Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

"PÁN POĽOVNÍK" - diskusia

autor: off fubonaci
pridané: 4.9.2011 8:26

Práve som sa vrátil z lesa (respektíve z poľa) a chcel by som sa s vami podeliť o zážitok s jedným "PÁNOM POĽOVNĺKOM". Odohralo sa to v PZ, ktorého názov neviem ale rozprestiera sa na poliach medzi dedinami Ďanová, Folkušová, Necpaly, v okrese Martin. O 4:00 som prišiel na miesto, sadol som si, vybalil statív a kameru, a čakal. Bola aj nejaká zver ale to v tomto príbehu nehrá rolu. S vychádzajúcim slnkom spoza mňa vyšiel aj automobil SUZUKI GRANT VITARA ZELENEJ METALĺZY a špz MT 781AF. Vystúpil z neho "PÁN POĽOVNĺK" (zrejme psychicky narušená osoba, ináč si to neviem vysvetliť) a začal mi nadávať až sa hory zelenali. Mimo iné som sa dozvedel, že som kokot (tak díky). Neostalo však len pri tom a "PÁN POĽOVNĺK" v záchvate svojej šialenosti popadol môj statív aj s kamerou. Tajne som dúfal, že ním nechce udreť mňa. Moje dúfanie sa našťastie potvrdilo, a tak som ho upozornil, že je to celkom drahá výbava. On na moje slová zareagoval v stýle, že to má v piči alebo také niečo. A v tom momente letel statív aj s kamerou na zem. Tento hod sa mu asi zdal príliš slabý, takže znova chytil moju výbavu a hodil ju druhý krát o zem. Pri dopade som zbadal ako zo statívu odletelo jedno rameno. Zrejme si to všimol aj on a usúdil, že tretí krát už hádzať nebude. "PÁN POĽOVNĺK" však v agresii neprestal a keď už nemal čo hádzať o zem, tak sa zameral na mňa a zaútočil mi na hlavu. Tento útok bol však (zrejme cielene) slabý, za čo "PÁNOVI POĽOVNĺKOVI" taktiež ďakujem a neutrpel som žiadnu fyzickú ujmu. Utrpeli však okuliare, ktoré skončili pokryvené. Ale dali sa vyrovnať, takže v pohode. Následne asi usúdil, že je dostatočne vyventilovaný, nasadol do auta a odišiel. Po celú dobu bola v aute aj druhá osoba, ktorá sa do tohto incidentu vôbec nezapájala a ďalekohľadom prečesávala okolie. Výsledok stretnutia je nepoužiteľný statív v hodnote cca 20 ojry a nepoužiteľná kamera v hodnote cca 250 ojry. O tom, že mi pokazil, tak pekne začínajúci deň sa tu nemusím baviť. Bohužiaľ nemám dôkazy takže "PÁN POĽOVNĺK" ušetrí.


Chcem upozorniť, že po celú dobu som bol slušný, pozdravil som sa, predstavil som sa, povedal som čo tam robím, ani raz som nezvýšil hlas a už vôbec som nenadával.


Mám vyštudovanú SLŠ Liptovský Hrádok a TU vo Zvolene odbor lesníctvo, som veľký fanúšik poľovníctva, divej zveri a prírody vôbec ale nie je mi súdené byť v žiadnom PZ. Tak mi to "PÁN POĽOVNĺK" prepáčte. Ja už budem radšej sedieť doma.

počet zobrazení: 65 218
počet hlasov: 50
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 1.11.2013 o 13:12

viktor. Keby som ťa nepoznal ešte z PID ako mnohí na tejto stránke a nevedel by som, kto si, čosi, do akej skupiny patríš a aký je tvoj všeobecný rozhľad a postoj k problematike najmä v tejto téme, resp. postoj k poľovníctvu ako takému, tak by som sa s tebou do diskusie aj pustil, len by určite nebola produktívna. Tu je jeden tvoj príspevok z PID, google mi ho vyhodil medzi prvými a vystihuje ťa, reagoval si v téme lov líšok "idioti. na tak bezbranne a krasne zviera musite ist s puskou.. co tak ju dobehnut? vrahovia zvierat" A navyše kedže viem, čo je tvojím cieľom a väčšina diskusií medzi tebou a inými skončila vzájomnými urážkami(tvoja prvá reakcia na mňa bola, že som nebezpečný človek :) ), lebo ty si proste niečo chápať odmietal, nebudem mrhať energiou a nenechám sa vtiahnuť úroveň, v ktorej sa ty cítiš ako doma :) Pekný deň a verím- a myslím to úprimne, že s tvojím prístupom nenatrafíš na osobu, ktorá bude labilnejšia a spraví z teba vozíčkara, les býva často bez svedkov a ty si proste chodiaci provokatér. Ja byť tvoja mama, sedíš doma a bojuješ od počítača ako to robíš väčšinu času.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 45

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 456 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off HUGO09, 2.4.2016 o 23:11

Ľudia vždy to je o tolerancii a kompromisoch akurát že teraz sa to moc nenosí toto je moje tu nemáš čo hľadať alebo mám to zaplatené choď preč na druhú stranu platím brigádujem a fotografi motorkári parožkári turisti ochranári a neviem kto ešte ale tu ak nebudú ľudia voči sebe ohľaduplný doplatí na to len príroda a v podstate my všetci bez rozdielu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Hekler, 2.4.2016 o 12:52

súhlasím doslovne až na časť vety "Tie pozemky pokiaľ nie sú oplotené patria všetkým" ... to je samozrejme nie je pravda ... lebo pozemky nepatria nikde všetkým ale vždy len niekomu alebo niekoľkým ((: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off borza222, 2.4.2016 o 8:50

Občas prečítam príspevky a nedá mi nezareagovať...zostávam v šoku nad príspevkami kde sa celá táto vrcholne nepríjemná a trápna záležitosť takmer otočila proti chalanom ktorý sa túlali revírom a fotografovali zver. Obhajovať násilie v akejkoľvek forme a pochybovať nad tým či sa môže človek vôbec volne pohybovať po poľovných pozemkoch je prinajmenšom primitívne. Tie pozemky pokiaľ nie sú oplotené patria všetkým a úlohou nás poľovníkov nie je robiť policajtov a pristavovať okoloidúcich s otázkou "čo tam vlastne robia, keď oni tam poľujú". Treba sa spamätať lebo potom akákoľvek osvetová činnosť vychádza nazmar a nemôžme sa čudovať že poľovníka budú zase prezentovať ako opitého blázna s puškou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

off DanielDurec, 31.3.2016 o 21:02

gelatelli1 ďakujem za vysvetlenie a objasnenie celej situácie.....nebudem to viacej riešiť nakolko už týmto vec pokladám za vyriešenú. som rád že sa nájdu čestný ludia a za toto im ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on WolfHunter, 31.3.2016 o 12:28

margot prijmi moje ospravedlnenie...za istymi vecami si stojím aj napriek tomu....vzdy bude priestor na špekulacie avšak v tomto pripade neboli na mieste... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Margot, 31.3.2016 o 12:18

Som rád,že som mal dnes možnosť telefonovať priamo s pánom Cibulkom,predsedom PZ Vaďovce,ktorý nemá s daným incidentom nič spoločné.Ochotne mi poskytol informácie o previnilcoch,útok odsúdil a zároveň sa ospravedlnil.Zaručil nám,že revír môžeme aj naďalej bez problémov kedykoľvek navštevovať.Riešenie trestného oznámenia nechal už samozrejme na nás.Ako už spomenul aj gelatelli,útočník ktorý vykonal fyzický útok nie je členom PZ Vaďovce aj napriek predchádzajúcej viacnásobnej žiadosti a myslím,že ani nikdy nebude.Priamym členom PZ bol pán,ktorý bol s ním a ostro útočil najmä slovne,vôbec fyzickému útoku nezabraňoval a zároveň ktorý sa označoval za "falošného predsedu".Týmto by som považoval vec za uzavretú a som rád,že spravodlivosť nemala zakryté oči.Aj keď si myslím,že ani toto mnohým pochybovačom a konšpirátorom nebude stačiť a týmto ich pozdravujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Margot, 30.3.2016 o 23:08

gelatelli1:vďaka za moc za info,ktoré si tu uviedol.Ako som aj spomínal hneď na začiatku,to,že sú poľovníkmi nám povedali v alkoholovom opojení oni sami,takisto,že jeden z nich je predseda,čím nás chceli pravdepodobne viac zastrašiť.Len sme sprostredkovali informácie,ktoré z nich vypadli.Bohužial v takejto situácii je ťažké zisťovať či hovoria pravdu,keďže neustále útočili.Dúfam teda,že v združení pre toho pána,ktorý poľuje vyvodia dôsledky.A týmto sa samozrejme ospravedlňujeme za nechcené nedorozumenie "pravému" predsedovi združenia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gelatelli1, 30.3.2016 o 21:44

vyjadrenie jedneho priatela polovnickeho zdruzenia Vaďovce k incidentu ktory sa odohral na velkonocny pondelok v polovnom reviri vo Vaďovciach...! aby som uviedol na spravnu mieru ze kto boli tí dvaja podgurazeny akoze polovnici.... ano jeden pán je clen polovnickeho zdruzenia Vadovce a ma aj funkciu tajomnika PZ a pracuje ako lesnik a druhy pán nie je clen PZ Vaďovce, dokonca sa 2 krat hlasil do zdruzenia ale ani raz ho polovnici nezobrali ani len za cakatela... vo vyjadreni tych mladych chlapcov, ktori boli napadnuty sa spomina ze jeden z nich bol predseda... takze to je mylna a nepravdiva informacia, ktorou sa jeden z tych "akoze" polovnikov prezentoval ze on je predseda... ta informacia sa da kludne hocikedy overit... samozrejme ze to robi zle meno vadovskym polovnikom a ociernilo to aj meno predsedu PZ... a preto uvadzam mena obidvoch "akoze"polovnikov, ktori su zodpovedny za tuto neprijemnu udalost.... Laco Baranovic a Jaroslav Palenik...!!! lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

on Taras, 30.3.2016 o 16:50

Stoklasa to pomenoval priamo tak ako to na Slovensku je!Veď aj o prijímaní nových členov do PZ nerozhoduje to že si vlastníkom poľovných pozemkov v revíri.Bezzemkovia majú v PZ prevahu stanovia si kôtu členskej základne a nepustia medzi seba nikoho ani ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sempervivum, 30.3.2016 o 16:29

Lysec : hlúpy sa po latinsky povie STULTUS,,, ;). No a vráťme k téme - Na národnom parku by sa nemali jazdiť, hlavne nie 4 a 5 STUPEŇ OCHRANY !!!. Koľko razy som našiel zabitá jašterica, zrejme zabilo pod kolesami aut(spoločenská hodnota je viac ako 330 EUR, na jedna jašterica !!). Ja nemám nič proti, keď jazdia,ale ničíme zeleň ,ani nevyzerajú estetické, to chcete???. Malá poznámka nie som ochranár, ani nič také. Každý môže chodiť do prírody ,,, ale keď nejaký huberták alebo poľovník sa pýta turistom,alebo dokonca aj rybárov (často sa lovia ryby cez les rieka) - "čo tu robíš" tak toto je choré !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Centaurus, 30.3.2016 o 15:48

Stoklasa, vy ste asi ešte nevidel odkaz Ale inak úplne súhlasím s vašimi prvými troma vetami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 30.3.2016 o 11:49

Stoklasa, s týmto úplne súhlasím... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stoklasa, 30.3.2016 o 11:26

Komunizmus nás naučil, že súkromné vlastníctvo je "hovno". Komunizmus síce skončil, ale jeho myšlienky tu ostali. A ako sme naučený, tak sa žiaľ aj správame. O čomkoľvek, čo sa na pozemku deje, by mal rozhodovať vlastník, alebo ním splnomocnená osoba. A je jedno, či ide o malú opekačku alebo o vyhlásenie rezervácie. Rozhodovať má o tom vlastník. Lebo inak to je porušenie vlastníckych práv a defacto tým aj demokracie, na ktorú sa tu hráme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on WolfHunter, 30.3.2016 o 10:25

batuska dovolím si malý postreh....do roku 2008 u nás fungovla pohraničná stráž čiže policajty mali v obci kasáren robili výjazdy po hranici a bolo ich vidiet v obci...poliak si nedovolil vstupovat na nase uzemie pretoze ho jednoducho chytili a bud bola pokuta alebo mal problemi...nekradlo sa drevo soplaici si nedovolili na motorkách a štvrkolkach podnikat výlety do okolia takisto ziadne hromadne hubarsko čučoriedkarske najazdy neexsistovali...prišiel však šengen a pohraničiari odišli...trvalo to rok a začali problemy...otvorením hranice začali vznikat kadejake turisticke lobby spoluprace za ktorými stál bývalý starosta...kvietok na pohladanie bez vedomia tunajšieho PZ a súkromných vlastníkov začal otvarat tažobné a prístupové svažnice z obce na hranicu...celý chotar je tvorený zo súkromných pozemkov tak občanov obce ako aj nas polovnikov...drviva večšina je v USA a doma sa ukaže sporadiciky raz za niekolko rokov rokovalo sa o nas bez nás...spametali sme sa až sme začali stretavat ludí kade tade čo sa z roka na rok stupnovalo a dnes máme velké problémy pretože v priebehu roka stretnete hocikoho skupinky v mladine v jarkoch na zimovyskach jelenej zveri v diviačích kotloch ...vešaju si textilne šnurky po stromch nabíjaju doma robené cedule farbou značia šípky po kamenoch po stromoch podotýkam že su takto v jednej lokalite schopný vyznačit 7-8 trás kde prejdu peši na bycykli na koni...je u nás pútnicke miesto ku ktorému vedie asfaltová prístupová cesta....poliak to má bližšie z hranice avšak to mu nedáva právo vytvárat si chodníček každý týžden inde kebyže sa pohybuju jednou trasou čert to vem vyhnem sa im na polovačke ale nedodržuju ani nejake časovy harmonogram a ku kladeniu ohna a nechavaniu odpadkov sa nebudem vyjadrovat...ako polovnicke združenie sme toto podcenili sam som tri roky apeloval na vybor ktorý zložením zo starších pánov mi okrem uznanlivého pokyvovania hlavy a par úsmevov doslova ukazal prsotredník ak však len dovtedy kým nezačali nachádzat bordel po posedoch nemali snad x krat prekazenu polovačku...mala zmena nastava až teraz kedže sa vymenil starosta a nový je finančným hospodárom a polovníkom v našom združení je však prineskoro pretože za tie roky sa tu ludia naučili bezmedznej rekreacii....a teraz ich potrebujeme zastavit...najlepsia lokalita s 3,5km širokou lúkou je neustále vyrušovaná polskou bandou v zime skutre v lete motorky...uz sme mali aj razie na dolapenie zatial bezuspechu lebo dolapit ho hoc máte zo sebou hliadku nie je take jednoduche...minuly rok som dokonca videl ako sa partia baví prehánaním vysokokotnej jelenice...párik podarených polských zberačov nam každý rok vyzbiera zhody ktoré potom predáva susedom ktorý sa zaoberajú výrobou doplnkov z parohoviny uz sme podnikly iste kroky ale niet akosi štastia ich v terene dolapit su organizovany duria so psami...kým sa snažíme urobit čosi v pohraničí za ten čas nám v obci výrástol další problem pár deciek s otcami v zahraničí dosalo najprv detsku motorku a dnes vo veku 16 rokov maju krosky a pri každom volnom vikende a peknom počasí za z vozenia po obci presunuli do terenu kde sa rev motorov rozlieha po celej doline u susedov to zašlo ešte dalej tam frajeri nemaju problem jazdit priamo v uzemi pieninského narodneho parku!...s domácimi sa bude dat urobit poriadok predvolat na obecny urad rodiča upozornit ho na porušovanie zakona a aj na to že chlapci nemaju vek ak neomože proste udat a nesrat sa...tolerancia sa nevypláca...nájazdy romov na čučriedky nekomentujem ...smarad v revíri a vytrhané čučriedovníky od hrebenov vravia za všetko...kradne sa drevo máme lesníka ten nestačí riešit konfliktne situacie...domaci vlastníci sedia doma na prdeli nedbaju o to svoje kým sa z toho nedaju vytrieskat peniaze ziadnu odozvu od nich nemozeme cakat doslova a do pismena primitivzmus bol som teraz na zastupitelstve kde som 4 hodiny vysvetloval nevyhnutnost dbania o poriadok v chotári neuspešne...akonahle sa vám otvorí hoc nie vaším chtením revír pre ludí dokonca si ho otvoria sami skončili ste...nástupom doby možnostou dnes sa jednoducho dostat k fotoaparátom kameram fotopasciam hocikomu prichadza dalsí problem a to je ten ze fotografom sa stavam ihned ako si fotak kupim chcem fotit a zvieratka tak zo zaciatku to budem robit okolo domu ale to nebude stacit tak prvy druhy treti vyjazd do terenu aaa fotíme...sami ste tu naznacili zo fotgraf sa musí spravat tak ako polovnik ale pre polovnika cosi plati ma zodpovednost knihu navstev vyvyja aktivity ci uz selekciu musí vediet čo sa v prírode kedy deje a podla toho sa spravat nie sme všetci taky ale v každej kategorii vekovej spoločenskej alebo zaujmovej sa najdu ty dobri aj ty zly...sme ozbrojeny tym sme riziko ale zodpovedame za to na to netreba poukazovat treba poukazovat na to ze fotograf je cosi na viac moze byt normalny a tomu sa vyjde v ustrety ale poslednu dobu narasta pocet tych arogantných nerespektujucich a hlavne ak mam 20 a pocit ze vsetko mozem tak sa povecsine spravam az kým nenarazim na niekoho kto moze mat iny nazor a nie je celkom stotoznený s tým co robím...chut ludí po pobyte v prírode narastá ale prečo to neriešia ako v USA ved máme národne parky rekreačne lokality ale nie mi sa musíme trepat kde si zmyslíme aj ked k tomu vedu rozne pohnutky treba si uvedomit aku vymeru zaberaju polovne reviri a jednoducho či sa vam to pači alebo nie narušate vykon prava polovnictva...polovnik sa bude musiet stat ochranca skutočný ochranca pred ludmi ktorý zabudajú že nie su oni a všetko ostatné a často krát vykrikuju bez toho aby vôbec pochopili že dnes jednoducho nemože fungovat pojem hurá do lesa kdekolvek kedykolvek to nie je sloboda to je bezcharakternost...toto sú problemy s ktorými mnho polovníkov dendenne prichádza do kontaktu a nie každý má chut stále čosi vysvetlovat tolerovat a prihliadat na to ako trpí prostredie zver....v dnesnej dobe koli povinostiam a hektickému zivotnemu stylu nema kazdy z nás tolko casu ako by chcel aby sa tejto zelenej zalube venoval tak často ako si to praje preto pochopte poniektorí náš opravnený hnev ak miesto zveladovania vytvarania lepších podmienok pre zver musíme riešit a zasahovat voči ludskej arogancii a prizerat sa na to ako sa naše bohatstvo triešti pretože toto všetko je len dopad našej doby a obraz spoločnosti...je nemyslitelne aby sme čelili ochranarskym lobby kde je predmetom ochrany tvor trebarz vlk ktorého idu chranit zakazanim odstrelu ale je im jedno ako sa devastuje životne prostredie a často krat tými ktorí bojuju za jeho zachranu ale len dovtedy kym sedia za pc lebo až výdu do terenu pre uspokojenie svojich pohnutok mu ukažu že ho majú viete kde...skúste toto robit v polsku v 50 000 000 krajine ... zaujimave že tam platí aj zakaz pohybu mimo vyznačených trás neie je problem rampa a ludia sa tak chovaju to všetko však pada pri prekročení slovenskej hranice...prečo?...neobhajujem polovnikov každy zodpovedame samy za seba upozornujem na to v akej pozicii dnes sme a niekto si nas este drzo dovoli kritizovat...slovakom by bodlo navstivit vyspelejsie krajiny VB Nemecko tliansko...boli by nemilo prekvapeny ako to tam funguje ploty a rampy licencie takmer na vsetko...inac nedosiahneme aby sme si vazili to co mame dokym to mame zadarmo! az to skonci cia to bude vina nie nas ktorym bohuzial toto asi jedine pomoze ale Vás ludí ktorý zase budete len nadávat na polovníkov tak ako vždy však? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off Lysec, 30.3.2016 o 10:21

Ešte raz a detailne : Zákon č.274/2009 Z.z. o poľovníctve ,par.24,ods.3 o.i. zakazuje : v písm.a/ plašiť zver akýmkoľvek spôsobom (!!!!)okrem opatrení na zabránenie vzniku škôd spôsobených zverou,alebo škôd na zveri a povolených spôsobov lovu,alebo bežného obhospodarovania poľovného pozemku ; a v písm b/ spôsobovať zveri poranenie ,stres,rušiť ju pri hniezdení alebo kladení mláďat a vykonávať činnosti (!!!!) ,ktoré pôsobia na zver ako voľnežijúce živočíchy nepriaznivo ,okrem bežného obhospodarovania poľovných pozemkov,poľovného revíru a lovu zveri povoleným spôsobom a protipovodňových opatrení (Čiže ak toto niekto nedodržuje a je navyše adeptom poľovníctva ,či dokonca držiteľom poľovného lístka je na mieste sa zamyslieť nad tým či by nebolo potrebné ho takýchto vymožeností a "fotostarostí" zbaviť ...)A ešte niečo : aj fotograf by mal vedieť, že zver je možné vyrušiť už tým, že niekde zavetrím priestor svojim pachom ,či stopou. Áno ,to isté môže spôsobiť aj poľovník - ten to má však umožnené zákonom ,pretože si za to m.i. aj platí...Preto kedysi (I.ČSR, či Slovenský štát) nebol zákonom predpísaný minimálny počet poľovníkov na jednotku plochy ako za socializmu , ale počet maximálny ,aby na revír nebol vyvíjaný neúmerný poľovnícky tlak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off batuska, 30.3.2016 o 7:46

Mikulas, co tam po spravodlivosti....hlavne, ze si si vyrobil svoju pravdu....s tym sa vsak musis vyrovnat sam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 29.3.2016 o 23:29

Nie nestaci...uspokojim sa az zo zaverom celej udalosti...aj ked tak ako vzdy zase sa ziadna poprava neudeje preco aj jest sudcov no nie vinikov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 29.3.2016 o 21:53

wolfhunter - poznam oboch chalanov a mozem dat za nich ruku do ohna - pochybujem vsak, ze ti to bude stacit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 29.3.2016 o 21:27

batuska...spity magor nemusel byt vôbec spity len agresivny a na to mohol mat dobry dovod aroganciu a drzost obetí...len co sa tu odprezentovali a v dnesnej dobe si kazdy luzer dviha sebavedomie trestnými ozanemniami miesto toho aby konflikt riesil...myslis ze kolko predsedov beha len tak po okolí ?...stále tá ista pesnička o ožratych zelených...chlapci maju po 20 rokov evidentne žiaden rešpekt uctu ...môžeš za nich dat ruku do ohna či si dlhodobo nekoledovali?...bodlo by aby sa ozval niekto s ich okolia...poznam take neviniatka...nikoho neobhajujem ale ak sa polovnik chova nepolovnicky a este si na to stazuje a sam si serie do hniezda čo si mam mysliet?...bez vetra sa ani lístok nepohne tak netvrd ze bezdovodne...sam som zazil x situacii este horsích a je co robit aby sa clovek ovladol...trebarz minuly rok sa partia motorkarov na kroskach zabaval tým že na lúke dookola prehanal koncom maja vysokokotnu jelenicu...pena v papuli co ze som krical ze puska na pleci...mozes sa pototo iny pripad?...ani nie vyozenost dnesnej doby povozkami technikou nedava pravo ludom chovat sa v selepej viere o svojm presvedcení za desat rokov si nebude problem zadovazit vrtulnik co potom vseci budu lietat po oblohe lebo sa to dá?,,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 29.3.2016 o 21:14

Obhajovat spiteho magora, ktory bezdovodne fyzicky napadne cloveka - tak nad tym sa skutocne zastavuje rozum... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 29.3.2016 o 17:42

Ani jedem z vas spishunter ci danielduriec ste nepochopili podstatu a tou je ze ked si zacinajuci polovnik mas sa tak spravat ale nie vy ste majstri sveta...vsetko toto je vysledok toho ze su iste pravidla a tie platia...uz len to ako sa tu Duriec prezentuje je dobry dovod na to aby niekto s nim nalozil nie v rukavickach...chlapce sklidni hormon v prvom rade pretoze vdaka takym ako ty zrejme bude musiet prist podla spishuntera magorovina lebo inac sa s nespratnikmi poriadok urobit neda a na zaver ak si duriec polovnik tak poznas prava povinosti a nejde byt polovnikom ked mi to vyhovuje alebo fotografom...tiez si nemozes robit co chces ak opustis vas revir lebo si v cudzom...suhlaaim so spishunterom o prelinani aktivit ale odtial potial...da sa to ale tvoj prispevok smrdi dotknutym egom myslim ze si narobil dost nesvaru a toto je dosledok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off spishunter, 29.3.2016 o 15:54

Niektorí ľudia majú zjavne potrebu privlastňovať si všetko, čo sa len privlastniť dá, aj za cenu toho, že je to úplný nezmysel a navyše aj protiprávne konanie. Poľovník, pokiaľ sa nejedná o poľovnú stráž/lesnú stráž/stráž prírody, nemá najmenšie právo obťažovať fotografa/turistu ktorý neruší zver, neznečisťuje prírodu atď. Vstup na lesné pozemky máme VŠETCI voľný, obmedzenia sa týkajú hlavne vojenských lesov a niektorých typov chránených území. To, že poľovník čaká na posede s klientom tri hodiny a v momente, keď sa konečne objaví kapitálny jeleň, ktorý sa náhle zvrtne a utečie, lebo nejaký fotograf/turista/hubár/hocikto práve prešiel okolo NIE JE dôvod na vykázanie z lesného pozemku! Príroda je pre každého jedného, kto ju chce spoznávať a dodržiavať zákony a všeobecné pravidlá. A to, že má niekto iný názor neznamená, že ten človek "nerozumie prírode", "zver videl iba na internete" a podobné vyjadrenia. K tej údajnej novele zákona len toľko, že zdravo zmýšľajúci človek si uvedomí, že to je čistá magorina, ktorá nie je ani len z najmenšej časti vykonateľná. P.S. Som začínajúci poľovník a poľovníctvo je moja srdcová záležitosť, čomu prispôsobujem svoj voľný čas aj výber školy, no mám tiež kameru, ktorou natáčam zver a zábery následne využívam pri propagácii poľovníctva na školách a škôlkach. Spomenul som to len na margo toho, aby neboli ako fotografi/kameramani a poľovníci vnímané ako dve oddelené skupiny s rôznym záujmom, nakoľko sa veľmi často prelínajú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off jaro1, 29.3.2016 o 15:46

Chapem, preco si naraz taky besny. Pozri, ja s tebou nemam nic ! Reagoval som slusne akurat na tvoj dolunizsi prispevok z 28.3.2016 o 21:51 a este nizsi od tvojho priatela Margota z 28.3.2016 o 19:36., na co mam hadam pravo. A mam pravo sa aj pytat co a ako, kto ma pravdu. Co je na tom nepochopitelne? Vsak musis predsa sam dobre vediet, ze tvoj prispevok vyvola aj reakciu, nemyslis? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off DanielDurec, 29.3.2016 o 15:39

Volfhunter.....správny postreh ale ušli ti skutočnosti: Kráčanie po polnej, lesnej ceste kilometer za dedinou, mimo polovnej sezóny,o piatej večer....tma je o pol ôsmej, a ešte k tomu slušné správanie dokonca sme sa pozdravili. Z naších úst nebolo počuť ani jeden vulgarizmus.....naopak z úst toho pána to bol vodopád nadávok a vulgarizmov. Potom začalo strkanie do mňa a keď som mu povedal aby ma nechytal pretože zavolám policajtov začal silný fyzycký atak na krk - škrtenie. Musel zasiahnuť margot načo sa zameral na neho......skús obhajovať tohto "pána" hlavne keď si pri tom nebol. Bolo cítiť alkohol.......Veľa alkoholu..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off DanielDurec, 29.3.2016 o 15:27

Jaro1 Vidím že si Aktívny už od rána a netrpezlivo čakáš na každý komentár len aby si mohol zabŕdnuť. Evidentne si si kvoli tejto diskusií vzal dovolenku z práce. Takže idem na vysvetlovanie. som držitelom polovného lístka, zbrojného preukazu, a aj zbrane ale to nie je podstatné......JA MÁM POVOLENIE NA ZBER ZHODOV V ZDRUŽENÍ V KTOROM sOM ČAKATELOM !!!! A je jedno v Ktorom združení! Teda ak tomu nechápeš.....idem do revíru...nájdem zhod....odfotím a mám právo si ho vziať a predložiť hospodárovi vieš? Áno správne si si všimol že nemám v profile "som polovník". Nepotrebujem to. A hlavne JA sa za svoje meno nehambím Jaro1 Tvoje konšpirácie ma rozosmievajú....susedné združenie....nemal by si ich hnevať....buď rád že to takto dopadlo. Mám svedka Maroša ktorý bol pri tom TAKŽE TAK !!! Jaro si na jednotku....dobre si si to tam napísal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 29.3.2016 o 15:09

Margot- ak sa nemylim Dano je zatial cerstvy cakatel na clenstvo v polovnickom zdrueni PZ- LES, cize nie je clen. Myslim si, ze prave v tomto case by sa nemal rozhadat so susednym PZ a svojim a skoncit aj tu s obvinovanim a kydanim na susedov.Treba si vypytat od nich povolenku a potom zbierat zhody. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Centaurus, 29.3.2016 o 11:45

Čo tak sa obrátiť na odkaz alebo odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 29.3.2016 o 11:17

hm ako sa tu rozohnili poniektorý jurokr...ja nemam stastie natrafit na neakeho chlapa a povecsine ked robím poriadok z vandalmi daju si povedat a odchod...a to som aj primerane tvrdý lebo dnes to doba vyzaduje...az zakon to stopne pretoze ten vzdy prichadza ako dôsledok niecoho zlého alebo nespravneho dovtedy sa vseci budu citit v prave...margot uz tu zacinas splietat dve na tri takze tvoja doveryhodnost klesa a klesa.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Margot, 29.3.2016 o 11:01

jaro1:si naozaj pozorný,pokial si všímaš len či má alebo nemá niekto odfajknuté v profile či je alebo nie je poľovník.Dano je poľovník na Starej Turej,má lístok ale aktívne poľuje myslím málokedy.Skutočne je to také podstatné?Apropo nerozumiem prečo,by som si aj ja nemohol v prírode nafotiť zhod v prirodzenom prostredí,nikde som nevyčítal,že by bolo trestné si fotiť čokoľvek v prírode.traper1:bohužial sme ich nenafotili,keďže foťáky boli v ruksaku,zaskočili nás a skutočne som nemal chuť prísť kvôli útoku o techniku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurokr, 29.3.2016 o 10:53

dufam, ze tie dobre rady ohladom financneho prispevku alebo ucasti na brigade v PZ, podmienujuce vstup do lesa, boli mienene ako vtip. inak by to bol prejav totalneho buranstva a vypalnictva :) dufam, ze tomu sedlakovi pripitemu sa policajti povenuju aspon tak, aby si nabuduce rozmyslel taketo spravanie. ale na kazdu svinu sa voda vari, a ja verim, ze raz natrafi na chlapa, ktory si nenecha brnkat po nose. v margotovych prispevko som nevidel zmienku o tom, ze by sa pohyboval v takom stupni ochrany, kde sa moze chodit len po chodnikoch, a v ejho galerii ja zvacsa polovna zver, a nie chranene druhy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on WolfHunter, 29.3.2016 o 10:48

chlapcom sa nepáči že ma niekto na ich aktivity iny nazor vysvetlil to lysec...a jaro1 poukazal na zber zhodov a na x iných vecí na zamyslenie...vyčítajú nam motorkarov štvorkolkarov a donekonečna tu omielaš pytliačenie...bla bla bla...prvým problémom je to že mnohý nechcu pochopit to že ak niečo chcu nemožu to robit len pretože chcu...u nas nie je problem po dohode so združením vybavit nejaky ten vyjazd na wildlife photo sam sa mu venujem tak nie som proti ale nie je normalne ak polovnik doma tyzden obchadza rujovisko lebo bud pride host aebo vie o silnom jelenovi tak je na mieste zachovat co najnerusenejsie podmienky na reprodukciu...a co si mam mysliet ak ako doprovod s hostom zodvihnem pri polovačke v strede rubane dvoch zamaskovaných fotografov...? nielen ze narusuju ruju ale ohrozuju samých seba a vystavuju riziku nas pretože je najmenej kričat že zodpovedam za gulku ale ak on tam nema čo robit ako si ho pojde vsimnut ak pri strelbe na jelena ho on bude fotit z druhej sgtrany a ja ho koli maskovacej sieti neuvidim zver prestrelím a projektil zasiahne este aj jeho ?...paranoja možno ale ak sa niečo stane zase len polovnik...kedy to pochopia...margot k tebe konkretne demokracia a práva nie su o tom že si ich vysvetli každy po svojom kebysi ozaj chcel fotit tak ako sa má pojdes na to z rozumom nie s krikom ja mozem...mate tu v príspevkoch x signalov preco si o celej situacii myslím svoje...ak je pravvda co sa pripravuje v novele ja to uvítam...nezaskodilo by aj príst s niecim co by z revíru dostalo štvrkolky a motorky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off jaro1, 29.3.2016 o 10:26

Margot, v deviatom riadku uvadzas, ze Dano je polovnik. Ja zas pozeram do jeho profilu a tam nie je polovnik. Ale k veci. Mozes prosim povedat, v ktorom zdruzeni poluje? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off traper1, 29.3.2016 o 10:12

som poľovníkom, už nejakých pár rokov, ale keď čítam nejaké citácie zákonov, je mi zle. Kto to vymýšľa? Na akom základe? Či kto je pri moci tak sa chráni a doplní nejaký ten zákon na svoju ochranu? Je vôbec Slovensko slobodná krajina? ak nie je niekde zákaz vstupu, poprípade súkromný pozemok, prečo by som tam nemohol ísť..?Samozrejme, cestou, chodníkom. Nič nefunguje tak ako má. Štát, zákon, vymožiteľnosť práva rovnako pre všetkých, ministra i bezdomovca. Margot, ak píšeš, že si mal foťák i si ho použil? odfotil si tých chlapíkov, či to len píšeš, aby si mal čo písať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Margot, 29.3.2016 o 10:06

Lysec:do lesa chodím odjakživa takže myslím,že viem ako sa v ňom správať.Garantujem ti,že veľká väčšina fotiek zveri,ktoré mám v galérii nemala o mne ani tušenie,že ju fotím.Taktiež mám xy skúseností s mnohými poľovníkmi,väčšinou sa dá dohodnúť,niekedy však nie.Napíšem na rovinu,že takýmto revírom sa vyhýbam.Ja sa nepotrebujem s nikým vadiť,idem si do lesa odpočinúť a spraviť nejaké fotky.Často im nevadí ani tak samotná prítomnosť ako foťák samotný,prečo,to už nech si domyslí každý sám.Ročne fotím možno v desiatkach rôznych revírov,to je skratka nemožné sa s každým kontaktovať a poznať,nevidím nato ani dôvod za každú cenu,keďže nič zlé a protizákonné nerobím.Dano je mimochodom poľovník a zaskočilo ho toto správanie asi ešte viac ako mňa.Vieš čo mi vadí 100 krát viac a čo je pre prírodu nebezpečenstvom?Často pokrytecké správanie voči tým,ktorí zákon porušujú.Samotní poľovníci často nič nerobia konkrétne trebárs so skutočným plašením zveri motorkármi a štvorkolkármi,tolerovanie pytlačenia vlastnými členmi v združení a podobne.Takže nie hubár,turista a fotograf sú problém pre les,väčšina z nich prírode a zveri nijakým spôsobom neškodí.Zver vyplaší samozrejme z času na čas každý,tak prosím nebuďme pokryteckí a nehľadajme problémy tam kde nie sú.Keď cíti niekto z poľovníkov akúkoľvek krivdu,tak nevidím dôvod prečo by trebárs pušku nemohol vymeniť za foťák,poznám takých mnoho a myslím,že ich to obohatilo.Určite nie je cesta ukrivdenosti formou ventilácie slovným alebo fyzickým útokom ako v tomto prípade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 29.3.2016 o 10:01

Daniel Durec – dokazovy material po co chodis teraz do hory je v tvojej fotogalerii, fotky ID 289608, 289196, 289075,264750,260420,260260 (vratane tvojich vyjadreni pod nimi). Vsetko su to fotky z marca 2016, resp. aj 2015. Takze sa ani necuduj, ze si konecne na teba niekto posvietil.A bud len rad, ze to len tak dopadlo, ako dopadlo. Zatial. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 29.3.2016 o 9:36

Margot - ak sa to ozaj stalo tak, ako ste to popísali, tak k tomu niet čo dodať a konanie orgánov činných v trestnom konaní je na mieste. Mňa však mrzí len jedna vec : prakticky ani len v jednom príspevku fotografa (o iných antipoľovníkoch ani nehovoriac) kritizujúcom poľovníkov nenájdete kúsok empatie , alebo aspoň zamyslenia sa nad tým prečo sa niektorí poľovníci takto správajú voči ľuďom ako ste Vy. Ste zrejme fotograf , teda lovec kamerou. Aby ste niečo nafotili musíte sa evidente správať ako poľovník (tiché ,nenápadné správanie sa, krytie, maskovanie , rešpektovanie smeru vetra a pod.).Popritom obaja veľmi dobre vieme ,že často aj pri najlepšom maskovaní tak poľovník, ako aj fotograf zver zradí, čo má za následok narušenie jej biorytmu a často aj zmenu jej stanovišťa ,pričom to nemrzí len poľovníka ,ale malo by to mrzieť aj fotografa a to aj keď už má "nafotené" (o čom silne pochybujem). Lenže rozdiel v týchto dvoch prípadoch je ten, že poľovník má túto činnosť garantovanú zákonom a môže ju vykonávať len vo "svojom" revíri (v ktorom často tvrdo pracuje ,a za ktorý si často "tvrdo" platí), kým fotograf má prístup do prírody garantovaný ústavou a svoju činnosť môže vykonávať prakticky všade okrem lokalít, kde to zakazuje zákon.Zákon o OPaK totiž o.i. všeobecne zakazuje nezainteresovaným osobám napr. rušiť okolie stanovíšť,hniezdisk či tokanísk vzácnych a chránených druhov a to aj fotografovaním, či filmovaním,alebo aj púhym pozorovaním .Lenže rušenie zveri zakazuje m.i. aj zákon o poľovníctve v par.24,ods.3,písm.b ! Potom,už záleží len na užívateľovi revíru, čo za rušenie zveri považuje. Prečo sa teda väčšina z Vás čuduje ,keď sa poľovníkom nevidia podobné návštevy ich revíru ? Popritom sú aj iné cesty ,ako sa do revíru dostať . Napr.,čo tak dohoda s užívateľom revíru, dobrá vôľa preukázaná nejakou tou odpracovanou brigádou ,finančný príspevok,alebo čo tak stať sa poľovníkom i keď len na papieri-len aby ste mohli fotiť (to by bolo však asi drahé,čo ?) a pod.?Ale jedno viem isto - najbližšia novela zákona o poľovníctve ,by mala obsahovať výslovný zákaz fotografovania a filmovania zveri v revíri,ako aj používania poľovníckych zariadení(posedov a chodníkov) bez súhlasu užívateľa revíru... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off batuska, 29.3.2016 o 8:13

Verim, ze policajti to nenechaju zabudnute v supliku. Samozrejme je potrebne o takychto a podobnych skusenostiach pisat. Kazdy normalny clovek taketo spravanie odsudi a takyto aroganti jednotlivci su ostudou naseho polovnictva. V tomto pripade to bolo o to horsie, ze sa nejednalo len o verbalne utoky, ale ze prislo i k fyzickemu napadnutiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Margot, 28.3.2016 o 23:23

Wolfhunter:ak sú ti podobné praktiky sympatické,tak prosím.Myslím,že každému súcemu človeku by sa malo zdať takéto správanie úplne neprijateľné a neobhájiteľné.Prečo by som nemal o tom písať?Práve naopak považujem za potrebné o takýchto prešľapoch informovať.Dnes to spravili nám,nabudúce môžu iným.Vôbec ma nepoznáš a ak ma nepôvažuješ za dôveryhodného(neviem prečo)a nezaujíma ťa to,tak nemusíš o tom čítať.V praxi to vyzerá asi tak,že som sa vybral skoro po 2 týždňoch konečne do lesa a ešte sme nestihli ani "rozpozerať" a už sme museli ísť nechcene naspäť na základe toho,že mal niekto pod čapicou a chcel nás otočiť len preto,že sa mu nepáčilo,že kráčame po ceste a na batohu máme maskovačky a statívy a nechceme sa otočiť naspäť.Myslím,že by sa ti takéto maximálne agresívne správanie tiež určite nepáčilo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on WolfHunter, 28.3.2016 o 22:44

Margot,,,DDuriec...kedže ste to postupili policajtom...načo tento príspevok?...hned je uvedene že nepreukazatelný alkohol...takže okrem vyliatia srdiečka ste tu len poplakali a?...neverím ani tomu že s vami robili poriadky ožrani v zelenom a tobôž že sa pri tom niekto odprezentoval ako predseda ...nedajte sa vysmiat+čo ste čakali margot tu má nejeden príspevok kde badat že arogancia a drzost mu nechýba...tieto strety sa budu množit a vôbec sa nečudujem...uvadzaš že na nič ti nič netreba to by si sa divil neviem kde konkretne si bol ...ktovie ako to bolo a tak ako vždy sa k ničomu nikto nedopracuje...zas a znovu príspevok kde sa niekto citi dotknuty lebo boli pošliapane jeho prava...chudačkovia.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off DanielDurec, 28.3.2016 o 21:51

Margot, toto len tak nenechám.....podklady pre trestné oznámenie vo veci fyzického napadnutia a urážania na cti pripravené. Momentálne už nepreukázateľný alkohol by nemal byť poľahčujúca okolnosť. Pokazený deň! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 456 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM