Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Čistenie zbrane - diskusia

autor: off Markel
pridané: 30.1.2011 21:05

Všetko čo sa týka čistenia zbraní, údržba dreva, plastu a kompletná údržba zbrane.

počet zobrazení: 45 945
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 26.4.2016 o 18:17

Dnes sa mi dostalo do rúk LOVU Zdar 4/2016. Na strane 12 je članok o čistení zbrane. Chcel by som dôrazne upozorniť na jeho hrubú neodbornosť. Ten človek na sprievodných fotkách ako keby držal zbraň prvý krát . Cpať vyterák do hlavne cez výhadzovacie okienko - Oh je mi nevoľno. Citujem " Zásadne nedávajte ani nestriekajte olej do hlavne." Kto za toto pánovi Miroslavovi Bilskému mohol vôbec zaplatiť. Toto je návod ako znefunkčniť zbraň a spraviť ju nebezpečnou. Toto je vizitka celého časopisu - vraví to o jeho odbornosti ? Pane bože čo robí šefredaktor ?

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 181 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Durell, 29.4.2016 o 17:43

Dobrý je aj ROBLA SOLO MIL to je tiež žrút jak sa patrí, Filcové štuplíky VFG idú z hlavne úplne modro fialové -2-3 ks. Potom už len šedasté tak viem že je čas vytrieť, cca 2x prebehnúť olejom vytrieť a šup do trezora. Teraz mám Breaf free používam aj Balistol Ten má tiež aký taký účinok na meď - len ho treba nechať hodne hlhšie pôsobiť a častejšie nanášať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mateso, 29.4.2016 o 15:40

Jaro1 Teraz si sám povedal že hlaven je potrebné čistiť tak o čom vlastne rozprávaš ?? Raz píšeš výroky a zase si len tvrdíš že gula a gula a gula :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ppeter29, 29.4.2016 o 14:52

Po dlhodobom testovany cistiacih pripravkov na trhu na polovnickych zbraniach a na sportovych a aj tych lepsich na LR strelbu. Jednoznacne ten najlepsi pripravok od samotneho zabehu novej hlavne -Break in az po cistenie tych uz davno necistenich hlavni sa osvedcil TIPTON TRULY Chemické rospúšťadlo-najúčinnejšie na trhu, výherca testu Blue-Patch Test-rozpúšťa mosadz, meď, zvyšky prachu, olova. Ako konzervant Olej Ballistol alebo Olej Brunox. Samozrejmost pre kvalitne cistenie je potrebne mat aj kvalitny vyterak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jaro1, 29.4.2016 o 14:41

Zapalky boxer a berdan pozname. Ale napr. vo vojenskom 7,62x39 nie je "polovnicka" zapalka, ale podla mojho nazoru zapalka na baze traskavej ortuti a tato je uz duplom maximalne agresivna k nechromovanemu vyvrtu hlavne polovnickych pusiek.Ti ludia, ktori podlahli v minulosti vidine lacnych vojenskych nabojov vz. 43, pripadne ich pouzivali vo svojich pol. puskach aj napriek litere zakona by vedeli rozpravat o zivotnosti hlavne najmä pri zanedbanej, alebo mizernej udrzbe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 29.4.2016 o 13:25

Pozname vnutornu balistiku, jej jednotlive deje, co sa deje v hlavni a hlavne co robili zapalky na baze traskavej zlozi ktore su velmi agresivne k vyvrtu ako aj co robia splodiny horenia pusneho prachu, ktore iniciuju koroziu. Je teda jasne, ze zbran najmä po vystrele je bezpodmienecne nutné SPRAVNE cistit !!! a cim skor, tym lepsie! Ked sme prisli s otcom zo spolocnej, nech akokolvek unaveny a vyhladovany, tak som si musel vzdy najprv ocistit zbran (aspon zakladne cistenie), az potom som mohol zasadnut k obedu ! PS- predtym som len citoval vyrok isteho nezodpovedneho cloveka, ktory zbran necisti a so smiechom tvrdi, ze gula si najlepsie sama precisti hlaven :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 29.4.2016 o 6:59

Durell: Že vôbec reaguješ jaro1 vyzerá byť na program vytvorený adminom aby zvyšol tlak prispievateľov a návštevnosť Inak si jeho príspevky neviem vysvetliť :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 28.4.2016 o 22:07

Jaro toto zakladáš zvláštnu sektu - ako každá, dlho nevydrží a často končí hromadnou sebevraždou ( v tomto prípade laufu ) :-))) No v podstate máš pravdu do 30 m s 1 ranou za rok to bude strielať aj 20 rokov a a20 ročný lauf je už zrelý na výmenu . :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mateso, 28.4.2016 o 16:34

Prečistiť prečistí len opetrebenie materialu je večšie :) Ale každý ide podla svojho gusta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.4.2016 o 15:44

mateso, xxxxx na to, gula si sama precisti hlaven :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mateso, 28.4.2016 o 7:20

Do tejto témy sa zapojím len tak.Čistenie je velmi dôležité a olej do hlavni dávať po výstrele tiež uvediem príklad. Ja poľujem zo zbraňov ZKK600 7x64 je ešte po mojom starom otcovi a otcovi má 50Rokov ale vývrt na posledných tlakových bol zameraný 6,92 a to čistím po každom výstrele tak že nastriekam olej nahám postáť a vytieram handričkov a šúcham drótením kartáčom ktorý bežne zakúpite v polovních potrebách . Zbran striela na 50m +-2,5/3cm . Kamarát ma túto istu zbran len o pár rokov novšiu jeho zbran má cca 27rokov je leniví a zo zbranov len strielal a nečistil minuli rok puška doslúžila ale ked som ju ešte ja naposledy čistil kým fungovala tak to bolo s kartáčom v hlavi ako cez husle pričom do mojej ked vopcham kartač musim sa kus aj zaprieť aby som ho pretlačil . Dodám len že spaliny čo ostanu v hlavni po výstrle su velmi nebezpečná vec a znehodnocujú hlaveň. Zámerne som to písal pre používatela JARO1 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 27.4.2016 o 22:02

Potom sa nemôžme čudovať, že za peniaze je v tejto republike možné všetko. Začínam mať dojem, že by to mali distribuovať do schránok ako reklamný leták. Aj ten konkor je lepší ako nič, ten aspoň bráni korozii. Nie, že by konkor bol to pravé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 27.4.2016 o 20:49

Esteze tam p.Bilsky necisti Konkorom. Nuz kamarat redaktor, ma to zaplatene a zadarmo reklamu. Odbornost na mieste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 26.4.2016 o 18:17

Dnes sa mi dostalo do rúk LOVU Zdar 4/2016. Na strane 12 je članok o čistení zbrane. Chcel by som dôrazne upozorniť na jeho hrubú neodbornosť. Ten človek na sprievodných fotkách ako keby držal zbraň prvý krát . Cpať vyterák do hlavne cez výhadzovacie okienko - Oh je mi nevoľno. Citujem " Zásadne nedávajte ani nestriekajte olej do hlavne." Kto za toto pánovi Miroslavovi Bilskému mohol vôbec zaplatiť. Toto je návod ako znefunkčniť zbraň a spraviť ju nebezpečnou. Toto je vizitka celého časopisu - vraví to o jeho odbornosti ? Pane bože čo robí šefredaktor ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

off nofi, 9.4.2016 o 6:50

Niekde som cital velky test pripravkov na cistenie zbrane (v minulosti tu bol zverejneny) a vyhral tento pripravok:sada-cisteni-na-zbran-znacky-froglube-frog-tube-2602 Pouzivam ho, velka spokojnost. Čistenie zbrane - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 8.4.2016 o 19:09

ja puzivam Fluna Tec GunCoating Čistenie zbrane - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Mysho22, 8.4.2016 o 11:57

Pepes33: Díky moc ked budem mat cestu okolo hodím očkom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 8.4.2016 o 11:52

Michale, ja kupujem Robla Solo Mil v Hobby Malacky, majú tam aj Robla Solo Force. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 8.4.2016 o 11:49

Vsak ked mas v hlavni pavučinu a vystrelis, tak ti to precisti hlaven, ci nie? :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 8.4.2016 o 11:17

OMG Jaro to si snaď robíš srandu . Inak v pohode so svojou zbraňou to tak kludne rob. V konečnom dôsledku vzduchovku som ešte nikdy nečistil a funguje . :-))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 8.4.2016 o 11:05

jaro1: Zlý dátum príspevku .... 1.apríl už bol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 8.4.2016 o 11:04

Zbran podla mna netreba vobec cistit olejom, vyterakmi a kdejakymi motuzmi, ale treba len obcas vystrelit. Strela si najlepsie sama precisti hlaven :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off heimdall, 8.4.2016 o 10:57

Ja som si zvykol na tento produkt a zatiaľ je uplná spokojnosť... Čistenie zbrane - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 8.4.2016 o 9:07

Páni neviete kde by sa dal kúpiť Robla Solo Force? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 20.1.2015 o 17:23

Kto ma skusenost s Tetra Gun Lubricant? Čistenie zbrane - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off CT308W, 22.11.2014 o 18:33

Ja na čistenie používam robla solo rorce a konzervujem ballistolom a zatiaľ len chválim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 22.11.2014 o 14:47

Jedna vec je polovnicka puska a druha sutazna zbran :-) aj ked tie moje si s robla solo mil z casu na cas rozumeju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 22.11.2014 o 13:16

Zaujímavé. Ale jedna vec je konzervacia zbrane a druha čistenie hlavne a zbavenie oteru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 22.11.2014 o 12:04

agbar to je dobrééé ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 22.11.2014 o 8:56

Neviem kde som to nasiel, no nech si kazdy vytvori svoj nazor na produkt ktorym chrani svoju zbran Čistenie zbrane - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off TikkaHunter, 2.9.2014 o 13:42

Ja používam toto: odkaz Aj na železo, aj na drevo. Na železe ostane jemný film. Pred poľovačkou ju nikdy neutieram dosucha, vôbec nemastí oblečenie. Parádny olej! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 2.9.2014 o 12:29

Zdravím, vyrába niekto otočné rukoväte na tyčky vyterákov, mám vysústružené závity vonkajšie a vnútorné na mosadzných a hliníkových tyčkách o priemere 5 a 6 mm, potrebujem si to osadiť na rukoväte s otočnou päticou zo strany tyčky. Ak viete niečo dajte ponuku, poprípade popis do súkromnej pošty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 8.7.2014 o 11:09

ja pouzivam bud roblu solo force alebo teraz som zacal pouzivat toto odkaz. Robla je super ale pri neopatrnej manipulacii moze poskodit cernenie, aspon vyrobca na to upozornuje, aj ked ja som problem s tym nemal. Gun Tec Liqui Moly je bezpecny aj pre cernenie, a aplikacia je pohodlnejsia nakolko je to sprej. A olej tento odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pochyba, 7.7.2014 o 21:35

Pouzival som niekedy Brunox a teraz pouzivam Balistol.Obidva su vyborne.Ale je vela aj dalsich velmi kvalitnych vyrobkov,staci si vybrat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 6.7.2014 o 22:39

ano, viem, ale tak, ako mnohi dalsi, som vtedy pouzival klasicke WD-cko :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 6.7.2014 o 18:15

hyperon : v tom teste nepouzili obycajne WD 40 ktore je u nas rozsirene ale : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 4.7.2014 o 22:38

a este k skusenosti s WD40. tiez som ho svojho casu pouzival az do chvile, ked mi na spolocnej polovacke pri asi -15°C zamrzol zamok na kozlici a ja somm ju nemohol zlomit. ked sa mi to nakoniec podarilo boli tam uplne tenucke platky ladu - pritom ani nesnezilo ani nijak inak zbran neprisla do kontaktu s vodou. potom mi par znamych povedalo, ze tiez prestali WD40 pouzivat koli velkemu obsahu vody a nedostatocnej ochrane proti korozii (aj ked ja som s koroziou problem nemal). po tejto skusenosti putovalo WD40 do garaze na uvolnovanie starych skrutiek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 4.7.2014 o 22:28

ja osobne na vyvrt pouzivam raz za cas chemicke cistenie Balistol Robla Solo Mil, inak Break Free CLP na precistenie vsetkych kovovych casti, poriadne vyutieram a na uplne docistenie a konzervaciu pouzijem Fluna Tech GunCoating - ten po chvili akoby "vyschol", nezanecha za sebou mastny povlak, ale vytvori akusi ochrannu vrstvu a zbran je potom chranena aj voci vode bez znamok korozie (odskusane). vyrobca tvrdi ze po naneseni tohto pripravku nieje nutne pred strelbou vyvrt vytierat, ja ho ale vzdy pre istotu po zaschnuti este 1-2 krat prebehnem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ppeter29, 3.7.2014 o 19:05

Nieco od znameho odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off ppeter29, 3.7.2014 o 18:54

Ako zacinajuci polovnik som zacal pred xx rokmi pouzivat WD-40 na svojej ZKK600. No vyrazne vysledky uz pri starsej zbrani, pred tym nikdy asi necistenej som necakal, proste som ju iba udrziaval pred a po strelbe. Po WD-40 rano hned hrdza na zeleze. Po Dlhsom odlozeni sa konzervacia akoby vysusila stratila. WD-40 zanechavala akysi film ktory tazko siel dole ak som ju casto premazaval aj pazbu. Pouzival som WD-40 3 roky no upustil som od toho a zbran predaj. Po kupe novej CZ555 Lux som dokupil spreje GUNEX 2000 a Stil Crin gun oil no po case uzivania som zystil ze su dobre ale tam maximalne na povrchovu upravu zbrane. Nasledne som nakupil Ballistol universal na povrchovku, na cistenie vyvrtu este pouzivam a doplnam to pri cisteni vyvrtu niekolkymi kvapkami Ballistol Robla Solo Mil Lauf Rainiger. A na drevo a lamino pazbu Ballistol Balsin Stockoil. Cistym vzdy do 30 min po strelbe a musim uznat ze Ballistol jediny dokaze po dokladnom vytreti naviazat na handricku alebo servitku , pri vytreti este na sucho med, kedze sa vzdy slabo zazelena. Pri prvych vytieraniach na mokro vychadzaju ako prve cierne usadzeniny. Ballistol ich rozpusta velmi dobre Robla solo Mil uvolni Med pri pozreti do hlavne po 10min akoby tam boli malicka rosa mokro v hlavni. to znamena v hlavni je este stale med nasledne este aj 5-6 krat vytriem hlaven do sucha kym biele papieriky niesu uplne ciste a suche. Ballistol ako jediny ma nesklamal ani po 4 mesacnom odlozeni zbrani nevyschol a nezanechava povlak. Zbrane ulozene v trezore a v skriny. Cistym zbrane este 3kolegom zbrane Tikka- Sauer- Zkk601 -Steyr Mannlicher CZ 550 ani jedna po 2 rokoch nema nenesie naznak Hrdze!!! Pre tento rok mam uz zakupene velke balenia 3x400 ml spreje BIRCHWOOD CASEY 1.sprej na vyvrt Bore Scrubber2.sprej Gun Scrubber odstranovac povlakou a necistot 3.sprej Barricade ochrana pred hrdzou. zatial som ich pouzil iba 2 krat na mojej novej zbrani Howa M1500 a funguju spolahlivo. Viac lepsieho citania na tuto temu na odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 3.7.2014 o 10:52

Zaujimavy test konzervacnych olejov : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 181 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov