peppo, 4.9.2011 o 10:59

Pri stretnuti s polovnikmi mam tiez skor zle skusenosti (cest vynimkam), ale toto je fakt zle. Ak arogancia presiahne urcitu hranicu treba to riesit - samozrejme legalnou cestou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo742, 4.9.2011 o 10:57

Tak on asi vedel preco to spravil.aby si ho nebodaj nenatocil pri nejakom nekalom spravani,ale mne keby to spravil vykrutim mu krk a strcim do vyfuku v uvodzovkach.inac je mi cudne ze pises ten pribeh a kladiem si otazku ako vedel o tebe ved si bol dobre ukryty,ci nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fechy, 4.9.2011 o 10:48

To, co udělal je jinak trestný čin, napadl tě, urážka a především ti způsobil škodu dle tebe nad pět tisíc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Peppo, 4.9.2011 o 10:46

To je na policajtov!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Zigi9, 4.9.2011 o 10:20

chyba že jsi nebyl pohotovější, měl jsi tu kameru mít zapnutou, vždy počítej s tím, že se můžeš potkat s blbcem a bud připravený, takhle když už jsi to nestihl, tak jsi měl sundat rozbitou kameru ze stativu a tím stativem mu praštit do skla auta a nebo ho přetáhnout po hřbetě, vyřešeno by to bylo hned na místě (oko za oko, zub za zub) a pak bys jen odběhl svvým směrem - na zmrdy se musí zmrdsky. Jakákoliv msta už teď nemá význam, spíše se lépe připrav na příští setkání. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 4.9.2011 o 10:05

ja by som sa poobzeral po tej grant vitare a zanechal na nej pozdrav pre majitela ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fechy, 4.9.2011 o 9:58

Každý má svaté právo navštěvovat libovolně les. Nevím, jak jsi na tom fyzicky, ale já bych mu snad urazil palici. Vím, že dokáže být nepříjemé, když člověk čeká na zvěř a najednou houbař, pejskař, fotograf přírody, atd., ale nikdy jsem nikoho nevyháněl, natož tohle. Kdybych nebyl v MS, do lesa bych chodil stejně. Rozhodně nevysedávej doma a do lesa choď a malá rada: dej si do kapsi diktafon a v případě potřeby ho zapni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 4.9.2011 o 9:42

mal, si zavolať hneď policajtov, aj keď sa mu niečo nepáčilo, mal sa správať slušne! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fubonaci, 4.9.2011 o 9:14

tak to by si mohol zverejniť jeho meno ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 857jrs, 4.9.2011 o 8:33

tak pravdepodobne si mal stretnutie priamo s ph toho združenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tito81, 4.9.2011 o 8:33

ach jaj.................. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 4.9.2011 o 8:32

A to si sa tak dal??? Ja by som mu otrepal hlavu o kapotu auta a zmaloval mu ksicht na nepoznanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 441-456 z 456 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov