Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nočné videnie - diskusia

autor: off pavelb
pridané: 29.5.2011 15:43

Aké nočné videnie všetko okolo toho. Vaše skúsenosti a postrehy s praxe.

počet zobrazení: 147 153
počet hlasov: 6

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 12.5.2014 o 19:19

Mňa skôr zaráža ako si tu poniektorí bez hanby diskutujú o streľbe v noci pomocou nočného videnia v štýle "V pohode s tým možes strielat v uplnej tme na 200 metrov bez rozptylu" alebo "Len si zabudol povedať že Dedal má odchylku pri strielaní 4-12cm/100m čo je za tie peniaze neprípustné" alebo "je to top trieda, a hlavne ziadna odchylka pri strelbe, kusal som na 100 m a ide presne!!!! na viac metrov strielat v noci ,no neviem, ale poznam niekoho kto to skusal na 215m a uspesne". Páni, neviem či ste len takí arogantní alebo aj hlúpi, ale keď vám už nič nehovorí zákon a pojem zakázaná zbraň, majte aspoň toľko chochmesu a morálky a nerozoberajte vaše "odborné" skúsenosti na poľovníckom fóre, takéto príspevky sem nepatria. Nemám nič proti pozorovacím nočným videniam, sú to dobrí pomocníci, ale to je aj výkonná optika, je dobré môcť pozorovať čo za zver mám v revíri. Ale to skutočne potrebujete streliť za každú cenu? V tmavej noci? na 100 a viac metrov? Chýba vám doma kúsok mäsa, lebo popri nakupovaní 5000eurových nočákov na neho nevyšlo? Či len treba zaplniť miesto klami diviaka, ktorý sa počas tmavej noci išiel nažrať či vyváľať v blate? Apropo, baví vás vôbec takáto poľovačka, resp. zamysleli ste sa niekedy prečo napriek tomu, že technológia dneška dosahuje neuveriteľné výsledky, nie je plošne v poľovníctve povolená a zavedená? Proste treba dať zveri šancu, poľovníctvo nie je o bezhlavom hlušení pomocou termovízie a laserom navádzaných striel, ale o zachovaní ako tak správneho pomeru medzi lovcom a zverou, aby ešte existovali situácie, že sa proste streliť nedalo. V minulosti tieto situácie boli prirodzené, dnes je na nás, aby sme myšlienku poľovníctva zachovali my, pretože skutočne to nie je len o strieľaní. Ale nato, aby to človek pochopil musí dosiahnuť istú úroveň vnútornej pokory, empatie a úcty k všetkému živému.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 209

komentáre

zoradiť
zobrazené 561-593 z 593 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off ray20, 8.3.2010 o 15:19

najdite si v googli atn cz to je predajna cisto ATN personal ochotny ak sa vam chce do brna mozete ho skusit s predajcom to nocne videnie co chcete doplnky hlavne doubler je super a camera adapter tieto dve veci u mna zavazia kedze s tym mam v plane kamerovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off redbolt, 7.3.2010 o 13:06

tá cena a kontakt na predajcu by ma tiež zaujímalo. Aké má doplnky , má diodový, alebo laserový IR žiarič a aký má výkon?/kolko má mW-tov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 6.3.2010 o 20:31

ray 20 - kde si môžem pozrieť to ATNko? Resp. kde a za koľko si ho kúpil?
Ď.
AHoj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 6.3.2010 o 7:11

už mám doma ATN MO-4 a je to dobré yukon som v ruke nemal ale má čo robiť aby sa vyrovnal MO-4ke o doplnkoch nehovoriac taky doubler a IR s vykonom 4,5 nasobne vykonnejsim ako maju v ponuke yukony v rovnakej cene ja som spokojny exelon som mal tiež vo vybere rozhodol som sa pre ATN ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off redbolt, 5.3.2010 o 21:05

No, ja by som bral z monokulárov v cene okolo 300.-eur určite YUKON EXELON 4x50, i keď YUKON moc nemusím, ale v tejto triede a cenovej relácii je asi najlepším riešením. Čo sa týka IR žiaričov a reagovanie zveri na prisvietenie, musíte brať do úvahy či sa jedná o diodový, alebo laserový IR žiarič, jeho výkon, fokusovanie, velkosť asférickej šošovky, spôsob svietenia atď. Podla mojich skúseností zver vidí vlnovú dlžku svetla v podobnom rozsahu ako človek. Lúč IR svetla zver jednoznačne nevidí, hlavne IR svetlo vo vyššom spektre a pri zasvietení IR žiaričom reaguje na iné skutočnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 2.2.2010 o 11:57

lupen prislusenstvi este resim podle ceny kolik to hodi spolu a moznosti platby nejspis asi tento mesic pride pristroj + pridavne IR a dalsi mesic doubler camera adapter a ostava nejake nabijeci baterie sehnat. skusenosti opíšu a pridam snad i nejake video tocene pres NV ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lupen, 2.2.2010 o 9:19

Ray20 doufám, že budeš spokojený a napíšeš nám své zkušenosti a přidáš z něho fotku do fotografie/iné. Předpokládám, že jsi si přikoupil doubler 2x a budeš mít výsledné zvětšení 6x. Tak ať Ti dobře slouží. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 1.2.2010 o 20:39

aky yukon to presne je edu a kolko hodin bol zhruba pouzivany? Vezmem to ATN ale napis mi co to presne mas ty vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.2.2010 o 19:24

no predám ti yukona nadobudacia cena 800 € za 200€ ceš ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 1.2.2010 o 13:03

Takže nakoniec som po dlhom zistovaní vybral prístroj ATN MO-4 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 23.1.2010 o 19:47

najbliššie nafotím aj niečo s posedu nech máte predstavu. Ked som to kupoval tiež mi nikto nevedel povedat "aké to je". Tak skúsim pomôct. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lupen, 23.1.2010 o 19:32

Zajímavé fotky, co takhle aby tam přispěli i ostatní majitelé NV. Můžeme to potom porovnat. Více značek+více fotek=více zkušeností. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 23.1.2010 o 18:55

lupen mne povedal u nas predajca to iste najlepsie aj to najlacnejsie NV 2generacie a ked vyberat z 1ky tak exelon popripade kvalitnejsi night owl ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 23.1.2010 o 18:53

vdaka dobra praca a ochota to sa cení lepšie raz vidiet ako sto krat počuť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 23.1.2010 o 18:34

Predstavu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 23.1.2010 o 18:33

Aby ste mali predsatavu , tak som z okna odfotil cez mobil niečo. Je to cez exelon. Pozrite sekciu "iné" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 23.1.2010 o 11:45

díky lupen napsal sem maila prodejci sem zvedav co mi on vybere pak budu psat jinym a viteze si poridim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lupen, 23.1.2010 o 11:23

Ray20, informoval jsem se na NV 5x60 a bylo mi sděleno, že má slabý měnič a jeho obraz není kvalitní. Když Yukon, tak Excelon, nebo gen 2. Ale osobně jsem to nemohl porovnat, toto mi bylo sděleno prodejcem 4 různých značek NV. Prý je veliký výběr ve špičkové kvalitě Dedal a ATN. Dipol je také dostačující za lepší peníz. V současné době, kdy je kurz amerického dolaru příznivý vychází pozitivně ATN, ale osobně jsem ho ještě v ruce nemněl. Ať sem přispějí ti, co mají více zkušeností. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 23.1.2010 o 9:20

Edu asi mám s tým veľmi malé skúsenosti takže nechcem zavádzať . Ak tvrdíte ,že to vidí ok . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 23.1.2010 o 8:38

takze by som sa mal popozerat po ATN-ku? no najviac sa da docitat o yukonoch a parametre exelonov pripadne NV 5x60 zrovnavaju z druhou generaciou preto som sa zameral na ne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 22.1.2010 o 21:04

Edu zver reaguje na prisvietenie. Ani nie tak na svetlo, ale na pohyb svetla. Osvedcilo sa mi vypinat prisvietenie, ked to davam z oci dole pripadne chcem zmenit smer pozerania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 22.1.2010 o 20:53

Na prisvietenie zver jednoznačne reaguje. Okamžite ako ho zapnem tak zver sa pozre na mňa. Srnčie naujde. Dančie zneistie ale neodíde. Líška bude stale na teba čumet. A čo sa tyka diviakov : prasce to majú v paži , lanštiak zneistie a časom odíde a starý diviak okamžite zmizne jak blesk. Toť moje skusenosti za dva roky a nech mi nikto nehovorí že to zver nevidí. A môžete si domysliet prečo práve diviaky utekaju... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lupen, 22.1.2010 o 18:08

Málem jsem ho koupil, ale zkušenost s vypůjčeným Yukonem Spartan 4x50 mně zklamala a další vaše příspěvky mně od toho také odrazují. Údajně je Yukon nejslabším výrobcem NV, Osobně zvažuji ATN, ale chybí zkušenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 22.1.2010 o 16:59

Ja zase mám skúsenosť, že zver reaguje na prisvietenie infra a to najmä vysoká, diviaky menej. Mám tiež Yukon exelon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2010 o 16:22

Na prisvietenie infra zver nereaguje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 22.1.2010 o 16:05

vyssia generacia je drahsia o 1000 eur tolko za to nedam aj keby som videl babam cez šaty s tym :). chcem to na pozorovanie nie na daleko ale zas aj bez snehu a v lese pod stromami.takze to bude asi bieda :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ray20, 22.1.2010 o 16:02

za tu cenu sa moc cakat neda sere ma akurat ze vravis ze to prisvietenie vidi zver aj sa toho zlakne a uteka ako ked normalne posvietis? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2010 o 13:51

ano je to lepšie ako nič ale nič moc teda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 22.1.2010 o 13:40

mne staci vymenit baterku raz za rok. Inak samozrejme ze sa to neda porovnavat s tymi vojenskymi. Oproti nim je to fakt hracka. Ale vidim to co by som nevidel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2010 o 13:03

Mám ho doma . Výkon bieda ale lepšie ako nič . Na snehu sa dá ale inak nič moc . špecifická baterka zhruba za 10€ vydrží tiež málo také hračkarske je to . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 21.1.2010 o 22:32

Mám exelon už dva roky. Kvalita obrazu je dobrá. Ked sa zotmie musíš použit infra prisvietenie , ináč neuvidíš nič. Za súmraku a na snehu vidíš pekne aj bez tohoto prisvietenia. Je to velky pomocník, a na posede sa bez neho cítim jak slepý :-) PS: zver to prisvietenie vidí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 16.1.2010 o 8:51

night vision Yukon exelon - Chcel by som vediet či má niekto osobné skúsenosti s týmto typom nočného videnia.Je použitelné na nočné pozorvanie zveri aka je kvalita obrazu a tak vdaka.Pište len kto ho mal v ruke parametre a podobne dristy si viem precitat aj sam :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 561-593 z 593 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov