Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Čakatelia - Členovia PZ - diskusia

autor: off kajo015
pridané: 25.2.2011 17:20

Vážený čakatelia aj členovia Pz zaujímalo by ma keď je už ten čas VČS ako ste dopadli či vás prijali za členov ,alebo za čakateľov a či ste s tým mali nejaké problémy , a kolko ste čakali na členstvo a tak... Za vaše postrehy dakujem a podelím sa s mojími ak bude záujem.Lovu zdar!!!

počet zobrazení: 73 106
počet hlasov: 9
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jmatta, 28.5.2013 o 19:31

Priatelia, som poľovným hospodárom v PR o výmere cez 4000 ha, ktorý je zaradený do jelenej oblasti na východe Slovenska. Nikdy v minulosti som osobne neprispieval do diskusie na túto tému. Teraz by som rád pridal svoje stanovisko. V prvom rade by som neodsudzoval novú generáciu poľovníkov a nehádzal ich do jedného vreca. Mám 45 rokov a necítim sa byť ani starý, ani najmladší. Hlavne môžem hodnotiť stav v poľovníctve a prístup nových poľovníkov k poľovníctvu pred rokom 1989 a po tiež po ňom. Vtedy aj teraz boli a sú poľovníci, ktorí berú poľovačku, poľovných psov ako "srdcovku", resp. ako životný štýl a nie len ako formu relaxu, prípadne realizáciu sa v aktuálnom spoločenskom trende. Nikdy som nedelil ľudí, ani poľovníkov na starých a mladých. Poznám poľovníkov dobrých, zapálených, pracovitých, pokorných, ktorí si vážia prírodu, kamarátov a vôbec všetko, čo súvisí s tým, čo pre mnohých z nás predstavuje významnú súčasť života-poľovníctvo. Pokiaľ si aj nový poľovník(čakateľ) plní svoje povinnosti, potom vie, že ho odmena neminie. Ja som od detstva bral vstup do revíru tak, že ak som urobil málo pre zver, nemal som právo mať ani veľké nároky. K dnešným čakateľom, ktorých mám v PZ môžem povedať toľko, že tak ako v minulosti, aj teraz sú poľovníci, ktorí majú väčší záujem, niektorí majú väčšie skúsenosti, ale hlavne vždy sa nájdu tí, ktorým fandím najviac a to sú čakatelia, ktorí sa chcú veľa naučiť, sú ochotní pomôcť a hlavne nič za to nečakajú. Robia to preto, lebo to chcú robiť, lebo je to možno aj ich životný sen. Títo členovia, resp. čakatelia sú aj náležite odmenení za svoju prácu. Tak napríklad jeden z mojich čakateľov má tohto roku povolenku na lov diviačej zveri bez rozdielu veku a pohlavia, samičej jelenej zveri a jeleňa I.II.a IV.VT, srnca I.II.III. VT. Ale treba povedať, že tento človek robil niekoľko rokov pre náš PR to, čo som od neho vyžadoval a posledné roky aj bez toho, aby som mu čokoľvek povedal.Samozrejme záleží aj na tom, koľko má kto času a možnosti. Nikdy to bebude rovnaké u všetkých, ale nakoniec to nikdy nebolo ani vtedy, keď som ja začínal. Tí, čo nemajú toľko času a možnosti, sú pracovne mimo bydliska a pod.si musia uvedomiť, že môžu mať primerané nároky ich výkonu. Držím sa zásady, "každému podľa jeho zásluh". Samozrejme, že starým členom patrí úcta a rešpekt a to vyžadujem vždy. Zároveň ale rešpektujem, že moja zásada "PTP: pracovitosť-trpezlivosť-pokora" má byť vyžadovaná od všetkých rovnako. Priatelia-čakatelia za členov do PZ, držím vám palce a som presvedčený, že vaša práca bude hodnotená tak, aké budú vaše výsledky. Príroda je veľmi múdra a nemajte obavu, stále platí, "ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva". jozef matta

dať hlas príspevku | počet hlasov: 92

komentáre

zoradiť
zobrazené 481-503 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 27.2.2011 o 11:15

kajo015 gratulujem lal zdar. Pozri na tom Žažkovskom šípe toho tigra na obnovci :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.2.2011 o 10:35

Kajo, gratulujem a držím Ti palce aby sa Ti v PZ darilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kajo015, 27.2.2011 o 10:24

Chlapi od včera ma zobrali do PZ Komjatná som členom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.2.2011 o 23:22

Nemal som žiaden problém . Nasjkôr som poloval v PZ Bošáca tam som bol prijatý 100% hlasov ,neskôr som prestúpil do PZ Ivanovce a tam som dostal tiež 100% hlasov . Asi som bol očarujúci :-D Nič naviac oproti iným som nerobil ,nikomu som sa netlačil do análu a vždy som si povedal svoj názor a samozrejme som si ho i zdôvodnil. Nechce sa mi rozoberať ako to funguje v rôznych pz . O žiadnych 100ha na jedneho polovníka to určite nie je . Poľovníctvo nie je cukrová repa . Každé PZ má plán lovu a chovu I,II a niekde i vzacnu III. Keď bude v pláne chovu a lovu potreba strielať 20 srncov strelí sa 20 srncov či bude v PZ 10 členov alebo 100 členov . Keby bolo 1000členov aj tak by sa nestielalo viac ako 20. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 26.2.2011 o 21:07

škoda riešiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svico, 26.2.2011 o 20:49

pre admin. máme niečo cez 2100 ha a je nás 37. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 26.2.2011 o 14:09

zdravím všetkých, páni, všade je to iné, ja som mal síce v pláne byť dva roky čakatelom no boli z toho tri, nie mojou vinou, najprv mi vedúci úseku nepodal moju žiadosť za čakatela, tak z mesiaca február bol máj, čas išiel dalej, všetko bolo ok, tak prečo stresovať, pomali sa blížili dva roky mojej oficiálnej čakatelskej doby, medzi tým sa zmenilo vedenie na úsekoch, ked zasadol výbor niekto naraz vytiahol že do dvoch rokov mi chýbajú dva dni tak všetci že nech si počkám do dalšej schôdze čo bude v august-september, ok aj to som zobral aj ked mi bolo ťažko, potom nastala dalšia zmena, schôdza sa nekonala kvôli financiám, a tak som miesto dvoch rokov čakal tri, o tom že ma prímu o tom som nepochyboval, len mi bolo ťažko z toho ako ked voči niekomu nemám výhrady prečo ho nechcem v kolektíve, teraz som už riadnym členom, a poviem vám je to dobrý pocit, preto každému prajem aby čakatelom bol max dva roky a Lesu Lovu Zdar!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 26.2.2011 o 12:32

svico akú rozlohu má váš revír a koľko máte členov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ANDELIK, 26.2.2011 o 7:03

Svico mas uplnu pravdu tak to ma byt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svico, 26.2.2011 o 0:41

U nás v združení je doba pre čakateľov určená na jeden rok. Čakateľ dostane nejaké úlohy, zúčastňuje sa na akciách združenia a po roku sa vyhodnotí jeho činnosť. Potom sa príjme, alebo nie. Zatiaľ sme prijali všetkých. Ale za čakateľa sa nedostane nikto "cudzí". Musí mať nejaké väzby na obec(obyvateľ), alebo na poľovníkov(rodina). Ale aspoň z nikoho nerobíme chuja 5-6 rokov. A také výmysli, že máme plný stav, sú len výhovorky, alebo chamtivosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kajo015, 25.2.2011 o 22:48

Vo všetkom máte pravdu ale ako ja viem stanovy sa môžu zmeniť zo dna na den a všetko je to o ludoch ja čakám tri roky a zajtra máme VČS tak vám napíšem ako to všetko dopadlo teším sa aj na daľšie postrehy od všetkých no bol by som najradšej keby sa tu pripojil aj Edu ten má komentáre ktoré su na mieste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 25.2.2011 o 21:55

zalezi od toho ako ma zdruzenie stanovy, u nas je stanoveny pocet clenov takze ak sa neuvolni miesto tak mozu chciet kolko chcu nezoberu nikoho, jedine, ze by sa zmenili stanovy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off greenwood, 25.2.2011 o 21:51

Ak ťa chcú zobrať, tak ťa zoberú aj do jedného roka od podania žiadosti. Ja som čakal v jednom združení v Modre 6 rokov a nedočkal som sa do dnešného dňa. Teraz to budem riešiť tak, že som si zistými ľudmi založil vlastnú poľovnícku spoločnosť, keďže PZ čoskoro končí nájomná zmluva. No a my sme schopný dať podstatne viac za ročné nájomné aké platilo doterajčišie PZ, samozrejme máme aj kontakty, ale peniaze aj tak rozhodnú. Veď aj tak nemám čo stratiť, keďže ma teraz zobrali do iného združenia, kde som bol rok čakateľom a nie len to ale hneď ma zvolili aj za poľovníckeho hospodára. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 25.2.2011 o 21:35

u nas to volaju kandidat, ale na tom nezalezi. cakat az pokial niekto neodide do vecnych lovist. nastastie u nas mozu chodit do lesa aj kandidati aj ked by mali v sprievode clena ale vzdy sa da dohodnut. ja som mal stastie (ak sa to da tak povedat lebo ma zobrali miesto velmi dobreho chlapa, ktory tu uz zial nie je) bol som kandidat len rok. Ked to clovek zoberie z tohto pohladu je to strasny paradox. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kanarik1, 25.2.2011 o 20:21

Mňa tento rok vzali za čakateľa.Až na tretiu žiadosť mi to vyšlo :)Vyhliadky do budúcnosti sú také isté ako vraví admin "máme plné stavy, prijimame jedine na výmenu " Ja som rád aspoň budem môcť konečne niečo spraviť oficialne v reviry ( krmelec alebo posed )aj môžem isť na spoločné poľovačky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 25.2.2011 o 20:09

Kamarát vrátil nedávno poľovný lístok. Čakal 8 rokov a nič. Mať poľovný a nemôcť poľovať. Čaká to bohužiaľ asi viacerých. Ja si robím teraz ešte len kurz, a čo som sa len tak na spoločnej prechádzke pýtal jedného pána z miestneho združenia, tak odpoveď bola, že majú plné stavy. Bol to len rozhovor, nič oficiálne, ale tiež budem zvedavý ako sa mi podarí niekde dostať. Nie som totiž zástanca poplatkového lovu, že zaplatím si, idem niekam kde to ani nepoznám, niekde ma postavia a strel si a ideš domov. Predstavujem si to úplne inak. Ale čaká ma to až o nejaký ten rôčik, čiže mám čas. Pre mňa je poľovníctvo celoživotná záľuba a či ma už niekde zoberú alebo nie, minimálne fotoaparátom loviť budem vždy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on WolfHunter, 25.2.2011 o 19:57

už v slove čakaťeľ je zašifrovaná pointa čakať a čakať a čakať...aj ked občas človek nechape na čo...takmer nikde tatto doba nie je limitovana ani určená a ani splnenie podmienok na tom nič nemení...skrátka čakáš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Ako sa stat polovnikom...? (autor: Tulacka).

off traper1, 20.1.2011 o 22:01

ja poľovníkom som, ale bez revíru. Bohužiaľ je to tak ako hovoril p. Majský. Poľovačka je výsadou bohatých, dnes už i vplyvných.. Ja som veľký skeptik, podľa mňa je prvoradá známosť, potom prachy. Všetko ostatné, prikrmovanie, brigády je len omáčka. Ale veriť treba...možno sa ti to podarí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Ako sa stat polovnikom...? (autor: Tulacka).

off iboo, 19.1.2011 o 21:43

Akurát nedávno mi kolega zo školy písal, že je šťastný že sa konečne prihlásil do poľovníckeho kurzu, že chce byť veľmi poľovník,. V rodine u nich bude prvý držiteľ poľovného lístka. Veľmi rýchlo som mu vysvetlil, čo ho čaká, keď začína na zelenej lúke. Tí, ktorí začínajú s poľovníctvom od nuly a poľujú vo vlastnom revíri a niesú milionári, mali sakrametnsky veľké šťastie ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Ako sa stat polovnikom...? (autor: Tulacka).

off gabrielSO, 19.1.2011 o 18:31

Janka,keď tak pekne sformuluješ žiadosť ako tento príspevok, verím že zo vstupom do poľ.združ.nebudeš mať problém a ak chceš vedieť niečo viac daj,si články /iné/a prečítaj si ,,Pre začínajúcich poľovníkov" napísal som to ja, aby si aj ty vedela čo Ťa zhruba čaká keď sa Ti splní tvoj sen byť poľovníčkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Ako sa stat polovnikom...? (autor: Tulacka).

off winchester208, 13.1.2011 o 18:23

ja tiez chodim prikrmovat stavat krmidla a posedy na povolenie pana hospodara niekedy nam dovolistavat ale aj ja by som chcel byt polovnik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Ako sa stat polovnikom...? (autor: Tulacka).

off Tulacka, 1.10.2009 o 11:48

Nechapem, preco treba mat pozemky na to, aby mohol byt niekto polovnikom. Vlastnictvo pozemkov predsa nerobi z cloveka dobreho polovnika. Ak to tak bude, tak budu polovnici zasa len ty majetnejsi, ktori mnohokrat chodia do lesa len za ucelom nieco ulovit bez toho, aby sa o zver a revir starali. A ti, co by lesu venovali dusu a srdce, to nebudu moct urobit, lebo na to nebudu mat...Je mi z toho smutno... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Ako sa stat polovnikom...? (autor: Tulacka).

off bibasso, 1.10.2009 o 10:51

Ahoj, no ja som tiez cerstvym polovnikom a veru dostat sa do nejakeho PZ je dost problem a beh na dlhe trate, kde ti casto hadzu polena pod nohy. Celnom SPZ sa stavas automaticke ako vyplnis (podas) žiadost o clenstvo SPZ, potom si priprav cca 100 Eur na zaplatenie poistného (tusím na 5 rokov) za skody spôsobene pri výkone práva poľovnictva. Ked dostanes poľovný lístok a zbrojný pas (a už si podala žiadosť o clenstov SPZ) si pravoplatna poľovníčka. A teraz uz len trpezlivosť. Tiež nie som zatial clenom ziadneho PZ, ale na svojej prvej polovacke som uz bol ako host a opat ma pozvali. Podľa nového zákona to bude este zaujímave a mozno sa v buducnosti stretneme s tym, ze tí ktorí nemajú pozemky si budú pískať na píštalky. No kazdopadne veľa štastia a Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 481-503 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov