Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Odstrel túlavých psov - diskusia

autor: off Toxi
pridané: 10.11.2010 13:04

Čo vy na to, chovatelia psov pripravujú petíciu do parlamentu o zákaze odstrelu psov, ktorí sa vzdialili od obidlí resp.svojich majiteľov. Asi im treba poslať zopár fotiek so strhnutou zverou.

počet zobrazení: 115 427
počet hlasov: 10

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off 357AS, 14.1.2017 o 20:28

Veru tak,chorá spoločnosť. Pes bol pri človeku od dávna,ale vždy to bol len PES,dnes tomu ludia dávajú ludské mená,spávajú s ludmi v posteliach,zvieratá sa pre nich RODIA a ZOMIERAJÚ,nie kotia a dochnú.Majú kopu rečí o ochrane zvieratiek ale idú do obchodu a kúpia kurča,hovädzinu,bravčovinu a na propagandu ich bludov využívajú plastické deti väčšinou z miest,lebo deti z dedín dobre vedia čo je zabíjačka,aj že občas treba zabit kačku,morku,sliepku či hus a pes je na dvore,samozrejme ak zdochne ,škoda,zvlášť ak bol dobrý ,ale nikto mu nestavia pomníček a nechodí mu na hrobček pálit sviečočky ako magor. Taká úcta sa má prejavovať ľuďom,nie psom. Samozrejme ak mestská "panička" so psom chrápe v posteli,potom jej pripadá povinnosť mu postavit pomníček.Luďom z toho hrabe asi len bieda a hlad im otvorí oči,potom zhltnú aj upečenú čivavu.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 71

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 1836 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubenko, 19.1.2017 o 9:07

Dušan dakedy tvoje komentare nechapem,ved je to hola pravda to čo sa v tejto spoločnosti deje,mysliš že je to len jeho nazor,on len stručne popisal čo sa v našej spoločnosti deje a mysliš si že reagovat môže len ten kto spoznal poriadného psa a čo je to vlastne poriadný pes ,sam vieš že na to aby bol pes poriadný je treba zodpovedného majitela,čo by som o velkej části psíčkarou netvrdil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 19.1.2017 o 6:13

K lubenko, včera o 16:12, holá pravda možno, ale jednostranná v podaní človeka, o ktorom si dovolím tvrdiť, že nikdy nespoznal poriadneho psa, ktorý človeku pomáha. A úcta sa má prejavovať k všetkému živému, nielen k ľuďom a bieda a hlad dokážu z človeka urobiť aj kanibala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 18.1.2017 o 19:54

Pytliak6 - za čo ďakuješ adminovi, že Ťa nezablokoval ? Či zato, že nemaže Tvoje poobedné výlevy,,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pytliak6, 18.1.2017 o 19:15

Ďakujem adminovi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 18.1.2017 o 16:16

ked je v našej spoločnosti postavene zviera,nech je to akekolvek nad život človeka je spoločnost chorá a to mam zvierata strašne rad,vyrastal som v hore mezi nimi na samote na hajenke tak viem o čom hovorim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off lubenko, 18.1.2017 o 16:12

gabi prečitaj si ešte raz ten prispevok od 357AS maš ho v najlepšich prispevkoch tu hore a prečitaj ho viacej raz určite potom pochopiš že je to tvrda realita a čo napisal je hola pravda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off gabig72, 18.1.2017 o 16:11

lubenko toto ma trochu vytočilo-Veru tak,chorá spoločnosť. Pes bol pri človeku od dávna,ale vždy to bol len PES,dnes tomu ludia dávajú ludské mená,spávajú s ludmi v posteliach,zvieratá sa pre nich RODIA a ZOMIERAJÚ,nie kotia a dochnú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 18.1.2017 o 16:10

gabig72,až raz budeš starý a sám,tak budeš v "starobienci" a ak budeš aj doma, čokel ťa z toho už nevyseká,takto sa hrá na city pri tích mestských dietkach,romantika: psík ti prinesie papuče ,noviny,zavolá ti susedov alebo vytočí číslo na pohotovosť ked ti bude zle,SOMARINA !Pozeráš moc filmov,realita je iná.Zbytok máš napísané od "lubenka" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lubenko, 18.1.2017 o 16:06

gabig,čo ma s tulavýmí psami staroba,každý majitel psa sa ma spravat tak ,aby mal psa ovladatelného,poslušneho a zabespečeneho tak aby mu neutiekol a pokial je to vetšie a silnejšie plemeno aby dakomu neubližil,potom sa zneho určite nestane tulavý pes,na takýchto psou je zas zakon ktorý by tito psičkary mali naštudovat,pretože umožnuje polovnikom,za akých podmienok môže byt tento pes odstrelen,potom by tu psičkari nemuseli vyplakavat nad utrateným bastardom,ktorý už pre nikoho nieje užitočný a mohol by spôsobovat len dalšie škody ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off gabig72, 18.1.2017 o 16:00

357AS nechcem byť nepríjemný,ale ak raz budeš starý a sám a budeš mať,,len toho psa"prečítaj si svoj príspevok v tejto diskusii.14.1.2017 o 20:28 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 18.1.2017 o 13:45

pytliak,komu patrí tvoj koment????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pytliak6, 18.1.2017 o 13:34

Veď to je čistá p.čovina že ak kŕmim psy surovým mäsom že sú krvilačné, to ťa učili v materskej škole? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 18.1.2017 o 12:47

Stoklasa - co je spustacom instinktu a preco pes zautoci na cloveka? Mnohokrat nic (teda zo strany cloveka), psovi iba staci, ze zbada cloveka. A jednoducho pribehne a zautoci.Keby som to nezazil, tak toto nepisem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Huskyman, 18.1.2017 o 8:42

Pepko marian to myslel ironicky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stoklasa, 18.1.2017 o 8:01

"...majiteľ kŕmil psy surovým mäsom..." - toto je krásna ukážka šírenia jedného z mýtov o psoch. Kŕmenie surovým mäsom nemá na takýto prípad ani na agresivitu psov žiadny význam. Surové mäso nespôsobuje krvilačnosť psov. Ale žiaľ, páni novinári sa ani nenamáhajú napísať seriózny článok. V tomto prípade jednoznačne treba postihnúť majiteľa psov. Je za ne zodpovedný a nezvládol ich. Za smrť toho ornitológa je zodpovedný jednoznačne on. Otázne je, čo so psami. Asi utratiť. Mňa by zaujímalo, prečo útočili, čo bolo spúšťačom toho inštinktu... Ale o tom asi noviny písať nebudú... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off pepko28, 17.1.2017 o 22:42

marianmach65 bol by som zvedavy ak by dolapily tvoje dieta alebo radcej este teba,co by si potom vravel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Huskyman, 17.1.2017 o 19:55

psov utratiť a majiteľa do basy odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off marianmach65, 17.1.2017 o 17:43

Chudáci psi,Jaroslav R.zo Šarišských Michalian po vniknutí psíčkov na jeho pozemok nemal zavolat na pomoc bezcitného poľovníka s guľovnicou ale niektorého z ochrancov tulavych psov aby ich prisiel odchytit a nech si ich zoberie na svoj dvor k svojej rodine do času kým sa nezistí komu patria psíčkovia.Možno by dostal aj neaku odmenu od majiteľa-vzorneho chovateľa.Jaroslava R.aj poľovníka s guľovnicou by som zavrel až by zčernali,aby si zapamatali že túlavý psi sa nesmú strielať-;)))čo si o sebe myslia??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pepko28, 17.1.2017 o 17:15

Tak isto v susednom meste,par rokov dozadu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hurky, 17.1.2017 o 14:11

Asi to celkom do tejto diskusie nepatrí. Len pre zaujímavosť. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stoklasa, 17.1.2017 o 12:15

Ak je dôkaz, že pes je túlavý (opakované sledovanie v revíri, jasné opakované štvanie zveri a podobne), treba ho zastreliť. Bez ohľadu na plemeno, či ide o kríženca, papierového psa a podobne. Rovnako tak treba utratiť túlavé psy, ktoré odchytia obce. Je nezmysel, aby obce znášali náklady na budovanie útulkov. Odchytiť, ak sa nikto do pár dní, týždňa, neprihlási, utratiť. Ak je to pes, ktorý bol odchytený viackrát a majiteľ sa prihlási, dať pokutu s upozornením, že nabudúce to už bude utratenie. Treba však rozlišovať medzi túlavými psami a zbehnutými psami. Niekedy pes zdúchne a majiteľ o tom nemusí vedieť. Ak je to raz, dvakrát a majiteľ si už dá na to pozor, je to ok. Netreba strieľať na všetko psieho rodu bezhlavo. Ale jednoznačných tulákov bez možnosti vypátrať majiteľov treba utratiť. Ak si nejaký súkromný útulok po nich príde, tak nech si zaplatí poplatok (manipulačný, za odchyt psa a jeho držanie po dobu odovzdania) a zoberie si ich. Oni tiež vyberajú poplatky za adopcie psov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Hugo, 17.1.2017 o 10:47

Mojim cieľom nebolo hrotiť túto aj tak napätú situáciu.Som však veľmi zvedavý, či sa vzorky, ktoré polícia určite odobrala na mieste činu, budú zhodovať so srsťou psa, alebo nie. Dúfam, že sa výsledky vyšetrovania dostanú aj na verejnosť. Ak áno, asi to veľa ľuďom vezme vietor z plachiet. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.1.2017 o 5:48

Mimo tému k Stagstalker, včera o 23:04 "na hoc akú blbosť, ktorá sa objaví v médiach po chvíľke ľudia zakladajú "fanpage" alebo rôzne "petície", kde detinským spôsobom bojujú proti zdanlivému problému v slepej viere, že ho stránkou na sociálnej sieti vyriešia" - podľa mňa im nejde o riešenie problému, ale o len zviditeľnenie samých seba, akí sú "in". V tomto prípade ľútosť za nejakým psom je vedľajšia, hlavné niekomu to "nandat". Najviac ich naštvete, ak na nich nebudete reagovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off pandur1, 16.1.2017 o 23:14

chlapi stagstalker má pravdu, počkajte si na výsledky vyšetrovania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 16.1.2017 o 23:04

Chlapi, počkajme si na výsledky pitvy a ďalšie správy. Dovtedy varíme z vody a každý tu odprezentovaný záver pramení zatiaľ len z domnienok. Apropo, k odstrelu túlavých psov. Každá senzácia trvá 3 dni a tak to bude aj v prípade fotky, ktorú tu zverejnil bullystafford. Kto troška sleduje sociálne siete vie, že na hoc akú blbosť, ktorá sa objaví v médiach po chvíľke ľudia zakladajú "fanpage" alebo rôzne "petície", kde detinským spôsobom bojujú proti zdanlivému problému v slepej viere, že ho stránkou na sociálnej sieti vyriešia. Ono to pôsobí dojmom masového záujmu, ale v praxi pod takýmito príspevkami prispieva pár desiatok ľudí, ktorí majú nízku úroveň povedomia v danej problematike alebo si v komentároch len vybíjajú vlastnú frustráciu, pričom ich hrdinstvo a silné reči končia väčšinou na klávesnici ich počítača. Nehovoriac o tom, že si ani neuvedomujú koľkokrát sa svojimi vyjadreniami dopúšťajú aj protispoločenského konania. Páni poľovníci a všetci normálne zmýšľajúci návštevníci prírody. Netreba tieto diskusie živiť ďalšími príspevkami v snahe týchto ľudí o niečom presvedčiť, robíte tak "našej" veci medvediu službu. Pre človeka, ktorý nechápe základné súvislosti v prírode a odmieta fakty je každý argument prázdny, podobne ako pre pseudoochranárov. Ako už bolo spomenuté, dnes je chorá doba, ľudia strácajú empatiu a porozumenie medzi sebou a dokážu sa viac obetovať pre zviera ako pre človeka. Odtrhnutí z bežného života, v ktorom sliepka musí najprv zomrieť kým skončí v mraziaku, oslobodení od povinnosti si "zabiť" vlastné jedlo, čo bolo na dedinách po dlhé storočia bežnou vecou tak dnešní ľudia popri krájaní rezňa budú bojovať za práva kráv a kaprov na dôstojný život. Ignorujúc realitu bitúnkov a rýchlovýkrmní hydiny si v dnešnej dobe nespájajú steak s kravičkou, ktorú si fotili na lúke popri turistike. Pre týchto ľudí budú poľovníci vždy ožraté krvilačné beštie s chorou mysľou, avšak máloktorí z týchto zástancov práv zvierat pohrdne divinovým gulášom. A pri tom väčšina z nich ani žiadneho poľovníka nepozná. Preto pri stretnutiach s túlavými psami postupujte v zmysle zákona a v jeho medziach. Poľovník nie je člen dobročinného ústavu, aby chytal zatúlané psy a hľadal ich majiteľov, resp. psov plašil, uspával narkotizačnou puškou, prizeral sa ako sa so zajacom len "naháňajú" či riešil situácie obdobne scestným spôsobom akým si to predstavujú panelákoví turisti utrhnutí z reality. Nie sme služba verejnosti a určite nie je našou povinnosťou naprávať chyby nezodpovedných majiteľov, najmä ak to nikdy neprinesie žiaden výsledok. Našou povinnosťou je chrániť divo žijúcu zver a revír. A túlavé psy v ňom nemajú čo robiť, či sa to "precitliveným dušiam" páči či nie. Tie nech radšej citlivo zbierajú hovná po ich miláčikoch, ktoré sa im bridí na sídlisku zdvíhať, hoc sa im čokel "vyvenčí" pri detskom ihrisku alebo priamo na chodníku v meste. Viac našej veci pomôže rôzne hanlivé príspevky a fotky zdieľané bez súhlasu majiteľov nahlasovať, chrániť si svoje práva, žiadať fotky zmazať či stiahnuť. Zdieľať fotky z "práce" túlavých psov, bez obalu. Spoločnosť si vytvorí názor sama, len potrebuje aj pohľad druhej strany, zdieľanie na sociálnych sieťach spraví väčšiu robotu ako článok v médiach a šíri sa rýchlejšie. Avšak nemá význam sa vybíjať v emotívnej diskusii postavenej demagógii pseudoochranárov a psíčkarov majúcich len svoj názor, emóciách vyburcovaných z fotky "usmrteného psíka", ktorému dobre, že nestvoria krásny životný príbeh ukončený guľkou poľovníka, pričom väčšina diskutujúcich si ani neprečíta za akých okolností bol usmrtený. Väčšine stačí nadpis, fotka a nepriateľ v podobe poľovníka. Napríklad toho, čo im možno ako lekár ošetroval nohu na pohotovosti či im ťahal auto z poľa pri havárii ako požiarnik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 28

off jaro1, 16.1.2017 o 22:31

Hekler o 18:02- (nakoniec sa ukáže že zomrel chudák prirodzenou smrťou a zranenia vznikli od vtáctva alebo psov až po smrti). PS- cize podla Tebou napisaneho to mam chapat tak, ze pytliaciace psy zrania a zeru CLOVEKA este aj po smrti? Coze??? Normalne mi prebehol mraz po chrbte !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 16.1.2017 o 21:42

Uprimnú sústrať rodine. Diviaky isto nie. Eliminujú ohrozenie a idú si po svojom. Nechcem aby to vyznelo zle, ale keby aj tam bol niekto ako bullystafford chlap mohol ešte žiť. Ja mám psou rád, no takémuto nikdy nedarujem, tak prisahám. Kto bude na budúce deti, ženy . Ak to spravili čokli raz, druhýkrát nezaváhajú znova . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 16.1.2017 o 18:56

V každom prípade rodine prajem úprimnú sústrasť. Škoda mladého života a zvlášť takto... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 16.1.2017 o 18:28

Lubo prirodzená smrť to nebola, to vylúčil hneď aj ohliadajúci lekár ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 16.1.2017 o 18:02

"odborníci" už začínajú hovoriť že ho napadli a usmrtili diviaky ... nakoniec sa ukáže že zomrel chudák prirodzenou smrťou a zranenia vznikli od vtáctva alebo psov až po smrti ... v každom prípade je toho chlapca velká škoda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 16.1.2017 o 17:37

Fejsbuk nepoznám, nebol som tam a ani sa nikdy nechystám. Nepochybujem však o tom, že ultra ortodoxní milovníci psov budú tvrdiť, že to nemohli byť "psíky", ale napr. kačice, iné vtáctvo, alebo iná zver. Dúfam, že sa dočkáme vyjadrení aj odborníkov a psíčkarov.Sami máme psíka doma, ale ak sa skutočne preukáže, že to boli skutočne psy, tak je to sila. Osobne som o takomto prípade ešte nepočul. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 16.1.2017 o 17:09

hugo vidíš to. A kde je teraz tá fejsbukova sebranka? Už paničky nevyplakavajú keď sa túlavý bastardi pustili do človeka? Nejaká petícia nič? Treba im to hodiť do tej debaty ja na fasbuk nechodím. Dajte sem potom linku som zvedavý jak to budú obkecavať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 16.1.2017 o 14:10

Pre tých, ktorí ešte majú snahu polemizovať o tom, či áno alebo nie:odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jaro1, 16.1.2017 o 12:49

357AS o 10:27- spravne! Az na tu poslednu vetu, lebo Goret by si dokazal poradit.Ale co s turistami,matkami s detmi, navstevnikmi prirody, co zbran nemaju? A co s malou ci inou zverou v case obdobia stradania nudze a v case vrhania, vrhnutia mladat? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 16.1.2017 o 11:09

Ad 357AS, dnes o 10:27 , nie som si istý, že si v príspevku zo 14.1.2017 o 20:28 písal práve o túlavých (bezprízorných) psoch. Ja nemám problém usmrtiť takého psa a ukončiť tak jeho púť vo svete, ktorý ho odvrhol. Najprv však si dám aspoň trochu námahy zistiť, že nejde o omyl. Inak problémy s túlavými psami u nás pomáhajú riešiť aj vlky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 16.1.2017 o 10:27

goret,tu neide o čoklov čo spod paplóna v živote nevytrčia nos,ani o psov zodpovedných chovatelov,tu ide o TÚLAVÝCH PSOV o psov NECHCENÝCH. Tie sa v tomto čase dávajú do svoriek a duria zver a ak by ťa na prechcádzke s tvojim psom stretla svorka 3 statných vlčiakov ,chcel by som ta vidiet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off samo7227, 16.1.2017 o 10:22

takto 357AS ??? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 16.1.2017 o 10:19

Pluska je senzáciechtivý bulvár a zradenia túlavými psami mohli byť sekundárne t.j. mohli nastať až po smrti. Ohľadom príčiny smrti by som si počkal na pitvu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 16.1.2017 o 9:43

odkaz tak tak Mysho22..., tak sa na fb ohanali psickari ,,karmou´´ az si ich sama nasla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 16.1.2017 o 9:18

Myslím si,že poľovníci sú väčšinou rozumný a zbytočne nestrieľajú psov. Ja osobne veľa krát som navštívil majiteľa psa a upozornil som na nástrahy , ktoré ohrozujú jeho a rodinných príslušníkov.No boli taký čo si mysleli, že táram a pocítili to na vlastnej koži.Zo strany poľovníkov a ochranárov treba lepšiu agitáciu k majiteľom psov.Všetko by doriešili povinné čipy mačkám a psom .Hovorí sa im podnikatelia čo obchodujú a chovajú psov tam sa treba zamerať páni ochranári. Prevoz psov, obchod s týmito zvieratami je nekontrolovateľní,nehumánni.Ide im o zisky,lebo veľa takýchto podnikateľov neplatí dane.Naše PZ sa podieľa na organizovaní športového dňa v obci,vždy sa zmieňujeme o tejto problematike a prináša to kladnú odozvu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 81-120 z 1836 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov