Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

guľovnice Sako a ich modelové rady guľovníc - diskusia

autor: off kubik856
pridané: 1.9.2010 19:05

Vaše rady skúsenosti a postrehy s praxe

počet zobrazení: 60 828
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off lanus, 13.8.2015 o 14:54

Sako 85 Grizzly je kvalitná kompaktná , perfektne nositeľná (vďaka prednému pútku remeňa na hlavni) nadháňková guľovnica bez zbytočností (napínačika a svetlovodných vlakien) s osvedčeným "tropickým" cieľnikom a kontrastnou muškou ,majúca optimálnu hmotnosť na elimináciu nadmerného zdvihu hlavne pri opakovanej streľbe z voľnej ruky. Podľa mňa ju "stvoril" mimoriadne skúsený a náležite zásadový praktik čo sa nedal ovplyvniť súčasnou unifikovanou "módnou vlnou" !!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-255 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off xxxxx, 28.6.2011 o 0:26

a ešte k zásobníku.....v zasunutej polohe spodný obrys nevytrča z pažby..to mi troška prekážalo na mauseri...záchyt zásobníku nie je aktívny, pokiaľ zásobník nepritlačíš..chce to trocha cviku...ale jednoduchý spôsob ako sa vyhneš náhodnej strate... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 28.6.2011 o 0:17

tak konkrétne poistka jasný, hladký a zrozumiteľný chod...som rád, že tam neprekáža tretia poloha....ak si nedáš pozor mierne cvaká, ale dá sa odistiť aj bezhľučne.....ja som sa rozhodoval medzi mauserom M03 a sakom...sako ma presvedčilo...krásne čisto opracované aj na miestach, kde to vidieť nie je (dokonca lepšie ako mauser, teda aspom ten konkrétny kus, ktorý som mal v rukách)....chod záveru maslový, paráda....spúšť nastavená z fabriky na 12 N bez napináka, s napinákom 1,5 N...bez napináka je to hodne slušná bodovka, čo je aj s napinákom......vyhovuje mi pažba, hlavne rozšírené varmintové predpažbie....stále neviem pochopiť majitelov sauerov, menlicherov a pod., keď tvrdia, že sa im také pušky dobre držia...ale toto je len môj subjektívny názor.....o presnosti ti zatiaľ nenapíšem, som v štádiu hľadania...ale to strach nemám...zrejme jedna z najpresnejších bežne dostupných flintí....a k spomínanej dostupnosti...nečakal som, kupoval som vo viedni, mal dva kusy na výber, teda v 308.ičke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 27.6.2011 o 23:42

vsetko, zaver je vraj uplna spicka, co poistka .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 27.6.2011 o 23:17

mam sako 85 varmint v nerezi...čo by so chcel o tej puške vedieť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 27.6.2011 o 15:11

kto ma tuto zbran, ake mate s nou skusenosti, ake prevedenie a kaliber? za info dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 16.3.2011 o 12:35

A na škodnú stačí aj hornet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.3.2011 o 12:03

najvhodnejší je rem 222 na srnčiu zver uplne super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 15.3.2011 o 23:05

army9, ono ani je je tak problém ju objednať u importéra teda pre SR fy Detex Praha, je problém v tom, že fíni ich veľmi málo resp. skoro vôbec nedodávajú na východný trh a už je pomaly taký problém aj s tikkou. Fraňo viem že ich nepredáva, u Jedličku som už dlho nebol a v Šuranoch platí to čo som napísal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 15.3.2011 o 20:18

To co som tu napisal platilo vtedy ked som to napisal, teraz je situacia ina . Ked som 1,5 roka dozadu kupoval gulovnicu Sako ( u Jedlicku , Hunter 1500 eur) , bola jedina na Slovensku . V Suranoch mi povedali ze ich nevozia . Frano ich nepredava uz davno . V decembri Jedlicka inzeroval Bavarian za 1700 eur . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 15.3.2011 o 19:16

presne neviem, ale classic cca 1.500 E, počítam že bavariam a classic exlusiv cca 1.800 - 2.000 E ak nie viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gotrek, 15.3.2011 o 18:44

Aká je cena na Slovensku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 15.3.2011 o 17:57

Sako sa da objednať u Jedličku, Mráza a skúsil by som ešte Fraňa, alebo zavolaj priamo do Detexu a prines si ju sam, ale upozorňujem, že čakacia doba je asi 1-1,5 roka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strelec151, 15.3.2011 o 16:53

Pre kubik 856 sorry,dal som ti zlé číslo mobilu,už je opravené... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strelec151, 15.3.2011 o 16:51

Som tu nový,nemal som net a vidím dotaz ktorý ma zaujal. vzhľadom na to,že táto zbraň oslovila aj mňa, tak už čo to o jej zadovážení viem. rád poskytnem informácie na t.č. 0918 567 279 Vedia ju doviezť dvaja na Slovensku a viem aj cenu. Nechcem týmto podrývať človeka, ktorý už písal,že u nás sa nedá kúpiť,ale nedá mi, keď viem,že sa dá. S pozdravom Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 4.9.2010 o 18:48

Sako na Slovensku nezozenies, jedine Cechy. A aj tam bude vyber obmedzeny. Ja mam huntera 308W. Povodne som chcel 30-06 ale ta 308W bola hadam jedina na Slovensku tak som vzal aj tu. Skus zavolat do Zelenca, ak ju nema Jedlicka tak uz nikto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-255 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM