Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Čakatelia - Členovia PZ - diskusia

autor: off kajo015
pridané: 25.2.2011 17:20

Vážený čakatelia aj členovia Pz zaujímalo by ma keď je už ten čas VČS ako ste dopadli či vás prijali za členov ,alebo za čakateľov a či ste s tým mali nejaké problémy , a kolko ste čakali na členstvo a tak... Za vaše postrehy dakujem a podelím sa s mojími ak bude záujem.Lovu zdar!!!

počet zobrazení: 73 118
počet hlasov: 9
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jmatta, 28.5.2013 o 19:31

Priatelia, som poľovným hospodárom v PR o výmere cez 4000 ha, ktorý je zaradený do jelenej oblasti na východe Slovenska. Nikdy v minulosti som osobne neprispieval do diskusie na túto tému. Teraz by som rád pridal svoje stanovisko. V prvom rade by som neodsudzoval novú generáciu poľovníkov a nehádzal ich do jedného vreca. Mám 45 rokov a necítim sa byť ani starý, ani najmladší. Hlavne môžem hodnotiť stav v poľovníctve a prístup nových poľovníkov k poľovníctvu pred rokom 1989 a po tiež po ňom. Vtedy aj teraz boli a sú poľovníci, ktorí berú poľovačku, poľovných psov ako "srdcovku", resp. ako životný štýl a nie len ako formu relaxu, prípadne realizáciu sa v aktuálnom spoločenskom trende. Nikdy som nedelil ľudí, ani poľovníkov na starých a mladých. Poznám poľovníkov dobrých, zapálených, pracovitých, pokorných, ktorí si vážia prírodu, kamarátov a vôbec všetko, čo súvisí s tým, čo pre mnohých z nás predstavuje významnú súčasť života-poľovníctvo. Pokiaľ si aj nový poľovník(čakateľ) plní svoje povinnosti, potom vie, že ho odmena neminie. Ja som od detstva bral vstup do revíru tak, že ak som urobil málo pre zver, nemal som právo mať ani veľké nároky. K dnešným čakateľom, ktorých mám v PZ môžem povedať toľko, že tak ako v minulosti, aj teraz sú poľovníci, ktorí majú väčší záujem, niektorí majú väčšie skúsenosti, ale hlavne vždy sa nájdu tí, ktorým fandím najviac a to sú čakatelia, ktorí sa chcú veľa naučiť, sú ochotní pomôcť a hlavne nič za to nečakajú. Robia to preto, lebo to chcú robiť, lebo je to možno aj ich životný sen. Títo členovia, resp. čakatelia sú aj náležite odmenení za svoju prácu. Tak napríklad jeden z mojich čakateľov má tohto roku povolenku na lov diviačej zveri bez rozdielu veku a pohlavia, samičej jelenej zveri a jeleňa I.II.a IV.VT, srnca I.II.III. VT. Ale treba povedať, že tento človek robil niekoľko rokov pre náš PR to, čo som od neho vyžadoval a posledné roky aj bez toho, aby som mu čokoľvek povedal.Samozrejme záleží aj na tom, koľko má kto času a možnosti. Nikdy to bebude rovnaké u všetkých, ale nakoniec to nikdy nebolo ani vtedy, keď som ja začínal. Tí, čo nemajú toľko času a možnosti, sú pracovne mimo bydliska a pod.si musia uvedomiť, že môžu mať primerané nároky ich výkonu. Držím sa zásady, "každému podľa jeho zásluh". Samozrejme, že starým členom patrí úcta a rešpekt a to vyžadujem vždy. Zároveň ale rešpektujem, že moja zásada "PTP: pracovitosť-trpezlivosť-pokora" má byť vyžadovaná od všetkých rovnako. Priatelia-čakatelia za členov do PZ, držím vám palce a som presvedčený, že vaša práca bude hodnotená tak, aké budú vaše výsledky. Príroda je veľmi múdra a nemajte obavu, stále platí, "ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva". jozef matta

dať hlas príspevku | počet hlasov: 92

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off kettner11, 27.1.2016 o 0:48

Daniel8, asi sme si nerozumeli. Kedysi, keď si sa hlásil do kurzu, tak si mal už isté miesto v združení. Aj združenia majú obmedzené kapacity na prijatie členov. Nemôžu za to, že OPK organizuje do roka aj 2-3 kurzy s 30-40 účastníkmi z ktorých sotva polovica nájde združenie. U nás konkretne čakajú synovia poľovníkov na miesto v združení 2-3 roky, nakoľko máme plný stav. Majú však tú výhodu, že môžu chodiť ako hostia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 26.1.2016 o 23:34

Myslim,ze to nieje celkom o komore, ale hlavne o samotnych PZ. Prijmaju ma do PZ,PO a nie do OPK/SPK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kettner11, 26.1.2016 o 23:24

Páni, ono to asi bude niekde zasa vo vedení. Kedysi SPZ poriadalo kurz a uchádzač musel doniesť potvrdenú knižku o absolvovaní teoretickej aj prektickej prípravy v PZ. To znamenalo, že keď uchádzač šiel do kurzu ,už mal na 90% združenie, ktoré ho zoberie. Teraz je Komore jedno , či bude 100 alebo 10 000 absolventov bez združenia. Kurzy bežia a chrlia nových poľovníkov, ale nik sa nezaujíma ,či títo nadšenci nájdu aj umiestnenie. Nevešajte hlavu, určito sa nájde kamarát, ktorý Vás aspoň pozve na poľovačku. Držím palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Vigvi, 26.1.2016 o 22:12

Mna nechcu zobrat nikde ani na polovnicku brigadu nie to este aby brali do zdruzenia. Vsetky zdruzenia v okoli ma odbili alebo mi povedali, ze mi zavolaju ked bude treba sadit stromceky. Tym pravym polovnikom so zelenou krvou nedaju ziadnu sancu sa ukazat ale ty pecienkari v mnohych reviroch je ako maku. Smutne ale je to tak preto to vsetko upada ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Daniel8, 25.1.2016 o 11:14

Nie si sam! Ešte by som doplnil to sedenie na dvoch, ci nebodaj na troch stolickach. Sebectvo 1 stupna! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off royal111, 24.1.2016 o 23:27

Polovne zdruzenie - Pozdravujem.Mal by som jednu otazocku.To sa uz ozaj nikde nenajde polovne zdruzenie ktore by prijalo medzi seba mladeho polovnika?skusal som sa dostat do nejakeho zdruzenia,ale marne.Vsade je vela,vela polovnikov.Napr. 30 clenov v jednom zdruzeni,z toho aktivnych 15 a dalsi 15ti si zapoluju raz za dva doky lebo su stale niekde prec a nemaju cas.O com je to dnesne polovnictvo??????tato zaluba ktora je velmi krasna,sa uz v dnesnej dobe asi neoplati.Je vela mladych polovnikov ktori maju vztah k prirode,chcu sa podielat na zveladovani reviru ale nemaju sancu.Je to smutne ale je to kruta pravda.Polovne zdruzenia sa boja prijat medzi seba novych polovnikov,len preto aby si mohli nadalej v reviri robit co sa im zachce.Pamatajte,polovnictvo nie je len o tom,strielat hlava nehlava vsetko co sa pohne,ale treba sa aj postarat.a nie potom vyplakavat ze nemame zver.viem ze to co som tu napisal nepomoze :D ale tak aspon som skusil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 10.8.2015 o 14:27

Záleží na tom ako má prijímanie za členov a čakateľov špecifikované v Stanovách resp. v Domácom poriadku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 10.8.2015 o 11:21

Myslim, ze na hociktorej clenskej schodzi. Vela zdruzeni ma ale zauzivane prijmat na vyrocnej... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stajerak, 10.8.2015 o 10:45

Zdar. Moze PZ prijat cakatela na clenskej schôdzi , alebo iba na vyrocnej schôdzi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on traper1, 11.4.2015 o 15:12

tak ja napr. lepšie písať členom SPZ nejakých 12r. Ako mnohý i ja bez združenia..Spočiatku som posielal nejaké tie žiadosti, ale postupne môj elán vyprchával. Les ma baví i všetko čo sa poľovačky týka, na nejakú tú poľovačku do roka spravím(spoločné) poprípade idem na maďare na nejakého toho diviaka, pravda ak mi to práca dovolí. V združení mám mnoho "kamarátov" dokonca i rodinu, ale bohužiaľ stále niet miesto...teraz konečne nastal čas, licitácie revírov- padajú v mnohých revírov zmluvy. Popravde poviem, že som rád, že sa budú platiť o mnoho väčšie sumy a pre niektorých to bude likvidačné, ale čo už dávno vravím že život je pes..Potom si rád prečítam nejaké príspevky a ohlasy, čo a ako je to na prd, keď nám zobrali revír, aká tu nespravodlivosť panuje a garantujem vám, že tí čo najviac kričia o krivde sú tí samí čo ruku na schôdzi o prijatí nových členov boli proti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off Daniel8, 4.4.2015 o 22:45

chlapci ved nas je jak šafránu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanf, 4.4.2015 o 16:07

lukas01315, ja som na tom podobne a nielen ja u nás. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 4.4.2015 o 13:09

som natom tak ze vlani som si poslal ziadost a nedavno mi bolo povedane ze je vela ludi v zdruzeni atd atd .. takze ma zamietli .. chodim snimi od maleho chlapca na polovacky na brigady mam dva seniky soliska chodim kosit ...sproste bavi ma to a aj dalej bude a sproste nedaju ani sancu ... nebudem cakat 10r kym niekto odide .. predam flintu kupim poriadnu kameru a potom nech mi nikto nic nehovori ked ma stretne cez ruju v hore kazdeho mozem mat v ... :) iba tolko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off lubenko, 8.3.2015 o 12:05

nimbus nevytrhavaj vety z textu,treba to brat ako celok,taký je sučasný stav v polovnictve,určite nie všetci čo maju viacej penazi niesu prinosom pre PZ,ale aj nový začinajuci podaktorý polovnici by sa mali preorientovat na iný koniček,pre staršich členou nad 65 rokou by som to riešil čestným členstvom a ku tým skužkam sa radšej nevyjadrujem a čo sa týče tej červenej knižky,ved už sa spametajme,novodobý kapitalizmus u nas začina byt horši ako ten komunizmus pred 25timi rokmi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Daniel8, 7.3.2015 o 15:24

Tak zase nic! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 7.3.2015 o 9:59

Feko31- Blaser 300WM by Ti urcite oponoval a napisal, ze je bezpodmienecne nutne vytriedit kukol od psenice :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 6.3.2015 o 22:43

to feko31: Prepáč, ale dosť jednostraný pohľad: cit: "Niektorí ale idú až tak ďaleko, že poukazujú na tých "červených" členov v PZ z dôb socializmu, ale aj na tých prestárlych dedkov, ktorí ničomu nerozumia... To je ale vrchol drzosti takýchto "tiež členov SPZ" a takýto by medzi nami nemali čo robiť." Čiže vyplýva z toho, že keď poukážem na neznalosť, tak vekom a bývalou farbou knižky sa to dá ospravedlniť ?- Mal by si si prečítať tie stanovy SPZ znovu a taktiež aj stanovy SPK s prílohami! Cit: 2: Z praxe: - keď sme prijali niekoľkých nových členov a tí majú terénne autá - zjazdili nám celý revír, dokonca do takej mieri, že si sťažujú vlastníci poľ.pozemkov. V dennej, i nočnej dobe. Sú vybavení osvetľ.prostriedkami, infraďalekohľadmi, puškohľadmi na streľbu v noci, možno aj tlmičmi hluku... Aby vraj ukázali svoju aktivitu a aj vzhľadom na to, že sú tí majetnejší, nakupujú množstvá krmovín , vymýšľajú stále nové a nové posedy. Spôsoby prikrmovania síce nepoznajú a už vôbec nevedia o tom, že nezmyselným prikrmovaním a zavážaním kŕmidiel takmer tonami rôzneho krmiva zveri škodia! - z Tvojho vyjadrenia vyplýva, že keď je niekto trochu majetnejší a má terénne auto ( asi si myslel SUV) je aktívny porušovateľ zákona (potencionálny kriminálnik) a navyše ku všetkému je aj odborne zaostalý? Z Tvojho príspevku mi vychádza rovnica - nijak nevyčnievajúci z davu s osobným autom a držiaci hubu a krok - ideálny člen. Nedá sa predsa takto degradovať finančne úspešnejších jedincov.... Myslím si, že sa dosť mýliš. Dovolím si tvrdiť, že pritom 95% členov PZ ukončilo svoje vzdelávanie sa v oblasti poľovníctva dňom zloženia skúšok :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off Hekler, 6.3.2015 o 20:31

moje všetky štyri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.3.2015 o 19:45

feko31,dobre si to napisal,maš moj palec hore ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 6.3.2015 o 8:33

V okrese PU je PZ,ktoré príjme len rodinného príslušníka .Dokonca to maju aj na papieri.. Viem,že len kôli tomu si ide robit chlapík pol.lístok.Že doteraz ani neprivonal k nicomu okolo zveri a polovnictva nevadi. Sem tam pride z BA vezme flintu a podme do hory.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off feko31, 6.3.2015 o 6:40

Z viacerých príspevkov do diskusie je celkom evidentné, že žiaľ mnohí členovia SPZ majú chabé vedomosti zo všeobecne záväzných a interných právnych aktov. Horšie je, že takéto chabé vedomosti majú aj funkcionári vo výboroch PZ, ale aj funkcionári na okresných a regionálnych úrovniach ( česť výnimkám). Niet sa preto čo čudovať tomu, akým spôsobom sú vybavované žiadosti záujemcov o členstvo v PZ. Možno ma niekoho hneď v úvode napadne, že sa robím akýsi múdry. Ale to nechcem!Musíme si predovšetkým uvedomiť, že členov do PZ prijíma členská schôdza na základe písomnej žiadosti ( § 29 ods. 2/ stanov SPZ, účinných od 1.7.2012). Nájdete tam, že to má byť výročná čl.schôdza? Nie! Stanovy neriešia postavenie čakateľov. V § 33, písm. f/ sa píše, že výbor "vyhodnocuje splnenie podmienok čakateľskej praxe a odporúča členskej schôdzi PZ prijať čakateľov na členstvo v PZ. O členstve v PZ pojednáva aj organizačný a rokovací poriadok SPZ v čl.15 ( účinný od 13.12.2012).Považujem za mimoriadne dôležité upozorniť na toto ustanovenie, pretože v ods.1 sa píše: " Členov do PZ prijíma členská schôdza. Uchádzač musí byť členom SPZ. PZ si vo vlastných stanovách môže určiť ďalšie podmienky členstva." Aké by mali byť tie " dalšie podmienky" nikde nenájdete, ale je isté, že by nemali byť v rozpore so všetkými existujúcimi zákonmi, vyhláškami, smernicami, stanovami... Toto ustanovenie ale nie je celkom šťastným riešením, pretože niektorí funkcionári si môžu navymýšľať "ďalšie podmienky" hraničiace so zdravým rozumom. Tí, ktorí z rôznych dôvodov neboli prijatí do PZ sa búria a poukazujú na to, že v PZ vládne rodinkárstvo, že PZ sa uzatvárajú, že členom PZ záleží iba na tom, aby z lesa si odnášali nie ruksaky, ale batohy s divinou atď. a tak podobne. Niektorí ale idú až tak ďaleko, že poukazujú na tých "červených" členov v PZ z dôb socializmu, ale aj na tých prestárlych dedkov, ktorí ničomu nerozumia... To je ale vrchol drzosti takýchto "tiež členov SPZ" a takýto by medzi nami nemali čo robiť. Ale o takýchto členoch by si mal vytvoriť obraz každý z nás sám! Je logické, že združenia sa bránia neúmernému navýšovania stavu členskej základne. Vo všeobecnosti bolo a aj dnes je to vysoko aktuálne, aby na jedného člena vychádzalo cca 100 ha rozlohy poľ.revíru ( doporučuje sa rozpätie od 80-120 ha). Prečo? Nuž nie preto, aby sa členom ušlo čo najväčšie množstvo diviny, alebo odstrelu, ale preto, aby sa členovia pri výkone práva poľovníctva navzájom nerušili, aby nedochádzalo k nadmernému rušeniu zveri atď. Z praxe: - keď sme prijali niekoľkých nových členov a tí majú terénne autá - zjazdili nám celý revír, dokonca do takej mieri, že si sťažujú vlastníci poľ.pozemkov. V dennej, i nočnej dobe. Sú vybavení osvetľ.prostriedkami, infraďalekohľadmi, puškohľadmi na streľbu v noci, možno aj tlmičmi hluku... Aby vraj ukázali svoju aktivitu a aj vzhľadom na to, že sú tí majetnejší, nakupujú množstvá krmovín , vymýšľajú stále nové a nové posedy. Spôsoby prikrmovania síce nepoznajú a už vôbec nevedia o tom, že nezmyselným prikrmovaním a zavážaním kŕmidiel takmer tonami rôzneho krmiva zveri škodia! Dnes žiaľ zisťujeme, že máme neúmerne nakazenú jeleniu, ale aj srnčiu zver, tá často hynie, pretože skonzumovala nekvalitné seno z namoknutých veľkoobjemových balíkov sena, "vykydaných" na voľnom priestranstve,po ktorých zver chodí, vymočí sa tam a nachádzame tu jej trus.V zažívacom trakte zisťujeme niekoľko kíl kukurice, či pšenice, ktoré zver ťažko strávi.Priznáme sa, koľko plesnivého odpadu ( cestoviny, potraviny a pod. ) sme vyviezli do revíru? Tí chudobnejší , alebo členovia na dôchodku si musia šetriť aj na členské príspevky, ktorých výška sa neustále navyšuje. A tí majetnejší nezmyselným "zveľaďovaním" poľ.revíru sa snažia navýšiť tieto čl.príspevky, pretože dobre vedia, že tí ostatní na to nebudú mať a odídu. A to je žiaľ cieľ niektorých novodobých poľovníkov. Aby zostali v revíri 3-5! Tak sa nečudujme, že vzťahy v PZ sú horšie ako zlé! Ale, ak už nám príde žiadosť, tajomník ju zaeviduje v registratúrnom denníku a prejedná ju výbor. Náš výbor si žiadateľa pozve na rokovanie a "vyspovedá ho", t.j. pýta sa na všetko, čo chce o ňom vedieť. Výbor zapojí do toho aj ostatných členov a rozhodne, kedy sa bude žiadosťou zaoberať ČS. Predloží jej návrh na prijatie, alebo neprijatie žiadateľa na pozíciu "čakateľ" s príslušným odôvodnením. Podľa stanov PZ a domáceho poriadku sme stanovili čakaciu dobu na obdobie jedného roka. Prečo? Preto, že jeden rok je dostatočná doba na to, aby sme zistili o žiadateľovi všetko, čo sme zistiť chceli!Potom výbor vyhodnotí činnosť čakateľa...ale to už poznáte, však? O výsledku tajomník vždy informuje žiadateľa písomne. Tí žiadatelia, ktorých sme prijali sa nikomu " nepchali do riti" ako tu niektorí píšu, ale mali záujem presvedčiť všetkých členov, že môžu byť pre PZ nápomocní a sú seriózni. No a tí, ktorých môžeme označiť za snobov a pod. - môžu spytovať vlastné svedomie, prečo ich v PZ nechcú. Na adresu tých, ktorí vystupujú proti tzv."červeným" by som povedal iba toľko: raz budete aj vy starší, v dôchodkovom veku, stratíte silu, rýchlosť, mnohé vám bude unikať - ale iste vás potom nepoteší, ak vás tí mladší označia napr. za ružových, fialovych, či modrých! Alebo sa mýlim? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

off milanf, 28.2.2015 o 12:32

U nás mám papiere už 4 roky a každý rok odpíšu,Nieje miesto je nás dosť! ale pritom každý rok si tam niekto dosadí niekoho z rodiny. Vôbec nikoho nezaujíma či si v urbáre,či máš o to záujem,či prikrmuješ zver aj keď nie si v PZ,tam už sú rozdelené miesta pre rodinných príslušníkov. Už som sa aj vzdal šance že sa niekedy uvolní miesto. Radšej som začal chodiť na platené poľovačky na Moravu a do Čiech a poviem Vám tam je úplné iná mentalita a prístup a isto nie preto že tam nechám pár €. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peterv81, 26.2.2015 o 21:54

U nás to bolo tak, že poslal som list nášmu PZ v ktorom som v skratke opísal že ma zaujíma poľovníctvo a chcel by som byť čakateľ . Na VČS sa hlasovalo a keď rozhodli že ma berú za čakateľa tak až potom som sa prihlásil na kurz. Za čakateľa ma vzali až na druhý rok lebo prvýkrát skončilo hlasovanie 10 za a 10 proti. Len že bola potrebná nadpolovičná ´väčšina. Podarilo sa to teda až na ďalší rok. Tak že treba skúšať, angažovať sa v PZ a raz si vás určite všimnu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LM72, 25.2.2015 o 21:50

ja viem otom že za čakatelov sa už priimaju a chlapci ktori nemaju ani ukončeny kurz nemaju ani platny polovni listok ja si myslim že je to nezakonne stanovy SPZ v paragrafe 12 pišu že členom PZ môže byťčlovek z platnim polovnim listkom napište ako to vlastne je z čakatelmi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 650525, 24.2.2015 o 20:22

U nás sa prijímajú za čakateľov ľudia ,ktorí sa u nás prezentujú na spoločných poľovačkách absolvujú u nás poľovnícku prax.Čiže svojou činnosťou preukazujú záujem o prácu v našom PZ. Za toto obdobie každý člen PZ zistí či je tento pán vhodný za čakateľa. Po predloženej žiadosti na výbor PZ a doporučení na VČS sa po prijatí stáva čakateľom.Táto doba trvá podľa nášho domáceho poriadku jeden rok a dostane úlohy nad ktorými bdie poľ.hospodár a krstní otec.Ak si splní svoje povinnosti o rok je určite prijatí za člena PZ. Môže sa stať,že si svoje úlohy nedokázal splniť môže sa táto doba predĺžiť o jeden rok.Určite vezmeme človeka ,ktorého poznáme a on pozná nás! Sme ľudia a ľudia sa rozhodujú - treba dať možnosť mladým,ale predtým si mladý musia získať ľudí na svoju stranu a to hlavne prácou a vystupovaním a rešpektovaním starších členov PZ. Netreba sa vyhovárať,že tu ide o mäso ,ale o úctu k starším a podľa mňa niektorým mladým toto chýba. K poľovníctvu pohŕdanie a arogancia nepatria.Hľadajme cestu,ako sa spriateliť riešiť problémy a takto ukázať všetkým ,že nám ide o dobrú spoločnú vec a toto si musia uvedomiť všetci členovia,funkcionári nielen PZ,ale aj SPZ. Starneme a dajme priestor mladým,ale aj skúseným. PRAJEM LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 16

off borza222, 24.2.2015 o 19:54

Rozmýšľam či ťa skutočne chceli keď ta zobrali až po deviatich rokoch alebo sa len stala chyba pri hlasovaní. Aký môže byť dôvod na to aby sme niekoho testovali deväť rokov ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 24.2.2015 o 19:46

ani sa nehadaš,ani neosočuješ aj tak ta vymažu,škoda tu marnit čas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 23.2.2015 o 22:29

pochyba- konkretizuj prosim, ako to vsetko za tych 9 rokov prebiehalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Daniel8, 23.2.2015 o 21:22

Gratulujem! To je teda dobra trpezlivost, 9 rokov cakat... klobuk dole. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pochyba, 23.2.2015 o 21:05

Tak po deviatich rokoch cakania sa to nakoniec podarilo.Aj tu trpezlivost treba obcas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lubenko, 23.2.2015 o 8:43

Michal ty môžeš prist kedykolvek ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 23.2.2015 o 8:41

ved to chodi sem tisice ludi a diskutujucich je len 10,to tiež o niečom vypoveda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 22.2.2015 o 11:01

trefa na komoru! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 22.2.2015 o 10:49

V niektorých združeniach treba vymeniť krv, pretože tam ešte vždy vládnu 80-te roky... Vekovo starší členovia strácajú prehľad v súčasnej legislatíve, nevšimli si že vedúca úloha strany bola zrušená a ešte vždy si myslia, že všetko v lese je ich a patrí výlučne im... :-(( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off apple, 22.2.2015 o 9:22

lubo, neriešme nelegálnosť spz. téma je o čakateľoch. takže poprosím popíšte mi, čo je to za inštitút: čakateľ. o čom inom to je, než čo píšem? možno by som mal doplniť, že sa jedná o lacnú pracovnú silu. a tiež mi popíšte, ako by ste so mnou naložili v prípade, že sa presťahujem a aké by boli požiadavky na mňa ako na čakateľa v 60tke. a ešte si na čosi dovolím upozorniť. tu hore s veľkou podporou svieti príspevok mattu. zacitujem z neho: " Tak napríklad jeden z mojich čakateľov má tohto roku povolenku na lov diviačej zveri bez rozdielu veku a pohlavia, samičej jelenej zveri a jeleňa I.II.a IV.VT, srnca I.II.III. VT. Ale treba povedať, že tento človek robil niekoľko rokov pre náš PR to, čo som od neho vyžadoval a posledné roky aj bez toho, aby som mu čokoľvek povedal." ... nuž roky čakateľstva, súdruhovia!!! toto má u vás obdiv!!!! hlupák, ktorý roky drie bez akýchkoľvek práv vyplývajúcich z členstva! a takto je to úplne bežné. roky makaj, plať, no a potom, keď sa začne pýtať, kedy bude prijatý, tak povieme, že nie je miesto. všakže, páni poľovníci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off lubenko, 22.2.2015 o 8:05

Jaro a ty o čom pišeš,apple neuznava žiadne stanovy,všetko je protizakonné :):):):):):)čo sa tyká SPZ a SPK :):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 21.2.2015 o 23:29

Clenstvo v PZ (§ 12 ods.2 stanov SPZ)+ organizacny a rokovaci poriadok SPZ (clanok 7) ... podle mne se apple domnieva ze SPZ tymto porusuje zakonnost,demokraciu resp.sa nedomnieva a si je isty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 21.2.2015 o 22:44

apple čakateľ je osoba ktorá v PZ nemá žiadne práva či už je to hlasovacie alebo navštevovať revír samostatne, zúčastnovať sa členskej schôdze a pod. Má iba povinnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 21.2.2015 o 20:08

Jaro dost dobre nerozumiem tomu čo si tu teraz zplodil:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 20.2.2015 o 19:52

čo je vlastne čakateľ? podľa mňa svojprávna dospelá osoba so všetkým podľa zákona, o nič horší ani lepší od členov Po v revíri. a ak je navyše domáci, so znalosťami revíru, tak už je to len a len problém dôvery. nič viac, nič menej. ak je to začínajúci poľovník, tak pomoc bude potrebovať tak či onak. alebo dozor? no napriek tomu rozumiem akejsi potrebe dozorovať "čakateľa". len sa to už akosi preháňa. čakateľstvo je špecifikom, tak ako bolo dvojročné kandidátske obdobie na prijatie do strany. a že to prežíva, je tiež len symbolom čohosi.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

zobrazené 81-120 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov