Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Čistenie zbrane - diskusia

autor: off Markel
pridané: 30.1.2011 21:05

Všetko čo sa týka čistenia zbraní, údržba dreva, plastu a kompletná údržba zbrane.

počet zobrazení: 45 948
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 26.4.2016 o 18:17

Dnes sa mi dostalo do rúk LOVU Zdar 4/2016. Na strane 12 je članok o čistení zbrane. Chcel by som dôrazne upozorniť na jeho hrubú neodbornosť. Ten človek na sprievodných fotkách ako keby držal zbraň prvý krát . Cpať vyterák do hlavne cez výhadzovacie okienko - Oh je mi nevoľno. Citujem " Zásadne nedávajte ani nestriekajte olej do hlavne." Kto za toto pánovi Miroslavovi Bilskému mohol vôbec zaplatiť. Toto je návod ako znefunkčniť zbraň a spraviť ju nebezpečnou. Toto je vizitka celého časopisu - vraví to o jeho odbornosti ? Pane bože čo robí šefredaktor ?

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-181 z 181 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 6.2.2011 o 0:21

Belson zbraň sa mi obtiera o odev . Nemôžem rozpúšťať všetko v čpavku nababrať to petrolejom a chodiť potom s umastenym odevom po lese len preto lebo som sa dočítal o kozmmickom prípravku niekde. Stačí prísť do poľovnictva v Trenčíne kúpiť si čistiaci a konzervačný olej a je po starostiach . Nemusím potom doma laborovať s močovkou ani petrolejom a mám vyriešenú chemickú otázku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 5.2.2011 o 18:33

Ako píše Kroko, ak je niečo určené na konzervovanie, tak tým konzervuj. Na čistenie používaj prípravok, ktorý je určený na čistenie. Zbraň treba čistiť od zvyškov prachu, karbónu a oterov od mosadze, resp. olova a plastu (košíky). Nechám sa poučiť, ale ešte som nepočul, žeby nejaký olej rozpúšťal mosadz. Podobne ako Pepes33, používam prípravok s obsahom čpavku, ktorý si perfektne s medenými zliatinami poradí. Len ten jeho "zrýchlený" postup mi nejde pod fúzy, pretože amoniak potrebuje na reakciu s mosadzou nejaký čas. Netreba sa báť, pár minút vývrtu neublíži. Ale samozrejme treba dať pozor na čiernenie a pažbu. Prvé bavlnené handričky vychádzajú čierno-modro-zelené, po zmiznutí karbónu už len modrozelené. No a keď sú už biele (a suché), až potom nastupuje konzervačný olej. Ten môj prípravok má v názve "2 in 1", lebo obsahuje čosi aj na olovo. Mimochodom, moja skúsenosť je, že drvivá väčšina poľovníkov si myslí, že ak aplikovali wedečko, či konkor, že majú zbraň vyčistenú. Myslieť si to môžu, ale nemajú. Kedysi som vlastnil aj súpravu na elektrochemické čistenie zbrane Foul Out 3 (kým ma nejaká spriaznená duša nepresvedčila, že ju využije lepšie) a vtedy sa u niekoľkoročných wedečkárov tá kopa bordelu pekne ukázala..... A ešte pre Eda: Receptúra na dobrý "solvent" zvykne obsahovať aj petrolej, keďže je vysoko účinný na karbón. Určite účinnejší ako tvoj olej. Aby si nebol ako pumpár smradľavý, stačí sa občas umyť... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Edu, 5.2.2011 o 14:18

Konkor ani WD40 asi nie . Síce reklám na kozmické oleje bolo dosť :-D Ale zostal by som pri olejoch určených na zbrane . Hentie petrolejové svinstvá nič moc .Potom pojdem po lese ako pumpár smradlavý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 5.2.2011 o 10:15

Ja čistím guľovnicu Konkorom 101 a 103- konzervujem. NA tombakový oter v hlavni používam Robla Solo Mil - je to na báze čpavku, ale treba to ním povytierať, a potom povytierať do sucha, následne to potom nakonzervovať. Na veľké nečistoty používam medenný kartáčik, a potom len bavlnené handričky - a len pucovať a pucovať, dokiaľ handričku nevytiahneš takmer viditeľne čistú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 5.2.2011 o 0:32

Na cistenie zbrane nepouzivaj konzervacny olej. Ale vycisti to napriklad s WD 40 a handrou - poriadne do sucha. Hned potom ju namaz - jemne s tym Balistolom {-: Nemci to pouzivali od I sv. vojny a boli spokojni... Na drevo pouzivaj napriklad Tru-Oil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 4.2.2011 o 17:12

Markel ak chces pouzivat len jeden olej tak potom Ballistol universaloil . Mne sa osvedcil . Pazba po nom doslova "ozije" a rozpusta tombakovy oter v hlavni , tiez je vhodny aj na vonkajsie povrchy "zeleza". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MSmarian, 3.2.2011 o 20:54

aj osprchovať, moju ižku v pohode ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 3.2.2011 o 20:45

ja pouzivam KG 12-1, Tombak Killer a tiez Balistol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.2.2011 o 1:07

Blaser :-DDDDDDDDDDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 2.2.2011 o 22:52

Ved cistim, a co ju mam sprchovat? Drevo zvlast, alebo sa to da spolu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Markel, 2.2.2011 o 22:36

Blaser300VM nejaký si múdry. Mokrou handrou môžeš čistiť pušku ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Markel, 2.2.2011 o 22:18

A niečo univerzálne na drevo a aj na železo v jednom prípravku neexistuje? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sokolik, 2.2.2011 o 21:50

MSmarian neodpisuj od suseda... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 2.2.2011 o 21:20

ja používam WD. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sokolik, 2.2.2011 o 21:19

Ja už dlhé roky používam na železo WD4O. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 2.2.2011 o 20:33

Brunox je tiez velmi dobry . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.1.2011 o 7:32

P - Gun 173 je ok ako i beretta odkaz ,balistol a mnohé iné značky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 30.1.2011 o 23:45

ja tiež konkor, ale na drevo len veľmi málo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 30.1.2011 o 22:32

zatial asi naj čo som mal ( a stále ho aj používam) ja BALISTOL ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 161-181 z 181 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov