Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

guľovnice Sako a ich modelové rady guľovníc - diskusia

autor: off kubik856
pridané: 1.9.2010 19:05

Vaše rady skúsenosti a postrehy s praxe

počet zobrazení: 61 146
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on lanus, 13.8.2015 o 14:54

Sako 85 Grizzly je kvalitná kompaktná , perfektne nositeľná (vďaka prednému pútku remeňa na hlavni) nadháňková guľovnica bez zbytočností (napínačika a svetlovodných vlakien) s osvedčeným "tropickým" cieľnikom a kontrastnou muškou ,majúca optimálnu hmotnosť na elimináciu nadmerného zdvihu hlavne pri opakovanej streľbe z voľnej ruky. Podľa mňa ju "stvoril" mimoriadne skúsený a náležite zásadový praktik čo sa nedal ovplyvniť súčasnou unifikovanou "módnou vlnou" !!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-240 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off strednyjozo, 21.10.2012 o 13:30

Edu je síce pravda že silou mocou nechváliš všetko čo tvoje, ale silou mocou presadzuješ svoj názor, ktorý nemusí byť vždy správny. Takto svojim prejavom robíš tejto, inač dobrej stránke, medvediu službu. A keď už si spomenul ľudskú dôstojnosť, tú by si si mal zachovať ty nakoľko tvoje presadzovanie vlastnej pravdy ti zatieňuje zdravý rozum. A k téme hrdzu chytil aj môj blaser R93 keď som ho nechal mokrý v puzdre par dní a viem minimálne ešte o jednom prípade, tak isto ,,sčevenela" mi aj zbraň ktorá bola vyrobená vo ferlachu a preto teraz na ne nezanevriem a nebudem tvrdiť že je to najväčší šmejd za 10.000€. kubik856 keď som bol loviť vo fínsku tam miestny lovci najviac preferovali v tejto zbrani 30-06 alebo 308, bolo to podmienené lovom losov, celkovo by som túto zbraň vyhodnotil ako jednu z najlepších v tejto cenovej hladine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.10.2012 o 12:55

Ondrej nemám problém napísat nevýhody a poruchy svojej zbrane prípadne svojich zbraní to upresňujem pre menej chápavých . Čiže keď sa mi rozletujú hlavne čo je bežná porucha gb nemám prečo to tajiť atď. Chápem že ty máš iný názor a budeš za svoju hrdzavú predraženú sako guľovnicu bojovať ako o život . Kľudne bojuj je to tvoja voľba ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 21.10.2012 o 12:15

Edu: Coze!!?? :DDD Joke týdne. Možná i měsíce... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.10.2012 o 9:21

Bleiker medzi nami je rozdiel ten ,že ja si silou mocou nechválim všetko čo je moje ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 21.10.2012 o 8:27

Edu-mne už je uplne jasne,že tebe to jednoducho nevadí.A ideš tu písat niečo o dostojnosti.Ak sa cítiš ako vítaz v tej diskusii z odkazu,čo sem dal Lanus,je to tvoj problem.Ale posledný raz ta vyzývam,aby si ked niečo tvrdíš DOLOžIL TO PRAKTICKYM DOKAZOM ALEBO ZDROJOM,ODKIAL TO POCHADZA.Nejde mi o nič iné,len o to,aby sa to tu nezmenilo na forum-len tak si kecáme,aj ked na to nemame. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.10.2012 o 21:32

Bleiker veď si zachovaj kuštik ludskej dôstojnosti . Výprask hm možno tie patroniky čo doma robíš beriš ako vojnu ale mne je to smiešne . Výprask mi môže dat len ten čo sa dostaví ten čo šteka ako sralo pod falšou mi môže tak písať na iných servroch aký je trtko :-D ty naša nedocenená správa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 20.10.2012 o 20:56

Germánsky pes zasa šteká,ja som si myslel,že predsa len máš chrbtovu kost a po tom vyprasku ,čo si dostal na fore u susedov si sa zahrabal pod čiernu zem a budeš už držat hubu.Až budeš mat tie kontakty,čo mi dlhiješ tlčhuba,tak sa ozvi,inak sklapni hade.A s tou colou opatrne-už už si asi nepamatáš,čo si tu na poslednej fotke mal v ruke,lež si ju zmenil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.10.2012 o 20:27

bleiker a meria ti aj prašnosť vzdušnú vlhkosť atd ?Tak ako to robia v renomných muničkach ? Alebo iba to ondíš ako sukikovohliníkové guličky či travexove trubky ? Či to len tak od oka šteluješ podla toho v akom stave dojdeš z pohostinstva ? teba už len ta cola zachráni červená odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.10.2012 o 20:09

bleiker a meria ti aj prašnosť vzdušnú vlhkosť atd ?Tak ako to robia v renomných muničkach ? Alebo iba to ondíš ako sukikovohliníkové guličky či travexove trubky ? Či to len tak od oka šteluješ podla toho v akom stave dojdeš z pohostinstva ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 20.10.2012 o 17:09

dede to čo prebíjaš? 120mm húfnicu, alebo ručné delo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 20.10.2012 o 10:33

Trošku je tu odklon od témy,toto radšej do-PREBIJANIE GULOVEHO STRELIVA.I ked musím uznat dede,že tá váha je fakt super..Tá moja čínska potvora váži plus mínus na 2 kilá... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 20.10.2012 o 8:38

EDU - ja pri prebíjaní používam túto odkaz elektoronickú váhu od RCBS Chargemaster ( preklad do slov. jazyka majster prebíjač ) 2012 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.10.2012 o 22:27

ferdo ja som netvrdil že to myslím vážne :-D rado 100 čínske vážky to je to naj na prebíjaní samozrejme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 19.10.2012 o 22:02

Edu akoze uz mi to neda. Poznam uz par tvojich vyrokov a reakcii vo fore, z toho som si o tebe urobil nejaky obraz. Ten bol povodne taky, ze si vo svojej podstate rozumny clovek, co sem tam zbytocne prezentuje nacitane info ako najvacsiu pravdu. Toto co tu ale predvadzas poslednu dobu podla mna nemozes mysliet vazne. Tomu neverim, ze si taky obmedzeny. Prosim Ta, prestan si uz robit srandu nech to tu ma nejaku uroven. Uz ma nebavi citat tie detinske osocovacky, radsej napis k veci...a do prebijacov uz neryp, ved aj male dieta predsa vie, ze ked chces na dialku presne strielat - musis prebijat. Edu to je fakt a nie fikcia, ale ja verim, ze ty to vies tiez. Mas len pre man nepochopitelnu potrebu sa s kazdym hadat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 19.10.2012 o 21:56

Edo ešte si zabudol čínske vážky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gunar, 19.10.2012 o 20:44

Edko ďalšia perla... Zabudol si na bolševikov, duster, rosler, a nemeckých lesnikov ... A teraz šup šup Edko vycikať a spinkať dobrú... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.10.2012 o 19:31

uf chlapci z pivničných muničiek sa dali do ofenzívneho ťahu :-DDD z urazeným egom zasa tropia sprostosti ako na správe tak v pivnici či na fore kde nechcu pochopiť čo je optický zoom až po skutočnosť že zo starej nadutej nabojnice nikdy nevybuchajú lepšia ako je tá nová . Nuž chlapci prajem vám vela štastia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gunar, 19.10.2012 o 10:32

Lanus:-) ale toto kto by to bol povedal... Všetci sú blázni len Ty si lietadlo... Však Edko:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 19.10.2012 o 8:28

Niekto si zas natrel seba: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 19.10.2012 o 8:27

No -ked to hovori fotograf a tu už všeobecne znamy teoretik,ktory SAKO ešte naživo nevidel,tak to musi byt pravda...Skutočne hodnotny prispevok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 18.10.2012 o 21:20

po novom sa vraj bude k tým fínskym nepodarkom dodávať i farba a štetka . Každý si ju natrie podla seba . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 31.7.2012 o 11:10

Ďakujem ja som si už kúpil novú flintičku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 31.7.2012 o 10:08

ešte je voľná 30-06 Spr. a 300 WM, pri zakúpení kompletu výrazná zľava... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 31.7.2012 o 9:33

Čím ďalej tým viac sa mi páči. Ešte ju máme aj v hornom okne..))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 2.7.2011 o 15:47

neviem odkial si , ale napis SS tu , mam na to lapoviacie a meracie nastroje ak by si to chcel mat tip top ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 2.7.2011 o 10:35

to peter 1985: tá QR montáž je už na ceste, aspom dúfam, tak už nebudem špekulpvať, ale ak by som niekedy zistil, že mi bude treba montáž so sklonom, tak myslím, že ten tvoj odkaz by bola moc dobrá voľba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 30.6.2011 o 7:08

Ja som mal na T3 od zaciatku TRG SAKO weaver s 0 moa sklonom ale potom som potreboval sklon pre mensi rozsah puskohladu teraz mam sice puskohlad ktory klika 100 MOA ale kupil som si listu s 20 sklonom Roedale QR kruzky som mal aj som ich predal totiz vylapoval som z nich vela materialu a neboli nejako extra rovne Ja by som ti odporucil na SAKO toto odkaz Roedale 20 moa sklon ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 29.6.2011 o 22:40

Ja som hodil na Tikku T3 , čo má základ na montáž takú istú ako SAKO , montáž ERA, weaver lištu a QR krúžky, a je vystarané.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 29.6.2011 o 21:37

ak nie pohladám niečo iné...na sako sako sú kopatibilné montáže od viacerých výrobcob ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xxxxx, 29.6.2011 o 21:36

ja som sa rozhodol pre leupold QR so základňami na púzdro záveru sako...dúfam, že tie budú ok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 29.6.2011 o 19:35

Je to o tom kto co potrebuje a co preferuje k SAKO 85 k zaverom mozem povedat ze v dobe ked este nebolo mrakov custom zaverov ako Kelby , surgeon, barnard atd, boli tieto zavery ale stale aj su vyhladavanae na stavbu presnych odstrelovacich pusiek su robusne hladky chod perfektna spust, mam znameho ktory ma na tychto zaveroch postavene dve odstrelovacie pusky v cal. .308 a .338 LM v Mcmillan pazbach a Krieger hlavne skratka pecka, jedine co na saku neznasam je montaz optilock :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.6.2011 o 23:17

stotožňujem sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 28.6.2011 o 23:16

hej v tej cenovej hladine je viacero výrobcov kvalitatívne porovnateľných zbraní...každý si nájde to, čo mu vyhovuje...ktorá puška je lepšia alebo horšia si nedovolím tvrdiť...vždy je to o subjektívnych postojoch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.6.2011 o 23:09

nemám výhradu sako patrí k tomu lepšimu na trhu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xxxxx, 28.6.2011 o 22:51

každopádne esteticky najprepracovanejšie flinty na závere sako 85 montujú amíci na hawaii..odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 28.6.2011 o 22:25

no bavarian bol na začiatku...dokonca s napínaním úderníka obdobne ako je to na M03..odkaz troška mi prekážalo to tenšie predpažbie a lomená lícnica.....priama lícnica, tak ako je to na varminte je vhodnejšia na mierenie cez optiku...a hlavne som chcel tlstý lauf a to bavarian nemá.....mannlicher je klasika, super flinta...keby bola na mannlichery pro varminte pre mňa esteticky prijateľnejšia pažba, tak by to bol vážny konkurent....inak aspom vizuálne sa mi z ich produkcie páči najviac classic light ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 28.6.2011 o 22:11

Feri hoď si korunou :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 28.6.2011 o 22:06

Co radsej SAKO 85 Bavarian alebo Mannlicher Classic Goiserer ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.6.2011 o 21:22

sako je výborná zbraň o tom nepochybujem . Kaliber od W270 do ... je ok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 201-240 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM