Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Čakatelia - Členovia PZ - diskusia

autor: off kajo015
pridané: 25.2.2011 17:20

Vážený čakatelia aj členovia Pz zaujímalo by ma keď je už ten čas VČS ako ste dopadli či vás prijali za členov ,alebo za čakateľov a či ste s tým mali nejaké problémy , a kolko ste čakali na členstvo a tak... Za vaše postrehy dakujem a podelím sa s mojími ak bude záujem.Lovu zdar!!!

počet zobrazení: 73 156
počet hlasov: 9
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jmatta, 28.5.2013 o 19:31

Priatelia, som poľovným hospodárom v PR o výmere cez 4000 ha, ktorý je zaradený do jelenej oblasti na východe Slovenska. Nikdy v minulosti som osobne neprispieval do diskusie na túto tému. Teraz by som rád pridal svoje stanovisko. V prvom rade by som neodsudzoval novú generáciu poľovníkov a nehádzal ich do jedného vreca. Mám 45 rokov a necítim sa byť ani starý, ani najmladší. Hlavne môžem hodnotiť stav v poľovníctve a prístup nových poľovníkov k poľovníctvu pred rokom 1989 a po tiež po ňom. Vtedy aj teraz boli a sú poľovníci, ktorí berú poľovačku, poľovných psov ako "srdcovku", resp. ako životný štýl a nie len ako formu relaxu, prípadne realizáciu sa v aktuálnom spoločenskom trende. Nikdy som nedelil ľudí, ani poľovníkov na starých a mladých. Poznám poľovníkov dobrých, zapálených, pracovitých, pokorných, ktorí si vážia prírodu, kamarátov a vôbec všetko, čo súvisí s tým, čo pre mnohých z nás predstavuje významnú súčasť života-poľovníctvo. Pokiaľ si aj nový poľovník(čakateľ) plní svoje povinnosti, potom vie, že ho odmena neminie. Ja som od detstva bral vstup do revíru tak, že ak som urobil málo pre zver, nemal som právo mať ani veľké nároky. K dnešným čakateľom, ktorých mám v PZ môžem povedať toľko, že tak ako v minulosti, aj teraz sú poľovníci, ktorí majú väčší záujem, niektorí majú väčšie skúsenosti, ale hlavne vždy sa nájdu tí, ktorým fandím najviac a to sú čakatelia, ktorí sa chcú veľa naučiť, sú ochotní pomôcť a hlavne nič za to nečakajú. Robia to preto, lebo to chcú robiť, lebo je to možno aj ich životný sen. Títo členovia, resp. čakatelia sú aj náležite odmenení za svoju prácu. Tak napríklad jeden z mojich čakateľov má tohto roku povolenku na lov diviačej zveri bez rozdielu veku a pohlavia, samičej jelenej zveri a jeleňa I.II.a IV.VT, srnca I.II.III. VT. Ale treba povedať, že tento človek robil niekoľko rokov pre náš PR to, čo som od neho vyžadoval a posledné roky aj bez toho, aby som mu čokoľvek povedal.Samozrejme záleží aj na tom, koľko má kto času a možnosti. Nikdy to bebude rovnaké u všetkých, ale nakoniec to nikdy nebolo ani vtedy, keď som ja začínal. Tí, čo nemajú toľko času a možnosti, sú pracovne mimo bydliska a pod.si musia uvedomiť, že môžu mať primerané nároky ich výkonu. Držím sa zásady, "každému podľa jeho zásluh". Samozrejme, že starým členom patrí úcta a rešpekt a to vyžadujem vždy. Zároveň ale rešpektujem, že moja zásada "PTP: pracovitosť-trpezlivosť-pokora" má byť vyžadovaná od všetkých rovnako. Priatelia-čakatelia za členov do PZ, držím vám palce a som presvedčený, že vaša práca bude hodnotená tak, aké budú vaše výsledky. Príroda je veľmi múdra a nemajte obavu, stále platí, "ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva". jozef matta

dať hlas príspevku | počet hlasov: 92

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Jager68, 25.2.2017 o 16:15

ako a kde sa dá umiestnit do PZ a PS .tolko ďalších a dalsich nových držiteľov pol.listkov?..To nie je nikde v Európe...Toľko polov.na počet obyvatelov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 25.2.2017 o 14:40

dakujem za podporu lubenko :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 25.2.2017 o 13:04

Revirov je malo....Polovnikov veľmi veľa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 25.2.2017 o 9:37

lukaš už som ti v predošlom komentari povedal ,že si mladý a že treba vydržat,neboj ved ti starci za chvilu nebudu vladat,oni už podaktorí nevladzu teraz,a ty nemaš čo stratit,rob si svoju robotu v združeni ako doteraz a uvidiš že to pride samo a aby si nebol prekvapený ked ta do združenia zoberu už na buduci rok a ked toto čita daktorý člen vašho združenia tak mu odkazujem nech si vážia takých čo chcú pre združení níečo urobit,pretože vetšina se už začína len zúčastnovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 24.2.2017 o 23:15

Presne taky problem som mal aj ja. Je to proste srdcova zalezitost kam chodis a spoznavas od maleho chalana a preto je tazke ist niekam, kde to vobec nepoznas. Ja som mal taky isty problem. Sice som 4 roky chodil do ineho zdruzenia polovat ako host, ale nebolo to ono, tak som si tam ani nedaval ziadost. Revir pekny, ale nieco mi tam chybalo. Tak po 4 rokoch som sa dockal jednohlasneho prijatia na včs. tam, kde to poznam od maleho chalana a je to ako sa povie SRDCOVKA :) A som stastny, ze som to nevzdal pri tretom neuspechu. Ale lady sa minuly rok pohli, tak som dostal novu nadej a dopadlo to tak, ako to dopadlo... Prijali ma jednohlasne a to som sa nikomu nikam nepchal, ani krmivo nevozil (raz som asi tonu repy doviezol) ani nic podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 24.2.2017 o 20:23

no uz som rozmyslal ist inde lenze tam som neznamy nikoho tam nepoznam atd.. a kunam som vzdy tuzil ist odmalicka tu chodim vyrastal som tu a ked uz dokonale poznam revir dolinu viem kde jaku zver hladat inde sa to uz nenaucim .. urcite nie za nejaky kratky cas nasa dolina mi prirastla velmi k srdcu .. pockam este rok a jak nic skusim inde alebo sa zacnem naplno venovat kamerovaniu a foteniu predam zbrane a kupim poriadnu techniku asi tak to vidim .. len ma to stve ze nemam iadne polovnicke zazitky po ktorych tak tuzim mam ich zopar ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 24.2.2017 o 19:53

MisiF-absolutne súhlasím.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 24.2.2017 o 17:04

jager 68 má pravdu, keď ťa nezobrali ani opakovane o niečom to svedčí a s vysokou pravdepodobnosťou ťa medzi seba nechcú, doporučujem skúsiť šťastie v inej partičke. Keby som mal čakať 4 roky na čakateľa asi by som mal z toho zmiešané pocity, ked ta zoberú to už je potom len náhoda alebo nehoda pri hlasovaní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on MisiF, 24.2.2017 o 13:25

Lukáš ťažko sa ti radí v danej situácií, každý ti tu radí podľa vlastných skúseností ale rozhodnúť sa musíš ty, lebo všetky okolnosti poznáš len ty. Musíš sa rozhodnúť či ti zato stojí pracovať a chodiť medzi ľudí, ktorý si ťa nevážia a nič sa zmeniť nemusí aj keď sa upracuješ k smrti. Viem to žiaľ z vlastnej skúsenosti keď som viac ako 10 rokov, chodil pracovať a len naozaj minimálne poľovať do PZ, kde poľoval môj starý otec a tiež môj otec. Keď odišiel môj starý otec, mali veľa členov, ďalších X rokov som chodil na každú brigádu, robil som asi len toľko koľko nespravilo ďalších 10 členov v PZ a nič sa nezmenilo až keď bolo treba prijať vnuka "pána predsedu" sa zrazu všetko zmenilo, chalan o 10 rokov mladší ako ja na brigáde v živote nebol a prijali ho za člena po ročnej kandidatúre... . To bola pre mňa posledná kvapka v pohári aj preto som opustil združenie kde som vyrástal, kde som s radosťou chodieval na každú brigádu, kde som trávil najkrajšie chvíle svojho detstva. Hoci to bolo jedno z mojích najťažších rozhodnutí v živote, myslím si že som urobil dobre. Začal som poľovať v Maďarsku ( čo ma stálo neskutočné úsilie a značné množstvo peňazí ) ale oplatilo sa, teraz poľujem už šiesty rok v HU, kde síce nemám žiadne povinnosti ale všetko stojí peniaze. Dostal som sa na miesto, kde je krásna príroda, dostatok zveri a hlavne kľud svätý, spoznal tu dobrých ľudí, ktorý ma pozvali na ďalšie poľovačky, mal som možnosť pozvať svojích priateľov poľovníkov na poľovačky do HU a potom ma aj oni samozrejme pozvali k ním. Chcel som tým povedať len toľko, že rozhodnutie je na tebe, či sa rozhodneš ostať a pracovať ďalej alebo vezmeš svôj osud do vlastných rúk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 24.2.2017 o 8:21

Lukáš to nemá význam. Vykašli sa na to....sucasna partia ta neprijme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 23.2.2017 o 23:31

dakujem za podporu :) ja viem ze niektori cakaju aj dlksie len ja mam pocit ako keby ma tam ani nechceli alebo nemali radi ... viadia ze mam zaujem aj o robotu o starostlivost o vsetko chodim aspon fotit a kamerovat poznaju ma uz od malicka ... a ani jeden nepride a nepovie pod somnou na polovacku alebo pod pomoct nieco porobit ani len nepozdravia .. tak to unas vyzera ... vedeli ma vyhladat len vtedy ked uz suril odstrel a nevedeli si poradit z nejakou zverou tak na info som bol dobry .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 23.2.2017 o 14:38

Lukaš ,maš len 22 r. čakaš dva roky ,dakde čakaju i dlhšie než su prijati ,nikam sa neponáhlaj,určite tvoj čas pride ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Daniel8, 23.2.2017 o 12:28

Nestracaj nadej. Ja som tam tiez odmalicka s otcom chodieval na polovky atd.. Aj solisko som mal uz davno ale nejak to stale neslo. Az po 4 rokoch sa uvedomili.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukas01315, 23.2.2017 o 11:17

tak pekne Daniel8 mna odmietli uz po 2x 2roky zabite zahvilu mam predlzovat polovny na druhy rok ani neviem ci to ma zmyse... odmalika som chodel chodniky kopat sena krmit seniky mam soliska a asi je to len pre moje potesenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 23.2.2017 o 9:55

Zdravim kolegovia. Tak na stvrty krat to vyslo a prijali ma uz jednohlsne za cakatela... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Taras, 9.11.2016 o 17:16

Páni mňa tiež neprijali v dedine do PZ. Prijal som to s pokorou, lebo viem prečo ma neprijali a kto mi to zariadil i keď to vysvetlili tým, že majú naplnený stav členskej základne. Ja som nemusel dlho čakať ani sa nikomu pchať do..... Oslovila ma totiž partia vplyvných podnikateľov, ktorí idú vydražiť poľovný revír a potrebujú poľovníka s dlhoročnými skúsenosťami, ktorý navyše chová a vlastní poľovne upotrebiteľné psy a tak si na staré kolená idem urobiť ešte kurz poľovného hospodára.Bratia Česi hovoria, že KDO SI POČKÁ, TEN SE DOČKÁ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Jager68, 8.11.2016 o 18:20

Celkom fajn je,ked v CZ poznas partiu co ma revir alebo si priamo v takej parfii. Ja nastastie poznam takych fajn chlapov...co si vydrazili revir od statnych lesov...mam cz polov.listok,povolenku atd. Samozrejme to stoji peniaze..ako vsetko..ale nikto nic nezneuziva,disciplina je samozrejmost a hlavne ziadna zavist a podobne. Akurat,ze je to dost km.takze aj to je moznost..na SK sa dostat do PZ...to je sci fi.....no a tento rok sa stal zazrak....podarilo sa na SK ziskat revir po 10 rokoch,ktory ziskaL clovek po politickej linii....zobral nam to ....a teraz sa to podarilo....zazrak v dnesnej dobe..hlavne,ked vsetko manazuje sder soc.demokrac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off milanf, 7.11.2016 o 20:36

Tiež som sa tlačil do zadného otvoru každému v PZ tu v dedine 4 roky. V krčme najväčší kamaráti ale za chrbtom svine najhrubšieho zrna! Aj psa som kúpil,vycvičil,urbár na seba napísal na brigády sa tlačil a aj tak ma neprijali. Nasralo ma to, koho by nie,že ale nevešal som hlavu, zoznámil sa s chalanmi v športovom klube a teraz strieľame asfaltové holuby súťažne, poriadame všelijaké akcie a na poľovačky platené ako hostia chodíme na Moravu a do Čiech. Poviem Vám je to úplne niečo iné ako na Slovensku. Už ma začali aj volávať na poľovačky sami len kvôli psovi lebo je vynikajúci. A čo s toho vyplýva? Nevešať hlavu a hľadať niečo iné! A keď vidím tých "našich" poľovníkov ako furt brigádujú celý rok a dostanú 1 povolenku na diviačka tak mi je ich ľúto. Radšej budem celý rok šetriť a na jeseň si zaplatím poľovačky za pár drobných u susedov v CZ. A nech prídu že potrebujú niečo so psom dohľadať alebo podpísať nájomné zmluvy tiež budem mať takú istú odpoveď pre nich ako mali oni pre mňa 4 roky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off Taras, 2.9.2016 o 14:20

Musíš mať šťastie na PZ, aby v ňom neprevažovali mäsožravci, psychopati a hlavne intrigáni lebo tí medzi seba nepustia nikoho. Boja sa aby ich noví členovia nedajbože neprehlasovali . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Daniel8, 28.8.2016 o 12:47

Niekedy je to ako slepy k husliam a inokedy zas beh na dlhe trate :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 300WinMagGeco, 28.8.2016 o 12:29

určite by som si hned zaobstaral psa keby ma prijali a komu treba dat peniaze ? :D :D :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam16, 28.8.2016 o 12:15

Podla mna moze pomoct polovnicky upotrebitelny pes, ale na mnohe miesta nezoberu aj keby si sa roztrhal a este vela krat peniazky pomozu :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off findula, 28.8.2016 o 11:48

Podle slovenských zkušeností? Kup si lano ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off 300WinMagGeco, 28.8.2016 o 11:28

polovnicke zdruzenie - DObrý den práve som si zacal robit polovnicky kurz chcel by som sa spytat a bol by som rad keby ste mi poradili co vsetko mozem spravit preto aby ma prijali do polovnickeho zdruzenia viem ze je to osobna vec kazdeho ci mi da hlas ale ako čo najlepsie mám zaposobit ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 14.7.2016 o 11:06

:-) niektoré PZ majú v stanovách prednostné prijatie rodinného príslušníka ( manžel, manželka, syn, dcéra...)...najrýchlejšie to budeš mať, keď si zoberieš za muža nejakého člena PZ a máš najlepšiu šancu...:-) sranda musí byť....:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Daniel8, 13.7.2016 o 22:52

Anička budes potrebovat aspon 1000 palcekov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 13.7.2016 o 21:30

Anička,treba si dajake tebe zname vytipovat,najlepšie kde dakoho poznaš a skusit naviazat kontakt,nebude to jednoduché,ale držim ti palce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Anie, 13.7.2016 o 15:45

Ako sa dostať do PZ - Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu ako sa dostať do PZ : Nitra, alebo okolie, resp.či viete o nejakom, čo by prijalo člena/ členku. Vopred vďaka :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.1.2016 o 22:35

bibasso - aj rybarstvo "chrli nadprodukciu" rybarov. Po uspesnom absolvovani kurzu si nasledne vybavia a zakupia rybarsky listok a povolenie na rybolov. Vsetci do jedneho maju revir a prevadzaju vykon rybarskeho prava ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off bibasso, 28.1.2016 o 15:10

Už to tu bolo napísané niekoľkokrát.... Sú dobrí aj zlí a to bez rozdielu veku. Tiež som nezaradený poľovník a rovnako aj ja som skúšal uplatniť sa v miestnom PZ a nevyšlo to. Prečo? Možno som bol mladý a naivný, možno málo skúsený a možno som len uveril rečiam funkcionárov, ktorí ročne "vyprodukujú" 1000-ce mladých poľovníkov a poľovníčok a potom ich nechajú napospas osudu. Sme v slobodnej krajine, máme demokraciu a tak je to vždy len na nás a našom rozhodnutí. Do tohto vlákna často prispievajú mladí poľovníci, ktorí nemôžu uveriť skutočnosti v poľovníctve... Chcú sa učiť, spoznávať prírodu, sem-tam niečo streliť... ideálne podmienky, žiaľ v praxi málo videné. Ale netreba hádzať flintu do žita. Treba byť trpezlivý a skúšať a skúšať a skúšať a raz sa podarí. Možno nie v miestom PZ, ale v susednom meste. No poľovníctvo nie je len o strieľaní, ale o pohybe v prírode a starostlivosti o zver, a to môžeš robiť aj keď nie si člen PZ. Otázka je, či ti to za to stojí... Mne áno ;) Poľovníctvo je drahé hobby, veľmi drahé hobby a to, že si zaplatí niekto kurz, absolvuje skúšky a kúpi svoju prvú guľovnicu je len zlomok toho, čo toto hobby stojí. Ako napísali mnohí skúsenejší v tejto diskusii, chceš poľovať? Môžeš! Nikto nikomu nebráni, no lacné to nebude. Nemyslím si, že ako člen PZ to budeš mať lacnejšie... Tiež treba platiť členské, chodiť na brigády, makať a makať... Suma sumárum takmer 1:1... ako to viem? Vlastná skúsenosť! A záver? Rovnako som sa snažil nájsť si uplatnenie či už v DK alebo PK a veru úspešný som nebol, nevzdal som to. A dobre som urobil, však aj cez tento portál som si našiel kamarátov poľovníkov a do lesa môžem ísť kedy chcem. A poľovačka? Mäso nehrá rolu, to si viem zadovážiť aj inak a lacnejšie (legálne samozrejme), a ísť si zapoľovať či už ako hosť alebo si kúpiť nejakú zaujímavú poľovačku už dnes nie je nič zložité a drahé. Však rovno, koľko KG mäsa potrebujete ročne streliť k vlastnej spokojnosti??? Ale to už je otázka, ktorú si musí zodpovedať každý z nás sám... Mladým držím palce a želám trpezlivosť a tým starším pevné nervy s mladými. A tým "zlým" pokojný spánok a veľa "odpustkov" :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off Daniel8, 28.1.2016 o 12:17

trefne napisane. Nie si pritakavac a mas vlastnu hlavu. Takych zdruzeni je malo, co to ocenia.Ked mojho otca prijmali v 1986, tak to o peniazoch nebolo. Nuz doba je ina, ale vsetko ma svoj zaciatok, aj koniec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 28.1.2016 o 10:37

Patrik 11rokov dlhá doba ono keď človek dúfa že už sa partia konečne zachová tak ako má ...Len ked človek si to neuvedomí na začiatku tak bác ubehne 5rokov..z toho 2roky mohol skúšať štastie inde a tri roky už polovať ...Daniel8 to čo píšeš je pravda ale vždy to bolo o peňiazoch aj bude ved čo to sme si už popísali..Teraz ti ani dve či tri generácie v združení nezaistia členstvo a maj tam podielov koľko chceš,keď niesi pritakávač a máš vlasnú hlavu máš to ťažké :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 27.1.2016 o 20:47

Ja som bol hosťom v jednom zružení 11 rokov bez možnosti získania členstva.Po 11 rokoch ked som videl ako sa ku mne a mojim psom správajú,tak som si povedal dost!V lese som bol skoro vždy a to bola chyba,lebo som videl a vedel čo sa vlastne deje v združení!Vlani som sa rozhodol odíst pretože mi zobralo toto združenie chut polovat a tak po skutočnosti,ked 2 chlapci upytliačili diviaka a zapierali to 4 dni a po 4 dnoch sa priznali a daná vec sa vo vnútri združenia neriešila postihom.Teraz ked som sa vymanil z ich zovretia .Teraz mám povolenky v 3 združeniach na skoro každú zver a za to vdačím mojim psom a ich výsledkom na skúškach,lebo 3 suky držia 3 združenia.Mimochodom jeden človek kvôli ktorému som odišiel zo združenia je tu na tejto stránke mimoriadne ospevovaný v poslednej dobe!A na záver mu chcem podakovat za to že mám teraz kvôli nemu ovela väčšie možnosti polovat so svojimi psami! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off Vigvi, 27.1.2016 o 20:08

Ja nad PZ ani nerozmyslam, dost ma sklamal pristup PZ tu v okoli. Netlacim sa do PZ ako cakatel len chcem ziskavat co najviac praxe ucit sa od skusenejsich, pomohat a kazda odpoved co odznela bola - mi nic v reviri nepodnikame,je nas vela,podpiseme nieje problem ale nic viac. Tu PZ sa boja vziat medzi seba novych ludi ked len na brigady aby nevideli co robia. Ako strielaju vsetko co sa pohne len aby mohli predavat maso. Vravim len o PZ tu v okoli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 27.1.2016 o 19:54

Kettner11. Pekny prispevok zo zivota na ten moj predosli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kettner11, 27.1.2016 o 19:48

Peniaze nie su vsetko. U nas kedysi prijali takych clenov co si clenstvo kupili. Pomaly ich nik nepoznal ,ale ked boli dobre situovani nech poluju,ved budu prinosom. Postupne sa zo zbohatlikov vykluli arogantni lovci ,co davali najavo svoju pritomnost a do 2 rokov sme ich vylucili. Radsej nech je medsi nami normalny clen s chutou prilozit ruku k dielu ako "pan velkomozny". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Daniel8, 27.1.2016 o 17:44

Polovnictvo ma byt o pristupe a nie o peniazoch. Potom to aj tak vyzera, cest vynimkam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 27.1.2016 o 14:40

Aj cesty sú preplnené tak zrušíme autoškoly ? :) To ak si niekto ide robiť poľovnícky kurz je jeho osobná voľba a miesto si má nájsť sám ...poviem to v skratke je to o peňiazoch ..máš poluješ hned nemáš nepoluješ alebo za nejaký ten rok dva..Ako niekde čakať 5-10rokov si kúpim niekde povolenku prípadne členstvo (ak na to mám)... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off ypsilon, 27.1.2016 o 7:33

Zdravím páni , netreba sa sťažovať ,je kopec možností... Kto chce polovať a veci s tým súvisiace , tak ho neodradí pár zamietnutých žiadostí . hlavne treba mať trpezlivosť , veľa hľadať a veľa robiť . Všetok venovaný čas správnej veci sa časom vráti . Tiež nie som v žiadnom združení , ale mám možnosť polovať ako hosť. na začiatok mi to bohate stačí. Poznám pár kamarátov čo tiež bedákajú že nemajú kde polovať a zakaždým sa ich spýtam čo preto urobili??? Možno že som mal šťastie a oslovil toho správneho a teraz môžem povedať že sme už dosť dobrý kamaráti a aj ostatných členov združenia už poznám tiež dosť dobre . Za to im patrí aj veľká vďaka. Len na všetko treba čas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on WolfHunter, 27.1.2016 o 7:29

dovolím si poznamenať že by možno nebolo od veci trochu si posvieťiť na poniektorých členov v združení pretože často sú tolerovaný jedinci ktorý krížom slamu nepreložia ale na odbuchanie su prvý...čo je plný stav? 20chlapov z toho polovica v zahraničí další su k dispozicii len pri plnenní plánu a ostatný piati sa možu potrhat....všetko je o vedení nie sa tvárit že všetko je ok a hlavne si uvedomit že nie sme večný a tá obmena generácie musí príst,uroven klesá problemy narastajú a hlavne nenažratosť bude to prečo nových nieto ... čakat kým sa uvolní miesto povolaním na večnosť...avšak ani absolvovanie kurzu nie je zárukou že z nadšenca bude platný člen...avšak ak nedostane možnosť ako sa ukáže nie je to fer rovnako ako nie je fér chrlit hordy nových majitelov polovných lístkov odbúchat kurz...to su potom príčiny x názorov a toho že sa hašteríme a vyzeráme ako jeden velký holubník...a ak treba nezomkneme sa aj ked su nas tisíce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

zobrazené 41-80 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM