Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Odstrel túlavých psov - diskusia

autor: off Toxi
pridané: 10.11.2010 13:04

Čo vy na to, chovatelia psov pripravujú petíciu do parlamentu o zákaze odstrelu psov, ktorí sa vzdialili od obidlí resp.svojich majiteľov. Asi im treba poslať zopár fotiek so strhnutou zverou.

počet zobrazení: 115 589
počet hlasov: 10

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off 357AS, 14.1.2017 o 20:28

Veru tak,chorá spoločnosť. Pes bol pri človeku od dávna,ale vždy to bol len PES,dnes tomu ludia dávajú ludské mená,spávajú s ludmi v posteliach,zvieratá sa pre nich RODIA a ZOMIERAJÚ,nie kotia a dochnú.Majú kopu rečí o ochrane zvieratiek ale idú do obchodu a kúpia kurča,hovädzinu,bravčovinu a na propagandu ich bludov využívajú plastické deti väčšinou z miest,lebo deti z dedín dobre vedia čo je zabíjačka,aj že občas treba zabit kačku,morku,sliepku či hus a pes je na dvore,samozrejme ak zdochne ,škoda,zvlášť ak bol dobrý ,ale nikto mu nestavia pomníček a nechodí mu na hrobček pálit sviečočky ako magor. Taká úcta sa má prejavovať ľuďom,nie psom. Samozrejme ak mestská "panička" so psom chrápe v posteli,potom jej pripadá povinnosť mu postavit pomníček.Luďom z toho hrabe asi len bieda a hlad im otvorí oči,potom zhltnú aj upečenú čivavu.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 71

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 1836 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on Mysho22, 16.1.2017 o 9:00

Odporúčam pozret dnešný Nový Čas s titulokom: Ornitologa dohrizli divé zveri..... Samozrejme už menším poznačené že išlo o túlavých psékov. Zase slovenské média ukázali svoju profesionalitu a prehľad :/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 16.1.2017 o 6:45

ad pepko28, včera o 21:00 , súčasný poľovník by mal by viac ochranárom ako lovcom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 16.1.2017 o 6:43

Ad 357AS, 14.1.2017 o 20:28 , pes bol oddávna aj najlepším priateľom človeka a ten titul nezískal ani na FB, ani od mestských paničiek. Psy mali svoje miesto nielen na dedinských, ale aj na šľachtických dvoroch. Súhlasím, že naša spoločnosť je chorá a trpí stratou kontaktu s prírodou, ale vŕšiť sa skrz zhlúpnuté ľudské hlavy na psoch, nie je o nič zdravšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 15.1.2017 o 21:00

A toto je polovnicke forum,ochranari, by tu nemali co robit,admin by sa mal nato pozriet,ved niektore prispevky od tych s prepacenim magoroch sa nedaju citat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 15.1.2017 o 20:56

357AS - podporujem myšlienku! Týmto ochranárom treba dať vrecko zbožia na chrbát a poslať ho ku krmelcu, aby vedel čo je starostlivosť o zver. Pochopil by čo je to ochrana voľne žijúcej zveri.Kolegu napadli dvaja vlčiaci, lebo prichádzal ku krmelcu pri ktorom mali srnčiu hostinu. Chovám PUP a jedného vyhodeného prázdninového psa .Treba mať zľutovanie nad zvieraťom , ale do určitej miery.Ochrancovia máte možnosť, tak ako poľovníci prikrmujú zver môžete prikrmovať psov v útulkoch a môžete ich mať aj doma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Brut, 15.1.2017 o 16:01

Včera na FB- o 17:52 Odporucam nahlasovat fokty polovnikov. Opakovanim porusovanim pravidiel im FB zablokuje ucet. Fotku nahlasite takto: Ďalšie možnosti/Nahlásiť fotku/ Myslím si, že to na Facebook nepatrí/ Niečo iné/ Táto fotka obhajuje násilie alebo zraňovanie osôb či zvierat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 15.1.2017 o 14:09

357AS - jednotka s hviezdičkou ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 15.1.2017 o 12:57

Pes ktorý naháňa zver a ak ich je viac a velké plemená,môže byt nebezpečný aj pre rodinku s detmi na prechádzke. Polovník má právo aj prostriedok na to aby takéto psiská mohol zlikvidovať.A v mestách by sa o to mohla postarať mestská polícia,alebo ako niekedy tzv.šarha a ak si ho majitel nevyzdvihne podržať to v kotercoch max. týžden,potom utratit.Nie to tam chovať do nekonečna.A ak poň príde,zaplatit náklady po dobu podržania ,aj samotný zásah pri odchytení,a tak by sa aj nechcené mestské "čokle" zregulovali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off vlado59, 14.1.2017 o 22:03

357AS dobre napisané dávam hlas! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunter2, 14.1.2017 o 21:26

357AS - palec hore -ja som raz takto písal na psej duši a dostal som doživotný ban ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 14.1.2017 o 21:17

357AS palec hore tento prispevok by sa mal zvetšit a vylepit na obrovský bilbord pred vjazdom do každeho mesta,a lebo na taký obrovský bilbort ako mala Matoni na dialnici pred Važcom aby každý kdo ide po dialnici do Tatier to videl a čital ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 14.1.2017 o 20:37

dede,som rád že nie som sám :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 14.1.2017 o 20:34

357AS, hawk .. SUHLAS 100 % ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 14.1.2017 o 20:28

Veru tak,chorá spoločnosť. Pes bol pri človeku od dávna,ale vždy to bol len PES,dnes tomu ludia dávajú ludské mená,spávajú s ludmi v posteliach,zvieratá sa pre nich RODIA a ZOMIERAJÚ,nie kotia a dochnú.Majú kopu rečí o ochrane zvieratiek ale idú do obchodu a kúpia kurča,hovädzinu,bravčovinu a na propagandu ich bludov využívajú plastické deti väčšinou z miest,lebo deti z dedín dobre vedia čo je zabíjačka,aj že občas treba zabit kačku,morku,sliepku či hus a pes je na dvore,samozrejme ak zdochne ,škoda,zvlášť ak bol dobrý ,ale nikto mu nestavia pomníček a nechodí mu na hrobček pálit sviečočky ako magor. Taká úcta sa má prejavovať ľuďom,nie psom. Samozrejme ak mestská "panička" so psom chrápe v posteli,potom jej pripadá povinnosť mu postavit pomníček.Luďom z toho hrabe asi len bieda a hlad im otvorí oči,potom zhltnú aj upečenú čivavu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 71

off sipik, 14.1.2017 o 19:38

Vážení, je mi veľmi ľúto, že dnes žijeme v dobe, v akej žijeme. Sociálne siete sú miestom, kde sa ľudia "stretávajú" a sú schopní pod rúškom anonymity, ale aj otvorene šikanovať ľudí, ktorí sa im z nejakého dôvodu znepáčia. Lov zveri, odstrel túlavých psov a mačiek, porážka jatočných zvierat je pre nich niečo, kvôli čomu sú schopní vyjadrovať sa v zmysle, že "treba strieľať poľovníkov", že "ľudia sú premnožení" atď. Časť populácie je úplne odtrhnutá od prírody a tým pádom aj od reality. Mäso na stromoch nerastie a vegetariánstvo pre človeka nie je prirodzené, nakoľko nemá žalúdok ako prežúvavce. Ja si svoje práva a povinnosti uplatňujem a plním, a aj keď som sám chovateľom psíka, ktorý je členom našej rodiny, viem, čo mám robiť, ak stretnem psa, ktorý štve zver. Ale zverejniť o tom fotku sa rovná šikane a vyhrážkam smrťou. Rád by som tých internetových "hrdinov" stretol osobne... Myslím si, že je potrebná určitá spoločensko-politická zmena. Táto chorá spoločnosť je už na to zrelá... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off lubenko, 14.1.2017 o 18:00

hm a teraz babo rad ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 14.1.2017 o 17:18

"pevné priatelstvo" ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 14.1.2017 o 16:03

priatelia moji, ak neprestanete do tejto diskusie pridávať sústavne nejaké komentáre, ktoré len robia reklamu niekoľkým hlupákom, tak si vás budem musieť zrušiť v priateľstve ... mňa už tie hlúposti skutočne nezaujímajú a oberajú ma o čas ... to sústavne nemôžete odolať komentovať každú hlúposť ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 14.1.2017 o 14:46

Presne prečo sa mame stale len prisposobovat dajakým pseudoochranarským parazitom,mi pre prirodu a zver niečo robime ale tito krikluni z poza internetu nerobia nič a to týmto ochranarským mimovladkam velmô ale velmô vyhovuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 14.1.2017 o 1:14

Jeden druheho sa nebojime, len jeden ma nazor strelit ale nehovorit o tom verejne a ten druhy ma nazor strelit a hovorit o tom verejne. Ten prvy nazor ma zdanlivo vyhody, lebo co oko nevidi, srdce neboli.Ten druhy nazor je sice boj ( avsak nie na dlhe trate) a oplati sa bojovat, lebo v konecnom dosledku ma viac vyhod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off 357AS, 13.1.2017 o 14:25

éééj "páni polovníci" hádate sa verejne sami medzi sebov,ako chcete mať nejaký rešpekt a aby vás nepolovnícka verejnosť brala vážne,tú fotku nebolo treba vymazať,bojíte sa jeden druhého,túlavého psa zachloščím a čau,nediskutujem,nech si píšu puberťáci a pometenci na FB čo len chcú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off lubenko, 13.1.2017 o 12:35

Palino myslel sem na vyberanie popl.za psou tudiš aby boli aj všetci prihlásený ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jepp414, 13.1.2017 o 12:30

Podľa čoho odchytia PSA na základe čoho a kto je na to kompetentný kto im na to dal povolenie ako to chcú urobiť klientka ??? Uspať nakotizacnou????ci ako je to určené tým halu hau ja vie ako by som to urobil hihi len nech ich stretnem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off astronom, 13.1.2017 o 12:15

Ľubo, veterinárny zákon jasne stanovuje, kto je oprávnený riešiť priestupky ohľadom túlavých psov a mačiek. Obec nemá kompetencie v tomto smere. Jedine veterinárna správa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 13.1.2017 o 9:52

gabriel,ale kdo plače ,to akože čo nechceme ved mi vieme spravit poriadok s tulavými psami ,dokonca nam to aj zakon umožnuje ,ale nevieme získat podporu verejnosti a preto kdo ma možnost ,treba davat fotky strhnutej zveri ,pokial možno i s dotýčnými pachatelmi na soc siete a hlavne tlačit na richtarou v obciach kde sa vyskytuje vetšie množstvo takých bastardou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 13.1.2017 o 9:47

Pali ,ale to dokaže len Leon,neviem ešte o niekom inom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 13.1.2017 o 8:54

Tak potom neplačme nad tým že nevieme spraviť poriadky zo psami keď to sami nechceme ,to je také slovenské!!v porovnaní človek bezdomovec a túlavy pes v dnešnej dobe ,,pes vyhráva " ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off astronom, 13.1.2017 o 8:50

Celkom ma pobavilo, ako niektorí dokážu odchytávať v revíri pytliačiacich psov či mačky. Mám dojem, akoby takýto pytliaci vedeli že robia niečo nekalé, lebo vždy keď ma zbadali sa dali na útek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 13.1.2017 o 8:34

gabriel,preto pretože pre uradnikou obce a starostou je jednduchšie vybrat peniza tym že zvýšia nejake poplatky než sa zaoberat psami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.1.2017 o 8:33

Gabriel, to sa treba opýtať na Obecnom úrade? Tipujem, že na to "nejsou lidi", ktorí by si chceli páliť prsty s ich voličmi skrz dajaké psy. Ahoj a ak vieš, napíš ako je to u Vás, ja už nemám čo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 13.1.2017 o 8:18

A prečo sa to nerobí ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.1.2017 o 8:15

Vysvetlenie: pod uzákonenou povinnou evidenciou psov som myslel evidenciu v zmysle zákona 282/2002 Z.z., konkrétne §3, odkaz . Priestupky voči evidencii sú uvedené v §7 odstavec(1) s možnosťou uloženia pokuty do 165 €. Pozn. dovolím si tvrdiť, že ak by sa v katastri našej obce, ktorá má okolo 1500 obyvateľov, urobila dôsledná kontrola, zarobilo by sa nielen na osvetlenie. V našej obci je však evidencia psov založená len na dobrovoľnosti ich majiteľov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gabrielSO, 13.1.2017 o 7:42

Goret ťa popravím,,Psy, ktoré nie sú predmetom premiestnenia (psy, ktoré zostávajú na území Slovenskej republiky) Označovanie (čipovanie) psov po 1.1.2014 nachádzajúcich sa na území Slovenskej republiky, ktoré nie sú komerčne ani nekomerčne premiestňované je dobrovoľné. Okrem psov to platí aj pre mačky a fretky. Všeobecná povinnosť označovania psov na území Slovenskej republiky je novelou zákona o veterinárnej starostlivosti (č. 39/2007 Z. z.) účinnou od 1.1.2014 zrušená a identifikácia týchto zvierat sa uskutočňuje na báze dobrovoľnosti, ktoré nie sú predmetom premiestňovania, nemusia, ale môžu byť označené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.1.2017 o 6:15

Ad Jaro1, včera o 14:47 , túlavé (bezprízorné) psy sú pre domácich miláčikov nebezpečné rizikom poranení a prenosu parazitov a infekčných chorôb. Žiadna vakcinácia nechráni na 100% a domáci miláčikovia spravidla trpia zníženou imunitou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.1.2017 o 0:01

Gabriel, budem sa opakovať, zákon o povinnej evidencii máme temer 15 rokov. Sú v ňom uvedené aj sankcie (pokuty). Evidenciu majú na starosti obce. Zákon sa však v praxi neuplatňuje. Ja si nemyslím, že by sa niečo ohľadom bezprizorných psov zlepšilo, ak by bol zákon vylepšený o povinné čipovnie. Obce veľmi netrápia neevidované psy, ani škody na poľovnej zveri. Lysec, ja sem neprispievam, by som s niekomu zapáčil, iba ak adminovi, keďže aj moje príspevky zvyšujú návštevnosť tohto portálu. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorým moje názory búria žlč, keď im nepasujú do krámu, a doporučujem im, nech ich berú s humorom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 12.1.2017 o 21:08

Tak ako pise gabriel.ked este platila legilativa o povinnom ockovani(v skratke) , mestske, resp.obecne organy dostali citacky a kontrolovali psov . Taktiez sa robili hromadne cipovania, ktore boli lacnejsie ako individulane, spolupodielala sa na tom aj obec. Jasne ze by to vyzadovalo cas, aby to pokrylo vacsinu psov, ale system tu na to bol vytvoreny.a samozrejme, aj majitelia psov , maju okrem prav aj povinnosti.na to niektori nasi pseudokolegovia radi zabudaju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 12.1.2017 o 20:30

Kto teraz platí utulky pre psov ?? Koľko peniazi ide na kastráciu a očkovanie psov po osadách kto to platí? Koľko peniazi vyzbieraju rôzne ochranárske spolky od ľudí?, Kto by to kontroloval, predsa tí ktorý to kontrolujú teraz v mestách mestská polícia a na dedinách ten kto vyberá za psov dane obec. Ver tomu že by to veľmi prispelo k útlmu a teraz nekontroľovateľnému chovu.Ak by boli natavené pravidla t.j povinne čipovanie,očkovanie,platenie dani za psa tak každý by si zvážil či sa bude od šteňaťa starať alebo nie o svojho miláčika a či ho z čípom vyhodí na ulicu alebo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 12.1.2017 o 20:14

Dušan - nože si sleduj ako sú Tvoje príspevky oceňované návštevníkmi fóra...Myslím , že teórie máme dosť, pridajme skôr na akčnosti a súdržnosti ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 12.1.2017 o 19:39

Gabriel, kto by to kontroloval a akým spôsobom? Aké by boli náklady na túto kontrolu a z čoho by boli hradené? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 12.1.2017 o 18:04

:o)))))) Tak si predstavte priatelia že vraj naš Leon-ko...krasne prebehol na druhu stranu na FB....takto vyzera charakter cloveka ktory ked nevie odovodnit svoje chore reci, potom ziada admina aby mu zrusil registraciu .... pes ma lepsi charakter ...co potom chceme odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 121-160 z 1836 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov