Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Tikka T3 Hunter alebo Antonio Zoli AZ1900 Bavaria LUXUS - diskusia

autor: off pozi
pridané: 6.1.2009 15:16
Mam zaujem o kupu jednej z týchto zbrani ale neviem sa rozhodnuť, cena je tam rovnaka ale vzhladovo je Antonio Zoli krajšia, čo sa týka pažby a graviru na schranke záveru, tak neviem, poradte
počet zobrazení: 9 860
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Mysho22, 9.7.2017 o 21:36

Páni ktorí vlastníte AZ 1900 Bavarian Lux 1900 v 308 win co z neho strieľate ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ricko, 17.6.2017 o 17:05

Priatelia, kamaráti polovníci. Ja mám Tikku v 308W štvrtým rokom. Maximálna spokojnosť. Je to zbraň cenove dostupná a kvalitná. Nebudem vysvetlovať. Myslím, že kto ju mal, alebo má, tak vie o čom hovorím. Samozrejme, je mnoho iných značiek a sú ludia, čo sa budú prieť. Za mňa ale pomer cena výkon absolútna spokojnosť. Strielam norma Oryx 180g. Prajem všetkým mnoho loveckých zážitkou a presnú mušku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off wilde, 17.6.2017 o 9:27

Pred rokom ako začinajuci polovnik som si kupil Tikku T3 hunt bez oho aby som zbran videl nazivo.Nerzhodoval som sa absolutne medzi AZ a podobnimi znackami pretoze ma zaujmalo finske vyhotovenie a hlavne co sa tyka zaveru a kvality oceli. Predtym som mal moznost strielat z cz557 lux mal ju kamarat tak preto som chcel tiku nieco co nikto nema ... myslim zesom sa rozhodol spravne. Ako zbran pouzivam aktivne po cely rok dazd sneh niekedy aj 20 vychaziek za mesiac ..ked je cas.. zbran vyzera stale ako nova az na par skrabancov sposobenych mnou :D Skratene.. umna univerzalna cenovo vyhodna lahka na svoju cenu az moc presna flinta ...na 100 m rozptyl striel ani nie 1 cm co mam odskusane ...pri strielani posoby velmi ladne a ten zvuk po vystrele je naozaj luxus oproti inim zbraniam v tej cenovej kategori mi posobia ako hrkalky ...fini vedia co robia....Tikka je koncept vyrabana vo finsku v jednej tovarni spolu zo sakom tieto znacky patria pod beretta grup v taliansku .Mam overene ze Tika ma v sebe zakompovane prvky z cenovo drahsich a znamejsich zbrani ako npr. kuzelove zakoncenie hlavne pre mensie kmitanie hlavne po vystrele volnejsi zaver pre hladsi vchod zaveru a mnoho dalsich vyhod ktore zbrane v tej ccenovej kategorie nemaju .. Osobne ked si kupim inu zbran o niekolko rokov tak tobude urcite zbran tak okolo 2000 e SAKO Sauer a pod. Na zaciatok mi samozrejme staci lacnejsia zbran s ktorou sa naucim polovat.. Tolko moja skusenost ..Ahoj :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 28.6.2016 o 16:11

Frido: Koncern Sako a teda aj Tikka sa stali clenom holdingovej skupiny Beretta. Myslim v r.2000. Milanko si to prehodil omylom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off frido, 28.6.2016 o 14:40

Milanko 12 podla mňa len chlap neznalý veci môže tvrdiť že beretta patrí pod tiku.Beretta nikdy nebola ani nebude patriť pod fínsky koncern. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kajo-Lovec, 18.2.2016 o 17:48

ahoj vo ZV AZ 1900 Bavarian STD aj lux ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 18.2.2016 o 17:29

Kajo-lovec: kde si skúšal AZ a aký typ? Tie 4 až 6 mesiacov je pre dodanie zbrane zo zahraničia bežná záležitosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kajo-Lovec, 18.2.2016 o 17:01

No tak dnes som pobehal predajne a vyskúšal zbrane, ktorá sadne, a výsledok prekvapujúci. Nakoniec sa zdá, že moja prvá voľba zbrane bola správna.Skúšal som Tikku t3 a môžem povedať, že pekná zbraň, ale nesadla mi, nebolo to ono.Skúsil som AZ 1900 a zbraň celkom pekná, pažba ma dosť sklamala, vyzerá ako zlelepená z viacej kusov a doba dodania že 4-6 mesiacov.No keď som už tu, skúsim aj CZ557Lux. No celkom pekná, oprem do pleca a sadla, Pocitovo to bude asi ono lebo ani pri jednej zo zbraní, čo som skúsil som nemal taký pocit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kajo-Lovec, 12.2.2016 o 16:22

No už to asi bude len o tom, ktorá ako sadne. Vyskúšam a potom dám vedieť ako som sa rozhodol.Či už Tika alebo Zoli, každá má svoje pre a proti.Ďakujem za komentáre a postrehy, teraz už len vyskúšať, ktorá sadne lepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 11.2.2016 o 17:39

Radsej Browning Eurobolt... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dlhydavy, 10.2.2016 o 23:13

Ja by som bral Tiku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 10.2.2016 o 21:05

kajo-lovec: Dávnejšie som vlastnil Tikku a teraz vlastním AZ 1900 Bavarian Lux obe boli v 308win. Ak by som si mal znova vybrať tak by som išiel do Tikky viac mi sadla a teraz dôvod prečo? Spúšt u Tikky má napinák nie ,že by som ho využíval ale pre niekoho prijde vhod i keď ani AZ nemá špatnú spúšť. Ďalej výhoda Tikky boli lepšie drevo respekt drevo na AZ vyzerá zaujimavo do červena ale vyzerá ako zlepené z dvoch kusov. Záver a chod majú totožný AZ má navyše lepšie prepracovanú poistku. Ďalší plus pre AZ je dlhšia hlaveň . Botka u AZ pôsobí troška lacno ako z obyč vzduchovky trebars u Tikky bola lepšie prepracovaná a nešmýkala pri styku s akymkolkvek lešteným povrchom ako u AZ. Ďalšia výhoda Tikky je dostupnosť bez pevných mieridiel tu Taliani nevedeli reagovať aj pri objednávke dopredu. Prevedenie mieridiel u AZ je obyčajné lacné takmer nepoužitelné za horších svetelných podmienok. Cena je dosť podobná takže už to bude len na každého sympatiach ktorá puška viac sadne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kohut64, 10.2.2016 o 20:46

AZ 1900 Bavarian je konštrukciou pažby predurčená skôr vyšším postavám 175+; Tikka skôr nižším, konštrukčne osobitne veľmi vhodná pre ženy. Treba vziať do úvahy aj odvekú dilemu : schránka/zásobník a lícnica áno/nie. J.K. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 10.2.2016 o 18:18

Su to zbrane podobnej kategorie. Treba si ich pozriet chytit do ruky zalozit si ju do ramena vyskusat spust poistku a uz sa riadit pocitom ktora ti lepsie sadne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off kajo-Lovec, 10.2.2016 o 17:46

Tikka alebo Antonio Zoli AZ1900 Bavarian STD - Mam zaujem o kupu jednej z týchto zbrani ale neviem sa rozhodnuť.Bude to moja prvá guľovnica.Rád by som vedel ake mate skúsenosti s týmito znackami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 23.11.2015 o 21:18

Majitelia Antonio Zoli 1900 Bavarian Lux jedna nepodstatná otázočka idú odmontovať pevné mieridlá ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubos2, 14.10.2012 o 22:00

Nedaj sa odradiť vysokokvalifikovanými internetovými odborníkmi... Budeš s ňou spokojný. Ja som tiež LLZ;-)). jarodt super No1 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 14.10.2012 o 21:19

Ťažko takto na diaľku radiť, všetky rady sú vysoko individuálnou záležitosťou, pokiaľ si zbrane osobne nevyskúšaš najlepšie vedľa seba máš 50% alebo viac percentnú pravdepodobnosť, že si vyberieš zle. Ak by som mal napr. ja osobne vyberať iba podľa informácii na internete spravil by som obrovskú chybu, mne osobne najviac ako pocitovo tak aj strelecký sedela Tikka tesne pred Zoli a s veľkým náskokom pred Roslerom ten mi predovšetkým pocitovo vôbec nesedel. Čo sa týka hrdze dnes existuje rad vysoko kvalitných prípravkov, ak človek venuje svojej zbrani 2 minúty údržby po návrate z lovu nie je čo riešiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lacik, 14.10.2012 o 15:39

a ked zaprsi,tak co sa stane,vari sa rozpusti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.10.2012 o 15:35

ked nebude pršat niečo vydrží ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacik, 14.10.2012 o 14:25

ja som si pred par dnami zajednal Tikku,velmi sa mi pozdavala aj sedela.Rozhodoval som sa medzi CZ 550,Roslerom a nakoniec ma najviac zaujala ta tika,tak uvidime ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.10.2012 o 13:06

milanko 12 ty si v pomykove dosť často ba i uplne mimo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 7.1.2009 o 17:40

Ved ja nič to len pre info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off milanko12, 7.1.2009 o 17:00

bodo-ja s nehadam len domovska stranka saka ma uvedene tiku aj beretu na svojej stranke ptreto som v pomykove ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 7.1.2009 o 16:01

SAKO je ináč maličká fabrika,z pár zamestnancami,Tika deto,ale určite patria pod Beretta Group International corporation a patria tam aj Benelli,Franchi,Uberti a iné a dokonca aj americký výrobca puškohladov na urovni Meopty-Burris. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off milanko12, 6.1.2009 o 21:40

bodo-no neviem na oficialnej stranke SAKO je tika a bereta uvedena ako vyrobok saka...ale ak si to cital tak to je as tak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 6.1.2009 o 16:58

Nie,určite Beretta,čítal som to nedávno v Streleckej revue.Patrí tam aj SAKO,a vela talianskych značiek čo vyrábajú brokajzne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 6.1.2009 o 16:48

bodo-a nieje to naopak ze bereta je finsky koncern? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bodo1948, 6.1.2009 o 15:21

Tikka je moja voľba,mám v sebe vsugerované,že Taliani sú zbrojárska veľmoc,a brokovnice robia najlepšie na svete,ale jednoducho talianskym guľovniciam opakovacím neverím,aj ked koniec koncov Tikka je už tiež Talianska-koncern Beretta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov