Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

guľovnice Sako a ich modelové rady guľovníc - diskusia

autor: off kubik856
pridané: 1.9.2010 19:05

Vaše rady skúsenosti a postrehy s praxe

počet zobrazení: 61 234
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on lanus, 13.8.2015 o 14:54

Sako 85 Grizzly je kvalitná kompaktná , perfektne nositeľná (vďaka prednému pútku remeňa na hlavni) nadháňková guľovnica bez zbytočností (napínačika a svetlovodných vlakien) s osvedčeným "tropickým" cieľnikom a kontrastnou muškou ,majúca optimálnu hmotnosť na elimináciu nadmerného zdvihu hlavne pri opakovanej streľbe z voľnej ruky. Podľa mňa ju "stvoril" mimoriadne skúsený a náležite zásadový praktik čo sa nedal ovplyvniť súčasnou unifikovanou "módnou vlnou" !!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Jager68, 13.8.2015 o 12:20

V Rakusku do 10-14 dni. A kaliber takmer kazdy co maju v ponuke. Ale +500€ minimalne, k cene co je na SK.... Je to sikovna zbran.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 13.8.2015 o 11:59

gm95-grizly má iný spúšťový mechanizmus ako Bavarian,spúšť má inú charakteristiku-takú športovú-málinko dlhší chod a je bez napináčika.Odpor sa dá stiahnuť až pod 1kg,kedy je z toho výborná spúšť.Je tam kanelovaná hlaveň dlžky iba 53,54cm ak sa nemýlim.zbraň má pomerne robustnú pažbu s vynikajúcim prilícením,spodok predpažbia je rovný s dostatočnou plochou pre pohodlné držanie a položenie zbrane v lavej dlani-v prípade praváckej verzie.Okrem toho sú na zbrani výrazné mech.mieridlá-celkovo mi to pripadá ako zbraň na safari,rasp.spoločné polovačky.Ked som nedávno držal tento model v ruke u dovozcu,podla vyjadrenia je dosť ťažko dostupný tento model,dostanú len pár kusov ročne výhradne v amerických kalibroch,takže pri 30-06 by si snád mohol mať šťastie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off gm95, 13.8.2015 o 11:29

Zdravím chcel by som sa spýtať aj ja či vlastní niekto túto zbraň. Vlastním bavariana V kalibri 8x57. Chcel by som prejsť na grizlyho a to V kalibri 30-06. Všetky informácie mi o tej zbrane pomôžu Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 2.3.2015 o 8:56

Vdaka, Bleiker aj som si to myslel, ale našiel som o tom protichodné informácie a chcem v tom mať jasno. Konštrukčné charakteristiky zbraní ma vždy zaujímali ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 1.3.2015 o 21:10

Do puzdra záveru,aj ked neviem,prečo Ta to tak zaujíma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 1.3.2015 o 19:25

Mna by zaujimalo kde pri systeme sako 85 uzamykaju ozuby naboj? Uzamykaju priamo do hlavne, alebo do puzdra zaveru? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off whitenigga, 1.3.2015 o 12:08

sako grizly - poprosím majiteľov, aby sa k danej zbrani ak majú vyjadrili, ďakujem pekne, Lovu zdar ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 27.1.2015 o 13:27

HUNTER75 - len som bol zvedavý ako je ihneď najlepšie vysušiť zbraň napr. v prípade guľovnice v priestore medzi pažbou a hlavňou alebo v prípade kombinovanej zbrane v priestoroch kde nie je prístup bez radiátora(čím skôr sa teploty vyrovnajú a čím skôr zbraň vyschne do sucha aj v neprístupných priestoroch tým podľa mňa lepšie)...nejde len o vysušenie ale o prispôsobenie sa na radikálnu zmenu teploty keď je napr. vonku -10, 15, 20 stupňov a vnútri +21 tak poutierať zbraň do sucha bavlnenou handrou po príchode z poľovačky nemá bohvie aký význam...ale máš pravdu, toto je už iná téma, každopádne sa nechcem ťahať za slovíčka, ani znevažovať tvoj názor a postup, len som bol zvedavý. PS: ZP nemám od 1.1.2015 a na odľahčenie témy: s mastnou handričkou od oleja v ruke som takpovediac narodil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off HUNTER75, 27.1.2015 o 12:38

Chlapci, neviem, či ma skúšate alebo mám napísať manuál pre držiteľov zbraní, ktorí majú zbroják len od 1.1.2015? Pre nechápavých : 1. zbraň po príchode z poľovačky zbavím vlhkosti vytretím bavlnenou handrou dosucha - vrátane hlavne, t.j. nie opretím o radiátor ! 2. pomocou čistiaceho ,resp. konzervačného oleja zbraň opätovne vyčistím ( hlaveň čistím obdobne, resp. s pomôckami, ktoré mám v čistení, a to v zavislosti, či som strieľal alebo nie). Toto zvyčajne zopakujem. 3. Po tomto čistení môžem nechať zbraň v miestnosti a opätovne, napr. po hodine ju prekontrolujem a prípadne prekonzervujem Prosím, aby ste ma nechytali za slová. V svojom príspevku som sa nechcel venovať čisteniu zbraní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 27.1.2015 o 11:41

HUNTER75 - ako prakticky prebieha to čo píšeš: "Najlepšie je ihneď vysušiť" zbraň? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off HUNTER75, 27.1.2015 o 10:33

HEIMDALL, nie som ani podkutý, ani múdry, čo sa týka údržby zbrane. Ja osobne neodporúčam, aby ste po príchode z poľovačky nechali vysušiť zbraň pri radiátore, sú to len odporúčania starých zbrojnošov. Mám skúsenosť, že sa na zbrani po vysušení jemných kvapiek vlhkosti môže objaviť jemná korózia, napr. na kľuke záveru alebo aj v hlavni. Najlepšie je ihneď vysušiť a vyčistiť zbraň.ˇ Čo sa týka "škatuľkovania", tak SAKO a TIKKA nie je to isté, aj keď ju vyrába jeden výrobca. Želám Ti veľa rokov poľovačiek aj s TIKKA. Ale opakujem , chlapec sa pýtal na SAKO 85. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off heimdall, 27.1.2015 o 9:49

Hunter75 - Sako a Tikka pochádzajú v podstate spod jednej strechy v Riihimäki - Beretta group takže Vášmu "škatuľkovaniu" Sako-Tikka nerozumiem, iba ak sa jedná o nejaké predsudky. V zvrhnutiu ku korodovaniu ja až taký problem ako vy nevidím, je tu dosť ľudí, ktorí radi príjmu informáciu o správnej údržbe zbrane, keď už bola spomenutá. Nie sme všetci tak podkutý a múdri ako vy aspoň čo sa do údržby zbrane týka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER75, 27.1.2015 o 7:20

Bleiker, samozrejme to neberiem osobne, ale sako hunter 75 má určite bližšie k SAKO 85 ( nie sú tam prevratné rozdiely) ako TIKKA alebo nebodaj ČZ. Nechápem prečo sa diskusia zvrhla ku korodovaniu. Kubik chcel poradiť ohľadom saka 85 a vhodnému kalibru, preto odporúčam uvedenú značku a kaliber W308 ( uvedený kaliber používam viac ako 30 rokov aj u inej zbrani - GB kozlica ČZ 584). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 26.1.2015 o 17:40

Hunter 75-neber to osobne,ale ani ty nemáš zbran uvedenú v téme,aj ked SAKO to je-stará ,dobrá 75 s vynikajúcim spracovaním,tú si drž. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER75, 26.1.2015 o 11:39

Vlastním SAKO asi 15 rokov. Zatiaľ max. spokojnosť, trochu je nešikovná poistka, ktorá je plochá a niekedy sa s ňou ťažko manipuluje, najmä ak máte na rukách rukavice. Ak zbraň správne ošetrujete, korózia sa nevyskytuje ( aspoň u mňa). P.S. Nechápem, prečo sa tu niektorí vyjadrujú k TIKKE, keď je to iná zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off heimdall, 26.1.2015 o 11:23

Tikka doma od Novembra 2013, nosím ju len na posed a individuálne poľovačky (posliedky), najdôležitejšie je pri nepriaznivých podmienkach zbraň po príchode domov zložiť niekde k radiatoru a poriadne ju nechať v prvom rade presušiť aby nedošlo ku kondenzácii studenej hlavne a teplého prostredia čo vytvorí vlhkosť. Následne cca 15-20 sekundová záležitosť, pretrieť hlaveň zvnútra vytierakom s troškou brunoxu a zvonku handričkou tiež s brunoxom...až potom putuje do trezora, doposiaľ žiadny náznak hrdzavenia, nevymenil by som ju za žiadnu inú zbraň. Ako správne poznamenal mogonar, všetko závisí od starostlivosti a úcty k tomu, do čoho sme zainvestovali ťažko zarobenú kopu peňazí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 24.1.2015 o 10:41

čo poviete na novinku vážiacu 2,3kg od firmy Sako ? :-) odkaz guľovnice Sako a ich modelové rady guľovníc - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borza222, 9.11.2014 o 10:37

Čo sa týka starostlivosti je to veľmi individualne aj u ČZ 550. Svoju prvu CZ 550 som kupoval v 2003 tá hrdzavela hned od začiatku a vyžadovala si neustalu starostlivost. Dalšiu som kupoval v roku 2008 a tá môže zmoknúk kolko chce ....čistím ju pravidelne každý rok na konci januára (raz ročne) a stále vyzerá ako nová. A to chodím do revíru tak 3 - 4 krát do týždna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off frantisek14, 9.11.2014 o 10:22

Zdravim tuto zbran mam od juna v kal. 30-06 zatial uplne bez problemou kedze si len robim polovacku a skusky budem mat az okolo marca tak vacsinou chodim len na strelnicu ale ked idem s kamaratom zo zdruzenia obcas ju vezmeme vyvetrat a zatial uplne bez problemov v dazdi vo vlhku vpohode po prichode domov ju osetrim a zatial bez problemov a ani nepouzivam ziadne drahe veci co sa tyka prestnosti tak to je uplne super na strelnici zo stojana na 100m sa kryju takmer vsetky pokial striela jeden strelec a z volnej ruky alebo len oprety tiez nieje velky rozptyl ale kamarat ma cz 557 ma kratsiu hlaven ten isty kaliber a tiez ide dobre.... sako prevysuje standard a taktiez je velmi pekna aspon pre moje oci a vela polovnikov ju obzeralo.... jednoznacne mozem odporuci i ked som cital o hrdzaveni zatial problem nemam uvidime casom ale myslim si ze to zalezi hlavne od toho ako sa kto o nu stara vacsina chlapov u nas ma cz-ty a nikto nema snimi problem ako aj ty co maju blasera za 5000 takze podla mna je to hlavne o tom ako sa kto o svoju flintu stara ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mirob1, 14.8.2014 o 20:05

Aj v T3 lite?...a kde ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 13.8.2014 o 20:34

Treba vedieť kde hladať...veruže je aj na sklade. Aj v 243. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 12.8.2014 o 15:27

v 243 nie je. Na sklaďe len 7x64. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 12.8.2014 o 9:26

Remington je vyborna zbran..len mam dve podobne zbrane(308 a8x57)....a chcem aj mensi kaliber ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagos, 12.8.2014 o 9:17

máš Remington. čo sa Ti nepáči na ňom, že ho predávaš a chceš kúpiť Sako? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 11.8.2014 o 19:19

Light v .243 W ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 11.8.2014 o 15:38

mirob1 v akom kalibri? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off heimdall, 11.8.2014 o 13:09

mirob1 - odpoveď znie NIKDE, musíš si počkať v tom najlepšom prípade ako na pôrod, viac na tel. čísle odkaz prípadne máš ešte šancu vybrať si jednu z tých čo majú skladom tu: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 6.8.2014 o 8:00

kolegovia..kde sa dá Tikka získať rýchlejšie ??? dík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off richard99, 5.8.2014 o 23:23

Peťo, s tým black bearom si mi nasadil chrobáka do hlavy , ale zatiaľ zostáva favorit finliht v 270 win. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 5.8.2014 o 17:27

V Rakusku su k dispozicii okamzite..ceny..Synt.black...2369€ Finnlight..2419€ a Black Bear 2528€....zbrane su to super. O kvalite asi nie je čo riešiť. no a tento model odkaz je naozaj parada. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off richard99, 5.8.2014 o 10:53

o tomto probléme viem, mám rozhodené siete aj mimo slovenska, kde by táto doba mal byť podstatne kratšia, len chcem vedieť aké úžitkové vlastnosti majú uvedené modely. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off heimdall, 5.8.2014 o 10:39

V prípade saka by ta mala zaujímať predovšetkým dodacia lehota. Na tieto zbrane (Sako, Tikka) z Fínska sa dlho čaká, ja som svoju Tikku super varmint v 30.06 springfield odkaz dostal do rúk 9 mesiacov odo dňa objednávky a to bol ešte super termín, jeden pán tu u nás čakal na Sako TRG takmer 2 roky a nakoniec odstúpil od objednávky. Odporúčam ak sa pre ňu rozhodneš (tieto zbrane sú fakt výborná voľba) objednať ju priamo cez BWarms v skalici, sú výhradní a jediní dovozcovia týchto zbraní na Slovensku...aproppo, finnlight vyzerá nádherne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off richard99, 5.8.2014 o 10:28

sako 85 finliht, black shyntetic 270Win -

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na osobné skúsenosti s týmito guľovnicami.Presnosť , povrchová úprava, pažba, spúšť,spoľahlivosť. Za poznatky ďakujem.


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 3.4.2013 o 21:39

dusab-to može urobit iba uplny i...t! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off iboo, 2.4.2013 o 21:21

dusab - prst do ohňa vopchám, ale celú ruku to už nie :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 2.4.2013 o 8:18

iboo vyskusaj ju dat do puzdra na 7 dni po takejto vlhkej postriezke. To by bol lepsi test....:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 1.4.2013 o 23:16

85ka bavarian po zimnej vlhkej postriežke za splnu po príchode domov dochytaná rukami s prirodzenou mastnotou a odložená do uzavretého trezoru, kontrola o 7 dní. Výsledok - absolútne nič, len dochytaná hlaveň, bez náznaku korózie, po jemnom pretretí sa leskne ako psie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strelec151, 29.3.2013 o 16:19

Ja poľujem so Sakom rok a je skoro každý deň vonku, či sneží,alebo prší. Moja flinta nehrdzavie. Žeby som dobre natrafil? A pridám niečo na záver, neuveriteľne presná, som veľmi spokojný... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.3.2013 o 17:10

steyr máš pravdu zbraň za 250€ a za 2000€ je rozdielna kategória ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 28.3.2013 o 15:26

určite radšej SAKO ako Remington 770, to je úplne o ničom, po pár stovkách výstrelov sa povolujú šróby, rozhadzuje to atď, akciová cena aj s puškohľadom bola pre mnohých lákavá, no v praxi to vyzerá inak, veď prečo by sa takéto, takmer nové, zbrane tak často objavovali v inzerátoch? jasné je, že o každú zbraň sa treba starať a dávať na ňu pozor, je zbytočné si dokazovať, čo zbraň vydrží a vystavovať ju zbytočne poveternostným vplyvom, najmä vlhkosti, oroseniu a dažďu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM