Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

"PÁN POĽOVNÍK" - diskusia

autor: off fubonaci
pridané: 4.9.2011 8:26

Práve som sa vrátil z lesa (respektíve z poľa) a chcel by som sa s vami podeliť o zážitok s jedným "PÁNOM POĽOVNĺKOM". Odohralo sa to v PZ, ktorého názov neviem ale rozprestiera sa na poliach medzi dedinami Ďanová, Folkušová, Necpaly, v okrese Martin. O 4:00 som prišiel na miesto, sadol som si, vybalil statív a kameru, a čakal. Bola aj nejaká zver ale to v tomto príbehu nehrá rolu. S vychádzajúcim slnkom spoza mňa vyšiel aj automobil SUZUKI GRANT VITARA ZELENEJ METALĺZY a špz MT 781AF. Vystúpil z neho "PÁN POĽOVNĺK" (zrejme psychicky narušená osoba, ináč si to neviem vysvetliť) a začal mi nadávať až sa hory zelenali. Mimo iné som sa dozvedel, že som kokot (tak díky). Neostalo však len pri tom a "PÁN POĽOVNĺK" v záchvate svojej šialenosti popadol môj statív aj s kamerou. Tajne som dúfal, že ním nechce udreť mňa. Moje dúfanie sa našťastie potvrdilo, a tak som ho upozornil, že je to celkom drahá výbava. On na moje slová zareagoval v stýle, že to má v piči alebo také niečo. A v tom momente letel statív aj s kamerou na zem. Tento hod sa mu asi zdal príliš slabý, takže znova chytil moju výbavu a hodil ju druhý krát o zem. Pri dopade som zbadal ako zo statívu odletelo jedno rameno. Zrejme si to všimol aj on a usúdil, že tretí krát už hádzať nebude. "PÁN POĽOVNĺK" však v agresii neprestal a keď už nemal čo hádzať o zem, tak sa zameral na mňa a zaútočil mi na hlavu. Tento útok bol však (zrejme cielene) slabý, za čo "PÁNOVI POĽOVNĺKOVI" taktiež ďakujem a neutrpel som žiadnu fyzickú ujmu. Utrpeli však okuliare, ktoré skončili pokryvené. Ale dali sa vyrovnať, takže v pohode. Následne asi usúdil, že je dostatočne vyventilovaný, nasadol do auta a odišiel. Po celú dobu bola v aute aj druhá osoba, ktorá sa do tohto incidentu vôbec nezapájala a ďalekohľadom prečesávala okolie. Výsledok stretnutia je nepoužiteľný statív v hodnote cca 20 ojry a nepoužiteľná kamera v hodnote cca 250 ojry. O tom, že mi pokazil, tak pekne začínajúci deň sa tu nemusím baviť. Bohužiaľ nemám dôkazy takže "PÁN POĽOVNĺK" ušetrí.


Chcem upozorniť, že po celú dobu som bol slušný, pozdravil som sa, predstavil som sa, povedal som čo tam robím, ani raz som nezvýšil hlas a už vôbec som nenadával.


Mám vyštudovanú SLŠ Liptovský Hrádok a TU vo Zvolene odbor lesníctvo, som veľký fanúšik poľovníctva, divej zveri a prírody vôbec ale nie je mi súdené byť v žiadnom PZ. Tak mi to "PÁN POĽOVNĺK" prepáčte. Ja už budem radšej sedieť doma.

počet zobrazení: 65 051
počet hlasov: 50
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 1.11.2013 o 13:12

viktor. Keby som ťa nepoznal ešte z PID ako mnohí na tejto stránke a nevedel by som, kto si, čosi, do akej skupiny patríš a aký je tvoj všeobecný rozhľad a postoj k problematike najmä v tejto téme, resp. postoj k poľovníctvu ako takému, tak by som sa s tebou do diskusie aj pustil, len by určite nebola produktívna. Tu je jeden tvoj príspevok z PID, google mi ho vyhodil medzi prvými a vystihuje ťa, reagoval si v téme lov líšok "idioti. na tak bezbranne a krasne zviera musite ist s puskou.. co tak ju dobehnut? vrahovia zvierat" A navyše kedže viem, čo je tvojím cieľom a väčšina diskusií medzi tebou a inými skončila vzájomnými urážkami(tvoja prvá reakcia na mňa bola, že som nebezpečný človek :) ), lebo ty si proste niečo chápať odmietal, nebudem mrhať energiou a nenechám sa vtiahnuť úroveň, v ktorej sa ty cítiš ako doma :) Pekný deň a verím- a myslím to úprimne, že s tvojím prístupom nenatrafíš na osobu, ktorá bude labilnejšia a spraví z teba vozíčkara, les býva často bez svedkov a ty si proste chodiaci provokatér. Ja byť tvoja mama, sedíš doma a bojuješ od počítača ako to robíš väčšinu času.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 45

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 456 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Margot, 28.3.2016 o 19:36

Práve som sa vrátil z vonku spoločne s Danom Durcom s veľmi nepríjemným zážitkom.Udial sa práve dnes na Veľkonočný pondelok za bieleho dňa o 17tej hodine priamo na poľnej/lesnej ceste v revíri vo Vaďovciach.Oproti sme míňali práve viacčlennú skupinu dospelých ľudí,ktorých sme pozdravili a šli ďalej.Problém nastal,keď asi minútu za skupinou išli dvaja podgurážení páni v zelenom.Minuli sme sa s nimi keď zhruba po 50m začali na nás vykrikovať kam ideme.Odpovedali sme im,že sa ideme prejsť a keďže bolo slnko vysoko a páni mali slušné promile považovali sme vec za uzavretú a chceli sme teda pokračovať ďalej.Nato povedali,že sú poľovníci a z jedného z nich vypadlo dokonca,že je predseda.Vraj načo sú nám tie plachty(maskovačky),statívy a pod.Odpovedali sme na fotenie a nato oni drzo,že sa máme otočiť a bez poľovného lístka a zápisu v knihe návštev nemôžeme pokračovať ďalej,že sme možno pytliaci atď.Slušne som im slovne oponoval,že žiadny zápis ani poľovný lístok na pohyb kdekoľvek za bieleho dňa mať nemusíme.Nato vybuchol jeden z nich ako sopka(podotýkam riadne opitý),pribehol k Danovi,fyzicky ho napadol-lomcoval s ním,držal ho pod krk a pod.Začal som ho teda oddeľovať od neho načo napadol aj mňa.Jeho kolega(podľa jeho slov predseda) sa nato len pozeral.To že nám vkuse nadávali to je zbytočné citovať.Keďže nám stále zamedzovali v pohybe ďalej a útočili,oznámili sme im ,že voláme políciu,z čoho si nič nerobili.Prišli sme teda čo najskôr do obce a spísali s policajtmi zápisnicu.Napriek tomu,že z lesa viedla len jedna cesta do obce,tak "páni" sa na tom kúsku čo šli po nás stihli vypariť.Dúfame teda,že polícia zistí o koho šlo,nech sú adekvátne potrestaní a nikomu sa to už nezopakuje.Po tom chodníku mohol isť kľudne hubár,cyklista,ktokoľvek.Nehovoriac o tom,že sme neboli ani polhodinu na vzduchu a totálne znechutení sme museli ísť preč bez toho aby sme čo i len foťák vytiahli z brašne.Neveril by som keby nezažijem,krásny sviatočný deň za nami a osveta ako hrom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off zepo, 27.3.2016 o 15:57

OK pán Lysec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 27.3.2016 o 9:42

Pán ZEPO - všímam si a veľmi si vážim Vaše objektívne názory (aj v iných diskusných témach).Avšak : obidvaja vieme, že vekový priemer poľovníckej pospolitosti (okolo 50 r.) je určite vyšší ako priemerný vek pubertálnych a postpubertálnych antipoľovníckych a od života na vidieku odtrhnutých diskutérov ,ovládajúcich IT na určite kvalitnejšej úrovni ako väčšina mojich kolegov, nehovoriac ani o tom, že väčšina poľovníkov žiadnu takúto vymoženosť nevlastní (lebo, koniec koncov, venujú sa hlavne iným užitočným činnostiam). A "vďaka" tejto skutočnosti vyznieva pomer síl veľmi naklonený protipoľovníckym náladám ,až natoľko, že pre väčšinu z nich sú poľovníci "mäsiari","pytliaci","vrahovia","dementi","úchylovia" a pod.Na niektorých diskusných fórach to vyzerá tak, že do poľovníka si "nekopne" len taký "sraľo" ,ktorý má strach zo všetkého, ba aj sám zo seba.Verím, že väčšina z nich by si to, čo si dovolí napísať do diskusie,nedovolila povedať do očí, lebo každý má svoju hranicu trpezlivosti. Medzi skutočnými chlapmi sa totiž takéto problémy riešia inak ako vzájomným opľúvaním sa na nete.A zákaz pohybu mimo turistických značkovaných chodníkov v NP(jediné praktické opatrenie slúžiace ako tak nielen zveri ,ale aj aj poľovníkom) som si nevymyslel ja ,ale náš vôbec nie prehnitý parlament,čiže tí istí ľudia , ktorí slúžia Vami spomínaným finančným korporáciám.A ak poľovník vyháňa turistu naspäť na značkovaný chodník, tak nerobí nič iného len to, že si plní svoju občiansku povinnosť ( aj keď to vyzerá ,že háji hlavne svoje práva).Lebo ak to zákon zakazuje, tak sa ten turista dopustil priestupku .Takže ,napriek tomu, že mám ďaleko od toho, aby som si o všetkých z nás robil nejaké ilúzie, nikdy nebudem súhlasiť s označením poľovníka za dementa len preto, že hájil predpiy NP a svoje právo vykonávať nerušene právo poľovníctva (a to už vôbec nehovorím o "pravopisnej" podobe tejto "sťažnosti"). A ,kým sa niečo nezmení bude zrejme aj v tomto ohľade platiť to známe :"Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off zepo, 26.3.2016 o 19:39

Pán Lysec ,som Váš rovesník a jediný chlap z mojej rodiny ktorý je nie lesník alebo poľovník. Čítam Vaše dskusné príspevky na tomto portáli a považujem ich za odborné a zmysluplné. Práve preto v posledných diskusiách (žiaľ) sa musím prikloniť na stranu spishuntera na tému NP vs. poľovníci. Veznime si príklad:_Ak v NAPANTe zíde turista zo značkovaného chodníka tak mu hrozí pokuta. Je to absurdum voči tomu ako dokázali npr. JaT sxxxxxť hole Chopok Juh.(beztrestne). Poľovnícke združenia majú právo vykonávať aj v NP ale členovia PZ ak sú nie majitelia pozemkov v poľovnom revíri nedmajú právo vyháňať alebo buzerovať ľudí,ktorí sa nedopustili žiadneho priestupku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 26.3.2016 o 17:49

spishunter - blá, blá ,blá...Všetci vieme o čom to je.Našťastie poľovníkov a priaznivcov poľovníctva je viac ako tých , ktorí si robia na všetko nárok a pre prírodu robia akurát to, že ju dokážu znečisťovať ,alebo nejako inak rušiť ,samozrejme obvykle vždy s plnou hubou demokracie a ľudských a občianskych práv... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off spishunter, 26.3.2016 o 14:06

Lysec - mne neprekáža, že sa poľovník pohyboval po NP autom, ale zjavne arogantné správanie, ktoré som zažil aj ja na vlastnej koži. sempervivum napísal, že išiel po cestičke, takže neviem akým právom ho poľovník vyháňal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 26.3.2016 o 10:03

spishunter - najprv si niečo naštuduj ,až potom buď múdry ako rádio !Podľa zákona o OPaK v 3.stupni ochrany ,čiže NP je zakázané pohybovať sa za zastavaným územím obce mimo turistického značkovaného chodníka (pričom to o.i. neplatí pre výkon práva poľovníctva).A to asi vedel aj ten "dement",čo toho (dúfam, že len dočasne hlúpeho)vyháňal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off spishunter, 26.3.2016 o 9:24

Lysec - každopádne poľovník nemá akékoľvek právo vyháňať turistu, ktorý sa správa slušne a dodržuje zákony. Takí robia poľovníkom zlé meno. Iné je poučiť človeka, ktorý robí bordel, ktorý sa správa v lese ako vo svojej obývačke a iné je buzerovať turistu/fotografa, ktorý tak isto ako my, poľovníci, chce čerpať z prírody nové sily. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 25.3.2016 o 17:34

sempervivum - Pokiaľ sa jedná o NP to ešte neznamená, že sa tam nesmie za oprávneným účelom jazdiť na motorovom vozidle (napr.ochranári, lesníci, poľovníci,vlastníci pozemkov, poľnohospodári,záchranári,hasiči,správcovia vodných zdrojov a pod.).To je ale činností, čo ?! A viete prečo ? Lebo v našom štáte žije až 120 obyvateľov na km2,kým v USA len 30 a v Kanade dokonca len 3 obyvatelia/km2 a žiadne z tu menovaných ekonomických odvetví si nemôžeme dovoliť vylúčiť ani územia NP. Popritom poľovníci sú jediní, čo si tam za užívanie pozemkov pre výkon práva poľovníctva platia - a väčšinou nie málo !Kto je tu teda v skutočnosti debil ?! Lepšie by bolo uvedomiť si, že nazvať nejaké územie v str.Európe národným parkom s tým, že sa nič nedeje a všetko pôvodné tam môže pokojne (len s prísľubom "maličkých až zanedbateľných" obmedzení) fungovať ďalej a potom sa tam snažiť dosiahnuť tzv.divočinový režim je klasický zákerný ťah ochranárov a naivky ako Vy im to žerú aj s udicou .Takže miesto "večnezeleného" pristal by Vám skôr iný psedonym ,napr. "večnehlúpy"...(len neviem ako sa latinsky povie"hlúpy")... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off sempervivum, 18.3.2016 o 9:16

Najdu sa taky debilov !!! Na Slovensku je to tak !!! Uvediem priklad NP Slovensky Kras - Silicka planina, ako turista,presiel som po cesticke smerom na Krasnohorska Dlha Luka. PAN POLOVNIK sa zastavil,(jazdil autom po narodnom parku) a riadne ma nadaval co tu robim je to polovna oblast a nie turistika !!!!! Cisty dement nepozna hranice ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Lysec, 2.1.2015 o 17:03

Napíšte mi niekto, že som pesimista ,že to tak nie je ! Rád sa pokúsim mu uveriť ! Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 2.1.2015 o 17:00

Občas surfujem v tých našich diskusiách . Nedá mi to a preto musím reagovať na všetky príspevky vyčítajúce nám, poľovníkom., že verejnosť nie je o nás dostatočne informovaná. Takže pár otázok : 1. pokúsil sa niekto z kritizujúcich ponúknuť do verejnoprávneho ,alebo .súkromného média príspevok o činnosti poľovníkov , alebo svoj názor na niektoré problémy? (ja áno , bohužiaľ). 2. A ak sa pokúsil ,ako to dopadlo ? Budem hádať - nijako ! Max.sa dozvedel, že nevyžiadané príspevky sa nevracajú !Ja ani to nie, však páni a dámy zo "SME" ! 3. A prečo taký postoj médií? 4. Čo ešte nie je u nás ešte sprivatizované ?(pošepkám - št.lesy a revíry, vrátane väčšiny revírov užívaných PZ a PS) 5. A kto to môže a chce sprivatizovať ? Asi len ten čo má na to vplyv a peniaze , čo je vlastne takmer to isté. 6. A kto vlastní ,či aspoň kontroluje tie médiá ? Nie sú to náhodou tie isté korporácie ? 7.A teraz pozor - prečo by tieto kruhy mali mať záujem na tom , aby nimi kontrolované médiá o činnosti lesníkov a poľovníkov informovali objektívne ? 8. Komu teda slúžia naši ortodoxní , ktorí sa do médií dostávajú bez akýchkoľvek problémov a s hocijakou vymyslenou kravinou ? Dôležité je aby to bolo proti štátnym lesníkom a poľovníkom všeobecne. 9.Čo s tým ? Pravdupovediac - neviem , a je mi z toho smutno ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off orol, 27.5.2014 o 16:10

Ono tu je tazko zaujat objektivny postoj a urcit vinnika, lebo pozname len subjektivny nazor oznamovatela a nic viac. Bez vypovede druheho ucastnika, svedkov, zadokumentovania stop, preskumania veci atd atd si myslim, ze tato debata je o nicom. My vlastne ani nevieme, ci sa skutok aj naozaj stal a ak sa stal, ci tak, ako ho popisuje oznamovatel. Z praxe pozname mnozstvo pripadov, kde oznamovatel je aj sam pachatelom, resp. vinnikom. P.s- co ak fubonaci reagoval na bezne polovnikove upozornenie ze co tu robite, resp. preco plasite zver neprimerane a poslal polovnika uz v prvopociatkoch do zadku, resp. sa mu nebodaj aj vyhrazal a polovnik sa len na tomto zaklade dopalil ?? Kludne moze mat aj ine dovody, aby takto pisal... ale ak je to vsetko pravda co pise, nic som nepovedal ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 27.5.2014 o 13:14

Už som sa nechcel vracať k tejto téme, ale nakoľko sa stále objavujú nové príspevky pri ktorých ma dvíha zo stoličky nedá mi nezareagovať. Napadnutého fotografa poznám osobne nakoľko sme boli spolužiaci na strednej škole. Tak mierumilovných a poctivých ludí ako je Andrej som v v živote stretol skutočne veľmi málo a preto si ho nesmierne vážim. Vzhľadom k tomu že je subtilnejšej postavy a má okuliare môže sa veľmi ľahko stať že si na nom nejaký primitívny zakomplexovaný idiot popravý svoje ego. Osobne garantujem že keby som bol býval účastníkom incidentu tak neobmedzený pán predseda už do svojej zelenej grand vitari bez cudzej pomoci nenastúpi a ešte dlho bude premýšlať čo sa mu vlastne stalo. Ked by sme už chceli vracať do čias grófov tak prosím si uvedomte že ludove poľovníctvo ktoré tu stále vyzdvihujete by v tej dobe nemalo žiadnu šancu. A uplne najviac sa mi páčia príspevky tipu môj posed na mojom súkromnom pozemku, vyhánanie turistov a fotografov z nášho revíru podobne. V mojom okolí už takýto neobmedzený vlastníci dostali studenú sprchu pri obnovovaní nájomnej zmluvy a ešte väčšina z nich to má len pred sebou v roku 2014. Takže myslite na to že dnes vyháňate niekoho vy a zajtra môže zase niekto vás aj ked tam pôjdete len na huby. (majme preto prosím pochopenie pre ľudí ktorí chcú tráviť volný čas v prírode) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off jurokr, 26.5.2014 o 21:25

vies, chcel som len ukazat, ze mozu byt aj ine nazory na fakt, kto moze koho vyhadzovat z lesa, ako tu prezentuju viaceri pani. pekny vecer ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 26.5.2014 o 21:22

to sice chapem ale k čomu je dobre taketo sa prezentovanie čo sme v stredoveku oko za oko a zub za zub? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurokr, 26.5.2014 o 21:05

wolfhunter, bolo by mi skutocnym potesenim. nie som vsemohuci, len si nenecham skakat po hlave. uplne inak reagujem, ked ma niekto slusne oslovi, vysvetli, a nemam problem sa otocit. ale akonahle na mna namiesto pozdravu ziape nejaky prostacik, oplacam dvojnasobne :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 26.5.2014 o 20:51

no jurokr skoda ze sa nestretneme ja by som ta velmi rad vyprevadil...si ukazkovy pripad tých všmohucich že? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jurokr, 26.5.2014 o 20:07

Tesim sa na situaciu, ked ma niekto hoci aj o 4 rano zacne vyhanat z lesa s tym, ze tam nemam co robit Uz bol jeden taky inteligent, ktory ma hnal z lesa na bicykli, "ze on si na toho srnca bral dovolenku, a nech palim do p*ice" Ked som ho stiahol z posedu, po chvili sa mi pekne a slusne ospravedlnil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vepord, 26.5.2014 o 17:02

Musím uznať, že táto diskusia je celkom zaujímavá, preto som sa rozhodol prispieť aj ja svojimi skúsenosťami s fotografmi. 1. Počas presunu s hosťom autom popri potoku som zbadal postavu v maskovacej sieti s objektívom ako menšia húfnica v kriakoch cca 40 metrov od posedu. Slušne som dotyčného upozornil, že tu ideme poľovať a bolo by dobré ak chce fotiť aj naďalej aby sa presunul na opačný breh potoka a 300 m ďalej. Fotograf mi bez námietok vyhovel a presne dodržal inštrukcie. 2. V jedno jesenné ráno som o piatej za šera prišiel k posedu (posed mnou zhotovený na mojom vlastnom pozemku) a na moje prekvapenie som zistil, že sa na ňom nachádza osoba s foťákom, ktorú som v živote nevidel. Požiadal som ju okamžite opustila posed. Po spŕške nadávok, že od len fotí a ja som vrah mi veľmi neochotne vyhovel, no aby som neho nezabudol počas odchodu neustále vykrikoval a plašil zver ako len mohol. t.j. Ja by som sa radšej vyhol zovšeobecňovaniu, lebo hulváti a chrapúni sú v rovnakej miere medzi poľovníkmi i medzi fotografmi ba dokonca aj medzi poľovníkmi, ktorí sú zároveň aj fotografmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

on WolfHunter, 26.5.2014 o 16:10

apple mate pravdu nikdy nebudeme takypolovnici ako naši dedovia oni boli polovníkmi telom a dušou ...my sme len možnostami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 26.5.2014 o 16:03

ja vravím tak: ak niekam prídem, a niekto tam už je, tak ako príchodzí sa pozdravím. a chvilku trebárs aj porečním. alebo aj nie... no aby som púšťal paru nad tým, že ktosi ma predbehol s foťákom... pokiaľ sa správa normálne, je to normálne stretnutie dvoch ľudí, a nie jedného čo si robí neprimerané nároky, lebo platí nájom a druhého, čo si trebárs nevyberaným spôsobom nedá skákať po hlave.... ale kukni tu do diskusie, aké sú naše postoje a privlastňovanie si pobytu v lese. to sa ani nedá čítať, no je to aj vizitkou! potom sú k ničomu iné aktivity! a vrátim sa k základu: akási "poľovnícka morálka" je zdá sa minulosťou. zapredanosť, podvody, nenažranosť, agresivita. a neskutočná korupcia, porušovanie zákonov, atd... to je náš obraz a bohužiaľ sa opiera o fakty. darmo sa pár jednotlivcov snaží o lepší obraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on WolfHunter, 26.5.2014 o 15:52

mate pravdu z tými emociami ale mam pocit ze ten volny pohyb je pre mnohých doooooooooooooooooooooooooooooooooost široky pojem...nebliakam po nikom ale v človeku zakypí ked vam ktosi odvrkne že kto mi čo može nebolo to aj z viktorkom ktorý to tu rozprudil? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 26.5.2014 o 15:38

jaro_stopinko: myslím že hovoríme tou istou rečou! WolfHunter, bez emócií: náš pohyb po lese je zrovna tak voľný, ako pohyb kohokoľvek iného... no ak ideme po niekom bliakať, že nech vypadne z lesa, tak to nemôže skončiť ináč, než nepriateľstvom voči poľovníkom! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stopinko, 26.5.2014 o 15:36

Wolf Hunter nepoznám definíciu nazvaného fotografa ale podla toho co som čítal ju iní poznajú. Nájdem si čas a napíšem ti príklad z praxe do súkromnej pošty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 26.5.2014 o 15:34

Stagstalker, vieš že s Tebou v 99 perc. zdieľam Tvoj názor a je tomu i teraz. Môj príspevok bol len jedným z mnohých nápadov. Ty si ich uviedol nespocet. Do bodky si to vystihol! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Stagstalker, 26.5.2014 o 15:27

Jaro a presne toto súvetie "Tou druhou skupinou som myslel tých čo zas vidia len to aby bolo kde polovat najbližších 10r a tým ich uvedomenie konci. Keď už to majú v suchu tak je dobre už netreba nič riešiť. Ideálne je byt aspoň v dvoch združeniach ak sa dá keby náhodou nepredlzili zmluvu v tom prvom. Tým je jedno, či hore sedí na troch stoličkách ujo L alebo ujo K alebo teta Z." podtrhuje dôvod apatie a z nej prameniacej stagnácie v adaptácii poľovníctva na dnešnú dobu. Ono na osvetu nestačí len písať článok, to chce konkrétnych ľudí na konkrétne skutky. Čiže osloviť školy či nemajú záujem o besedu s poľovníkmi napr. aj v rámci biológie či iného predmetu. Osloviť rôznych bionadšencov a širšiu verejnosť či nechcú pomôcť pri čistení lesa(z času na čas sa ľudia takto zorganizujú a je to aj mediálne prezentované, je len na domácich PZ, aby si takúto akciu ustriehli a aktívne sa na nej podieľali čím sami seba zviditeľnia). Ďalej sa môžu robiť podujatia pre obec, kde PZ sídli (napr. guláš, kľudne aj zadarmo, s tým, že sa pri takomto podujatí sa práca poľovníkov trošku predstaví, prípadne sa rozdiskutujú problémy (psíčkari, škody zverou, vysvetliť ľudom prečo by nemali kade tade v lese chodiť, poukázať čo poľovníctvo obnáša a pod)) MY musíme ísť za ľuďmi, oni za nami chodiť nebudú. Predstaviť sa pomocou, prácou a vedmosťami, nie len lovom, ktorý bohužiaľ vzbudzuje u dnešnej pseudohumanizovanej verejnosti iracionálny odpor. Ľudia lov milovať aj tak nezačnú, ale budú ho aspoň tolerovať a brať ako súčasť poľovníctva, najmä keď si poľovníkov predstavia ako ľudí, ktorí pomohli vyčistiť kus lesa, potoka, spravili besedu pre deti, ktoré to zaujalo či urobili aj podujatie pre obec, kde sa dalo aspoň dobre najesť, keď už nič a nie len ako partiu opitých arogantných zbohatlíkov. Netreba čakať, že komora alebo SPZ nás samé spasia, čakať od nich mravenčiu prácu v každej jednotlivej časti SR, oni zorganizujú nejaké dni sv. Huberta, nejakú tú celoslovenskú výstavu, ktorú verejnosť aj tak vníma vzhľadom na lebky zvierat ako úchylnú a stačilo. A už vôbec nečakajme, že komoru budú tí "poľovnícky zahojení" kritizovať a aktívne riešiť. Je to podobné ako s komunálnou politikou, tú nespraví vláda ani parlament, ale miestni poslanci. "Obraz" poľovníctva vo svojom okolí dokážeme ovplyvniť, len to vyžaduje prekročiť tú bariéru, ktorá nás delí na poľovníkov a "ochranárov a zmanipulovanú verejnosť" a možno spraviť prví ten krok smerom von aj za cenu, že aj po ústretových krokoch časť verejnosti namiesto vďaky túto snahu ofrfle. Ale to sa opäť vrátim k tvojej vete z úvodu tohto príspevku, pretože tí čo poľujú a majú kde sa radšej držia hesla "nehas čo ťa nepáli", nemajú záujem robiť nejakú osvetu či zbierať odpadky s ľuďmi(pre veľa poľovníkov by to snáď bolo aj ponižujúce), a preto tu už nejaký čas máme status qou s negatívne zostupnou tendenciou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on WolfHunter, 26.5.2014 o 15:04

Pán Stopinko...klasifikujte mi nezvaného fotografa?...ne je to nahodou osoba ktorej v snahe získat fotky bude jedno kde a kedy a v akej lokalite sa pohybuje?...tu neriešime fotgrafov aky bezpochyb su aa su aj na týchto strakach frajeri ktorý s úctou a pokorou s ohladom na prírodu často prezentuju pre nás úlovky aj večšej hodnoty ako je pre niekoho niekolko eur...doba je aka je ale polovníkom nemože byt hocikto fotgrafom ale áno kým polovník musí absolvovat kurz psychotesty a všetky naležitosti okolo toho a je to jedno či je to dobry ujo polovnik alebo zly ujo polovník fotografovi stačí kupit techniku ...tý čo fotia a fotia profesionalne vedia že to nie je tak jednoduche ako sa zdá a aj k tomu človek musí mat vztah a potrva kým sa dostane na nejaku uroven,kazdy nech si kupi fotak a nech fotí ráno včer v noci mimo vyznačených trás v ktorukolvek hodinu hocijake zviera zblízkaa z daleka den dva každy den...ved je fotograf,ludí je vela a žiju v tom že možu všade a všetko...sak jasne mam svoj piesočk kde si polujem je mi to u prdele potom sa divím že v lese za jednu obchodzku stretnem zberačov zhodarov hubarov motorkarov psíčkarov fotografov turistov všetkých ktorí za darmo travia volný čas lebo možu ...a ty polovník drž hubu nikomu nič nepovedz všetkých toleruj davaj pozor aby si niekoho neumyselne nedajbože nepostrelil neobmedzoval v jeho aktivitách čo tam po tých tvojích a ešte niečo nerob nepust si TV lebo ta asi je..ne ako ta vníma tebou neosvetena verejnost lebo uz ju osvietili pseudochrnarai antisympatizanty a tvory bažiace o návrate matky prírody do našej spoločnosti ved ona to dokáže raz sa všetci vratime do jaskyn a na stromy a až otom bude svet taky ako ma byt... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 26.5.2014 o 14:40

Jaro_Apple. Sú takí co si to uvedomujú a sú takí co si to tiež uvedomuju... Aby som to uviedol na pravú mieru... Tou druhou skupinou som myslel tých čo zas vidia len to aby bolo kde polovat najbližších 10r a tým ich uvedomenie konci. Keď už to majú v suchu tak je dobre už netreba nič riešiť. Ideálne je byt aspoň v dvoch združeniach ak sa dá keby náhodou nepredlzili zmluvu v tom prvom. Tým je jedno, či hore sedí na troch stoličkách ujo L alebo ujo K alebo teta Z. Pokiaľ je zmluva na 10r všetko je koser, nech je orgán aký chce! Polovat je kde tak netreba rypat lebo co ak náhodou. A keď už je revír nedaj Boh aby doň vkrocil nejaký samozvany fotograf co bude zarábať tisíce eur z fotografií kde fotil moju zver. Prinajmenšom mu vylepsim optiku. Asi som sa moc rozpisal, prepáčte. Vždy to bude len o tolerancii a úcte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 26.5.2014 o 14:27

a pridám ešte niečo, čomu som neporozumel, keďže pánko je zo SMERu..: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 26.5.2014 o 14:14

jaro, ja nechcem súdiť! len konštatujem veci, ktoré sú zrejmé, nespochybniteľné. a tiež viem, ako tento boľševický systém funguje - na podvode, ktorý urobím a ten druhý je mi vďačný a zaviazaný! klasický mafiánsky scenár. a celé je to schvaľované najvyššími... tiež nie je tajomstvom, že zaevidovanie zmluvy PZ SPZ je v rozpore so zákonom a neplatné! no predsa to funguje! to nevravím o iných veciach... bolo by to na dlhočizný príspevok. nejdem tu teraz písať, čo s tým robiť. v prvom rade je treba si to uvedomiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 26.5.2014 o 14:06

chvilku mi trvalo, než som zas nadobudol vedomie... podčiarkol som v terajšom PaR kukni: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 26.5.2014 o 14:00

Hm to by bol cirkus keby sa niekto obul ale kto mam taky pocit že by sa poodhalovali aj horšie veci ako doteraz ,ja na to nemám nie som ani právnik som iba obyčajný polovník ktoreho nebaví osveta ked sa treba hambit kde sa clovek pohne proti vetru štat sa nemá ale pomaly sa človek ani nevyciká...toto je privelke susto a čým dlhšie bude situacia takáto tým tažšie sa s tým niečo bude dat spravit...skratka slovensko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 26.5.2014 o 13:42

Jaro_ Apple. Súhlasím s tým čo píšeš no bohužiaľ v tomto som ja napríklad mimo misu. Rad by som ten stav zmenil ale myslím, že je to cele o tom aby sa toho chytili právnici a niečo s tým urobili. Mali by moju plnú podporu. Viac asi obyčajný radový člen nezmoze. Defenestracia by sa asi neujala na vykonanie práva, tak nám ostávajú už len hlavy študovane v oblasti práva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 26.5.2014 o 13:35

Wolf Hunter, nie som pán a kľudne mi tykaj :) Efektivita nemôže byť ak sa nič nerobí ako si to aj vystihol vo svojom príspevku. Podľa mňa to chce obyčajný článok dobre a ľahko čitateľný, ktorý svojím obsahom zaujme od nastrocnych až po staršie ročníky. A využiť môžeme k propagácii ten blbý Facebook na, ktorom je už nalepeny kadekto a informácie sa tam šíria rýchlosťou svetla. To je len taky môj momentálny nápad. Napadá ma x veci ako dať o sebe vedieť a propagovať nás poľovnícky cech. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 26.5.2014 o 13:26

dušan, prestaň prosím s drístami. koľkokrát si mal príležitosť ukázať, že sa mýlim! no miesto toho len znevažuješ, ba o iných vravíš to, čo robíš ty - pľuješ, lebo iné nevieš. štatutára spz do r.2012 sa ti nepodarilo nájsť dodnes, tak nešpekuluj! proste je to tak, a s tým sa vysporiadaj, že patríš medzi tých, čo si na svoju škodu platia takých podvodníkov. aj mi ťa je trochu ľúto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 26.5.2014 o 13:13

Aha, jeden z tých svätých, čo musia mať pravdu,hoci aj za cenu pľutia na iných. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 26.5.2014 o 12:50

jaro plný súhlas! no pomenujme aj príčinu, nepopisujme len dôsledky a neposúvajme to na nejakých funkccionárov. tí majú iný problém: ako tam čo najdlhšie vydržať a riadne tam povyžierať naše peniaze. o inom to nie je. mne je do smiechu, ako tu niektorí popisujú, akí sú tí poľovníci dobrí atd... ak sa niekto chce nazývať poľovníkom a patriť k tomuto stavu, tak ním najprv musí byť. a bohužiaľ, je tu naozaj len pár jednotlivcov, ktorí sú poľovníkmi v zmysle zákona. ostatní o svojom probléme vedia, ale mlčia, prípadne sa nezákonnosti ešte zastávajú. a tí istí moralizujú... no do smiechu!!! na komoru nadávajú pomaly všetci, ale len pri pive. ako si možno vážiť takúto komunitu, o ktorej je známe, že ani vlastnú organizáciu nemajú zaregistrovanú ako poľovnícku? ako si možno vážiť komunitu, ktorej prezident aj s celou suitou naprosto protiprávne stále užíva revír zádielská, a ešte si to platí z peňazí hlupákov, čo im platia členské? a tí istí si ich znovu zvolia do čela! na smiech. a chcete, aby si vás verejnosť vážila??? za čo??? veď tieto skutočnosti sú verejne známe!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 26.5.2014 o 12:23

pán Stopinko ja s vami súhlasím ale jedna vec je robit osvetu a druhá vidiet efektivitu tú ja totiž nevidím...niet polovníckej relacie ani neviem ci este funguje halali kým bola bola takpovediac o ničom,polovnícke časopisy su plne reklam obsahovo chabe,keby sme sa dnes naplno venovali osvete nemame v dnesne hektickej dobe cas ani na to polovníctvo,prečo je to v inych krajinach inač lebo tam je všetko inač aky sme tak sa máme,ja len nerozumiem preco dbáme o tých ktorým sme ukradnutý???..kedysi si polovnik robil svoje sedliak svoje panstvo svoje dalo sa teraz kazdy kazdemu strka nos v duchu nevyjebem ja vyjebu so mnou?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 26.5.2014 o 12:11

Wolf Hunter, myslím, že nie sme jediná krajina v ktorej je na vzostupe konzumna spoločnosť. V iných krajinách to ide len u nás nie, mam dojem. Netvrdím, že máme prevychovat všetkých ľudí, to sa nedá. Ale to percento nepolovnikov, ktoré navštevuje prírodu by určite nepohrdlo informáciami. Veci sa dajú vysvetliť aj polopatisticky. Keď ich chápu deti v KMPP pochopia ich aj ostatní. Áno keď je niekto zadubenec tak mu nepomôže nič. Ak by sme sa ale takto stavali ku všetkému, tak načo je nám potom osveta proti užívaniu drog. Však keď sú zadubeni nech fetuju. Keď už pre nič iné tak pre ochranu zverí a prírody stoji za to robiť osvetu a možno bude menej tých zadubencov ci už medzi tými ci tam tými. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 81-120 z 456 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov