Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kde postavit krmelec - diskusia

autor: off JagerHA
pridané: 9.12.2010 19:04

Poradte mi kde by sa tak najviac hodil krmelec zeby bol aj na nieco uzitocny na luke priluke pri lese v lese alebo kde niekde bylko dediny alebo niekde tak dalej zeby mla zver klud?? za radu vopred dakujem.

počet zobrazení: 48 737
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 628 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Osamelyvlk, 13.7.2011 o 13:13

A chceš povedať, že to vďaka správnemu prikrmovaniu kvalitným krmivom /pšenicou, kukuricou/, nemrznúcou repou v dobe núdze, odčervovaním, vyháňaním z repky, lovom už od 16.5., atď., atď.? Lebo u nás bez toho všetkého. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.7.2011 o 10:32

Osamelyvlk to je tvoja virtuálna predstava práve z tej električky čo sleduješ .Tam siahajú tvoje znalosti po okienko električky alebo po okienko komunistickej krabičky ktorú si dostal od eštebakov . Inak tvoje znalosti sú pomiešané sledovanie komerčných televízí a máš potom v tej hlávke riadny rachot a chaos keď si to všetko v tej hlávke pomiešaš . Na celom slovensku i v česku stúpajú stavy srnčej zveri !!! odkaz Aj v našom revíri je 5x toľko srnčej zveri ako bolo pred 20 rokmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 13.7.2011 o 9:41

Edu, ja nemusím byť ani poľovník, nemusím mať ani žiadnu skúšku, mne úplne stačí pohodlne si sadnúť do električky /R1/, otočiť hlávku doprava, alebo doľava a s príjemným pocitom sledovať každoročne stúpajúci stav srnčej pri košickom letisku. A ver mi, že nielen ja, ale ani nikto z 57 000 poľovníkov, jej neubližuje. Nepočul som, že by tam nejaký traktorista našiel mŕtvy kus. To by sa hneď roznieslo. TV Naša by bola pri tom, ako na koni. A poľovníci by mali po chlebe. Nič také ale, ver mi, nehrozí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.7.2011 o 12:52

Ešte ,že toho jožiho máme :-D vraj podľa joziho je práve on sám jediný normálny poľovník z 57 000,ktorý neubližuje zveri :-D Ani nepostrehol ,že nie je ani len poľovník iba má nejakú skúšku ak ju vôbec má :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 12.7.2011 o 8:26

Edu pižmone? Si nekukal estónsku kameru asi.. Tancujú tam valčík s bizónmi a do tanca im hrajú soby.. Joži to všetko pekne doma od kompu diriguje.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.7.2011 o 13:45

Zatiaľ si Jozibaci jediný človek na tejto planéte ,ktorý hovorí o škodlivosti kŕmidile pre zver :-D Kto vie možno sa nájde ešte nejaký jedinec ktorý bude trpieť presne tou chorobou čo máš Ty . Ale veľmi o tom pochybujem . Je to dosť vzácne a závažné duševné ochorenie . Na zrušenie prikrovania by sa však muselo nájsť 30 000 ludí nie jeden ani dvaja blázni !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.7.2011 o 13:38

jozibaci a čo na to pižmone ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 9.7.2011 o 13:04

orin, tu je to k téme - o krmelcoch a ich škodlivosti pre zver. Žiadny bordel. Spejeme k racionálnemu manažmentu poľovníctva. Keď to nerád čítaš, nečítaj to!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orin, 9.7.2011 o 12:55

Si založte svoju tému ak sa nemienite vyjadrovať k danej téme.Robíte tu bordel z toho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 9.7.2011 o 9:23

Edu, napísal som ti o zákaze prikrmovania v Nemecku a ty stále svoje. A že sa nestane, že sa zakáže prikrmovanie? Ale stane! Buď si istý. Ako s tou dobou ľadovou. Celý svet hovorí o 23 dobách ľadových, ale nikto nehovorí, kde prežívali živé organizmy počas nich. Ja si fakt pripadám ako endemit. Podľa Slovníka je to tvor, žijúci na malom území. No Košice nie je veľké územie na Slovensku. Ale ja som iba zvedavý. Zvedavec zvedavý. Vidíš, asi si zmením nick z Osameléhovlka na Zvedavý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.7.2011 o 9:31

Osamelyvlk jelsovec,Lubenko,ja,orol a desiatky ďalších nepíšu nejaké svoje predstavy ani bludy . To je náš rozdiel medzi tebou a zbytkom sveta . To že klameš a závadaš sme ti dokázali desiatky krát . To že trpíš reformátorským bludom ťažkou psychozou a tiež schyzofreniou sme ti dokazovať nemuseli ,lebo nám to dokazuješ Ty sám každodenne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.7.2011 o 20:34

ešte že tu ten vydedenec osamelý prispieva ,dozvieme sa tu kopu novych veci,ale nie od p.Bagalu,ale od ludi ktori tomu rozumeju, p.Bagala uč sa stale nebudu mat ti mudry chut na teba reagovat :):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.7.2011 o 15:08

Mohol by si nám naopísať o tej prevencii? Ja mám svoju predstavu, ale... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.7.2011 o 14:43

jóžibáči, zase sa púšťaš s parazitológiou na tenký ľad...hamuj. rezistencia vzniká aj pri podaní optimálnej dávky, pretože neexistuje 100 % antiparazitikum, tak ako neexistuje ani 100 % antibiotikum. preto sa vykonáva prevencia, ktorá je vždy lacnejšia ako terapia. opäť u teba čítam slovné spojenie :" sú poznatky ... " ak máš, uveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.7.2011 o 14:38

Ano osamely vlk správne píšeš zakony i svet treba meniť podľa najnovších výskumov a poznatkov . S tým sa stotožňujem . Tie zákony ktoré sú dobré a vyhovujúce niet prečo meniť . Práve preto má väčšina krajín europskej únie uzakonené prikrmovanie voľne žijúcej zveri !!! Ešte sa na tejto planete nestal precedens ,že by nejaká krajina prikrmovanie zveri zakázala !!! A ani sa to nestane !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.7.2011 o 14:34

Ano preto toho liečiva treba dávať dostatočné množstvo . Tak ako to presne i robíme :-D Teda okrem teba :-D U nás dávame 4x toľko dávky ako sa má podávať :-D niekedy aj 4,2 x toľko . Takže preto nám zver nehnačkuje . Takže jozi toho ceremixu nikdy nie je dosť ako uvádza dr. Rajský treba ho dávať veľa a veľa !!! Kľudne aj 5 násobok či 10 násobok . Ak ho máš málo treba prikúpiť ak ti ide o zver tých pár euro isto obetuješ . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.7.2011 o 14:33

Posledné dve vety píšeš správne. Ak sú poznatky, treba meniť zákony. Sú poznatky o hnačkách, o blaženom vplyve červov v črevách, ich prirodzenom biotope, lebo inde žiť nedokážu. A svojho hostiteľa nechcú zničiť, ale pomáhať mu. Atď. Tak neostáva nič iné, než meniť zákony. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.7.2011 o 14:28

Edu, ale Rajský píše aj o stave, keď zver nevezme dostatočné množstvo lieku. Vtedy parazity získajú rezistenciu a nevykynoží ich ani opakované dostatočné množstvo lieku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.7.2011 o 14:18

záverom článku je uvedené " Zároveň si možno viacerí čitatelia dajú tieto riadky do súvislosti s faktom, prečo sa vo väčšine západoeurópskych krajínodčervovanie voľne žijúcej zveri nevykonáva. " Moja odpoveď je u nás sa medikamenty aplikujú preto lebo nám to doporučili vedecké poznatky vás : Ing. Matúš Rajský, PhD., Centrum výskumu živočíšnej výroby Nitra MVDr. Miroslav Vodňanský, PhD., Stredoeurópsky inštitút ekológie zveri Wien, Brno, Nitra doc. MVDr. Dušan Rajský, PhD. Regionálna veterinárna a potravinová správa Dunajská Streda atď . Prečo ste nám doporučili podávanie medikamentov musíte vedieť vyargumentovať práve vy Dr.Rajský a spol . :-D Poľovník musí dodržiavať nariadenie predpisov . Zamýšlať sa môžeme prečo je v mnohých krajinách EU tolerovaný alkohol za volantom ,prečo je v Nemecku na dialniciach neobmedzená rýchlosť ,prečo je poľovníctvo v mnohých krajinách diametrálne odlišné od Slovenského . Ak sú poznatky treba meniť vyhlašky a zákony. Pokiaľ zákon platí musí sa dodržiavať opačný stav by bol anarchiou a tú určite nechceme . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.7.2011 o 14:05

citujem dr.Rajskeho ohladne predávkovania liečivom ktoré doporučuje podávať ceremix . " Keby došlo k opačnému prípadu a zver by skonzumovala väčšie množstvo lieku ako bolo potrebné – nevzniká zdravotný problém, lebo organizmus zveri toleruje takéto liečivá až v 5násobnom zvýšení oproti terapeutickej dávke." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.7.2011 o 14:02

osamelyvlk ja som chcel vedieť iba jedneho jediného odborníka ktorý sa stotožňuje s tvojim názorom . Žial našiel si iba jedneho a to práve takého ktorý tvoje bludy vo všetkom popiera :-DDDD odkaz toľko Ing. Matúš Rajský, PhD., Centrum výskumu živočíšnej výroby Nitra MVDr. Miroslav Vodňanský, PhD., Stredoeurópsky inštitút ekológie zveri Wien, Brno, Nitra doc. MVDr. Dušan Rajský, PhD. Regionálna veterinárna a potravinová správa Dunajská Streda :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.7.2011 o 12:25

To že ty si čítal len o Cermixe, neznamená že neexistujú iné liečivá ( sleduj periodiká a študuj ). A premix, nie je prípravok, ale lieková forma. To by si mal vedieť, to zvyknú aj na VHS hovoriť. napr. Miloš Bubán ( on je na gastro ). Neboj sa, odborníci, ktorí vyrábajú premixy veľmi dobre rozumejú svojej práci a urobia prípravok taký , aby slúžil na to na čo má - pomoc zveri. Takže vidíš, že výskumy veterinárnych odborníkov z praxe ( z voľných revírov a na území SR, podotýkam ) ukazujú niečo celkom iné ako si ty predstavuješ. Aj napriek tomu , že sa nám stále snažíš podsúvať nejaké blbosti. Ty sa tu od nás dozvieš toľko excelentných poznatkov a myšlienok, a my od teba ani jednu. To je trošku nefér, nemyslíš?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.7.2011 o 11:42

Jelsovec, prepáč, ale ja som čítal len o Cermixe a Premixe. Ale aj tak - nie je to krátkozraké podávať liečivá pomocou hnačkovín? Aj keď sú neutrálne, či atraktívne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.7.2011 o 11:18

existujú chuťovo neutrálne látky a tiež chuťové atraktanty, ktoré sa dávajú do krmiva práve za týmto účelom. a preto existujú aj iné farma preparáty ako cermix.naozaj.fakt. už mi veríš? :)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.7.2011 o 11:08

No ako to dostanú do zvierat vo voľných revíroch? O cermixovaní som čítal, že zveri je treba podávať aspoň 10 dní pred odčervovaním, podaním Cermixu, návykové krmivo, v skutočnosti šroty hnačkových obilnín. Cermix však zmení čuchové, aj chuťové vlastnosti návykového krmiva a zver ho odmieta. Ide o to, že aj mne ak lekár predpíše horké pilulky, tiež by som ich pre horkosť odmietol. Lekár mi však povie, že mi pomôžu, tak ich nejako prehltnem. Presvedčí ma. Ale ako ja presvedčím zver? Preto preliečovaniu zveri vo voľnosti neverím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.7.2011 o 10:56

nie jóžibáči, to sa robí reprezentatívnou vzorkou a následne štatistikou. tak ako všade vo svete na všetkých výskumákoch. sleduje sa to v okresoch KN a DS, nie v jednom PR. A to že si to nevieš predstaviť ako to dostanú do zveriat a ako to sledujú len odráža kvalitu a hĺbku tvojho dvojročného štúdia. Práca chvatná, málo platná... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 6.7.2011 o 10:47

osamelytlk, samozrejme že tým číslam neveríš, ty veríš len tomu, čo vymyslí tvoja sprostá hlava. Čudujem sa, že nás ešte nepresviedčaš o tom, že tráva je modrá a obloha zelená, ty "inteligent jeden" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.7.2011 o 10:26

Len som zvedavý, ako dostali tie antiprazitiká do zveri a ako to sledujú vo voľnom revíri. Dúfam, že sa jedná o voľný revír. Myslím, že som o tom čítal, ale tým cifrám neverím. Majú vyšetrený každý kus? O tom silne pochybujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.7.2011 o 10:19

Ach jaj, jóžibáči. Zase melieš o niečom , o čom nemáš absolútne žiadnu predstavu. Výskum, resp. dlhodobé sledovanie u jelenej zveri na ľavom brehu Dunaja ( KN a DS ) sa robí od roku 1991, pričom v období 1995-1996 bola kulminácia F.magna, potom sa začalo s podávaním liečiv a dosiahlo sa výrazné zníženie prevalencie parazita už v prvom roku ( z 91,3 % jedincov na 61,1 % ). V súčastnosti sa to pohybuje na úrovni cca 40 % výskytu postihnutých jedincov v populácii. vďaka antiparazitikám. O tomto dlhodobom výskume boli články aj v PaR,v Myslivosti, či Slovenskom veterinárnom časopise. Na to naviazalo sledovanie výskytu aj v HU, v prídunajskej oblasti Gemenc. Mám tú štúdiu v .pdf, viem ju mailom poslať, nie je problém. Choď si pýtať naspäť školné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.7.2011 o 9:21

Jelsovec, čo to táraš, prosím ťa!!! Jeden zvýšený nález pečeňových parazitov - veď to je jedna lastovička, čo jar ešte nerobí. On tvrdí, že všeobecne sa parazity vyskytujú len vzácne a aj to len u mladých jedincov. Vekom ustupujú. A škola? Ja som myslel ohľadom výučby poľovníctva. Neviem, či na Oxforde vyučujú poľovníctvo. Slovenské poľovníctvo určite nie. Aspoň vtedy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.7.2011 o 9:05

ad jóžibáči ako ďalej s poľovníctvom v SR dnes 8.40 - opäť klameš. Dr. Rajský sa intenzívne venuje výskytu parazitárnych ochorení a napr. jeho články o zvýšenom náleze pečeňových parazitov na južnom slovensku sú verejne prístupné aj na internete. tak neklam že sa vyjadril o parazitizme, tak ako si to napísal.a tie zvyšné bludy o výskumoch - ty s tvojimi 2 rokmi na "najlepšej" škole v európe ( hádam red brick buildings - Cambridge či Oxford, že? ) to nemáš šancu posúdiť. ani keď si pozrieš všetky tvoje VHS v počte 400. Taká je, žiaľ, pravda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.7.2011 o 8:44

Správne, Edu. Veď preto tu vypisujem proti krmítkam. Teda krmelcom a kŕmidlám. Veď keď ich nepotrebovala 90 000 rokov, prečo by ich mala potrebovať teraz??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.7.2011 o 22:53

musíš si nájsť nejaké archeologické forum vlku :-D tu sa bavíme kde postaviť krmítko dnes nie pred 10 000 rokmi :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 5.7.2011 o 21:04

Nezúfam, Edu. Svojím myšlienkam verím a rozumiem presne tak, ako ty dobe ľadovej - kde bol život ešte pred 10 000 rokmi, to ťa nazaujíma. A žeby nikoho? Ale mňa áno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.7.2011 o 20:50

To ti verím osamelyvlk a nepochybujem o tom ,že sa nikdy nezmieriš s tým ,že všetci ostatní ľudia majú iný názor . Neva nezúfaj hlavne ked tým myšlienkam sám rozumieš čo ťa po ostatných . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 5.7.2011 o 20:43

Edu, neverím - prikrmovanie bolo, je, ale - nezostane. Stav sa! Intuícia mi káže, že pravda je na mojej strane. Pochybujem, a silne, že by mojím nekonvenčným myšlienkam nikto nerozumel. Zmieriť sa s tým nemienim ani náhodou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.7.2011 o 14:26

Osamelyvlk ja ti nechcem nič vnucovať . To je žial márne . Ty máš svoj blud v ktorom žiješ a ten je nemenný . Nezmenia ho žiadne argumenty . Ak ti nejaké predložím ja Orol či iný je tvoja odpoveď vždy neverím prípadne nechceš odpovedať . Je škoda ti vnucovať ,že je obloha modrá .Ty budeš tvrdiť ,že je zelená a nič iné nebudeš chcieť počuť . Tak nech je mne je to šuma fuk . Všetky krajiny v EU zver v zime prikrmujú a väčšina to má nariadené zákonom . Tak to je bolo aj zostane . Budeš sa s tým musieť asi zmieriť a samozrejme o estonskej kamere a hnačkovaní môžeš písať do vôle koľko sa ti uráči . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.7.2011 o 14:19

Pán Juraj Lukáč z vlku a náš osamelýtlk majú úplne navlas rovnaký stupídny názor na neprikrmovanie zveri!!! POZORNE si prečítajte najmä spodnú časť cit: ale je to naozaj tak? odkaz z TOHOTO MUSÍ BYŤ TIEŽ KAŽDÉMU VIAC AKO JASNÉ, KU KOMU PATRÍ NÁŠ MILOVANÝ OSAMELÝTLK A ČO TU NA STRÁNKE UŽ PREUKÁZATEĽNE DLHODOBO SLEDUJE!!! DOKAZOM MOJHO TVRDENIA SÚ JEHO PRÍSPEVKY- ICH OBSAH!!! P.s- předkládám důkaz, zopár linkov na žiadosť osameléhotlka. odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz P.s- osamelýtlk, v linkách sú aj cifry, koľko uhynulo zveri na následky krutej zimy a nedostatku potravy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.7.2011 o 14:13

orol, ty si si v nicku nezmýlil písmenko "s" s "r"? Nemalo to byť "osol"? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 628 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov