Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Kde postavit krmelec - diskusia

autor: off JagerHA
pridané: 9.12.2010 19:04

Poradte mi kde by sa tak najviac hodil krmelec zeby bol aj na nieco uzitocny na luke priluke pri lese v lese alebo kde niekde bylko dediny alebo niekde tak dalej zeby mla zver klud?? za radu vopred dakujem.

počet zobrazení: 48 850
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 628 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off orol, 4.7.2011 o 14:07

Pán Juraj Lukáč z vlku a náš osamelýtlk majú úplne navlas rovnaký stupídny názor na neprikrmovanie zveri!!! POZORNE si prečítajte najmä spodnú časť cit: ale je to naozaj tak? odkaz z TOHOTO MUSÍ BYŤ TIEŽ KAŽDÉMU VIAC AKO JASNÉ, KU KOMU PATRÍ NÁŠ MILOVANÝ OSAMELÝTLK A ČO TU NA STRÁNKE UŽ PREUKÁZATEĽNE DLHODOBO SLEDUJE!!! DOKAZOM MOJHO TVRDENIA SÚ JEHO PRÍSPEVKY- ICH OBSAH!!! P.s- předkládám důkaz, zopár linkov na žiadosť osameléhotlka. odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz P.s- osamelýtlk, v linkách sú aj cifry, koľko uhynulo zveri na následky krutej zimy a nedostatku potravy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.7.2011 o 13:52

Naviac predkladáš tu odkazy spred pol storočia. Prečo dnes niet zmrzlín, keď boli mrazy aj pod - 25°C? Na to nech sa zameria výskum. A keby aj, hnačkovinami zveri pomôžeme? Senom tiež nie, lebo ho nechce. Ostáva len soľ. No tou sa posypujú cesty proti poľadovici, lebo zamŕza pri oveľa nižších teplotách, ale to by sa musela zver ňou natierať, a nie ju žrať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.7.2011 o 13:47

Edu, nedaj sa vysmiať. Lesníci počítali škody na zveri. A čoho sa dopočítali? Je známa nejaká cifra? Ďalší blud je s malou zverou - tá na Morave pomrzla, ale spočítať ju nebolo možné, lebo dravce ju hneď požrali. Ako? Skús zožrať kurča hneď po vybratí z mrazáku. Ale protézu ti platiť nebudem! Ale skús ho podhodiť líškam. Ani tie ho nezožerú ani po rozmrazení, pretože je to mŕtva potrava. Postrehol som to, keď som vranám /havranom/, čo zožerú všetko, odhodil kus hovädziny, ktorú som pozabudol v mrazáku viac, ako predpísaných 18 mesiacov. Myslíš, že ju zožrali? Houby, musel som ju zakopať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.7.2011 o 13:02

osamelyvlk dôkaz ? OK len či ti bude dostatočný !!! Už vopred viem ,že nebude :-D Takže poďme na to : S kúsme periodiká :-D Mnohé rybníky premrzli až na dno a ryby v nich uhynuli, odstavené vlaky primrzli ku koľajam, v lesoch počítali lesníci škody na stromoch a lesnej zveri celý nasledujúci rok. Čítajte viac: odkaz poďme ďalej : odkaz periodikum myslivost a vyjadrenie odborníka Ing. Romana Jelínka odkaz tu je to požadované foto : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.7.2011 o 6:21

Orol, orol, si ty ale obmedzenec. Odpovedám ti, lebo neodpovedám tým, ktorí komolia môj ctený nick. Teda - odpovedám tým, ktorí ho správne napíšu, oslovia ním, alebo neoslovia nijako. Takže držím si svoje vlastné slovo. Podobne na urážlivé slová nereagujem, takže ani teraz by som nemal reagovať podľa posledného nechutného slova, ale píšem ti preto, aby si vedel, na čom si. Takže , ak chceš odo mňa odpoveď, tak len na slušné oslovenie, alebo bez neho a na slušné otázky. Mhm!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.7.2011 o 22:15

Zaujímavé, že mi naraz odpovedáš. To si chlap, keď nedržíš svoje vlastné slovo, alebo si hovno? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 3.7.2011 o 22:04

orol, to nie je zvyk, ale keď niekto zverejní výsledky výskumu, najlepšie viacerí, a ja sa s ním stotožním, to nie prenášanie následkov na neho. Nemyslíš? Pre mňa to je vysokocenná rada, svetlo na konci tunela, ako pomôcť zúboženej zveri. Môžeš mi to pripomínať každý deň. Súhlasím. Vy dvaja stále o tom správnom prikrmovaní. Ale my nechceme vidieť iba slová. Chceme vidieť výsledky vášho slávneho správneho prikrmovania - zver. Vypisovať tu môžte do súdneho dňa, nikto vám neuverí, kým neuvidí na vlastné oči. Veď sa aj správne hovorí - lepšie je RAZ vidieť, ako dvestokrát o tom počúvať, teda čítať. V našom prípade - srnčie zadočky. Viac sa mi páčia ženské, ale tu sme na poľovníckom portáli. P.s. - aj na mňa sa možno odvolávať. Ponesiem následky, ale pozitívne, pretože svedomie mám čisté. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.7.2011 o 21:55

To ty máš vo zvyku vždy sa odvolávať na niekoho druhého, že áno! Aby druhý niesol následky, nie ty. Príde čas, keď ti toto pripomeniem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 3.7.2011 o 21:46

Solirov, aj ja som tu vypísal číslo časopisu a citát. Tak sa hádaj s autorom citátu, nie so mnou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.7.2011 o 21:43

Ty si darebák. Keď vycapí foto, zas si nájdeš inú zámienku, ako je u teba tu na stránke TRVALÝM ZVYKOM. Zas budeš žiadať pitvu a posudok, na čo zviera uhynulo. Taký si, osamelýtlk, už dávnejšie som ti písal ja a viacerí, že si nedokážeš nič priznať. Žiadna seberefleksia. Bol si niekoľkokrát prichytený pri klamstve, ktoré sme ti neomylne dokázali!!! Čo ešte chceš??? Ty sa vôbec nehanbíš??? Kto ešte má viesť s tebou korektnú diskusiu??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 3.7.2011 o 21:39

Osamelývlk - dostal si dôkaz, že sa prikrmuje tam kde si tvrdil, že nie. a ty reaguješ na dôležitosť prikrmovania. Trocha od veci nie? Vždy si vyberieš čo sa ti hodí aby si mohol trepať tie svoje nezmysly, že? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 3.7.2011 o 21:29

Edu, ty si ma správne oslovil, tak ti odpoviem. orol nech si trhne nohou. Teda - naslovovzatí odborníci, pišúci v periodikách najprv u teba boli hlupáci, potom informátori /čo bolo najsprávnejšie/ a teraz sú nejakí virtuálni informátori, pišúci sprostosti. Aha. No ale chcel by som vidieť toto veľké % zveri, popadané od hladu. Vycap foto! Keď ma chceš presvedčiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2011 o 20:41

Tu si niečo o tom prečítaj odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2011 o 20:35

Osamelyvlk tvoj problem nie je že neveríš . Ty totiž neuveríš ani keby prišli všetci polský polovníci ,veterinari a vedci !!! Ty povieš že im neveríš a tým to pre teba skončilo . Otvor si google translate a prelož si tie članky ako v krajine brandenbursko nejaký akože ochranari zakázali prikrmovať zver ako vedecký výakum niečo podobne ako skúmali na šumave a v tatrach ochranu kôrovca . Prišlo sa však z hrôzou na to že velke % zveri popadalo od hladu a zákonom krajina vyhlasila zimne obdobie za čas núdze pre zver kedy musia zo zákona poľovníci zver prikrmovať . Tebe je to jedno tvoja platňa je iba jedna a nikdy ju nezmeníš nepomôže ti žiaden argument .Smiešne je že ani žiaden argument nemáš pre svoj blud iba tápanie o ničom o nejakých virtualnych informátoroch a sprostosti ktoré sme ti tu 1000x vyvratili . Tebe pomôže len odborný lekár !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.7.2011 o 20:34

Osamelýtlk, máš možnosť si to preložiť a dozvieš sa ďaleko- ďaleko viac. Alebo ti to robí problém??? Je tam aj o podávaní soli - povinne, čo ty si proti a je tam aj o psoch, ktoré najmä v zimnom období majú chodiť na vodítku. A je tam aj o tom, že zver pri niekoľkodňových silných mrazoch a vysokej snehovej prikrývke potravu nenájde tak, ako to ty táraš. A sú tam aj veterinárne zmienky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 3.7.2011 o 20:26

Edu, tie odkazy ma vôbec, ale vôbec nepresvedčili o dôležitosti prikrmovania. Že tam zopár jágrov laduje seno do krmelcov a jelene to žerú. Zo záberov nie je jasné, či to nie je na farme, alebo vo zvernici. Tam zveri neostáva nič iné, než to brať. Zaujímal by ma preto veterinárny posudok tejto zveri. Alebo aj keby sa jednalo o voľný revír. Potom by si bol presvedčivý. Zatiaľ - nula bodov. No a vieš, že na obdobie núdze v zime NEVERÍM!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2011 o 19:13

Trocha Nemeckej starostlivosti v čase núdze odkaz odkaz odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 3.7.2011 o 16:53

Mrlian, prepáč tie preklepy. Je to nepozornosť, nie neznalosť pravopisu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2011 o 16:04

jáj tak v amerike u kojota :-DDDD a čo v Grónsku na fialkách sa nič neprejavilo zvlášne ??? Čítaj o Poľsku klamár jeden eštebacky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 3.7.2011 o 15:59

Mrlian, k tej srnčej som zabudol ešte dodať ten predrujný a rujný lov. Jeho negatívny dopad ne genofond. Podobne u diviačej a líščej zveri. v Amerike u kojota a vlka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2011 o 15:54

následne Ti pridám odkaz na prikrmovanie v nemecku :-D trubička naša eštebacka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2011 o 15:54

eštebačik odpovedaj na polsko nerob nám tu prednášku national geografic :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 3.7.2011 o 15:06

No už som doma, tak pokračujem. Ďalším životne dôležitým faktorom pre prosperitu druhu je vývoj vo vajci. Prebieha mimo materského tela a preto nerušene. To zn., že krokodilica, či krabica /samica kraba, nie kartónová/, "môže" hnačkovať, koľko chce, resp. koľko ju k hnačkám donútime, na jej mláďatá to nemá absolútne žiadny vplyv. Na rozdiel od srny, u ktorej prebieha vývoj potomka v tele, hnačky priamo brutálne terorizujú plod /-y/. Následkom čoho srna vrhne troch kriplov a preto je chovne nežiadúca. Musí sa odloviť aj s kriplami. Ak by tohto hnačkovania, pochádzajúceho z prikrmovania, nebolo, mali sme v celej Európe srnčiu, ako na Sibíri - 60 kilovú a trofej 1500 gramovú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 3.7.2011 o 5:36

Mrlian, ešte k tej prosperite kraba a krokodíla. Ako som už písal, základom prosperity živočíšneho druhu je nerušená reprodukcia. Oba druhy sa pária vo vode, vajcia znášajú na brehu, v ktorých pokračuje vývoj potomstva. Sú síce atakované mnohými predátormi, ale vždy ich ostáva dosť na to, aby pokračovali v existencii druhu. Prečo vyhynuli suchozemské dinosaury? Si myslím, že asi preto, lebo bola atakovaná reprodukcia - párili sa na suchej zemi, kde ich rušil nejaký negatívny faktor. Meteorit a následné dlhodobé peklo to nemohli byť, lebo tie vplývali aj na krokodíly a kraby. Tie však nevyhynuli. Ani sa nechystajú. Doba ľadová tobôž nie, lebo 90 000 ročnú pauzu v rozmnožovaní by si "nemohli dovoliť". Takže ostáva len ten antireprodukčný suchozemský faktor, alebo predátor. Je to na dlhšiu debatu, ale musím do firmy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.7.2011 o 22:28

čítaj eštebačik odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz ak ti je málo pridám ti koľko len chceš !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 1.7.2011 o 18:57

Mrlian, si ma dorazil. Krokodíl je teplokrvný živočích??? Žeby ho zachránilo 4 dielne srdce? No ale nechajme to bokom. A čo vtáctvo? A čo krab podkovový, alebo aj ostrochvostý. Ktorý žije pri morskom pobreží už 250 miliónov rokov nezmenený. Ako mohol prežiť dobu ľadovú, keď na Amerike ležala 3 km hrubá vrstva ľadu a more bolo zamrznuté do hĺbky 1 km po dobu 90 000 rokov??? A že glaciál je doba ľadová, to vážne myslíš, že to neviem? Nestrácam pôdu pod nohami ani náhodou. Mám to všetko dobre popremýšľané. Ja sa bavím na úrovni. Preto chcem vedieť, kde bol život za tých 90 000 rokov? Alebo - podľa tohto výkladu život na Zemi trvá len 10 000 rokov od skončenia poslednej doby ľadovej? To by v Európe dnes rástli ešte len lišajníky. Nie 4 miliardy rokov? Resp. podľa inej teórie bola Zem pred 500 miliónmi rokov jedna veľká ľadová guľa. Takže aj podľa tejto teórie život trvá maximálne 500 mil. rokov. Veríš tomu? Lebo ja nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 1.7.2011 o 14:48

Nevyhynuli, ja viem, čakajú schované v jaskyniach až poriadne prituhne! Glaciál je latinsky doba ľadová, myslel som že sa bavíme na úrovni :)) Krokodíl je prvý živočích s 4 dielnym srdcom - teplokrvný, atd. atd., strácaš podu pod nohami.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 1.7.2011 o 5:28

Mrlian, dinosaure nevyhynuli. Korokodíly, korytnačky, jaštery, vtáctvo, to je čo? Prečo aj ony nevyhynuli na zmenu klímy??? Glaciál máš v mrazáku - 365 dní v roku /v prestupnom 366/. Na Zemi nemohol byť. Ak áno, kde sme boli počas neho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.7.2011 o 1:04

A čo estonska kamera ? a čo informatori ? :-D jájj na kamere to vidíme :-D Poviem ti virtualny príbeh človek ktorý pracuje v lesoch a horách Nemecka roky rokúce a Ty eštebacke hovno z košického eštebackeho bytu ho chceš školiť ? huaaaa čím PŠM ??? Nesranduj :-DDDD Prídi do Nemecka kúpime ti pifko :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 30.6.2011 o 15:43

Osamelýtlk vo svojich príspevkoch tvrdí, že by aj soľ zakázal podávať zveri... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 30.6.2011 o 14:37

:))) alebo by sa čudovali aká sme boli sofistikovaná a tolerantá spoločnosť, keď sme sa dovolili prejaviť aj takým jedincom :) ad jóžibáči - nie, kamera neklame, len ty si chybne a nedôsledne interpretuješ jej projekciu za účelom manipulácie faktov vo svoj prospech. a toho sa držíš, lebo iné veľmi nie je ani čo riešiť, kedže ignoruješ argumenty hovoriace proti tvojmu názoru, čo sa týka prikrmovania. a nepotrebujem aby si mi veril, nie je to mojím cieľom. akaždý si urobí vlastný názor... Ja zase nepoznám revír na slovensku, v ktorom by akákoľvek voľne žijúca zver neprofitovala zo SPRÁVNEHO prikrmovania. a o tom aké sú zásady prikrmovania učia v kurze žiadateľov o prvý poľovný lístok, napríklad.... takže sa tu vynára jedna otázka.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 30.6.2011 o 12:59

Joži, veľmi slabá argumentácia, výnimky generalizuješ, vytrhávaš z kontextu, táraš bez organického podkladu. Našťastie si ojedinelý. Verím, že za 90 000 rokov budú na internetových fórach prudko polemizovať o tom ako si mohol so svojimi názormi v tejto dobe prežiť :)) a niektorí z tvojich potomkov budú tvoju existenciu obhajovať tým že si bol prispievateľom s najdlhšími (ale bezobsahovými) príspevkami. Aj keď väčšina prispievateľov bude vedieť, že nie dĺžka, ale obsah bol prínosom. A to tvoje "pižmo" bolo spestrením aj keď občas otravným :)) P.S. Dinosauri tiež vyhynuli, lebo sa zmenili klimatické podmienky, porovnávať podmienky v glaciále s 21. storočím je "zaváňa" hrubou neznalosťou.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 30.6.2011 o 11:50

Jelsovec, estónska kamera neklame. To mi neklam zase ty. Nepoznám na Slovensku revír - voľný podotýkam - v ktorom by srnčia nemala dostatok potravy. A nielen na Slovensku. Mrlian, čo to táraš o koncentrácii pižmoňov pred 90 000 rokmi. Ja hovorím o ich potrave, jej nemožnej tvorbe na ľade, ani pod ním. Potom by nemohli prosperovať ani pižmone. Ale keď prosperujú, musela prosperovať aj potrava. A potom nemohol "prosperovať" ľad. Jelsovec, nemyslíš, že vlastným očiam verím viac, ako tebe? Ako aj výskumníkom, o ktorých si tiež nemyslím, že sú proti poľovníctvu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 30.6.2011 o 10:26

Presne to som zabudol do svojho komentára napísať - Ahoj Martin. Krásne fotky si pridal. Fakt sa kochám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 30.6.2011 o 10:25

vôbec to neodporuje žiadnemu zisteniu. to len tebe to nedáva zmysel, keďže ti chýbajú informácie ohľadne chovu divožijúcej zveri. neviem ktorí renomovaní výskumníci také niečo napíšu, rád by som poznal ich mená. ale kedže nútiť srnca ku konzumácii vlákniny nie je treba, pretože prežúvavce prirodzene vyhľadávajú objemové krmivá, v ktorých je dostatočné % vlákniny, je prikrmovanie senom a zároveň jadrom reálne a normálne. to že nekvalitné seno zver neberie, to sme tu písali x - krát. ale nie všetko seno je nekvalitné. a máme aj iné objemové krmivá s dostatkom vlákniny. a potom, poznáme aj granulované krmivá, kde sa docieli obsah vlákniny presne taký, aký je potrebný. čiže všetko sa dá vyriešiť, keď máš znalosti a chuť na tom pracovať. tzn. kameru v estónsku nebrať ako dogmu .... a ešte jedna vec, neviem aký význam majú tvoje opakované citácie o mikrobiálnom trávení u prežúvavej zveri . myslím, že väčšine tu prítomných je to jasné a okrem toho to je veta ktorá platí paušálne a vždy. bez ohľadu na spôsob prikrmovania, či kŕmenia. zas sa tu objavuje koleso......... Andrej ,ahoj :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 30.6.2011 o 9:55

to je zaujímavé, že tá zver to z tých krmelcov bere. Joži kým si brojil proti pšenici ako jednému z faktorov acidózy, dalo sa ešte na tvojich tvrdeniach s prižmúrením oka niečo nájsť. Je pravda že histologická štruktúra a mikrobiálne zloženie flóry tráviaceho traktu raticovej zveri sa v zime mení, ale nedávať im ani seno optimálne kombinované s jadrom (jadro hlavne koncom leta a na jeseň, kedy ešte je stráviteľné a prináša benefit s hľadiska hromadenia tukových zásob) to je "hard" Koncentrácia pižmoňov pred 90000 rokmi bola určite nižšia ako je dnešná koncentrácia raticovej zveri v oblastiach, o ktorých sa bavíme. Chovať v 21. storočí znamená zveľaďovať, kam racionálne prikrmovanie určite patrí! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 30.6.2011 o 9:37

No to je diskutabilné, museli by sme mať viac informácií. Mňa ale nezaujíma, či prikrmujú, alebo nie, ale včera som mal v ruke článok o prikrmovaní, kde renomovaní výskumníci píšu, že prikrmovať tak, ako píše Edu, jadrom a kvalitným senom, je vo voľných revíroch nereálne. Potvrdzuje to aj estónska kamera. Tvrdia, že zver pri prikrmovaní MUSÍ mať k dispozícii k jadru aj vlákninu /seno/. Na kamere vidíme, že zver o seno ani nezavadí. Teda aj u nás by vlastne krmelce so zásobníkmi nemali v revíri existovať, pretože zver bude brať iba jadro dovtedy, kým ho v krmelci bude. Na seno sa vykašle. Alebo - ako prinútiť srnca, aby k jadru, ktorého denne si môže dať iba 20 dekagramov, zakusoval aj vlákninu? A tak, keďže sa to nedá, to odporuje zisteniu prof. Ing. Jiřího Zelenku, CSc., z ÚVZP Mendelovy univerzity v Brne, v ktorom hovorí, že : "...kvalita srnčej zveri závisí predovšetkým na schopnosti vyhovieť požiadavkám mikrobiálnej populácie v bachore zveri". Jadrom jej určite nevyhovieme. Skrátka - dať zveri k dispozícii seno, čo ako kvalitné, je jedna vec a aby ho aj konzumovala, je druhá vec. Tie dve veci nejde zladiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 30.6.2011 o 8:42

ten prvý príspevok nehovorí nič o tom že sa v poľsku neprikrmuje. iba konštatuje, že jelenica bola z oblasti , kde sa prikrmuje na slovenskej srane a na poľskej nie. takže nič. a druhý príspevok je vytrnutý z kontextu, tak ako je u teba zvykom. nečudoval by som sa, keby zmysel predmetného článku bol o niečom inom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 30.6.2011 o 8:34

"Poliaci ulovili jelenicu, ktorá mala v bachore jadrové krmivo, pričom jadrom kŕmili len Slováci v revíri Borsučiny." z toho mi vyplýva, že práve vtedy Poliaci v konkrétnom revíri nekŕmili jadrom, ale nie že nekŕmili vôbec... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 30.6.2011 o 7:30

Nezvyknem odpovedať na invektívy, ale kde by som sa mal dočítať, že v Nemecku môžu prikrmovať iba poľovníci??? To, čo som ti napísal, platí pre materské školky??? Dokonca musia? Zase peníš. Zateká do topánok, zateká? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 628 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM