Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Odstrel túlavých psov - diskusia

autor: off Toxi
pridané: 10.11.2010 13:04

Čo vy na to, chovatelia psov pripravujú petíciu do parlamentu o zákaze odstrelu psov, ktorí sa vzdialili od obidlí resp.svojich majiteľov. Asi im treba poslať zopár fotiek so strhnutou zverou.

počet zobrazení: 115 126
počet hlasov: 10

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off 357AS, 14.1.2017 o 20:28

Veru tak,chorá spoločnosť. Pes bol pri človeku od dávna,ale vždy to bol len PES,dnes tomu ludia dávajú ludské mená,spávajú s ludmi v posteliach,zvieratá sa pre nich RODIA a ZOMIERAJÚ,nie kotia a dochnú.Majú kopu rečí o ochrane zvieratiek ale idú do obchodu a kúpia kurča,hovädzinu,bravčovinu a na propagandu ich bludov využívajú plastické deti väčšinou z miest,lebo deti z dedín dobre vedia čo je zabíjačka,aj že občas treba zabit kačku,morku,sliepku či hus a pes je na dvore,samozrejme ak zdochne ,škoda,zvlášť ak bol dobrý ,ale nikto mu nestavia pomníček a nechodí mu na hrobček pálit sviečočky ako magor. Taká úcta sa má prejavovať ľuďom,nie psom. Samozrejme ak mestská "panička" so psom chrápe v posteli,potom jej pripadá povinnosť mu postavit pomníček.Luďom z toho hrabe asi len bieda a hlad im otvorí oči,potom zhltnú aj upečenú čivavu.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 71

komentáre

zoradiť
zobrazené 1801-1836 z 1836 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off petrik2, 17.11.2010 o 16:53

Tito psici zbitocne len rusia nahanaju a popripade aj zabijaju zver ja proti psikom nic nemam sam chovam kopova a rad by som este jedneho ale ja ked pustim psika do lesa tak za nejakym ucelom a je to uplne nieco ine .....ludia si mislia ze les je len miesto kde mozu vypustit psa hodit mu aport vypit flasku vyhodit ju v hore a to je vsetko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RomanV, 17.11.2010 o 10:04

Edu, za tu verejnu som mal na mysli debatu osobnu, teda nie internetovu. A s tym psom som to nepochopil :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.11.2010 o 23:05

ja ti ho nezastrelím žiaden stach . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.11.2010 o 22:50

Roman verejná debata je tu hor sa do nej :-DDDD dokedy ti psík žije :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 16.11.2010 o 22:20

Goret pre zaciatok. Mas jednoduchy svet podla tvojich "napadov" nieco ako bezny polovnik v lese. Revans hm to by si mal dobre premysliet. Pozri sa na to z pohladu vacsinovej spolocnosti. Ona trpi Tvoj konicek a Ty stale nemas dost. Ono sa to moze zlomit. Dojde pripadne k precedensu atd... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 15.11.2010 o 18:10

petícia za "kludné chodenei so psom po lese" ???? alebo inak dodržanie podmienky stáleho vplyvuz pána nad psom, čiže obojok a vodítko, klud v mysli a nič netreba meniť. O čo ide tomu predkladatelovi ? nebude to nejaký VLK náhodou ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RomanV, 15.11.2010 o 16:19

cital som prave komentare k danej peticii...az mi zimomriavky chodia po tele v akej spolocnosti to zijeme, bez akehokolvek ludskeho pristupu a racionalneho zmyslania, cest vynimkam ako napr. p. Lubica z 30 sept. alebo p. Dusan z dnesneho dna. Cela peticia je chora, mam za to, ze to je len iniciativa NIE pragmaticky a s laskou k prirode zmyslajucich ludi. By som sa rad zucastnil verejnej debaty na tuto temu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.11.2010 o 15:07

Jajo. 5 môžeš sa psa opýtať ak odpovie že sa zúčasntňuje jtreba honechať na pokoji . Na 100% ti zaručim že ani jeden pes ťa neoklame. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.11.2010 o 15:04

Jajo, zapískam a vidím = vidím ako sa správa, tzn. poznám to podľa jeho správania. Pozn. ak by sa niekomu zazdalo, že nepoznám obľúbenejší terč ako psa, tak opak je pravdou. Ak by sa niekto pokúsil presadiť možnosť odchytu psov alebo i mačiek za povinné mastné výkupné bez ohľadu na to či by ho bol majiteľ zaplatiť, to by bola petícia ako lusk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jajo5, 15.11.2010 o 14:37

Goret mňa by zaujímalo ako poľovník rozozná , ktorý pes sa zúčastňuje poľovačiek či sa na nich pripravuje? určite to nemá vycapené na čele .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.11.2010 o 14:13

Petícia ja za "kľudné chodenie so psom po lese", ale čo s tými psami, ktoré nedokážu ostať v kľude, ak zazrú alebo zacítia zver. Takých je predsa drvivá väčšina ? Petícia je asi i za "kľudné chodenie s mačkou po poli" ? Takáto petícia, ktorá je podľa mňa z princípu nepriechodzia, je dobrá tak akurát na vyvolávanie protipoľovníckych nálad s následným poľovníckym revanšom. Psom ani mačkám nepomôže, skôr naopak, ale asi i tu je dôležitejšie niečo iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 15.11.2010 o 12:07

Si prečítajte tie dementné názori "nepoľovníkov" na petíciu, ktorej odkaz dal KrokodilGenya. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.11.2010 o 16:55

KrokodilGenya nič sa nezmení !!! Bude sa komorovať ,zjazdovať,snemovať ,schôdzovať a živiť obrovitá administratívna skornatená chodotnica SPZ a Komora . Všade budú sedieť starci a všetko bude po starom . Čo je mne ako jedincovi uplne jedno . Ja mám revír a tých pár tisíc obetujem pre túto neuveriteľnú administratívu ktorú by hravo zvládli traja ľudia a jeden počítač . A ver mi že by sa nenarobili :-DDD Administratívu za milony € vôbec nepotrebujeme ,ale načo to meniť :-DD Vlastne ani neviem ako to zmeniť :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 13.11.2010 o 9:02

Tieto body podla mna nie su dostatocne vyspecifikovane. Ze papier od lekara (-: Absolutne tu nie je zohladnene, ake obrovske pravomoci ma - pouzitie zbrane atd. Preco len na useku polovnictva a nie obecne... A preco poslednych 5 rokov. Toto su namety na diskusiu. Bud zmenit prepracovat znenie alebo zmenit pravomoci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 13.11.2010 o 9:01

Členom poľovníckej stráže môže byť len fyzická osoba, ktorá c) je na výkon funkcie zdravotne spôsobilá, čo doloží potvrdením lekára, d) v posledných piatich rokoch sa nedopustila priestupku alebo disciplinárneho previnenia na úseku poľovníctva, za ktorý jej bol odňatý poľovný lístok, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 12.11.2010 o 23:35

Presne tak to chapem z toho ako je to napisane. Trosku od merita veci: Na zaklade pravomoci ake v zakone ma PS, by vyber pre Polovnu straz mal byt velmi prisny. Nie som si isty ci je u nas dostatok adeptov vzhladom k rozlohe uzemia. Psychotesty (dokladne) atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.11.2010 o 23:23

Práve nový zákon umožňuje zastreliť poľovnej stráži akéhokoľvek psa za tých istých podmienok ako mačku . Nemusí robiť vôbec nič stačí keď sedí :-D napríklad trpasličí yoršík :-D či pudlík až po dogu :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 12.11.2010 o 23:14

-stiahnute -podpisane -odoslane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 12.11.2010 o 23:11

goret. peticia je preto aby sa zakon zmenil. odkaz aj so zakonom. Mimochodom ta partia na konci - no nic moc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 12.11.2010 o 21:22

nie nema potom ti uz len ostava sa modlit ked vystrelis na polovnicke plemeno! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 12.11.2010 o 18:22

sporko ako mam potom v hore rozoznat ktory je polovne upotrebitelny a lebo sa pripravuje na skušky,ma to niekde napisane? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 12.11.2010 o 18:15

neviem cisa nemylim ale polovnicky pes je ten ktory je polovne upotrebytelny alebo je pes ktorx sa pripravuje na skusky.Inak mam pocit ze novy zakon zabuda na slepeckeho sluzobneho ci pastierskeho psa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 12.11.2010 o 18:08

goret,nehnevajsa,ale tvojej definicii:pod polovnickym psom sa rozumie pes,ktory sa zučastnuje polovačiek resp. sa na ne pripravuje:dost dobre nerozumiem,hadam su polovnicke plemena psou a nie len tie ktore sa pripravuju na polovačku a lebo sa jej zučastnuju,každy polovnik by tieto plemena mal ovladat,to by som si mohol potom na polovačku pripravovat aj vlčiaka a pri odstrele psou v reviry treba vždy riadne zvažit či ide o tulaveho a pytliačicieho psa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.11.2010 o 14:50

Toxi, kde si videl spomínanú petíciu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.11.2010 o 14:19

Toxi neviď len strhnutú zver . Viď aj to ,že niekomu pri háraní sa napríklad ujde pes a iný mu ho odflákne . Poznám veľa takých rany žiadostivých poľovníkov čo stielajú na dogu a zrazu je to poľovné plemeno . Ale i iných prípadov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.11.2010 o 14:07

Ono sa toto ustanovenie prenáša aj na poľovníka. Poľovnícka stráž myslím môže aj pod 200m, keď to neznesie odklad a vyslovene pristihne psa či mačku pri pytľačení. P.s- GRO mojej otázky a následné Tvoje vyjadrenie " čítané" medzi riadkami je logické a zrozumiteľné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.11.2010 o 13:48

Orol, zákon o poľovníctve dovoľuje poľovnej stráži usmrtiť v poľovnom revíri psa vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšie trvale obývaného domu alebo psa, ktorý hľadá alebo prenasleduje zver, alebo sa k nej plazí; to sa nevzťahuje na poľovníckeho psa. Pod poľovníckym psom sa rozumie pes, ktorý sa zúčastňuje poľovačiek resp. sa na to pripravuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.11.2010 o 13:27

Ćiže mám to chápať tak, že keď platný zákon o poľovníctve v príslušnom odstavci zakazuje strieľať na poľovné plemená, aj napriek tomuto zákazu môžem strieľať na poľovnícke plemeno nepoľovníckej verejnosti, ak napr. takýto pes zver durí, plazí sa k nej, vyhľadáva ju, alebo ho pristihnem pri pytľačení, resp. keď takýto pes zver strhne? Môžem vtedy takéto poľovnícke plemeno psa usmrtiť? P.s- vodenie psa v revíroch mám preštudované, vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.11.2010 o 13:03

Orol, ľudia si radi vysvetľujú zákony tak, ako im vyhovuje a veľa ľudí si myslí, že poľovným psom je každý pes poľovného plemena. Poľovným psom je však iba pes, ktorý je poľovne využívaný alebo pripravovaný na toto využitie. Inak ohľadne psa na voľno je v zákone 282 v §4 uvedené: Vodenie psa (1) Vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 12.11.2010 o 12:08

Vstko zavisi od danej situacie. Ked vidavam v reviri psov ktorych lovia, a nasledne pridu na odstrel, tak je povinostou polovnika s tym nieco spravit, ale ked stretnem psa, alebo este len stena ktore sa chce skor hrat ako lovit, tak sa ho snazim vratit majitelovi. Tiez mame doma dvoch psov (polovne upotrebytelnych) a stalo sa, ze ked neboli este ani mesiac u nas doma tak utiekli do dediny a bol som velmi rad ked sa nasli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.11.2010 o 11:51

Goret, mohol by si to dvomi - tromi vetami rozviesť? Vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.11.2010 o 9:42

Toxi, v zmysle zákona o držaní psov i zákona o poľovníctve nezáleží na plemene, ale na tom, čo ten pes robí !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 12.11.2010 o 9:37

Ano, ale sám som bol svedkom ako lovila svorka troch psov, a medzi nimi bol špic, ktorý sa veľkosťou podobá už spomínanému westikovi no narozdiel od špica je to poľovné plemeno. Špic nadháňal srnčiu a o 100 metrov ďalej boli zaľahnutí dvaja vlčiaci.Ako by si postupoval keď lovili skupinovo ako vlci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacomaco, 11.11.2010 o 19:29

Myslím, že je otrebné sa presvedčiť, na čo strieľame. Ako spomenul RomanV je potrebné zvážiť, kde sa pes nachádza, aká je to rasa prípadne iné okolnosti (poľovačka v okolí, návštevy na chatách apod.). Aj ja som milovníkom psov. Viem, že niekedy môže pes utiecť ale niekoľkých som aj zastrelil a to hlavne keď som našiel na jar svorku poľujúcich psov, alebo keď chudáka psa jeho majitelia vyhodili z auta a nechali napospas osudu. Niekedy je to rana z milosti. Raz pre zverinu a raz pre psa. Ani roznášanie chorôb v týchto prípadoch nie je zanedbateľné a nebodaj poranenie ľudí útočiacim psom. Aj s tým som sa stretol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RomanV, 11.11.2010 o 16:30

nie je to take jednoduche resp jednostranne ako sa to na prvy pohlad moze zdat. Milujem psov, sam chovom dvoch, ale nikdy by som nepodpisal takutu peticiu. Ked si niekto nevie vychovat psa resp ustrazit jeho pohyb, tak nech si po uplatneni tohto zakona spytuje vlastne svedomie. Pri chove psov treba respektovat aj okolo a to prave prirodu a obyvatelov v nej. Je na mieste, aby pes, ktory prekroci urcite hranice obytnej zony a je tak moznym ohrozenim volne zijucich zvierat v reviri bol odstreleny. Ludsky faktor je vsak pri tomto velmi dolezity a to z dovodu: co je to pes?? je za nebezpecneho psa povazovany napr westik, yorksheer ci ine male plemena?? Ved tak pes je viac vylakany ze je strateny ako, ze by chcel nieco strhnut. Podla mojho nazoru je su to vsetko individualne pripady, kde treba brat do uvahy vsetky okolnosti a nie len zakonom stanovenu hranicu od obytnej zony. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.11.2010 o 14:18

Divím sa, že ešte nikto nenapísal petíciu za dodržiavanie zákona 282/2002 o spôsobe držania a povinnej evidencii psov, odkaz . Dovolím si tvrdiť, že ak by bolo dôsledne vyžadované dodržiavanie tohoto zákona a jeho porušovatelia náležite sankcionovaní, nebolo by treba strieľať túlajúcich sa psov, lebo by ich nebolo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1801-1836 z 1836 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov