Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Odstrel túlavých psov - diskusia

autor: off Toxi
pridané: 10.11.2010 13:04

Čo vy na to, chovatelia psov pripravujú petíciu do parlamentu o zákaze odstrelu psov, ktorí sa vzdialili od obidlí resp.svojich majiteľov. Asi im treba poslať zopár fotiek so strhnutou zverou.

počet zobrazení: 115 911
počet hlasov: 10

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off 357AS, 14.1.2017 o 20:28

Veru tak,chorá spoločnosť. Pes bol pri človeku od dávna,ale vždy to bol len PES,dnes tomu ludia dávajú ludské mená,spávajú s ludmi v posteliach,zvieratá sa pre nich RODIA a ZOMIERAJÚ,nie kotia a dochnú.Majú kopu rečí o ochrane zvieratiek ale idú do obchodu a kúpia kurča,hovädzinu,bravčovinu a na propagandu ich bludov využívajú plastické deti väčšinou z miest,lebo deti z dedín dobre vedia čo je zabíjačka,aj že občas treba zabit kačku,morku,sliepku či hus a pes je na dvore,samozrejme ak zdochne ,škoda,zvlášť ak bol dobrý ,ale nikto mu nestavia pomníček a nechodí mu na hrobček pálit sviečočky ako magor. Taká úcta sa má prejavovať ľuďom,nie psom. Samozrejme ak mestská "panička" so psom chrápe v posteli,potom jej pripadá povinnosť mu postavit pomníček.Luďom z toho hrabe asi len bieda a hlad im otvorí oči,potom zhltnú aj upečenú čivavu.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 71

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-240 z 1836 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Leon, 11.1.2017 o 22:17

bullystafford nepotřebuji číst debatu když vidím labrouše na fotce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 11.1.2017 o 22:15

Leon tvoj prvy prispevok si dal ked tam este debata bola v ktorej bolo vysvetlovane odkial kam zkade a pod ten pes bol a ake mal znaky...tak sa ti divim ze pises akoby si tu bol prvy krat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Leon, 11.1.2017 o 22:08

Ten labrouš by ulovil mraky zajíců ale že to je kraviny si nikdo ze střelců nepřipustí.P.S. docela by mě zajímalo jak by se střelec tvářil kdyby se mu při lovu ztratil pes a někdo u ho hned fláknul jako už se mockrát stalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.1.2017 o 20:42

a co ste cakali? prvy chybny krok bol ju sem vebec dat, aj ked autorove pohnutky boli slachetne a nemozno mu upriet snahu. uz prv komentare presne na toto upozornovali, aj ked asi neboli celkom pochopene lebo debata sa ubrala inym smerom, co zapricinili dalsie komentare, ktore uz neboli celkom k veci resp. nebrali do uvahy priciny konania strelca... Ale druha a podla mna vaznejsia chyba bola fotku teraz vymazat aj s popisom celej situacie ako aj s komentarmi. Teraz sa na FB zobrazuje len ukradnuta fotka s jej nazvom, ale uz nic nevysvetluje a nepriblizuje to co zastreleniu psa predchadzalo. Teraz aj keby sa nasiel clovek nepolovnik, co to chape tak vlastne vobec to pochopit nemoze pretoze tam vidi len zastreleneho psa a ziadne zdovodnenie, vysvetlenie ci objasnenie....Skoda zase len voda na mlyn neprajnikom, zial aj ked nechcena ale v tomto pripade velmi dobre zneuzitelna.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off miso243, 11.1.2017 o 19:49

Tú by si ešte ani nestihol pridať a už by bola zablokovaná. Ja to nechápem. Ktosi strelí pytliačiaceho psa, popíše príbeh, z ktorého by malo byť všetkým jasné, že ide o ukážkový prípad, vystaví fotku aby všetci videli aké to bolo "teľa" čo by si pravdepodobne bez problémov poradilo aj čímsi väčším ako zajac, a ľudia sa idú z toho s prepáčením posr... A ešte fotku aj zneužijú. Paráda. Ale ozaj škoda komentárov pod fotkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 11.1.2017 o 19:30

Treba im k tej peticii poslat odkaz- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 11.1.2017 o 18:36

malo byt zmazane len foto ,komentare mali ostat,potom naša celodena snaha o branenie sa týmto psičkarom vyšlo na vnivoč,že som tu vôbec niečo pisal,teraz budeme čitat len tych debilou na soc strankach a zas sa nam budu smiat do oči ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off bullystafford, 11.1.2017 o 18:27

Vzhladom k tomu,že tato foto je známa uz dost.... takze to prosim nepovazujte za alibizmus ...vyslo mi doposial z toho vsetkeho len a len jedine, aj ked som naivne dufal aspon v nejaky kompromis že zplodila zatial vacsiu nenavist ako by aj clovek cakal bez moznosti realne a logicky si to vydiskutovat s oponetnou stranou. ktora skratka pocuvat aj ine argumenty nepripusta. Na základe uvedeného fotku mažem. Opatovne patri moja vdaka jak adminovi a spravcovi bez debaty vsetkym ktory tu sa nebali prejavit zdravy rozum..este raz vdaka, prajem vam aby sa vam ludska hlupost a nenavist len vyhybala.... Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on jepp414, 11.1.2017 o 14:06

Niekoho toto vyjde draho!!!!!!!je tam toho od záciatku krádež vlastnícke práva urážky nadávky poškodenie mena no to nebude lacné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 11.1.2017 o 13:30

Tak tady má velký lovec labradorů odkaz výsledek PETÍCIA za prijatie zmien v zákone číslo 274/2009 Z.z. o poľovníctve odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 25.6.2016 o 20:43

Smutné. Ale nie sú to štenata, takže všetci panelový ochrancovia prírody zostanú k utrpeniu tvora chladný. A nečakaj nejaké vyjadrenie z ich strany. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off tanak, 25.6.2016 o 17:20

ZAKAZ ODSTRELU PSOV V LESE - reagujem tu na prispevok cca 2 dni do zadu len sa nejak stratil a neviem aky ma dotycny nick tak mu chcem ukazat čo dokaze taky pes volne sa tulajuci po lese .rnrnCUTUJEMrnrn Tohle je oběť pytlačícího psa. Takhle to dopadne, když váš pes štve březí srnu. Vy si myslíte, že když ji nedohoní, tak jí nemůže nic udělat.... Hlavně, že se pes proběhne, že!Myslete lidi!!!! Odstrel túlavých psov - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off slavino, 11.11.2013 o 22:53

Hekler: Je to posledne verejne vyhlasenie na danu temu zo strany SPK. Ak mas novsie tak sa s nami kludne podel, rad si to precitam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 10.11.2013 o 22:46

veď práve preto že ten obežník je z roku 2011 teda pred novelami zákona o odstrele psov a mačiek je hlúposť že si to sem zavesil, lebo postup PS podla obežníka by bol v rozpore s platným zákonom ... preto nechápem na čo si to sem dal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slavino, 6.11.2013 o 17:53

XAXAP: uff, clanok je z 2011 a skor som ho sem hodil kvoli legislative a postoju SPK ku takymto odstrelom. Ani pri najlepsej voli si nedovolim zodpovedne odpovedat... Aj ked sa mi vybavuju rozne mediami premielane kauzy napr. ako niekto zastrelil dvoch vlciakov na vychadzke s majitelom kusok nad dedinou a podobne... :-/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off XAXAP, 6.11.2013 o 15:08

Slavino: co to bylo za případ té reportáže uvedený v tom oběžníku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off XAXAP, 6.11.2013 o 15:04

Leon: :-))) A neboj, taky se naseru :-) Mimochodem, co jsem si domů pořídil bengálský kočky, jsem výrazně klidnější. Dělaj čest svému jménu, bengál everyday. Ale přijdeš domu na něco naštvanej a za chvíli už díky nim nejsi. Lepší než školení u Dalajlámy :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slavino, 5.11.2013 o 16:56

Obeznik z OPK (odkaz) Obežník - Odstrel túlavých psov a mačiek verzus ochrana iných druhov živočíchov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 5.11.2013 o 12:22

a už jseš zase jak můj bývalý šéf po návratu z psychologického školení manažerů :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off XAXAP, 5.11.2013 o 10:35

Leon: Ale to nevadí, že aktuálně lže nebo kroutí fakta. Když budeš nenásilný, je šance, že už o tom bude příště přemýšlet. Pokud budeš jakkoliv tlačit, většinou se dočkáš jenom obrany. A obrana zrovna naději na vylepšení přístupu nedává. A bacha, na "co by,kdyby" argumentaci nestav nikdy. Protože první, komu zatuhne pohled na svět do deprivantských dimenzí, budeš ty sám. Stejně tak není dobré si brát na hrb odpovědnost za druhé. Alibi "dělám to pro svět" je taky strašnej katalyzátor tuhnutí mozku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 4.11.2013 o 13:07

ale na některý nic jiného než policajti neplatí když s někým slušně půl hodiny debatuješ a pořád nechápe nebo ti začne tvrdit že ten pes není jeho i to se mi stalo jednou v neděli večer když pes naháněl srnčí u R10 kde byl zrovna jeden štrůdl,tak si dokážeš představit co by se stalo kdyby tam vlítli a majitel hulákal a pískal o 500m dál tak jak bys to vyřešil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off XAXAP, 4.11.2013 o 10:45

Leon: sebereflexe je nutná všude, a téměř všude je jí málo, bohužel. Já na sankce a pokuty jako nástroj prdím. Navíc nemám rád fízly. Pokud potkám vola, snažím se být co nejvíc vstřícný, milý, osvětlující. Jinou cestu, jak mu dát šanci ke změně, nevidím. Zatím mi to (ne na 100% samozřejmě) funguje v lese, na silnici, na úřadech. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 3.11.2013 o 18:56

XAXAP i když s tebou v některých věcech nesouhlasím tak tady na 100% jenom bych doplnil díky zkušenostem z příměstského revíru že ta sebereflexe by měla být i u menšího množství pejskařů protože jak se říká všude narazíš na vola a když se dva volove potkají tak to je souboj na dlouho.Já to řeším telefonem na MP dvoutisícová pokuta vrací do reality velice rychle :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.11.2013 o 17:19

chachar, napísal si to trochu zložito, ale máš pravdu takmer vo všetkom. sebereflexe a samoočista - v súčasnosti je ťažko o tom hovoriť, lebo nefunguje právny základ, a ten súčasný demoralizuje. či hlúpy zákon o poľovníctve, či neriešenie nezákonností štátnymi orgánmi, či vznik ďalšej organizácie národného frontu: poľovníckej komory. tu je základný problém. ten "vychováva". až toto bude zadupané do prachu minulosti, potom sa bavme o návrate k hodnotám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off urssus, 3.11.2013 o 15:24

Xaxap nechapem vobec o com hovoris. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.11.2013 o 14:39

xaxap davam ti hlas,pretože vo všetkom s tebou suhlasim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lorgarius, 30.10.2013 o 13:22

Uz to je nejaky ten rok dozadu, nastastie pes hoci nebol ockovany nemal besnotu, v kazdom pripade prijemny pocit to nebol, predsa len par krat ma napadlo co ak by bol. Pokial niekto zije v urcitom okruhu osad, vie ze cigan zasadne nieje za nic zodpovedny a nikdy sa k nicomu nepriznava. Takze asi tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 30.10.2013 o 11:32

lorgarius, ak vzorky nevykážu dostatočné množstvo protilátok, opýtal by som toho Róma, či je ochotný svoje vyhlásenie o vlastníctve psa prehlásiť pred policajtom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lorgarius, 30.10.2013 o 10:29

Nechavame sa okydavat par akoze "chovatelmi", ktory nevedia po svojom psovi ani s prepacenim zdvihnut hovno na detskom ihrisku a ked ho zoberu na "prechadku" do prirody psa nemaju pod kontrolou, Nechaju ho nech lieta ako raketa poprehana vsetko zive, na ich vrieskanie pes zasadne nereaguje az to vzdaju ved on sa vrati ked si pobeha. Na upozornenie nech si ho daju aspon na voditko, pretoze prave zver kladie mladata, reaguju vreskotom co si to dovolujem ved oni si mozu robit co chcu. Neplechu nam tu okrem takychto "chovatelov" robia aj tulave psi z blizkej ciganskej osady, co neprehanaju a lovia nielen zver, ale utocia aj na ludi. Ked jeden z nich pohryzol moju dceru, isiel som za cigosom aby mi ukazal ockovaci preukaz psa, odpoved bola, ze to neni jeho pes. Ked som psa zastrelil a poslal vzorky na presetrenie, dosiel cigan s vreskotom, ze preco som mu odstrelil jeho psa. Tak polovnici platime najomne za revir a nevieme/ alebo sa bojime uzivat svoje zakonne prava? Od kedy sa v nasom zdruzeni intenzivn venujeme tlmeniu tulavych psov nie je problem vidiet mlade zajaciky ,bazanty a srnacata, hoci pred par rokmi pomaly nebolo vidiet ani chlp. o tulave macky sa zasa s velkou radostou "staraju" moje dva hrubosrtste jazveciky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off apple, 27.7.2013 o 18:09

a ty čo, píšeš z arktídy? :-D ... a vďaka demonovi sa takého útoku nebojím ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 27.7.2013 o 12:40

koukám že to horko působí :D a být tebou tak nevylejzám s Démonem ani na zahrádku :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 27.7.2013 o 12:25

aj toto odkaz je výsledkom zlej legislatívy, a pokiaľ sa to nebude radikálne riešiť, čaká nás to tiež. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 23.5.2013 o 14:36

Nuž, ale prečo by ma malo trápiť, či si slobodu chcú užívať aj tí druhí? Mne stačí, ak si ju budem užívať ja a môj pes. A pôjdem si ju užívať tam, kde sa mi zdá, že si neužíva nikto. Jupí, nám bude patriť celá lúka i les :) A ak náhodou natrafíme na odložené srnča, budeme sa ho, chúďa opustené, snažiť zachrániť a prvom rade mu poskytneme našu lásku: ja ho pohladím a pes snáď vyoblizuje. Samozrejme, že to nafotím a vycapím na sociálne siete, nech ma mne podobní obdivujú a nasledujú. A poskytnem to aj do senzáciechtivých tíví. Tento svet je plný opustených chúďat a tie predsa treba zachraňovať, nenechávať na pospas nepriateľskej prírode a nejakí nechápaví poľovníci mi môžu byť ukradnutí !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jaro1, 23.5.2013 o 12:01

hater pozri na nevinne mladata ktore hater pes v lese moze zadusit ked volne behat a vzdialit od teba odkaz odkaz odkaz odkaz este ti to nedoslo ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 23.5.2013 o 11:52

„Moja sloboda sa končí tam kde sa začína sloboda druhého.“ Na tomto výroku Jeana Jacquesa Rousseaua je založený demokratický systém, v ktorom žijeme. Preto je dôležité, aby všetci chápali, čo tento výrok znamená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jaro1, 23.5.2013 o 11:40

hater pes volne behat v lese a nebezpecny byt teraz ked mlade, zahrdusit teraz malinke srnciatka a zajaciky ktore nemozu branit. Hater zly clovek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 23.5.2013 o 11:01

Tiež nemám pocit, že tu hater šíri nejaký flame alebo vyslovene rýpe. Skôr sa informuje a prezentuje svoj pohľad. Netreba sa len z princípu stavať na druhú stranu barikády, skôr hľadať konesenzus, resp. dať radu ako jeho situáciu riešiť. Výrazné označenie psa tak ako to ukladá zákon je jedna z možností. Dobrá ovládateľnosť psa, dodržanie zákona je ďalšia. V neposlednom rade treba skúsiť sa dohodnúť, možno je v revíri miesto, kde venčenie psov aj za predpokladu, že odbehnú troška ďalej od majiteľa(avšak budú ovládateľní) nebude problém. Práva jedných končia tam, kde začínajú práva iných. Preto psíčkari sa vo všeobecnosti nemôžu rozčuľovať, že sú zo strany poľovníkov niekedy napomínaní, resp. sú im psy usmrtené, pokiaľ sami porušujú zákon- či už voľným pohybom psa, či nedodržanou vzdialenosťou, či samotným psom, ktorí naháňa zver resp. neoznačením psa a podobne. Taktiež usmrtenie psa v revíri je skôr dôsledkom nezodpovedného a právne nevedomého majiteľa ako "zlého poľovníka". Najviac nato dopláca zviera. Samozrejme nič nie je čiernobiele a poľovníkov, ktorí zákon porušia, treba aj v zmysle zákona sankcionovať a trestať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 23.5.2013 o 9:57

no, citam citam a nemam pocit ze by hater nejako vyslovene ci vulgarne utocil na polovniko. normalne sa zapojil do diskusie a jeho prispevky nevnimam ako utocne, alebo nezmyselne... takze niektorym prispevkom nerozumiem. .co sa tyka tvojej skusenosti hater - je to smutne ale v kazdej vacsej skupine sa najdu trotli - a tak ako ti pisal goret, mal si priamo volat a nahlasit.. k teme - sam mam nekolko skusenosti s tulavymi psami v reviri, v dvoh pripadoch som poriesil, v jednom seredne chybil, ale o par tyzdnov moju chybu vybavil kolega... jednalo sa ale skutocne o tulavych psov.. co sa tyka situacie dnes - je fakt ze vela ludi ma k psovi az chorobny vztah a nahradzaju im deti. rovnako je vela psickarov, ktori svojho psa jednoducho nezvladaju.. Je smutne ked pes venci majitela a nie opacne. k tomu volnemu pohybu - platia tu nejake pravidla a predpisy - tak ako pre polovnikov tak aj psickarov.. to ze sa jedna o plemeno, ktore zver nestrhne je nepodstatne, staci ze ju prehana.. ani to nie je v poriadku. takze netreba vsetku vinu hadzat len na nas, ale aj psickari by si mali vstupit do svedomia a podla toho sa aj spravat. a nie len v lese ci na poli ale aj v meste, obci.. vobec ma nebavi pravidelne detom cistit topanky po hre pri dome len preto ze nejakej panicke sa nechce po svojom havkacovi zdvihnut hovno. alebo riesit pripady, kedy ku mne a detom na prechadzke leti 30 kilove tela a majitel zo 100 metrovej vzdialenosti krici ze nebojte sa je to len stena.. co tak pritalcit na samospravy aby vyclenili dostatocne velku plochu vhodnu na vencenia psa? bol by vo vela pripadoch pokoj.. fakt je aj ten, ze vdaka medializovaniu len tych pre media zaujimavych pripadov sme vykresleni ako ti co strelia na kazdeho psa co sa len malinko vzdiali od majitela.. ale na to aby tato mienka bola poopravena by mali nejake usilie vyvinut aj ini.. rozpisovat sa o tom je zbytocne. a hater - niekto ti tu radil reflexny obojok ci vestu - myslim ze po novele je aj to jednaz podmienok, kedy pes nesmie byt usmrteny - ak je viditelne oznaceny.. takze tym by si podstatne znizil riziko ak ako sam pises ti sem tam psiky ujdu... aj ked v prvom rade sa mas ty postarat o to aby sa to nestalo.. ani ja si nedovolim nasho psa pustit v reviri na volno.. pretoze viem ze pud je pud.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 23.5.2013 o 8:49

Zatial som len čítal,ale musím sa zapojiť.*hater* ty sa v tvojom okolí už asi nemáš s kým povadiť tak si sa prihlásil sem.Prosím Ťa odhlás sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.5.2013 o 7:24

hater: "myslis si ze kebyze sa na dotycneho vrhnem so slovami ze volam policiu alebo podobne skloni hlavu a odide?" Nie, nemyslím si, že by to bolo rozumné riešenie, a ja som ťa opýtal, prečo si ho polícii nenahlásil, a nie či ho nahlásením strašil. Nahlásiť polícii opitého človeka so strelnou zbraňou netreba chodiť osobne, a je to možné telefonicky, bezplatne na číslo "158" štátnej, resp. "159" mestskej. Pozn. dnes je drvivá väčšina mobilných telefónov vybavená fotoaparátom a aj zvukovým záznamníkom ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 201-240 z 1836 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM