Heming hunting
dnes je sobota,  1. jún 2024,  meniny má Žaneta,  spln: 22. jún 2024,  dnes východ slnka: 04:53,  dnes západ slnka: 20:35
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nočné videnie - diskusia

autor: off pavelb
pridané: 29.5.2011 15:43

Aké nočné videnie všetko okolo toho. Vaše skúsenosti a postrehy s praxe.

počet zobrazení: 147 914
počet hlasov: 6

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 12.5.2014 o 19:19

Mňa skôr zaráža ako si tu poniektorí bez hanby diskutujú o streľbe v noci pomocou nočného videnia v štýle "V pohode s tým možes strielat v uplnej tme na 200 metrov bez rozptylu" alebo "Len si zabudol povedať že Dedal má odchylku pri strielaní 4-12cm/100m čo je za tie peniaze neprípustné" alebo "je to top trieda, a hlavne ziadna odchylka pri strelbe, kusal som na 100 m a ide presne!!!! na viac metrov strielat v noci ,no neviem, ale poznam niekoho kto to skusal na 215m a uspesne". Páni, neviem či ste len takí arogantní alebo aj hlúpi, ale keď vám už nič nehovorí zákon a pojem zakázaná zbraň, majte aspoň toľko chochmesu a morálky a nerozoberajte vaše "odborné" skúsenosti na poľovníckom fóre, takéto príspevky sem nepatria. Nemám nič proti pozorovacím nočným videniam, sú to dobrí pomocníci, ale to je aj výkonná optika, je dobré môcť pozorovať čo za zver mám v revíri. Ale to skutočne potrebujete streliť za každú cenu? V tmavej noci? na 100 a viac metrov? Chýba vám doma kúsok mäsa, lebo popri nakupovaní 5000eurových nočákov na neho nevyšlo? Či len treba zaplniť miesto klami diviaka, ktorý sa počas tmavej noci išiel nažrať či vyváľať v blate? Apropo, baví vás vôbec takáto poľovačka, resp. zamysleli ste sa niekedy prečo napriek tomu, že technológia dneška dosahuje neuveriteľné výsledky, nie je plošne v poľovníctve povolená a zavedená? Proste treba dať zveri šancu, poľovníctvo nie je o bezhlavom hlušení pomocou termovízie a laserom navádzaných striel, ale o zachovaní ako tak správneho pomeru medzi lovcom a zverou, aby ešte existovali situácie, že sa proste streliť nedalo. V minulosti tieto situácie boli prirodzené, dnes je na nás, aby sme myšlienku poľovníctva zachovali my, pretože skutočne to nie je len o strieľaní. Ale nato, aby to človek pochopil musí dosiahnuť istú úroveň vnútornej pokory, empatie a úcty k všetkému živému.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 209

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 593 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off majko82, 7.4.2017 o 19:53

škoda že o tej duškovej 4 generácii ešte ani výrobca nevie , lebo každý uvádza len 3+ ale duško má už 4+ :) nuž ako on píše už milionkrát napíšem aj ja , chcel by niečo predať a nikto to nechce kúpiť , tak sa už niekto zlutujte nad ním a kúpte si to :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 7.4.2017 o 18:29

duso2 daj sem odkaz na stranku kde je to nočne ak je to 4gen. tak to bude cca 10 000 eur ? DOPLNAM. HLADAM na nete a nikde neviem nič najst nigh vision litton 4 generation HLAVNE TU 4 GEN. TU JE VIDEO 10 TOP nočakov na svete tak ktory ? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 7.4.2017 o 7:27

dobre ranko, tak dusko skusil som si teda podla tvojho navodu dat do gugla "photo hog nigh vision litton 4 generation". no neviem asi mas lepsi gugel mozno 4tej generacie ale moj mi dal len dve stranky vysledkov a ziadny strapec 4 generacie tam nebol- skoda. inac diviaka by si mozno videl skor niekde pri ceste ak mas problem ist do lesa. a pocuj zbrane mu vidno dobre? lebo tie by ma daleko viac zaujimali ako strapec. nie som cinan, nesusim ho a nemeliem do caju. uz mi tato diskusia chybalam nie je nic lepsie k rannej kave. aj som myslel ze tu pridam nejaky komentar ci sa ti pocas sviatkov pokoja a fotenia strapcov podaril nejaky ulovok ale zrejme nie, ale verim tomu ze pri tych mrazoch co boli sa s takym drahym pristrojom ani von ist neda. ja len dufam ze si sucastou nejakej statnej bezpecnostnej agentury a snazis sa tu akurat odhalit teroristov s 4th generation night vision aby ochranil kludny spanok nasich deti a o ziaden strapec ti nejde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Mysho22, 7.4.2017 o 6:46

Už mi prijde trošku komické celé dusove nočné videnie. Už je legendárne ako Columbova žena polku LZ o ňom počulo ale nik ho ešte nevidel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 6.4.2017 o 23:32

Duso je ti jasné, že to čo tu už dlhodobo predvádzaš na túto tému (strapec diviaka aneb prečo ho nezvládneš odfotiť vo vysokom rozlíšení nočného videnia + bez prísvitu na xy metrov) je absolútne pod úroveň a nehodné dospelého, racionálne uvažujúceho a psychicky zdravého chlapa? Už sa nato vykašli, pridaj fotku alebo nepridaj, myslím, že aj tak to nikoho normálneho netrápi, len už prosím ťa nespamuj a nepíš ako a prečo sa to nedá. Podľa tvojho vyjadrenia vlastníš 4.gen. NV, foťáky, mobily, ale ideš si na kolene vyrábať redukciu za 50 dolárov. Neviem či si doteraz (a to už je veru nejaký čas) vôbec zvládol odfotiť to tvoje nočné videnie vypnuté a v ruke, hoc bez sľubeného strapca (diviakovho). Kašli proste nato, ak je to z tvojej strany recesia, už nie je vtipná, ak nie, tvoj problém má podľa mňa vážnejšie dôvody. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off duso2, 6.4.2017 o 23:12

Pani uz som to milionkrat povedal, ze treba ist do reviru, pockat na kanca...potom si musim dat vyrobit tu redukciu na fotak na okular nocaku, lebo z jebai ju nebudem kupovat za nekrestanskych 50 dolarov a potom treba na kanca vysediet noci na posedoch v reviri, aby pekne vysiel na luku a dal sa mu odfotit strapec....a hospodar, alebo polovnici ma vzdy jechbu, ze vysvecujem fotakmi, mobilmi, takze vyckat casu a hus klasu a bude aj kanec so strapcom!!!! Vsak shoogo ak vies trosku anglicky daj su do gugla photo hog nigh vision litton 4 generation a najdes mrte videi kanca so strapcom...alebo ak si zapadoslovensky, alebo stredoslovensky kraj tak ma zavolaj do reviru, ojednaj na ten vecer kanca a pridem rad a predvediem Litton 4 gen v akcii..pekny den D. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 6.4.2017 o 22:43

Omyl od vianoc o to pise. Slubil ze aj foto prida ale nemal nejaky adapter a cinan ho draho predava a sused mu ho spravi lacnejsie. Aj o trojke basnil aj foto sluboval. Ale asi mu ten strapec nevysiel. Inac pozdravujem dusko :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 6.4.2017 o 20:28

Sevas duso2, uz si nasporil aj na gen 4, teraz tu budeme meiace pocuvat o tej 4rke :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 6.4.2017 o 18:32

Ahoj nemusim to ani skusat, prva generacia, je to iba prva generacia, ktora zrni a bez prisvitu nevidi ani prd. Budes vidiet ledva ciernu machulu. Ja mojou 4 generaciou vidim strapec diviakovi na cca 150 metrov pri normalnej noci...pekny den...D. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kora, 30.3.2017 o 10:37

Pozorovacie nočné videnie Yukon Ranger lt 6,5x42 - Máte niekto skúsenosti s týmto pozorovákom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 4.3.2017 o 20:46

Zdravím, nemáte niekto skúsenosti s týmto produktom prípadne iným ,,Yukon-om Nočné videnie - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 8.2.2017 o 6:44

Pani ak chce niekto mam kvalitny prenosny videorekorder ku nocnemu videniu, fotopasci z video vystupom..aby sme to tu nespamovali viac innfo na poste...lovu zdar....D. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mawer, 5.2.2017 o 21:12

Ja som myslel nejako obist to mpr aby ma to vyslo lacnejsie... :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 5.2.2017 o 20:54

Videorekordér MP4 Yukon MPR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mawer, 5.2.2017 o 19:51

Nahravanie yukon photon - Zdravim Vas potreboval by som poradit ci nema niekdo skusenost ako by som prepojil mobilny telefon a yukon photon aby som vedel nahravat obraz z yukonu???za rady Vam vopred dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 3.2.2017 o 17:10

JA ZE čO TO JE a to Pulsar dfa75 no skusenosti nemam ,ale uvažoval som o kupe . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stanko11, 3.2.2017 o 16:02

Puldar dfa75 - Ma niekyo nejake skusenosti ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrik1295, 28.12.2016 o 14:16

Určite Pulsary, tie sa mi osvedčili, skúste niektoré z týchto typov od tejto značky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 22.12.2016 o 23:46

Slachetny prispevok, na Teba Stagstalker sa urcite Boh nehneva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 22.12.2016 o 23:15

@TOVI, 21.12:2016 o 13:37: Vieš, mne zasa zdvihnú kútiky úst príspevky ako je ten tvoj. Ako uvádzaš, citujem: "Sám som si kúpil Yukon Photon 6.5 čo je obyčajný priemer a není sa s čím chváliť a ešte nikdy som neodstrieľal sezónu tak predpisovo ako s touto vecičkou bez jediného prešľapu." No ak si to "odstrieľal" na SR, tak si sa dopustil jednak trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a aj trestného činu pytliactva. Neviem, nesúdim, to len tak na okraj, keď si sa tak verejne pochválil.Aj keď nie je čím, kúpiť si nejaký yukon, dať to na zbraň a loviť zver počas tmy, predpokladám niekde na vnadisku naozaj na pochvalu nie je. A neobstojí ani argument selekcie, tá sa dá robiť aj za pomoci pozorovacieho nočného videnia a lovu za zákonných podmienok v noci- teda počas splnu a príslušných dní pred a po. Mne samému to tak funguje a tiež dokážem strieľať predpisovo. Pokiaľ si nie som istý, nepotiahnem, každopádne už dlhé roky tvoria 99% mojich úlovkov diviačej zveri diviačatá a lanštiaky. Kto nerozozná prasa počas splnu, mal by sa nad sebou zamyslieť. Niekedy mám pocit, že tá zver sa skutočne nemá ani šancu v kľude nažrať. Keď ju neprenasleduje nejaká šelma či predátor, čaká ju na posede aj v čase, kedy sa cíti bezpečne nejaký macher s noktovízorom. Nakoniec bude poľovníctvo len o hlušení zveri pri kopách krmiva počas tmavej noci. Možno o pár rokov budú puškohľady s nočným videním bežnou, legálnou súčasťou v poľovníctve, zatiaľ však nie sú. A ak aj budú, nemyslím si, že to bude doplnok, ktorý obohatí moju poľovnícku výbavu. Už nejaký čas nepoľujem na zver kvôli trofeji či mäsu, ale poľujem najmä kvôli zážitkom. Pre mňa nie je osobne nič krajšie ako vychodiť srnca a "prichytiť" ho v rúbani počas pekného rána, poľovať na jeleňa v ruji a streliť ho za svetla, či "vysedieť" diviaka a streliť ho počas splnu, hoc na 20ty krát. Neviem, asi mám iné vnímanie poľovníctva ako mnoho dnešných lovcov, ktorí nepochopili, že pokrok netreba pchať všade a poľovníctvo je v súčasnosti najmä o dedičstve, podobne ako folklór. Aj preto sa v mnohých krajinách rozmáha lukostreľba či lov predovkami. Mnoho "poľovníkov" však vlastnú lenivosť alebo nedostatok času dostať sa do hory kompenzuje práve nočnými videniami či termovíziou na zbraniach v snahe niečo stoj čo stoj uloviť pri každej príležitosti kedy sa im podarí na posed dostať, hoc by na ňom mali presedieť aj celú noc. Ak majú z takýchto "lovov" poľovnícke zážitky, tak nech sa páči. U mňa je to len hlad po rane a nenažranosť schovávaná za "nevyhnutnosť pokroku" a "bezproblémovu selekciu" premnoženej zveri a absolútne nepochopenie zmyslu poľovníctva. Poľovníctvo nemá byť o strieľaní do nič netušiacej zveri počas tmy. Lov má byť v prvom rade o zážitku z vlastných schopností a skúseností zver vyhľadať a uloviť a dostať sa k nej znalosťou jej dlhoročných pirtí a spôsobu života. A keď si už spomenul automobily, aj v pretekoch formuly 1 obmedzujú pokrok, aby to nebolo o technike, ale o jazdcoch, inač by formule o chvíľu ovládali už len mechanici z boxov. Namieriť cez noktovízor v tme na 150m a stlačiť spúšť vie hocikto, ale čo to má s poľovníctvom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

off shoogo, 22.12.2016 o 14:46

Co zasa fabulujes, si povedal ze nemozes odfotit lebo nemas adapter a ten ze ti na cnc vyrobia po sviatkoch. Sa nejako zamotavas. Premna za mna si maj co chces. Prajem ti pekne vianoce a aj to aby ti ten diviak vysiel a nemusis mu ani strapec fotit mne na tom nezalezi, len si uz prestan vymyslat vyhovorky preco nemozes to a ono ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 22.12.2016 o 14:42

Pani chcem sa spytat ohladom predsadky pulsar DFA75 alebo DN55 nejake poznatky alebo skusenosti? Pripadne nejake zhodnotenie alebo porovnanie obrazu s pulsarom 870? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 22.12.2016 o 13:44

Pocuj uz to tu nezasieraj spamom...ja ten Litton 4 Gen mam..co nemam je cas..ak vyjde diviak medzi sviatkami, tak odfotim strapec na 150m...bodka pekne sviatky!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 22.12.2016 o 12:57

ach jaj, zasa raz mi neda.... nemaj boja o moje sedenie za pecou. ja mam tiez nejake tie mile nalietane, a aj v pokazenom lietadle som sedel (lagos, nigeria nikomu neprajem ani tebe) aj v dubai som bol a nikoho s tym neotravujem. proste si sa chcel len vytiahnut, koniec koncov ako v kazdom prispevku. na mne toto tvoje vystatovanie zhori ako slama v peci. pre mna za mna si fot strapec aj na zachode a susedov aj na 150 metrov. skoda len ze to nevies nijako dokazat ked sa tu tym tak vystatujes. tvoje prispevky nemaju ziadnu vypovednu hodnotu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 22.12.2016 o 11:57

neberiem Ti skúsenosti ani techniku, ale podľa mňa by tejto stránke najviac pomohlo, keby si zostal tých 5000 km od pripojenia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off duso2, 21.12.2016 o 23:37

Shoogo vyckaj casu ako hus klasu!!! Ja nesedim doma na cicine jak ty pri peci!!! Ja cestujem po svete, teraz som sa vratil z Dubai! Ked bude cas pojdem do reviru a vyfotim ti strapec diviaka na 150m....Lovu zdar!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off TOVI, 21.12.2016 o 13:37

Stále ma pobavia príspevky typu Stagstalker, neviem ale určite sa doteraz nevozíš na starej 120 alebo Olcite a určite máš nové auto vývoj nezastavíš, to isté sa deje aj v poľovníctve a následne v oblasti používania nočného. Vieš to je individuálne sú magori čo jazdia 150-tkou cez obec a podľa toho čo píšeš sú magori všetci čo vlastnia nové silné auto, ktoré dokáže rýchlo jazdiť. Sám som si kúpil Yukon Photon 6.5 čo je obyčajný priemer a není sa s čím chváliť a ešte nikdy som neodstrieľal sezónu tak predpisovo ako s touto vecičkou bez jediného prešľapu. A budme úprimný určite neexistuje poľovník, ktorý ešte nepochybil a nestrelil nejakú tu vodiacu matku alebo zbytočne rujného kančeka, ktorého divinu neskonzumuje ani pes a o trofeji nehovoriac. K tej zveri, stavy diviačej sú nieoľkokrát predimenzované ako je únosná miera a to práve následkom nespravného odstrelu hlavne dospelých kusov tak načo čakať na mor alebo inú epidémiu. Potom nebudeme strieľať minimálne zopár desiatok rokov. Veď práve situácia si vyžaduje strieľať čo najviac omladiny, ktorá dokáže už po prvom roku života rodíť prasiatka . To všetko sa dá realizovať aj s myšlienkou zachovania poľovníctva ako píšeš a súhlasím s tebou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off shoogo, 15.12.2016 o 8:42

ach jaj, nebudem viac hltit tuto diskusiu, zatial si nedal ziaden dokaz len detinske vyhovorky.Nase pisanie stratilo akykolvek vecne zaklad. s tebou je zbytocne vobec o niecom diskutovat, este ze to mozem robit aj v pracovnom case inac by ma to mrzelo ako strasna strata casu. NIC NEMAS AKURAT SA TU VYTAHUJES. a ziaden trapny link ma nepresvedci o opaku. To co predvadzas tu, je trapne saskovanie, nie to ze by si sa odfotil s tym tvojim viffonom 4tej generacie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 15.12.2016 o 8:26

Shoogo vsak naco mam saskovat, mam Litton 4 Gen v tele na tomto linku odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 14.12.2016 o 18:56

Duso ale na to aby si sa odfotil s tym zazrakom nemusis ist do reviru. Este raz a pomaly. Staci ked odfotis seba ako pozeras do toho pristroja. Ak nemas taky mobil popros suseda alebo susedku nech ta s tym odfotia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 14.12.2016 o 18:44

Dam dam, ked sa dostanem do reviru. Adapter mi vyrobia po sviatkoch. Ano suhlas, aktivne IR je nafigu, zahlti to vsetko mozne aj nemozne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hadzi11, 14.12.2016 o 16:13

duso2 máš úplnú pravdu, hmla to odráža. Ale to správanie zveri, je také ako som písal. Bude to asi závisieť od vlnovej dĺžky IR prísvitu, keď je nad 900 nm, zver to vníma menej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 14.12.2016 o 9:39

fleshled, neviem preco ale mam pocit ze si sa prihlasil pod zlym loginom. vsetkym loginom, ktore tvrdia ze maju 4 generaciu. prestante trepat o embargovanych zariadenia, pobytoch v 500km vzdialenom zahranici chybajucom adapteri na fotak a susedoch co to na cnc spravia o kus lacnejsie ako cinan co chce za to 50$. opakujem (a nie len ja) ak chcete aby vas ludia brali vazne dajte to placu fotku pristroja najlesie nejake selficko ako cez to kukate, a nie detinske vyhovorky. na linky na fotky na nete nie je nikto zvedavy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off fleshled, 14.12.2016 o 7:47

Motaq nerozumiem ti? Ake urazenie? Davam len fakty na zaklade real mojich skusenosti. Ako vravim digital potrebuje IR je to aktivne nocne videnie. Na hmle, dazdi, snezeni sa obraz rozbije kvoli odrazom IR a zahlteni senzoru. Pekny den! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.12.2016 o 21:46

Ja mam lietadlo a co, a objednal som termonokto 7 generacie, fotonechcite nemam mobil s fotakom :-D duso2 uz davnejsie som ti pisal ze ako chces aby ta niekto bral vazne ked sa spravas tak ako sa spravas. Najprv cloveka ziadas o stretnutie a v zapati ho urazis. Potom sa cudujes ze ta ignoruje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off duso2, 13.12.2016 o 19:32

Nuz ja mam inu skusenost. Pri infra osvetlovani zver je nekludna, vrti sa atd. Navyse ked mas infra s digitalom, tak si skoncil pri hmle, dazdi, alebo snehu, lebo IR NIR sa odraza a vracia na senzor a zahlti ho...opakujem ja mam 4 generaciu noktak a infra som v zivote neriesil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hadzi11, 13.12.2016 o 12:15

Už asi dva mesiace používam nočné videnie - digitálne, iba na pozorovanie, je to Pulsar Digiforce 870VS, prísvit má 915 nm. Pozoroval som s tým jeleniu, srnčiu, líšky, a zajace. Zver - srnčia a jelenia, nie však každý kus, reaguje asi tak, že zdvihne hlavu pozrie mojím smerom, žiadna reakcia, nič, žiadny odskok, nervozita, nič podobné, potom hlavu skloní a zase sa pokojne pasie. Líška a zajac, ani netušia, že ich pozorujem, ani náznak reakcie. Diviaka som s tým neskúšal, u nás sú úzkoprofilový tovar. Kúpil som to hlavne kvôli pozorovaniu v letných mesiacoch pri bahniskách, stromy s lístím, úplná tma, tam si bez prísvitu neporadíš. Mesačná obloha, spln, netreba žiadny prísvit. Vôbec nebanujem, obraz je čierno biely, trocha zrní, ale nečumím do toho dve hodiny. Aj na 300 m rozoznám druh zveri, do 100 m parožie srnca, jeleňa som ešte nemal možnosť. Chcel som nočák do 300,-€, a toto mi plne postačuje. Pozorovaniu a lovu zdar, priatelia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 4.12.2016 o 4:58

Opakujem chalani, nocak je na SK, ja som mimo 5000km. Dojdem pred vianocami, pojdem do reviru okolo BB a skusim odfotit ten strapec diviakovi na 100m... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 3.12.2016 o 20:49

Ale ved net tam ma akoby inac prispieval do tejto uz o nicom diskusie. Ale nema zo sebou ten nocak lebo je enbargovany. Este pred chvilou chcel prist do hlohovca aby sa s nim pochvalit a uz je v zahranici. Ved by kludne mohol uploadnut aj tu fotku z toho spoplatneneho servera ale tu urcite vymazal aby si spravil na disku miesto pre dalsie foto. Ale tie uz sravit nemoze lebo nema adpter. Ale ako vlastne spravil tu vymazanu?! Musim prestat nejako sa zamotavam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mako747, 3.12.2016 o 19:51

ad duso2: ale odfotit a uploadnut to sem môžeš kladne aj zo zahraničia ak tam máš net, vari zase nejaký iný problém zo zverejneným foto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 593 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM