Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nočné videnie - diskusia

autor: off pavelb
pridané: 29.5.2011 15:43

Aké nočné videnie všetko okolo toho. Vaše skúsenosti a postrehy s praxe.

počet zobrazení: 147 621
počet hlasov: 6

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 12.5.2014 o 19:19

Mňa skôr zaráža ako si tu poniektorí bez hanby diskutujú o streľbe v noci pomocou nočného videnia v štýle "V pohode s tým možes strielat v uplnej tme na 200 metrov bez rozptylu" alebo "Len si zabudol povedať že Dedal má odchylku pri strielaní 4-12cm/100m čo je za tie peniaze neprípustné" alebo "je to top trieda, a hlavne ziadna odchylka pri strelbe, kusal som na 100 m a ide presne!!!! na viac metrov strielat v noci ,no neviem, ale poznam niekoho kto to skusal na 215m a uspesne". Páni, neviem či ste len takí arogantní alebo aj hlúpi, ale keď vám už nič nehovorí zákon a pojem zakázaná zbraň, majte aspoň toľko chochmesu a morálky a nerozoberajte vaše "odborné" skúsenosti na poľovníckom fóre, takéto príspevky sem nepatria. Nemám nič proti pozorovacím nočným videniam, sú to dobrí pomocníci, ale to je aj výkonná optika, je dobré môcť pozorovať čo za zver mám v revíri. Ale to skutočne potrebujete streliť za každú cenu? V tmavej noci? na 100 a viac metrov? Chýba vám doma kúsok mäsa, lebo popri nakupovaní 5000eurových nočákov na neho nevyšlo? Či len treba zaplniť miesto klami diviaka, ktorý sa počas tmavej noci išiel nažrať či vyváľať v blate? Apropo, baví vás vôbec takáto poľovačka, resp. zamysleli ste sa niekedy prečo napriek tomu, že technológia dneška dosahuje neuveriteľné výsledky, nie je plošne v poľovníctve povolená a zavedená? Proste treba dať zveri šancu, poľovníctvo nie je o bezhlavom hlušení pomocou termovízie a laserom navádzaných striel, ale o zachovaní ako tak správneho pomeru medzi lovcom a zverou, aby ešte existovali situácie, že sa proste streliť nedalo. V minulosti tieto situácie boli prirodzené, dnes je na nás, aby sme myšlienku poľovníctva zachovali my, pretože skutočne to nie je len o strieľaní. Ale nato, aby to človek pochopil musí dosiahnuť istú úroveň vnútornej pokory, empatie a úcty k všetkému živému.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 209

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 593 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off shoogo, 13.4.2017 o 22:32

@sokoliar: aspon za seba vravim ze som proti pouzivaniu nv. Inac bez urazky ako si prisiel na to ze to ludia schvaluju? Mozno som to prehliadol ale poslednych 100 prispevkov je o dotahovani sa s duskom o nejakych fotkach a on je jediny ktory tu za poslednu dobu vyhlazuje ze nv pouziva. A na jeho obranu nv je zakazane ako doplnok zbrane ale to ked sa ohanas skuskami tak to urcite vies a dusko polovnik nie je a pouziva ho bez zbrane co zakazane nie je A ked sa chceme tak ohanat zakonom tak v tomto pripade skor zakonom o zbraniach a strelive aspon teda myslim a dufam ze som nestrelil capa. Inac je tu tema ohladom toho ci povolit alebo nie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sokoliar, 13.4.2017 o 21:43

Páni, v prvom rade je používanie nočnej optiky nezákonné. Naše zákony o poľovníctve takúto optiku nedovoľujú. Ja byť Vašim poľovným hospodárom tak by ste u mňa skončili s poľovačkou. Či by sa Vám to páčilo alebo nie. Ak nepoznáte zákon o poľovníctve, tak ako ste robili skúšky z poľovníctva? Alebo ste len prišli, položili na stôl peniaze a ste sa pripomenuli "Toto je náš človek?" Takúto optiku treba jednoducho zakázať a ten kto má takúto optiku okamžite odobrať povolenie na poľovačku a dotyčný by sa mohol odvolávať aj na najvyšších miestach. Skončil by ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off duso2, 13.4.2017 o 14:40

Majko vaz svoje slova, lebo sa zastavim za tebou a vybavime si to!!!!! Nie som podvodnik, nocne videnia mam...ak mas gule stav sa a donesiem ti az tri aj termo flir...pekny den ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 13.4.2017 o 14:18

ďalšie meno bude mať hobista :) človek ktorý si nevie na sociálnu sieť napísať svoje pravé meno , môže byť len podvodník alebo odrbávač a zlodej . Koniec diskusie . prajem vám priatelia pekné sviatky a Lovu a Lesu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off shoogo, 13.4.2017 o 7:42

@namreh : ale ved aj ja si to uzivam ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 13.4.2017 o 7:24

Chlapi ja sa Vám čudujem že sa s nim bavite. Ved on sa v tom vyživa ako Vás ojeb..a. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 12.4.2017 o 21:01

shoogo -- aj fleshled je hobista , duso 2 je hobista , 2 x hobista .A potom že je tu taky bordel . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 12.4.2017 o 20:35

Duso alias fleshled..... ja neviem napisal som ze v tomto smere som laik. Daj foto nejakeho stitku z toho cuda. Same bla bla a skutek utek. @tanak: Kaliber ma iba na strapci , ved napisal ze je len hobista a pozorovatel zverinca...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tanak, 12.4.2017 o 20:11

fleshled , aky kaliber pouzvaš ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fleshled, 12.4.2017 o 19:52

Shoogo preboha telo koprus je americky standart PVS-14 tak preco by to nemalo byt to iste ked menic noktovizora ITT, alebo Litton ma rovnake rozmery a pasuje do toho tela????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tanak, 12.4.2017 o 18:50

no nič ideme na strapce to bude trofej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 12.4.2017 o 18:30

Možno ide o strapec hrozna ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 12.4.2017 o 18:15

mňa stále baví ten strapec na 150m , páni polovníci pýtam sa vás ? vidíte strapec kancovi cez deň !!! cez puškohlad s 3 násobným priblížením na 150m ??? lebo ja som asi slepí ale strapec kancovi cez trojku nevidím , viem diviaka identifikovať podľa vzhladu ale podla strapca nie , sa čudujem že to dusko dokáže v noci cez nočák . skúste mi odpovedať na túto otázku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 12.4.2017 o 13:31

duso ja nie ze ti neverim len pochybujem lebo mas dost divne ergumenty ako napr ze pred dvoma dnami si dal fotku toho cuda 4tej generacie a je to ta ista ako v inzerate deklarovana 3tia ale maj si co chces len tu netvrd ze mas a ze das fotky a potom sa vyhovaras ako male decko. kolko by chces na tu naftu? mozno aj soson by sa rad pozrel ;-) a kedze mas 4tu generaciu a prehlasil si ze si jediny na sk lebo to je embargovane moja otazka znie : mozem sa dostat do problemov ked ma s tym nacapaju policajti? lebo mne naozaj nejte o tu 4tu generaciu ale len o to si ujasnit kde je pravda ja som proti lovu za pouzitia NV. ja mam termo scout tk a na to co ja potrebujem mne staci. ja idem do lesa si odpocinut a nie sa predhanat kto co nastriala ved uz viac krat mi chlapi hovorili ze som spravil chybu ze som nestrielal abo ze som vahal ale ja to tak neberiem, ja si radsej nieco vychodim a vyobzeram ako to ze by som musel celu noc sediet na posede a hladiet kancovi na strapec na 150m ale verim ze v tvojom pripade ako iba ocumovaca taketo zariadenie potrebujes kedze v case kedy sa da zver vidiet bez NV asi nemas moznost ist do lesa alebo sa bojis neviem. pre mna je daleko vzacnejsie rano za tmy sa vybrat na hreben a za rozbresku pozorvat ako sa trha hmla a vynaraju sa z nej siluety vsetkeho mozneho..... len tolko k tomu a kedze aj som laik nikdy som nic take v rukach nemal ako budem vidiet ze to co mas v rukach je NV 4tej generacie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 12.4.2017 o 13:09

Shoogo preboha ja mam aj 3+ generaciu ITT aj Litton 4 GEN. Nechapem preco mi neveris. Daj mi na naftu pridem za tebou a rad sa stavim, pretoze som si isty, ze prehras!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 12.4.2017 o 12:11

duso2 daj fotky na server rajce.idnes.cz tam ti fotky nikto nezmaže . Na posudenie nočaku netreba tolko točit okolo strapca na ten sa už konečne vykašli. Daj sem nejake foto a naprav si reputaciu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 12.4.2017 o 10:10

preboha dusko ja nevidim co mas. ty to len tvrdis. dal su tu jednu fotku a ta ista fotka je prilozena pri inzerate kde to isty ondrej predava ako gen 3, ktory sa nepouziva takze to ziaden sudny clovek nemoze brat ako dokaz, hlavne ked je tam odfotene cudo bez stitka alebo hocicoho podla coho by sa to dalo identifikovat zacinas ma pokusat s tou demostraciou toho zazraku. som z okolia ziliny, kolko by ma vysli tvoje naklady na takuto ukazku. ale prosim o presne vycislenie aby sa nestalo ze sa potom budeme dotahovat. a ak sa rozhodnem, platil by som az po.... prepac ale podla poslednych info nemas moc dobru reputaciu co sa tyka prevzatia penazi a nasledujuceho plnenia... inac ja ako drzitel ZP nemal by som problem s tym ze ma nacapa policia s embarogovanym(to si tvrdil este na jesen) zariadenim? ja by som sa nechcel dostat do takejto prekernej situacii. nerad by som skoncil ako exemplarny priklad teroristu co nakupuje embargovane zariadenia. len aby si pochopil mna NEZAUJIMA ta gen 4 ako taka, len by som chcel ukoncit tuto diskusiu. ak by sa chcel niekto pridat k pripadnej ukazke, mohli by sme spravit nejaku opekacku s duskom ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 12.4.2017 o 10:07

Dusko mas jedinecnu prilezitost priniest ukazat tu tvoju rurku na stretko LZ. A neboj, nejaky strapec pre Teba sa urcite najde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 12.4.2017 o 9:29

Preboha vsak vidis shoogo, ze ten Litton 4 Gen noktak mam...chces sa stavit a ked mi preplatis naklady, donesiem ti ho ukazat a ked vide kanec, mozes aj vidiet strapec na 150m? Pekny den. D. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 12.4.2017 o 8:14

dobre ranko dusko, prave ste preladili na kanal trepetetrepete? co zasa fabulujes. uz pred vianocami si kvakal ze ti tie fotky vymazali, v tom case se nariekal ze cinan chce 50dolarov za adapter a spravi ti ho sused a kym to nespravi nemozes fotit tak ja sa pytam a ocakavam(e) jasnu odpoved ako od chlapa nie od "gagaja taraja a prdusa" Ako si mohol mat na serveri fotky ked si plackal ze nemas adapter? mam taky pocit ze ta strasne bavi to co stvaras ale neboj nedam(e) ti vydychnut kym sa bud nevzdas alebo nepriznas ze len zavadzas pre pobavenie naroda. najlepsie na tom je to ze netraba ani hladat protiargumenty, ty sa tak zamotavas ze staci vyberat z tvojich prispevkov dobra rada nad klamstvo ....ten kto chce uspesne klamat musi mat sakra dobru pamat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 11.4.2017 o 14:39

duso2 tak len daj sem nejaku galeriu alebo odkaz a fotky ,cez den su fotky krajšie. Umenie je nafotit cez den nie cez noc. Na noc stači foto pasca na monitoring a možem sediet doma a fotky budu na par metrov a investicia bude 300 eur za fotopascu s GSM kartou. a na zaver pozrel som si tvoje 4 fotky čo maš v galerii pridavam sem komentar čo ti napisal EDU s 21.7.2013 o 12:03 to hovory za všetko komentar k fotke tu Fotoaparát nie je puškohľad ! Preto platia nejaké pravidlá kompozície , citu , tretinového spôsobu a zlatého rezu . To to je na plocho bleskom v strede oplacnutá salamandra . To rušivé pozadie zvádzajúce oko diváka je iba svedectvom ,že o fotografii nevieš vôbec ale vôbec nič . Preto by si nemal rozdávať svoje bohaté podľa teba znalosti o fotografii iným .Lebo pôsobia minimálne smiešne ako táto fotka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 11.4.2017 o 9:16

Borgeo vydrz casu ako hus klasu...moji kamosi polovnici nechcu len tak pozerat zvieratka v reviri a chcu nosit len flinty a strielat...iste vies, ze sa haji tak musime cakat..a sam do reviru nejdem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 11.4.2017 o 9:14

Tak uz daj nejaku fotku, ktoru si s tou super trubkou spravil. Hociaku fotku. Nemusi byt ani strapec ani kanec. Hociaku fotku ktoru si s tym spravil v noci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 11.4.2017 o 8:35

Tanak mam rad zologicky zahradu...neboj sa poznam hospodarov, polovnikov po celom slovesnku, tak chodim do revirov s nimi, tak nemoze byt problem.Povedz mi co odfotim zo zrdkadlovkou v noci? To mam akoze fotit kanca na 100 metrov, z bleskom zblaznil si sa? Pekny den ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 11.4.2017 o 8:03

duso2 ked si hobista načo je tebe nočak 4 alebo 3 gen na pozorovanie a tulat sa po nociach po reviroch a ešte dufam ze aj fotiš a použivaš k tomu blesk. Ty ako hobista potrebuješ poriadny dalehohklad a Spektív so zoomom + fotak . A fotit cez den a na vyhradenych miestach pre turistov a nie bludit po reviroch a pozorovat strapce, aby sa potom nahodou nestalo ze si teba pommylia so strapcom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 11.4.2017 o 7:01

Davam do poornosti dusov 4gen a pristroj z inzeratu isteho ondreja ktoreho foto (toho inzeratu) tu pridal tanak @duso: keby som sa ja tak vsemozne snazil niekoho presvedcit, tak moja fotka obsahuje aj nejaky stitok odkial sa da urcit co je to za zazrak Ale najskor to predavat ako gen3 lebo sa nevyuziva a potom tvrdit ze je to 4 gen chce fakt gule. Inac nerozumiem tejto vete "ked sa zacne chodit do revirov...." neviem ako ostatny ale pravy polovnik chodi do lesa pravidelne. A z vlatnych skusenosti viem ze murphyho zakony platia a teda kancov strapec cura ludom na ociach skor v dobe hajenia ako v dobe lovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 11.4.2017 o 6:02

Majko ten Litton ma rozlisenie 80 riadkov na palec, odstup signal/sum 28 decibel a citlivost cez 2200 mikroamper na palec...je to spicka...dokaze este spracovat infraziarenie z hviezd a teplej zelene a preto absolutne nepotrebuje Infra pristvit...pekny den ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 11.4.2017 o 5:57

Tanak harmanec, polana, liptovsky mikulas...ja nepolujem som len zanieteny hobista a pozorujem zverinec iba....pre vsetkych neveriacich tomasov ala shoogo, majko davam link kde mam vyfoteny moj noktovizor 4 generacie Litton odkaz Lovu zdar...Majko uz som ti milionkrat povedal, zober ma k tebe do reviru, objednaj, aby vysiel kanec a ukazem ti ako sa da s littonom vidiet strapec kancovi na 150 metrov...redukciu mam, akonahle sa zacne chodit do revirov, ak sa podari odfotim a presvedcim neveriacich tomasov.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 10.4.2017 o 17:54

duso2 kde vlastne poluješ v akom reviry . Si aspon polovnik ? lebo v profile maš že polovnik - nie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 10.4.2017 o 16:26

Som neskutočne rád že ma intuícia ani v tomto prípade nesklamala a konečne sa nám tu "odborník" duso2 pekne vyfarbil...už ma unavovalo diskutovať s človekom jeho formátu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 10.4.2017 o 11:15

Hehe zase ten duso čo nemá pár dolárov na adapter a musi počkat kým mu ho volakto za poldeci vysustruži.Inak toto bude ten jeho strapec: odkaz Ale aspoň je nejaka sranda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 10.4.2017 o 9:16

ja by som to za stratu casu nepovazoval. sediac popri robote sa az tesim kedy pride z dalsou perlou, tema k rannej kave ako stvorena. dolezite je upozornit, co sa aj stalo, ze netreba nic od neho kupovat lebo jeho pristup sa zda by slusne povedane neseriozny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tanak, 9.4.2017 o 20:30

majko82 to iste je tam modra šnura je aj na tej fotke od teba. A je to monokular PVS-14 ak som sa dobre dopatral tu je nejake video odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 9.4.2017 o 19:14

aha , no lebo mne zase ponúkal to čo som dal odkaz , on má toho asi viacej :)a soson ano tie jeho zázračné baterky su legendárne , svietia až za roh :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tanak, 9.4.2017 o 18:25

majko82 tento nočak predava duso2? Nočné videnie - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 9.4.2017 o 14:17

Páni dusko predáva toto vid foto detail ale pozor on má 4+ generáciu , pekný víkend aj tebe dusko , len furt mi nejde do hlavy ako ten strapec môže vidieť na 150m ked to má zväčšenie tuším max 3x , nech je optika akákolvek s takým malým zväčšením nerozozná prasa od kanca a nie mu strapec vidieť :) Nočné videnie - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 7.4.2017 o 20:54

duso2 daj nejake parametre na ten litton alebo presny nazov aby sa to dalo pozriet aspon na nete ked ho nechceš ukazat na fotke . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivanivan, 7.4.2017 o 20:54

S generáciami NV je to troška zamotané asi aj z marketingových dôvodov. EOM gen.3 v USA sa momentálne podľa parametrov delia až na 7 podskupín /OMNI I-VI/Pinnacle, vraj už je aj OMNI VII/. Samozrejme EOM gen.3, 3+ sa vyrábajú aj mimo USA a výrobca si ich môže pomenovať, označiť ako chce. U gen.2, 2+ je fotokatóda potiahnutá zmesou svetlocitlivých substancií. Svetelná citlivosť EOM gen.2, 2+ sa pohybuje od 230-850mmA/lm. Všetky EOM gen.3, 3+, ale už majú fotokatódu potiahnutú vrstvou galium-arzenidu GaAs. Ich svetelná citlivosť je výrazne vyššia ako u EOM gen. 2,2+ dosahuje 1000-2800mmA/lm. Táto vrstva musela byť chránená iónovou bariérou alumíniumoxidu na utlmenie svetlocitlivosti a predĺženie životnosti. Pri prvých meničoch gen.3 /OMNI I, OMNI II/ bola svetlocitlivosť utlmená až na 37% takže EOM gen.3 /OMNI I, OMNI II/ boli výkonom porovnateľné, alebo dokonca slabšie ako niektoré lepšie EOM gen.2+. Bez tejto ochrannej bariéry by živostnosť EOM bola len okolo 2hod.! U nasledujúcich vylepšených EOM gen.3 /OMNI IV-VI Pinnacle/sa ochranná iónova bariéra stenšila až na desaťtisícinu hrúbky ľudského vlasu a dokážu pracovať s minimálne 80% deklarovanej citlivosti fotokatódy. Pokial ide o EOM gen.4, takto sa označujú EOM už úplne bez iónovej bariéry typu filmless. Neexistencia iónovej bariéry skracuje životnosť prístrojov až na 1/5 z 10.000hod. životnosti EOM gen.3, 3+. Takže označenie gen.4 je podľa mňa viac z dôvodu marketingového. V USA sú dvaja veľkí výrobcovia EOM gen.3, 3+ a "gen.4", ITT a Litton, ktorí sa pretekajú o kontrakty armády USA. Výhodou EOM gen.3 OMNI VI Pinnacle v porovnaní s EOM typu filmless gen.4 sú preverené vlastnosti, spoľahlivosť, životnosť a náklady na nákup a údržbu. Náklady prepočítané na 1hod. predpokladanej životnosti prístroja gen.4 sú 7x vyššie ako u EOM OMNI VI Pinnacle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borgeo, 7.4.2017 o 20:47

Duso strc si ten diviakov strapec uz prosim ta do zadku a daj radsej dokaz - akykolvek a hned. Ak nie si viazany mlcanlivostou samozrejme. Co ti brani dat sem tvoju fotku s ciernou paskou cez oci a nocakom v ruke? Mas vybite baterky vo fotaku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off duso2, 7.4.2017 o 19:59

Majko je to litton...ak chces predvediem v reviri a ak vide kanec pozreme sa mu na strapec s optikou na 150 metrov...pekny vikend...D. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 593 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel