Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Odstrel túlavých psov - diskusia

autor: off Toxi
pridané: 10.11.2010 13:04

Čo vy na to, chovatelia psov pripravujú petíciu do parlamentu o zákaze odstrelu psov, ktorí sa vzdialili od obidlí resp.svojich majiteľov. Asi im treba poslať zopár fotiek so strhnutou zverou.

počet zobrazení: 115 719
počet hlasov: 10

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off 357AS, 14.1.2017 o 20:28

Veru tak,chorá spoločnosť. Pes bol pri človeku od dávna,ale vždy to bol len PES,dnes tomu ludia dávajú ludské mená,spávajú s ludmi v posteliach,zvieratá sa pre nich RODIA a ZOMIERAJÚ,nie kotia a dochnú.Majú kopu rečí o ochrane zvieratiek ale idú do obchodu a kúpia kurča,hovädzinu,bravčovinu a na propagandu ich bludov využívajú plastické deti väčšinou z miest,lebo deti z dedín dobre vedia čo je zabíjačka,aj že občas treba zabit kačku,morku,sliepku či hus a pes je na dvore,samozrejme ak zdochne ,škoda,zvlášť ak bol dobrý ,ale nikto mu nestavia pomníček a nechodí mu na hrobček pálit sviečočky ako magor. Taká úcta sa má prejavovať ľuďom,nie psom. Samozrejme ak mestská "panička" so psom chrápe v posteli,potom jej pripadá povinnosť mu postavit pomníček.Luďom z toho hrabe asi len bieda a hlad im otvorí oči,potom zhltnú aj upečenú čivavu.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 71

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 1836 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off bullystafford, 12.1.2017 o 16:29

Durell, Hronec a Mirko Lukač...klobuk dole a vdaka ako ste na FB dokazali prejavit a obhajiť svoj nazor medzi psychicky narušenými ludmi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 12.1.2017 o 15:51

Teda tu sa to melie. V prvom rade to ako postupoval a vyhodnotil situáciu na základe znalosti miestnych pomerov buli je absolutne v poriadku a korektné. Teraz dám len popis ako som to spravil ja . Bol som na chate sadiť stromky, ako som si z kôlne vyberal s otcom náradie , na lúke som zbadal bežať niečo veľké červené " aha srnčie - kur.a a za ním čierne čokel " trošku sa priblížili " aha dvaja psíci - Setri " pískol som raz druhý krát a hafani zareagovali a pustili sa našim smerom. Pribehli až k noham a už podľa výzoru som videl že sú už dosť dlho od pána . Pribehli vrtiac chvostom , psou som pohladkal , otvorik kufor na aute a zavelil " fešaci nastupovať " celý natešený naskočili a ako skončili som tu už písal. Boli to evidentne zabehnuté spoločenské psy. Boli socializované a prítomnosť človeka pokladali za spásnu. O psoch sme ako poľovníci vedeli zopár dní aj, že ušli prebehli pred posedom minimálne 10 poľovníkov. Nikto ich nestrelil lebo sme boli informovaný. Každý rok sa z dediny pod horou zgrupuje partia 2- 3 čoklov ktorý duria po revíry - verte, že dopadajú ako u Buliho. A? Majitelom nechýbajú - A neznášam ich. Prečo ? Psou mám rád, ale od tial po tial. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off gabrielSO, 12.1.2017 o 15:06

Pre Goreta dnes 11 36 ,ak by platil zákon o povinnom čipovaní aj z peňažnými postihmi za nesplnenie si povinnosti až po utratenie psa,tak ver tomu že by rapídne ubudlo tých túlavych zablšených psov ale pokiaľ niekto len spraví zákon ako mnoho iných zákonov v tejto banánovej republike bez dôsledkov tak je nanič ,zo zlodeja sa stáva poškodený a z poškodeného zlodej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on lanus, 12.1.2017 o 15:02

jaro1 - goret má so systémom tvorby zákonov úplnú pravdu jedná sa o spoločenskú objednávku za účelom získania hlasu voliča a následne o plnenie vrecka advokáta ! Veď ako inak by sa mohol dostať do zákona takýto zavádzajúci text : ..."a na psa, ktorý má nasadený obojok alebo prsný postroj, pričom tieto musia byť vo výraznej farbe odlišnej od farby jeho srsti." ktorým operujú nezodpovední "psíčkari" !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 12.1.2017 o 14:47

Ale skor si povedzme (zacni prosim napr. p. Goret, alebo LEON), (aby sa aj nepolovnicka verejnost dozvedela), co su to presne tie tulave zbastardene zablchavene pytliaciace psy, kde byvaju, spavaju, kade chodia, co miluju,cim sa zivia, komu patria, preco sa zmenili, preco su vynaliezave, preco sa vycibrili ich zmysly v lesoch,preco chodia do hory, preco su nebezpecne atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 12.1.2017 o 14:30

Goret- odjakziva, ako existuje polovnictvo, ma polovnik za povinnost najmä v obdobi stradania a nudze ochranovat lesnu zver a je tomu tak az doteraz a bude tomu tak stale. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 12.1.2017 o 14:22

nič Ti nevysvetlí,lebo drísta somariny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 12.1.2017 o 14:04

Leon nechcem sa opakovat dookola ale vysvetli ako odchytavas cudzieho psa ktory ta v zivote nevidel a este ktory duri zver na rozlahlej polnej ploche....mohol by si mi aspon teoreticky napisat ako by si ho odchytil? aby som sa o to do buducna pri podobnej moznosti aspon pokusil, Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.1.2017 o 13:36

Ad Bullystafford, dnes o 12:46 , zákony možno meniť a čo platí dnes nemusí zajtra. Zákony u nás tvoria politici, ktorí sa dostanú do parlamentu a tí reagujú na tzv. spoločenské požiadavky. Na to, aby sa niekto dostal do parlamentu, potrebuje sa zapáčiť voličom nejakými sľubmi, napr. že náležite zatočí z "vrahmi" ich miláčikov. Zatiaľ však platí to čo si napísal, tak hurá na vec, hurá publikovať takéto úlovky, hurá dráždiť nepoľovnícku verejnosť a dávať tromfy našim neprajníkom. Máme zbrane, tak nech nezaháľajú. Máme, teda mali by sme mať, aj rozum a ten by nemal zaháľať prednostne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off bullystafford, 12.1.2017 o 12:46

Budem vždy dodržiavať a som povinný - oprávnený konať v zmysle zakona: č. 274/2009 Z. z.o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 72/2012 Z. z.a zákona č.115/2013 Z. z.§ 24Ochrana poľovníctva jasne hovorí:(3) Zakazuje sa v poľovnom revíri d) voľný pohyb psa vo vzdialenosti väčšej ako 50 m od osoby, ktorá psa vedie; to sa nevzťahuje na služobných psov používaných podľa osobitných predpisov a poľovníckych psov pri výcviku a výkone poľovníctva. A ďalej § 29 f) usmrtiť v poľovnom revíri voľne sa pohybujúceho psa vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšej pozemnej stavby, to sa nevzťahuje na poľovníckeho psa a na psa, ktorý má nasadený obojok alebo prsný postroj, pričom tieto musia byť vo výraznej farbe odlišnej od farby jeho srsti. ...Peter10 - dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off 357AS, 12.1.2017 o 12:42

Môžu písat ,ked ho dostanem tak ho fláknem aj haluzou po makovici že nikdy viac nič nahánat nebude.Takí "Leonovia"vám tu len škodia,"polovník" si do profilu môže dať každý,chovajú plemená ktorími si kompenzujú svoje mindráky a potom ich nezvládajú.Treba starý zákon ,čo nie je za bránou,srelit brokovnicou a basta,aj čivavu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off bullystafford, 12.1.2017 o 12:30

Leon kedze predpokladam ze sa v zivote nedockam zazitku ako odchytavas cudzieho psa ktory ta v zivote nevidel a este ktory duri zver na rozlahlej polnej ploche....mohol by si mi aspon teoreticky napisat ako by si ho odchytil? aby som sa o to do buducna pri podobnej moznosti aspon pokusil, Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Peter10, 12.1.2017 o 12:19

Tu sa predsa nejednalo o PUP, ale tulaveho, reflexnymi prvkami neoznaceneho, pytliaciaceho psa a to je zaaasadny rozdiel. Co tu teda riesite...Konal tak,ako mal konať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Leon, 12.1.2017 o 11:40

Počty zastřelených PUP jasně ukazují jaký mají někteří poľovníci přístup ke psům ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.1.2017 o 11:36

Ad gabrielSO, dnes o 10:43 , nie som proti povinnému čipovaniu všetkých psov a aj mačiek a fretiek, ale zákon o povinnej evidencii psov máme od roku 2002. Čo myslíte, koľko % psov je zaevidovaných? Povinná evidencia i povinné čipovanie má na problém túlavých (bezprízorných) psov zanedbateľný vplyv. Škody na zveri páchajú najviac psy, ktorým sa dostáva pramálo starostlivosti, obzvlášť veterinárnej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 12.1.2017 o 11:01

gabriel uplný suhlas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 12.1.2017 o 10:43

Všetko mohlo byť vyriešené zákonom a to povinným začipovaním psov nie dobrovoľným ,majiteľia by zodpovedali za škody a majiteľia by hradili aj ubytovanie miláčikov v útulkoch každý by si rozmyslel či psa bude chovať alebo nie obce, mestá,ľudia zo zbierok by nemuseli vynakladať finančné prostriedky na utulky ale by ich znášal ten kto si psa kúpil ,jednoduché riešenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off lubenko, 12.1.2017 o 10:23

a myslim si ešte ,že psičkari maju povinosti určene tiež zakonom ,prečo sa nad tým nikto nepozastavi a určite ich všetci nedodržuju,vid kopu stažností po obciach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 12.1.2017 o 10:17

Dušan tu nikto vojnu nechce,len je treba vediet rozlišit ,tulaveho psa od pytlačiciho,ale treba aby si to uvedomili aj psičkari a tým že tu sa budeme odsudzovat sami mezi sebou tomu moc nenapomužeme,apropo Lysec ,dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 12.1.2017 o 10:16

Leon - no povedal by som, že min.na tomto fóre je lubenko určite vážený človek - na rozdiel od Vás.Odporúčam Vám tichučko sedieť v kúte ,šúpať nohami a dávať pozor, aby sa Vám Vaša "pouličná zmes" nezatúlala do poľovného revíru (v ČR sa tomu hovorí "honitba") a nevymkla sa tam Vašej kontrole, pretože skončí tak ako ten "vraj labrador"....Máte smolu, že väčšina poľovníkov s Vašimi výčitkami dokáže žiť a mnohí dokonca radostne. Ak sa chcete zastávať práv zvierat na voľný pohyb v prírode, tak si vyberte iný druh psovitej šelmy ako je túlavý pes ,napr.: vlka,šakala,líšku,kojota a pod.Z týchto druhov sa ulovia vo voľnej prírode tisíce a desaťtisíce a nikto za nimi nevyplakáva ako Vy nad obeťou hlupákov, ktorí kúpia dieťaťu šteňa a potom ho vyhodia .Choďte sa pozrieť niekedy na Balkán (Grécko,Bulharsko ...) , na tie tlupy túlavých psov, ktoré sa tam prakticky bez kontroly množia a otravujú na plážach či pri benzínových pumpách.Tam sa môžete vo svoje pseudohumatite vyžiť do sýtosti...Je v tom však jeden problém - tam by Vás asi skôr zavreli do blázinca ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off goret, 12.1.2017 o 9:54

Lubenko a iní, chcete vojnu, majte si ju. Ja pôjdem radšej mierovou cestou a dokážem rozlíšiť túlavého (bezprízorného) psa od psa, ktorý sa zatúlal, príp. len odbehol. U mňa problém túlavých (bezprízorných) psov a nezodpovedných psíčkarov, resp. majiteľov nezvládajúcich svojich psov nie je to isté. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 12.1.2017 o 9:34

Lubenko pořád stejný velký borec na kterého nikdo nemá a díky takový jste tam kde jste :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 12.1.2017 o 9:31

Leon každe tvoje prispevky a nielen tu na lovu zdar ale i na už pomalu nefungujucom PIDE boli perlami blbosti,chvalenkarstva a nadutosti a divim sa sam sebe že na teba ešte reagujem a uvedom si že odchytavat zatulaneho psa,ktory sa mota po Mladej Boleslavi je niečo ine ako pytlačici pes,horvath to vo svojom prispevku dobre vystihol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off IvanPB, 12.1.2017 o 9:29

Poľovníci vždy pri sebe stali a vždy aj musia. Ci sa jedná o akúkoľvek tému, nesmú sa nechať zastrašiť. Skôr možno rozumne ustúpiť ale nie sa podrazit. Niekedy je hlúposť ľudí zarážajúca... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Peter10, 12.1.2017 o 9:21

Priatelia,aj keď nepovažujem za šťastné riešenie pridanie tejto fotografie na stránku LZ a rozpútanie tejto nešťastnej diskusie/ čo iné sa dalo čakať/nestotožňujem sa s vyhláseniami goreta a leona, pretože zákon č. 274/2009 Z. z.o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 72/2012 Z. z.a zákona č.115/2013 Z. z.§ 24Ochrana poľovníctva jasne hovorí:(3) Zakazuje sa v poľovnom revíri d) voľný pohyb psa vo vzdialenosti väčšej ako 50 m od osoby, ktorá psa vedie; to sa nevzťahuje na služobných psov používaných podľa osobitných predpisov a poľovníckych psov pri výcviku a výkone poľovníctva. A ďalej § 29 f) usmrtiť v poľovnom revíri voľne sa pohybujúceho psa vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšej pozemnej stavby, to sa nevzťahuje na poľovníckeho psa a na psa, ktorý má nasadený obojok alebo prsný postroj, pričom tieto musia byť vo výraznej farbe odlišnej od farby jeho srsti. S popisu aj fotky jasne vyplynulo, že sa nejednalo o poľovnického psa, aj keď sa mu dosť podobal a nemal žiadne reflexné označenie. A bol v sprievode niečoho čo sa podobalo nemeckému ovčiakovi. Čiže ak štvali zver zjavne sa o poľovné psy vo výcviku nejednalo a bullystafford robil len to čo mu ukladá zákon. Podľa mňa je divné to, že odsudzujeme toho, kto koná v rámci zákona. A ľútosť nám vzbudzujú tí, čo poškodzujú našu spoločnosť/viď. neprispôsobivý občania našej spoločnosti/.Nechápem.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off horvathm, 12.1.2017 o 9:20

Že si z toho volačo robíš. Ufňukané fejsbukové čupky ktoré žijú striedavo medzi kaviarňou a fejsbukom su úplne odtrhnuté od reality. Radšej by tam videli na foto ležať polovníka. Mentálna výbava pod úrovňou šlapiek z dedinského bordelu. Tak ako keď podobnej šlapke niekto tuto hneď za mestom tušim pri Zálesí či kde strelil jej "dieťatko". Zamindrakovaná ženská išla vyvolávať povstanie. Toto je to isté. Dva dni si poštekajú a fejsbuk prinesie niečo nové. Že si jej kamarátka narazila nového sponzora a na toto si už ani nespomenú. Burka v pohari vody. Dobre že si toho bastarda strelil. Inak by ma zaujimalo že čo robia niektori s tymi odchytenymi psami. Kolko platia teraz z azijskcih restauracii? Ide na to na kilogramy alebo podla rasy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

on lanus, 12.1.2017 o 9:20

Diskusia bez fundovaného oponenta je iba mlátením prázdnej slamy !!! Pri riešení problému túlavých či pytlačiacich psov treba mať na zreteli ,že vinníkom je vždy len ich majiteľ !!! Paradoxom je preto stav keď si tento ešte dovolí požadovať nejakú náhradu za psa ,ktorý zahynul alebo bol poranený jeho nezodpovednosťou!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Leon, 12.1.2017 o 9:15

Lubenko ještě že stárnete a moc nástupců nemáte a i těch pár stačí na to aby byli všichni označováni pouze za nadržený střelce psů. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 12.1.2017 o 9:11

Ak toto citaju psickari ...ze sa zereme medzi sebou...mozu sa rehotat a nemusia ani pohnut prstom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off lubenko, 12.1.2017 o 8:51

pokial sa tu budu od polovnikou prezentovat nazory ,ako mal goret,leon a niektorý dalši, nema zmysel tu na tu temu diskutovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off zepo, 12.1.2017 o 8:30

Beseda na túto tému tu zachádza do jalovosti. Včeraa pán Kňažko postrelil neozbrojeného zlodeja a celý národ to schvaľuje aj s tými čo tu vyplakávajú za usmrtenými pytliačiacimi psami! Poľovník má nielen právo, ale aj povinnosť chrániť lovnú zver vo svojom poľovnom revíri a to právo má aj pekne spoplatnené a kto to nedokáže pochopiť tak s tým je tu škoda besedovať a takého treba dať do ignora. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off goret, 12.1.2017 o 7:01

Ad Bullystafford, dnes o 6:24, nie nečítal, nestihol som, keďže foto tu už nie je. Laickej verejnosti treba v prvom rade dokola a trpezlivo vysvetľovať, že problém túlavých (bezprízorných) psov a nezodpovedných psíčkarov, resp. majiteľov nezvládajúcich svojich psov nie je to isté a bezprízorné psy sú aj pre nich nebezpečné. Ak ty potrebuješ dráždiť a vyvyšovať sa nad precitlivelé duše, ktoré stratili kontakt s prírodou, tak ja nie. Ja im radšej pomôžem ich psa zvládnuť, resp. vysvetliť ako na to a na príklade našich psov ukázať, že ak chcú slobodu pre ich miláčikov, musia im najprv vštepiť disciplínu. Ahoj a lovu zdar. Lovu líšok, nie psov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off bullystafford, 12.1.2017 o 6:37

vie mi niekto poslat do posty vlastne foto strhnutej zvei psami aby som si ho s jeho dovolením dal ako foto niku? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off bullystafford, 12.1.2017 o 6:24

nie si nahodou zaroven aj Leon? to bolo 100000x vysvetlene...dalsi co to necital ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 12.1.2017 o 6:23

Páni, tak ako inkriminované foto, tak aj táto debata nám poľovníkom viac ubližuje ako pomáha, t.j. je kontraproduktívna. Problém túlavých (bezprízorných) psov treba riešiť najprv rozumom a až potom silou. Pes, ktorého je možné odchytiť je pravdepodobne zblúdený a nie túlavý. Ak sa pridám k Leonovi, som aj ja pepík? WolfHunter, ak ty obdivuješ Bullystaffordov počin, tak ja veľmi nie a najviac ma zarazilo a akou ľahkosťou poslal tretiu ramu "pánubohudookien" v smere na majer kde sa mohli nachádzať ľudia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 12.1.2017 o 6:10

priatelia myslim ze by nas neboleho taktiez zrealizovat peticiu proti nezodpovednym psickarom so zaslanim rovnakemu adresatovi ako to urobili oni...vie mi s tym niekto pomoct? Nestiham to popri praci Taktiez nikoho nebude nic stáť a len to pomoze veci ak sem kto má vlastné videá s túlačmi alebo nimi strhnutej zveri tak ako to uvedomele spravil hyperon ...myslim ze je tato sekcia na to trefna....dakujem myslim ze teraz boj za vec nabera nejaku inteligentnejsiu podobu voci "nekompletnemu" spravaniu oponentov z FB a nikomu nic nehrozi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on WolfHunter, 12.1.2017 o 4:52

Leon vy pepici ste tak uzastny...zakon je zakon zver v zime ma byt chranena pred vsetkymi negatvnymi vplyvmi bol tu popis co este chces?...nikto nenesie zodpovednost za psa okrem majitela ak je to tulavy pripad o zodpovednosti niet ani reci tento postup ke efektivnejsi ako odchyt ale to psie duse nepochopia iba idiot bude dookola dristat napriek popisu skutocnosti my ostatny radsej efektivne vyuzijeme cas ty mozes dookola odchytavatpsov vo viere spravnej veci ale to zver nezaujima cely tento pripad je perfektnym prikladom o pomylenych hodnotach v dnesnej dobe za psa zodpovey majitel a nie je nasou povinostou hladat ho ked mu nezalzi na psovi nebude ani na tom co pes robi viaceri vedia ako to chdi v ciganskch osadach Len by dalej naivka ja skladam klobuk pred bullystafordom ze SI stoji za svojim a vyuziva svoje prava napriek kecalkom ako Leon... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off bullystafford, 11.1.2017 o 23:19

Ty si to skratka necital....vies ono bojovat s oponentom - zaslepenym ortodoxnym psickarom je tazke ale viem ze to je tak...ale bojovat s kolegom v zelenom je nad sily ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Leon, 11.1.2017 o 23:15

bullystafford pár desítek psů jsem za svůj život odchytil posledního mezi svátky a žádného jsem nezastřelil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 11.1.2017 o 22:20

pochopil som....ale od teba detto mylenie necakal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 161-200 z 1836 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov