Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem
Chyba! Skúste sa prihlásiť znova a skúste to ešte raz.

Čakatelia - Členovia PZ - diskusia

autor: off kajo015
pridané: 25.2.2011 17:20

Vážený čakatelia aj členovia Pz zaujímalo by ma keď je už ten čas VČS ako ste dopadli či vás prijali za členov ,alebo za čakateľov a či ste s tým mali nejaké problémy , a kolko ste čakali na členstvo a tak... Za vaše postrehy dakujem a podelím sa s mojími ak bude záujem.Lovu zdar!!!

počet zobrazení: 73 110
počet hlasov: 9
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jmatta, 28.5.2013 o 19:31

Priatelia, som poľovným hospodárom v PR o výmere cez 4000 ha, ktorý je zaradený do jelenej oblasti na východe Slovenska. Nikdy v minulosti som osobne neprispieval do diskusie na túto tému. Teraz by som rád pridal svoje stanovisko. V prvom rade by som neodsudzoval novú generáciu poľovníkov a nehádzal ich do jedného vreca. Mám 45 rokov a necítim sa byť ani starý, ani najmladší. Hlavne môžem hodnotiť stav v poľovníctve a prístup nových poľovníkov k poľovníctvu pred rokom 1989 a po tiež po ňom. Vtedy aj teraz boli a sú poľovníci, ktorí berú poľovačku, poľovných psov ako "srdcovku", resp. ako životný štýl a nie len ako formu relaxu, prípadne realizáciu sa v aktuálnom spoločenskom trende. Nikdy som nedelil ľudí, ani poľovníkov na starých a mladých. Poznám poľovníkov dobrých, zapálených, pracovitých, pokorných, ktorí si vážia prírodu, kamarátov a vôbec všetko, čo súvisí s tým, čo pre mnohých z nás predstavuje významnú súčasť života-poľovníctvo. Pokiaľ si aj nový poľovník(čakateľ) plní svoje povinnosti, potom vie, že ho odmena neminie. Ja som od detstva bral vstup do revíru tak, že ak som urobil málo pre zver, nemal som právo mať ani veľké nároky. K dnešným čakateľom, ktorých mám v PZ môžem povedať toľko, že tak ako v minulosti, aj teraz sú poľovníci, ktorí majú väčší záujem, niektorí majú väčšie skúsenosti, ale hlavne vždy sa nájdu tí, ktorým fandím najviac a to sú čakatelia, ktorí sa chcú veľa naučiť, sú ochotní pomôcť a hlavne nič za to nečakajú. Robia to preto, lebo to chcú robiť, lebo je to možno aj ich životný sen. Títo členovia, resp. čakatelia sú aj náležite odmenení za svoju prácu. Tak napríklad jeden z mojich čakateľov má tohto roku povolenku na lov diviačej zveri bez rozdielu veku a pohlavia, samičej jelenej zveri a jeleňa I.II.a IV.VT, srnca I.II.III. VT. Ale treba povedať, že tento človek robil niekoľko rokov pre náš PR to, čo som od neho vyžadoval a posledné roky aj bez toho, aby som mu čokoľvek povedal.Samozrejme záleží aj na tom, koľko má kto času a možnosti. Nikdy to bebude rovnaké u všetkých, ale nakoniec to nikdy nebolo ani vtedy, keď som ja začínal. Tí, čo nemajú toľko času a možnosti, sú pracovne mimo bydliska a pod.si musia uvedomiť, že môžu mať primerané nároky ich výkonu. Držím sa zásady, "každému podľa jeho zásluh". Samozrejme, že starým členom patrí úcta a rešpekt a to vyžadujem vždy. Zároveň ale rešpektujem, že moja zásada "PTP: pracovitosť-trpezlivosť-pokora" má byť vyžadovaná od všetkých rovnako. Priatelia-čakatelia za členov do PZ, držím vám palce a som presvedčený, že vaša práca bude hodnotená tak, aké budú vaše výsledky. Príroda je veľmi múdra a nemajte obavu, stále platí, "ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva". jozef matta

dať hlas príspevku | počet hlasov: 92

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepies, 2.3.2020 o 9:24

Reakcia na príspevok od lukas01315, 1.3.2020 o 21:11 :
Asi treba zmeniť stratégiu ja sám polujem vyše 100 km od domova a dá sa to len treba byť aktívny a nehadzat flintu do žita. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Taras, 2.3.2020 o 9:24

lukas v jednom PZ na východe čaká poľovník na čakateľa už 11 rok. Je to normálne ???- !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 1.3.2020 o 21:11

Tak pani už 6rok opäť nezobraty ani za cakatela... Lovu zdar nech sa vám darí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanf, 24.12.2019 o 19:21

Reakcia na príspevok od WolfHunter, 24.12.2019 o 17:08 :
Ty čo furt na mňa reaguješ?! Nie si na práškoch?! Asi patríš tiež medzi tých zakomplexovaných,že! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 24.12.2019 o 17:08

Reakcia na príspevok od milanf, 24.12.2019 o 10:38 :
pán si rieši komplexy s takym pristupom sa nečudujem že Vás nechcú tak nenavadzajte na zlé ostatných...kazdy si svoj pribeh písem sám... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanf, 24.12.2019 o 10:38

Reakcia na príspevok od lukas01315, 14.10.2019 o 20:50 :
Pozerám že si tiež stej hluchej doliny ako ja. Ver tomu že len tak ľahko sa tam nedostaneš. Pokiaľ nevymre stará garda tak ťa tam nikto nezoberie a kto za teba zahlasuje hneď je zlý ale to to ti už isto vraveli kamaráti. Ale držím palce. Len sa spýtaj chalanov ako dopadli hore na Zliechove. Mladý už mali toho dosť a dali tajné hlasovanie a včetci starý, zabetónovaný sú už v .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukas01315, 14.10.2019 o 20:50

Reakcia na príspevok od lubenko, 25.2.2017 o 9:37 :
Tak p. Lubenko dúfal som ze mate pravdu no bohužiaľ opak je pravdou zatiaľ bezvýsledne.. Naši clenovia ma odsúdili za príspevky v tejto diskusii ???? no neviem co zle som napísal ale tak nevadí lesu a lovu zdar posledný krát dám asi tomu sancu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 21.6.2019 o 11:41

hubert 2012 - palec hore a prajem LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 28.5.2019 o 20:15

Priatelia poľovníci, stále tu riešite situácie, ako keby existoval iba SPZ, v registri poľovníckych organizácií je vyše 1200 poľovníckych organizácií, ktoré nie sú v štruktúrach SPZ, aj keď ich mnohí členovia majú tzv. individuálne členstvo v SPZ, ale ich PO má samostatnú právnu subjektivitu, na rozdiel od PZ, organizačných zložiek SPZ. Tieto PO majú aj platné nájomné zmluvy ma výkon práva poľovníctva. Zmluvy uzatvorené PZ nie sú v súlade so súčasným zákonom, sú neplatné..čo potvrdzuje aj návrh nového zákona o poľovníctve, ktorý je podľa mňa horší, ako ten súčasný.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 27.5.2018 o 18:22

ani u nás už to tak nefunguje:):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off posed33, 27.5.2018 o 14:53

Reakcia na príspevok od blyskac1, 27.5.2018 o 0:25 :
Prajem ti veľa úspechov v hľadaní... ale skôr sa dostaneš do PS ako do PZ .... PZ dosluhuju starý arogantný členovia ktorý neurobia pre PZ nič len mudruju ... ( nie všade) a miesto toho aby pustili mladším miesto tak tam budú radšej mudrovať ďalej a posedy a krmelce nemá kto opravovať ..LUBENKO som rád že tam kde ty poluješ to ešte tak funguje ...lebo všade inde už nie .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off blyskac1, 27.5.2018 o 0:25

členstvo v poĺovnom združení - Važená poĺovnícka komunita,som vášnivý poĺovník srdcom aj dušom no svoju vášen nomôžem napľnať 9kedže mi nebolo dopriate byť členom poĺovného združenia. Touto cestou Vas chcem požiadať ak máte niekto informaciu o možnosti členstva v PZ o jej zaslanie do posty alebo o prispevok v diskusii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.7.2017 o 7:08

bajuso, platné Stanovy SPZ nájdeš na odkaz , konkrétne §33 Výbor PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bajuso, 15.7.2017 o 10:35

2. Výbor PZ sa skladá z predsedu, poľovníckeho hospodára a ďalších členov. Počet členov výboru PZ určuje členská schôdza PZ. Vo výbore s menším počtom členov možno jednotlivé funkcie spojiť. Navzájom však nemožno spájať funkcie predsedu, tajomníka, poľovníckeho hospodára a finančného hospodára. Poľovnícky hospodár môže funkciu vykonávať až po schválení orgánom štátnej správy. PZ, ktoré nemajú uzavretú zmluvu o nájme výkonu práva poľovníctva volia len štatutárneho zástupcu (predsedu PZ), ďalšie funkcie len v prípade potreby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.7.2017 o 8:51

Doplním, že podľa Stanov SPZ, ktoré sú záväzné pre PZ SPZ §32 Členská schôdza PZ bod 3.b) hovorí, že súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých členov PZ je potrebný na platnosť rozhodnutia o voľbe a odvolaní člena orgánu PZ. Teda aj o voľbe, resp. odvolaní PH, ak je členom Výboru, výkonného orgánu PZ. Ak nie je v Stanovách PZ uvedené inak, tak členom orgánu PZ má právo byť len riadny člen PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Taras, 7.7.2017 o 13:04

Je smutné ak v PZ rozhoduje človek, ktorý dostal poľovný lístok darom od podnikateľa ako protislužbu a o poľovníctve nemá ani šajnu. Zavádza, intriguje a klame.Má takýto človek vôbec charakter? Takže aj lubenko aj bibaso majú pravdu všetko je to o charaktere a vzťahoch v našich PZ a tie povedzme si otvorene nie sú najlepšie!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off goret, 7.7.2017 o 11:28

1. ako píše Sager, PH schvaľuje OLÚ na návrh užívateľa PR. 2. súčasné Stanovy SPZ už nepredpisujú zloženie Výboru PZ SPZ, tzv. nepredpisujú že by PH mal byť členom Výboru PZ a ako člen Výboru byť volený. 3. záleží len na konkrétnom PZ ako to má upravené, uvedené v Stanovách PZ. Ak tam má, že PH je členom Výboru, tak členovia Výboru sú do svojich funkcií volení a právo voliť a byť volený má len riadny člen PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sager, 7.7.2017 o 9:21

Podľa zákona o poľovníctve sa "funkcia" poľovného hospodára vzťahuje na poľovný revír. Poľovnícke združenie alebo poľovnícka spoločnosť len navrhuje osobu na túto "funkciu" okresnému úradu, ktorý osoby vymenúva za poľovných hospodárov pre príslušný revír. To znamená, že poľovným hospodárom môže byť kandidát, čakateľ alebo aj nečlen PZ alebo všeobecne poľovníckej spoločnosti ak ho vymenuje okresný úrad a ten ho môže vymenovať iba ak spĺňa ostatné podmienky stanovené zákonom o poľovníctve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.7.2017 o 19:42

suhlasím s tebou,každý ma pravo,len rozdiel je v tom kdo na to má a kdo na to nema,preto je to s prijímaním nových členou tak jak to je,ruku na srdce ,koľko polovníkov si môže uprímne povedat ,že je poľovník i ja mam určite dajaké vedomostné mezery a to mam lesnicku školu a som odchovaný v lesnickej rodine,skus aj nad týmto porozmýšlať,než obviníš starších poľovníkov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bibasso, 5.7.2017 o 21:14

lubenko, ja s tým komentárom plne súhlasím, no každý z nás ma právo stať sa poľovníkom, to hádam obaja uznáme. Mladí nemôžu za to, v akom stave je slovenské poľovníctvo, to tiež hádam obaja uznáme, je to vizitka práce tých, čo sú v radoch poľovníkov dlhšie. Máme rovnaké práva a povinnosti. Otázka je , aké stanovisko k danej situácii zaujmeme. Ale to už je vec charakteru... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pleva, 5.7.2017 o 20:45

ok - Chcem vediet či može byť poľovník, ktorý je vedeni v poľovnom združení ako kandidát čakateľ od januára tohto roku navrhnutý do volieb poľovného hospodára. Tento poľovník už bol v minulosti riadnym členom iného PZ, ktoré zaniklo, samozrejme taktiež má hospodárske skúšky. Ide len o to, že nie je v poľovnom združení ako člen, ale len čakateľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 5.7.2017 o 19:27

bibasso do pozornosti ti dam len jeden príspevok v tejto diskusii a viacej ku tomu nemám čo dodat,Jager68 25.2.2017 0 18:21 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 4.7.2017 o 22:02

Lubenko - to či to je hlúposť je obsiahnuté v tých 480 reakciách celej diskusie, a potom sú tu ďalšie, kde sa na túto tému diskutuje. Ja nehádžem všetkých do jedného vreca, no ruku na srdce, aké sú dnes vzťahy medzi poľovníkmi? Ako sa pristupuje k mladým??? Prečo začali "zbohatlíci" ako si ich nazval, skupovať revíry??? Však ak bolo pre nich miesto v lokálnom PZ, kde by ho medzi seba s radosťou zobrali a mal by priestor sa realizovať, tak by väčšina k tomu ani nepristúpila. Moja babka hovorí, že správanie mladých je vizitkou ich rodičov, s čím súhlasím... Takže to ako sa dnes mladí poľovníci správajú, je vizitka starších poľovníkov. Osobne pochádzam z DK, kde ťa do PZ medzi seba nezoberú, pokiaľ nie si rodina alebo nemáš hlboko do vrecka. Však vizitkou je aj nedávna kauza lokálnej OPK a člena PZSR. Nič proti "starým" poľovníkom nemám, práve naopak, keď rozprávajú ticho a pozorne počúvam a máme sa od nich čo naučiť, no otázka je, prečo sa toľko boja mladých medzi sebou??? A ak mi na to vieš odpovedať, tak si to rád prečítam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lubenko, 4.7.2017 o 18:57

a ešte jedna poznámka začiná sa rozmáhať nešvar,že zbohatlici skupuju a lebo určite skupiny od starých urbarníkov hlasy aby sa mohli votriet do PZ takže tak asi dajako si predstavuješ fungovanie pol. združení,už ma to dajako až tak netrapí,ale aby ste vobec vy mladý mali v buducnu kde polovať,prajem vam vela štastia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off lubenko, 4.7.2017 o 18:50

omylom som ti dal hlas taký som bol nasratý ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 4.7.2017 o 18:48

bibasso čo to tu táraš za somáriny,že starým ide len o meso,poznam tu v našom okolí všetky združenia a poznám i hodne členou,ale možem povedat,že pažraví su vetšinou ti mladši polovnici a čo sa týka odstrelu tak vetšinu silných jelenou postrielaju mladý a ked máš ten poznatok o 9člennom združeni skus povedat kde to je a aké je to združenie,možno to je sukromný revir,ktorých tu rastie ako huby po daždi a tam sa potom bačuje tak ako popisuješ ty,toˇasi vsjo ,bo si mi zas hnul žlčou,keby som polovníctvo nemal v krvi tak by som sa už na to davno vykašlal,pretože ten žvanec mesa čo dostanem za celý rok nevyváží to čo tomu polovníctvu v našom združení dávame. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off bibasso, 4.7.2017 o 14:33

Žiaľ, toto je téma, ktorú vyrieši jedine legislatíva a to tým, že PZ budú môcť hospodáriť iba na súkromných pozemkoch a ich členmi budú jedine majitelia pozemkov. Na ostatných "nesúkromných" pozemkoch budeme poľovať na základe licencie, ktoré si budeme kupovať. Rovnako ako to funguje v severnej Európe, Amerike a pod. Také niečo ako tradičné poľovníctvo už neexistuje, "starí" poľovníci (česť výnimkám) sa bránia prijímaniu nových členov, lebo aby im náhodou nechýbal kúsok mäsa v mraziaku. Smutná realita.... Teraz mi 1 poľovník z PK pri pohári vína povedal, že ich je v PZ 9 členov, ročný plán lovu nad 90 kusov (srnčej, vysokej, dančej, čiernej) no nových neberú, lebo by mali málo!!!!! Vekový priemer cca 60 rokov!!! Žiadna snaha odovzdať know-how na novú generáciu, naučiť mladých ako sa v lese správať, ako chrániť zver.... Smutná realita. Mladí sa spájajú, majú peniaze a to dokazujú aj v dražbách na prenájom poľovných pozemkov. A potom tu "starí páni" vypisujú, ako zle to všetko je, kde je tradičné poľovníctvo, no zabúdajú na to, že mladých otáčali vo dverách, lebo strach o mäso je väčší ako záujem o ochranu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

off lubenko, 26.5.2017 o 17:24

čakatela musí tíež odsuhlasit členska schôdza zaleži na stanovách ako podotkol shoogo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 26.5.2017 o 16:24

Zalezi na stanovach a zdruzeni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 26.5.2017 o 11:58

člen je už prijatý čakatel,aspoň v poľovnom združení ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on kjuby, 26.5.2017 o 8:22

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či sa prijíma iba člen, alebo treba prijať do PZ aj čakateľa. Za odpovede ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 20.5.2017 o 18:22

zrušte vedúceho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off porsche10, 20.5.2017 o 9:55

som členom v pz už 5 rokov a zacal sa nam vyhrazat veduci useku i napriek tomu ze robime vsetko co zakon kaze a staviame posedy kazdy rok a neviem co s tym robit ako som bol nadseny a hrdy ze som polovnik tak ma to opusta to nadsenie nevie niekto poradit co stim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 29.3.2017 o 21:15

ano môžte si to upravit,ale nieje to podmienka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off shoogo, 29.3.2017 o 20:16

u nás prijímanie upravuje domáci poriadok a tam sa píše, že sa prijíma na VČS a to nadpolovičnou väčšinou všetkých členov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 29.3.2017 o 18:23

borza trochu ta opravim,nie na VČS,ale na každej schôdzi PZ možno prijat člena i čakatela ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 29.3.2017 o 14:54

Vo všeobecnosti : 1. Členovia čakatelia a kandidáti sa prijímajú len na VČS. 2. Výbor navrhuje, členská schôdza schvaľuje. 3. Rozhodujúca je nadpolovičná väčšina všetkých členov, nie prítomných. 4. Nie je to protizákonné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KRPATA, 29.3.2017 o 13:38

Prijimanie čakatela,kandidata - Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu. Ked neni udane v danom PZ v stanovach ako volit kandndidata (cakatela) iba spomenute,ze: Za clena sa prijima ten.....ako je to v kazdych stanovach vseobecne.... 1.Da sa kandidat prijat kedykolvek v priebehu roka?alebo iba na vyrocnej schodzi? 2.Je nutne odsuhlasit ziadost vyborom alebo len poslat napr,predsedovi a on to prednesie na clenskej schodzi? 3.Je nutna nadpolovicna vacsina hlasov z celej zakladni alebo nadpolovicna vacsina hlasov z danej clenskej schodzi ked je uznasania schopna? 4.Je protizakonne davat do internych stanov ,ze sa nemoze prijat kandidat(clen),ktory nema korene v danej obci? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 25.2.2017 o 19:26

Lubo teraz si to vystihol.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 25.2.2017 o 18:21

ale prečo sa to robi ,ved pre SPK je to dobrý biznis ,myslite že jich zaujímá či sa tito nový dostanú do PZ,absolutne nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 1-40 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM