Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

guľovnice Sako a ich modelové rady guľovníc - diskusia

autor: off kubik856
pridané: 1.9.2010 19:05

Vaše rady skúsenosti a postrehy s praxe

počet zobrazení: 61 231
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off lanus, 13.8.2015 o 14:54

Sako 85 Grizzly je kvalitná kompaktná , perfektne nositeľná (vďaka prednému pútku remeňa na hlavni) nadháňková guľovnica bez zbytočností (napínačika a svetlovodných vlakien) s osvedčeným "tropickým" cieľnikom a kontrastnou muškou ,majúca optimálnu hmotnosť na elimináciu nadmerného zdvihu hlavne pri opakovanej streľbe z voľnej ruky. Podľa mňa ju "stvoril" mimoriadne skúsený a náležite zásadový praktik čo sa nedal ovplyvniť súčasnou unifikovanou "módnou vlnou" !!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off matejhal, 28.3.2013 o 14:47

axon: Vela ĺudí Sako ani nedražalo v ruke a ani ho nevyskúšalo (mslím že si to aj ty). A hodnotí ju podľa toho čo tu niekto napísal, že "straaaaaaaašne" hrdzavie, samozrejme že ten čo to napísal to zas niekde čítal. Ja ju némám dlho, ale tento problém nemám a myslím že s ňou určite ani nebudem mať. Podla mňa je to zbraň kvalitného prevedenia. Samozrejme že každý má iný nazor a ja mu ho neberem, len si myslím že keď chce niekto niečo hodnotiť bez toho aby to videľ a vyskúšal nech radšej nehodnotí... Ja som dlho uvažoval, porovnával čo kúpiť ale rozhodol som sa dobre. Ja som zo Sako nad očakávania spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 22.2.2013 o 14:08

Rempo zatiaľ žiadnu. Ale určite budem v diskusii na to určenej čoskoro žiadať o radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.2.2013 o 12:54

kaliber 7x64 brenneke považujem za najlepšiu voľbu pre univerzál kaliber na všetkú zver spolu s americkou približnou obdobou W270. Každopádne obdobných popisov ohladne hrdze som čítal desiatky : Re: TIKKA T3 Hunter od igman » čtv 07.4.2011, 18:30 Hrdza na TIKKE T3 pred: 3 dňami, 22 hodinami TIKKA-či je možné aby táto zbraň CHYTILA HRDZU? Dnes mi chlapec ktorému som radil pri kúpe pušky povedal, že po mesiaci čo nebol doma zistil hrdzu na ústí ale i na brunírovanom povrchu hlavne.Pre "pre chytrolínov, nebýva v jaskyni,ani ju neopral"iba ju po poslednej vychádzke nepretrel olejom.Verte prekvapilo ma to, ja z mojou ZKK a ZH si na to dávam pozor a olejujem vždy, za 22 rokov je brunír na niektorých miestach ošúchaný ale hrdza nieje nikde. Re: TIKKA T3 Hunter od Misak » čtv 07.4.2011, 18:56 Dobry den,mam tikku a musim ji cistit po kazde nasteve lesa mistama se mi obevuje tale rez,ale je to moje hracka tak si s ni hraju rad jsem s ni spokojen az na ten problem s napinackem.Jen doufam ze je treba jen rostelovanej,to zjistim az ji dam ke zbrojiri.je z ni vistreleno ta 80 ran ale chodim s ni casto proto umela pazba a ta se mi osvedcila. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.2.2013 o 12:34

axon bola tu diskusie kde vivatvikend žiadal o radu ohladne zhrdzavenia jeho guľovnice sako . predajca uvádzal že guľovnica sako má nehrdzavejúcu hlaveň s dokonalou povrchovou úpravou preto ma zaskočila žiadosť o radu čo urobiť s flakatou hrdzavou hlavňou sako .V debate sa vyjadrili ďalší vlastníci saka s obdobným problémom ako i majitelia saka ako bleiker ,ktorí sú spokojný a nemali žiaden problém.Škoda je ,že diskusia bola zmazaná.Obdobné potiaže som čítal ohladne saka a tikka na iných stránkach a v iných témach. Ďalší prípad skorodovania hlavne tento raz na tikke mal possed33 s ktorým sa navštevujem a poznám osobne . Pozná ho i admin zo stretka .Jeho problém bol pri tikke tak závažný ,že po pár vychádzkach bez dažda mu hlaveň skorodovala tak ,že sa rozhodol reklamovať túto zbraň .Predajca mu nevedel hrdzu odstrániť a reklamáciu prijal v plnom rozsahu . Následne mu vratil peniaze . Je to ten pán stojaci nad carpinom pre ozrejmenie pamäti odkaz . Praktické skúsenosti s Tikkou ani sakom nemám a nechcem nikomu znevažovať ani jednu značku . axon tvoja voľba bola zakúpiť si americkú zbraň Browning Eurobolt v triede ako je sako takže asi ťa viac oslovujú tie americké zázraky . Každopádne tiež dobrá voľba kvalitnej zbrane . Takže moje vyjadrenia ohladne hrdzavenie je iba z poznatkov iných , Prečo mali tento problém o tom by sa mali vyjadriť uživatelia u ktorých problém nastal . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 22.2.2013 o 12:14

admin, dnes o 10:55 a akú optiku si tam zvolil.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gunar, 22.2.2013 o 12:08

Admin podľa mna si spravil dobre. Sako je kvalitná gulovnica ktorá Ti bude spoľahlivo slúžiť . Hrdze sa boja len lajdáci čo sa o zbraň nestarajú. Pekný den prajem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 22.2.2013 o 11:17

admin kaliber si si dobre vybral, na našu zver je úplne v pohode, ale výber značky guľovnice nieje najlepšia voľba. Sako totiž strááááášne hrdzavie, sú dokonca prípady, kedy bola fínska guľovnica vyreklamovaná z dôvodu hrdzavenia, viď príspevky od EDU. Radšej si mal kúpiť rosslera alebo remington 770, savage axis alebo nejaké podobné americké "zázraky" za 400 EUR...DDDDD. Zvyšné peniaze si mal radšej investovať do priateľky,manželky.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 22.2.2013 o 10:55

Mám objednanú SAKO 85 Bavarian kaliber 7x64. Takže ja som sa na odporúčanie rozhodol pre tento kaliber i zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.10.2012 o 22:53

dede hned čo sa vratim to presne zmeriam a prepošlem ti to na videu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 25.10.2012 o 9:19

dede-napad super,ale sakra venujte sa predmetu diskusii,toto davajte do inej temy.MISO111- a ty trenuj,lebo do tych troch sekund to bude fuška. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 25.10.2012 o 7:59

:))) ako nápísal jeden pán vo svojej knižke "A čoby nýýýjééé" :))) Pokiaľ sú zabazpečené všetky pakšamejtle okolo toho vrámci sponzora, môže to byť dobrá ekšn! Idem potrénovať... :DDDDD P.S. Ešte by ma zaujímalo čo čaká víťaza. V mojom prípade pri zbrani českej výroby ešte z komunistických čias by stačila i pochvala pred naštartovanou V3S-kou, eventuelne pred rozvinutou zástavou ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 25.10.2012 o 7:51

EDU - miso 111 - chcem Vás oboch osloviť ako ,, promotér ,, pre súťaž v rýchlosti v zborke-rozborke Vašich zbraní. Poprosím napísať do pošty miesto vzájomného stretnutia ( neutrálna pôda ), sponzor, časomerač zabezpečený. Čakám na Vaše návrhy, podnety. Výsledky vašej šikovnosti, zručnosti budú postúpené výrobcom Vašich zbraní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 23.10.2012 o 8:42

čsk...:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 22.10.2012 o 22:16

Poprosím vyjadrovať sa k téme diskusie! Uvedomme si že je to diskusia!!! Každý má právo napísať svoj názor a skúsenosť, nepresviedčajme druhých za každú cenu že práve vy máte pravdu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.10.2012 o 22:01

Tou skratkou čsk si ma pobavil zjavne nevieš vôbec o čom píšeš :-DDD Každopádne píšeš nezmysli o ktorých nemáš ani šajnu .V 50 rokoch si kupil človek z priemerného platu dva gulabroky ZH ? Hahahaha :-DDD Dobrá hláška to si zapíšem :-DDD Pozdravujem toho čo ťa takto natiahol poľovníckou latinou . Moc som sa pobavil :-DDDDDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 22.10.2012 o 19:59

monogar tak teraz dostanes skolenie od eda aky bol priemerny plat v tej dobe za komanca a dozvies sa aj kolko stalo kura ba dokonca rifle v tuzexe:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mogonar, 22.10.2012 o 19:46

Edu ja som tu nikde nenapisal ze je ZH a bezporuchova zbran...tomu chlapcovi som to odporucil preto, ze ked zehacku po polovacke dobre neosetris tak chyta hrdzu ako besna(teda aspon ta moja), takze som sa za tych sest rokov co som s nou poloval naucil o pusku starat,povedal by som az nadstandartne.Takze sa mi nemoze stat ze zmoknutu pusku hodim na X hodin do puzdra a potom prehlasim ze mi zhrdzavela(dokonca hlbkovo):D!!!a ja som neurobil nikde chybu..... sam by si mohol vediet ze ked zehacky vysli tak stali 1200 čsk a priemerny plat bol 2000 čsk...tak ja neviem co od tych flint chces viac, ako to ze sa s nimi da solidne polovat aj po 40 tych rokoch...Hlavne sa im urcite nerozletuju to sa neboj... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.10.2012 o 19:20

mogonar obdivujem tvoju utkvelú predstavu ako vlastníka obstarožitnej zhačky ktorý si myslí ,že má kvalitnú zbran ba i bezporuchovú a presnú :-D Možno preto sa tieto nepodarky predávajú za cenu dvoch krabičiek priemerného streliva teda ak nájdeš blba čo si takúto krompáčovú rúčku je ochotný zakúpiť :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 21.10.2012 o 21:29

Co se toho ZHáčka týče. Nedokážu posoudit, protože s ním mám ulovený 1 (slovy: jeden) kus zvěře. Nosil jsem ho nějakou dobu půjčený, když jsem ještě neměl svoje předražené a navíc úplně zrezlé Sako 85 (nedivím se, že zrezlo, dotkl jsem se ho a to se pak nemůžu divit. Teď už to vím). Starý pán, který mi ho půjčoval jako jednu ze svých zbraní s ním lovil dost úspěšně od roku 1974 (podotknout, že bez rozletování hlavní je asi zbytečné), takže to s tou nepřesností a nekvalitou asi nebude tak horký. To, že to není moc hezká zbraň je pravda. Mně se taky nelíbí. Řešil jsem to Brnem Super a dušička i oko mají klid:). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mogonar, 21.10.2012 o 21:07

V tomto mas Edu pravdu, hlavne sa mozu rozletovat na akejkolvek talianskej kombinovanej zbrani...len co na to stastny majitel, to uz neviem...ty si s tym evidentne spokojny...a ja ti to samozrejme prajem...:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 21.10.2012 o 20:41

:D ten šuflík úderníkov som stále nepochopil... a skúsil som si naveľa rozborku a zborku znova...stačilo mi 9 sec...hrubo som sa podcenil (resp. sa na staré kolená nejako lepším!!!)...broková hlaveň (aspon v mojom prípade) ročne x krát použitá, je ako zrkadlo...slovom nejako mi ten tvoj žalostný opis Edy stále nesedí...dokonca i čo sa týka presnosti :DDD ...nuž ako vraví u nás bača "chápať by aj chápau, aľe nerozumiem!!!" :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 21.10.2012 o 20:38

Edu, ak sa ešte niekedy dostaneme k čínskym vážkam vieš čo je najsmiešnejšie? Že ľudia ktorí na nich robia navážky s nimi dokážu vyrobiť presnejšie náboje ako sú tie od "renomných" výrobcov a to ani nemerajú vlhkosť vzduchu a prašnosť prostredia. Myslím tým väčšinu Benchrest strelcov a podobné kategórie. No nie je to bizarné? :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.10.2012 o 20:20

ja zložím sabatti za 3 sekundy :-D nemusim vymýšlat spustenie uderníkov lebo na normálnej zbrani sa spustit daju je to logicke . Rozletovat sa hlaven môže na kombinovanej zbrani akejkolvek . Písať že zhčko ma výhodu lebo sa nerozletuju hlavne je scestné ako i opache pozri si váhu toho českeho kvichtu a potom uvidíš kto vlači opachu otrasneho vzhladu a konštrukcie :-D treba nakupit šuflík uderníkov :-D ta brokova hlaven je už isto vypadaná na dobro to je český šmejd bez chromu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 21.10.2012 o 19:40

:DDDDD Edko ja popri majstrovi tvojho kalibru opäť len nesmelo na okraj..."zborku-rozborku ZH zvládnem za cca 20 sec. a dokonca ju i hravo "spustím" bez zlomenia úderníkov. Na požiadanie predvediem... :DDDDD Srdečne pozdravujem! Mišo :DDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mogonar, 21.10.2012 o 19:40

Tu prihodu s tym Franom som tu napisal ja. Frano mi to vravel ked som sa bol u neho informovat ohladom Mannlichera, povedal som mu, ze chcem kupit gulovnicu a rozhodujem sa medzi mannlicherom a sakom...on mi povedal ze sako predaval a toto sa mu stalo u 75...ale Edu ja som nevravel ze mu chytila lisku hned na druhy den!!!ani on nevedel po akom case to bolo...zbadal to az ked kontroloval zbrane...to len pre presnost...a tomu chlapcovi treba ZH-cku, aby sa naucil o zbran starat poriadne!!!mne to len pomohlo a Edu vobec sa za to nehanbim...aspon sa na nej nerozletuju hlavne ako na tej tvojej opache talianskej!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.10.2012 o 19:18

bleiker kto nemá dôkaz neznamená to automaticky že klame :-D to by si mohol vediet :-D sako85 chlapcovi zhrdzavelo tak nam objasni ako môže nehrdzavejuca gulovnica zhrdzaviet ??? Daj ten slubený material tých 417 zamestnancov saka čo lovecke gulovnice vyraba :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 21.10.2012 o 19:08

V tej teme sme boli obaja a ty velmi dobre vieš,že to bol len 1 jediný prípad a nie vela užívatelov.Učastníci tej diskusie to potvrdia,ak teda budu mat na to chut.Mna už prešla.Ked Frano predaval SAKO,tak 85 ešte nebola ani v pláne.Teraz mam ja tvrdit,že PREDRAžENý BLASER R93 HRDZAVIE AKO LIšKA,ked to tu strednyjožo dal.Ja mu síce verím,ale bolo by to choré-teda aspon podla mna.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.10.2012 o 18:41

Ja ti nemám čo dokladať . Bola tu tema ktorú založil vivatvikend že mu zhrdzavelo nove sako . Popísalo tam viacero užívatelov že im tiež zhrdzavelo sako jeden dokonca dokonca písal že u frana pochytal sako ktore nasledne dal frano do výkladu a na druhý den bolo ako líška hrdzavé :-D Takže sa opýtaj vivatvikend ti povie ako mu ta nehrdzavejúca gulovnica zhrdzavela škoda že temu už zmazal . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 21.10.2012 o 18:34

pošlem ti ho do Frankfurtu,KECáLEK BLá BLá BLá.NESKLAMAL SI MA.TERAZ Už VEREJNE PREHLASUJEM,žE EDU NEMá dokazy o korodovaní SAKO85-TAKžE KLAME!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.10.2012 o 18:19

Bleiker dolož ten material ako 417 pracovníkov vyrába poľovnícke gulovnice . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 21.10.2012 o 17:48

K ODKAZU číSLO JEDNA-BERIEM,neviem,kde to BODO1948 zobral a ty si to prečítal,je to O.K.Viem doložit komplet materialy aj spočtom zamestnancov.K odkazu 2-to je TIKKA,TY MAS DOLOžIT DOKAZ O KORODOVANí U SAKA!!!Takže zasa šPATNE!Až na to ,že toto už nie je náhoda... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 21.10.2012 o 17:14

edo trepeš a to nehorázne.Mal som tu čest OSOBNE navštívit zbrojovky HEYM,SAKO A STEYR MANLICHER.417 zamestnancov nie ja malinka fabrika,pozor čo píšeš-myslim to v dobrom.Ale teraz k teme-daj si kávu a sustred sa-si v téme SAKO85!tAK SEM NEPLET tikku a predlož dokaz,na základe ktorého tvrdíš,že hrdzavie.Mne nie,ale to nič neznamená a okrem vivatvikend tu zasa nikto iný negatívnu skúsenost nepísal,tak ak to vieš dokladovat dalšími užívatalmi-a je ich tu par na fore-jukni vybavy-tak to sem daj,a my sklapneme a nemusíme sa s tebou dohadovat.TO JE JENODUCHE,NETREBA NIC LEN KONKRETNE DOKAZY! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 21.10.2012 o 17:11

axon: Máš pravdu, moje chyba. Měl jsem na mysli Jaguar, ne Rolls Royce. Omlouvám se. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.10.2012 o 17:02

axon nekontroloval som to kolko takých poruch existuje .Zbrojar ktorý mi to opravoval mi povedal že pri českých zbraniach najmä ZH je to bežná porucha . U nás maju gb ZH dvaja členovia spotreba uderníkov je podla mna naozaj neadekvatna zhodou nahod obaja mali rozletované hlavne . Vzhhlad a ergonomia zbrane je tiež otrasna . To že sa nedajú spustit uderníky je dalšia špecialita tejto zbrane . Rozoberanie je alchýmiou nekvalita brokovej hlavne i gulovej ako i vola zbrane a nepresnost patrí k dalším minusom. Asi sa zdalo vela luxusu urobit tvrdochromovú hlaven . Ale nazval si to trefne je to hnusný komunistický šmejd to je fakt .odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 21.10.2012 o 16:34

OndrejP trochu sa mýliš, Indovia vlastnia LandRover, presnejšie LandRover spadá pod indickú TATA. Na kvalitu a spoľahlivosť LandRoverov to nebude mať nijaký vplyv, LandRovery aj tak sa za veľmi spoľahlivú značku nepovažujú.... Edu ty vieš dokonale vyčariť úsmev na perách:DDD že rozletované hlavne na GB je bežná porucha:DDDDDD U nás v združení všetci okrem jedného,čo majú gulobroky, majú práve ten hnusný komunistický šmejd ZH a nepočul som, že by sa niekomu rozletovali hlavne. A ver tomu, že tie podľa teba najhoršie gulobroky aj aktívne využívajú a nalovili s nimi stovky kusov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 21.10.2012 o 16:08

PS: A ještě jedna věc. To, že Sako teď vlastní Beretta neznamená, že by se z "fínskej kvality stala zrazu talianská". Majetkové poměry nemají vliv na produkci. Rolls Royce vlastní, tuším, Indové a nevypadá to na pokles kvality nebo odbytu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 21.10.2012 o 16:04

Edu: "...budeš za svoju hrdzavů predraženů sako guľovnicu bojovať ako o život." Kdepak. Bojovat jako o život není potřeba. Vím co mám v trezoru a taky vím, jak to funguje. Předražená, nepředražená, nevím. Drahá ano. Pro mě jako studenta 4. ročníku právnické fakulty drahá jistě byla. Taky jsem si na ní škudlil skoro rok, a to mi ješte přihodil táta. O to ale nejde. Jde o to, že píšete:" ja si silou mocou nechválím všetko čo je moje !". No, a co tady teda celou tu dobu děláte? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.10.2012 o 14:05

Bleiker neviem aký chceš stále dôkaz???Napíš posed 33 ukáže ti na totálku zhrzavenú finsku gulovnicu na fotkách ktorá nebola v púzdre a zhrdzavela tak že mu ju výrobca vyreklamoval z vrátením penazí . Čo sa týka glorifikácie finskej kvality nuž sako je mini fabrička s pár zamestnancami tikka tiež patrí pod Beretta Group International corporation Čiže z Fínskej kvality je zrazu Talianska :-DDD Špatne je čechizmus skús nejaké Slovenské slovíčko . strednyjozo môj názor nemusí byť správny s tým sa stotožnujem som len človek a tiež sa velakrát mýlim !!! Nepresadzujem môj názor iba ho vyjadrujem . Keď sa mýlilm alebo niekoho urazím viem sa ospravedlniť . Nemám s tým problém. Zhrdzavie kadečo to je fakt . Sako a tikka však hrdzavejú priam extrémne !!! preto ma pobavilo ako predajca uvádza dononalá povrchová uprava gulovnice sako :-DDD huaaaaaaa teraz mám dosť zmiešaný pocit o dokonalosti a nerezových častiach saka :-DDD odkaz Preto som sa vyjadril že fokonalá povrchová úprava spočíva v tom že gulovnica extremne hrdzavie a nerezové časti sú nerezové preto lebo hrdzavejú :-DDD Pre českých návštevníkov stranky ne - rez číže ne rezivý ale rezivy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 21.10.2012 o 13:34

Edu-vidíš už toto čo píšeš je uplne zle.Prečo utočíš na OndrejP vyrokom -hrdzavú predraženú Sako gulovnicu.To je špatne,lebo o korozii si stale nepredložil dokazy a diskutovat o pomere cena-vykon je na dlho.Takto to nepojde,to nie je dobrý smer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM