Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

guľovnice Sako a ich modelové rady guľovníc - diskusia

autor: off kubik856
pridané: 1.9.2010 19:05

Vaše rady skúsenosti a postrehy s praxe

počet zobrazení: 61 152
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on lanus, 13.8.2015 o 14:54

Sako 85 Grizzly je kvalitná kompaktná , perfektne nositeľná (vďaka prednému pútku remeňa na hlavni) nadháňková guľovnica bez zbytočností (napínačika a svetlovodných vlakien) s osvedčeným "tropickým" cieľnikom a kontrastnou muškou ,majúca optimálnu hmotnosť na elimináciu nadmerného zdvihu hlavne pri opakovanej streľbe z voľnej ruky. Podľa mňa ju "stvoril" mimoriadne skúsený a náležite zásadový praktik čo sa nedal ovplyvniť súčasnou unifikovanou "módnou vlnou" !!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off roci, 25.3.2016 o 11:43

Mali ste niekto problem s vyhadzovanim nabojnic na Saku? Priklad na videu: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majochalani, 12.2.2016 o 16:38

SAKO ma zaverove systemy rozdelene do skupin- XS,S,M,SM a L. Ja mam Sako 85S v cal.308w a skupina S nema toto spevnenie. kamarat ma 7x64, co uz patri do skupiny M a uz toto spevnenie ma. vid. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Durell, 12.2.2016 o 9:28

Súhlas slúži to aj na lepšie rozloženie síl od spätného rázu, čo je závislé od kalibru. . Nevymačkáva sa uloženie púzdra v pažbe. Kedysi som mal M98-8x57JS, v pôvodnej pažbe bol osadený ocelový blok o ktorý opieral system. Pseudo odborník robil novú pažbu a nedal to tam - zbraň úplne zmenila svoje spravanie a presnosť - už som nemal nervy - išla z domu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 12.2.2016 o 8:35

nezalezi ani tak od roku vyroby, ale od kalibru, napr. .308Win to nema 8x57JS uz ano. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xxxxx, 12.2.2016 o 6:40

nejde ani tak o fixáciu puzdra ako o priečne zpevnenie pažby v mieste uloženia proti praskaniu.....do určitého kalibru sako "cross bolts" nepoužíva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off army9, 12.2.2016 o 0:09

Ja mam Huntera a nemám tam priečnu fixáciu . Mám ho ale už 6 rokov . Na stránke saka som si to všimol tak rok , možno dva dozadu . Ak si to nevidel u novej zbrane tak už je nejaký čas na sklade . Rok výroby ti napovie značka tlakovej skušky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Poacher, 11.2.2016 o 9:13

Roci, malo by sa jednať o priečne spevnenie fixácie puzdra záveru v pažbe priečnymi vrutmi resp. hriadeľmi, podobne ako sa to robí u väčších tzv. "Afrických" kalibrov- viď Rigby a pod. Pri našich bežných kalibroch to síce nie je potrebné, ale samozrejme väčšia pevnosť nikdy nie je na škodu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off roci, 10.2.2016 o 22:31

Prosim majitelov zbrani Sako 85 Bavarian alebo Hunter o info co su tie 2 cierne okruhle bodky na boku drevenej pazby nad zasobnikom? Drzal som Sako v rukach ale myslim ze toto tam nebolo. Vyzera to ako plastove zaslepky, mate to na zbrani? Vid obr na stranke SAKO. Dakujem odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bojk, 30.12.2015 o 16:42

Cerky ani jednou neurobis chybu. Skus si obe chytit do ruky a uvidis. Ja som chcel Sako a skoncil som u M12. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cerky, 30.12.2015 o 12:39

Sako 85 Grizzly vs Mauser M12 - Zdravim priatelia. Rozhodujem sa medzi tými to puškami. Aké sú ich klady a zápory? Čo by ste mi odporúčali? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off frantisek14, 16.11.2015 o 21:48

stopar17, Mam tu istu flintu aj ten isty kal. a som maximalne spokojny nemenil by som a co sa hrdzavenia tyka zatial som nic nepostrehol a to ju beriem von skoro kazdy den, tiez by som ju zvolil znovu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off stopar17, 16.11.2015 o 18:20

Dobrý deň, som majiteľom Sako Bavarian 85 v kalibri 3006 čo v tejto diskusii momentálne nie je až tak dôležité. Táto puška sa na nič nehrá jej spracovanie a funkčnosť je perfektná. Olejovaná pažba je výhodou pri drobných odreninách, ktoré sa občas v lese stávajú. Plávajúca hlaveň s ľahkým chodom záveru, tichou poistkou a napináčikom dávajú puške značku kvality. Na puške nie sú žiadne plastové diely ani žiadne hliníkové zliatiny. Puška je vyrobená s poctivého železa. Ak by som sa mal znova rozhodnúť pre novú pušku tak v tejto cenovej hladine by znova zvíťazilo SAKO Bavarian 85. Veľa sa tu píše o hrdzavení, som strojár a každý vie, že keď sa kov dostane z chladu do tepla tak skondenzuje je tam snaha chytať líšku ale používam málo známy olej "Break Free CPL" určite nebudete mať problém o akom tu píšu "odborníci na SAKO" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Adam16, 14.11.2015 o 4:00

Diky hosi za info ako vidim tak kupim tu na ktoru natrafim skor a sadne mi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 10.11.2015 o 8:45

Ja mám Sako 85 M Bavarian v kalibri 7x64. Sauer som v ruke nemal, čiže porovnať neviem, ale ja som so Sakom spokojný, žiadny problém. Je to podľa mňa pekná a spoľahlivá zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off shoogo, 9.11.2015 o 14:24

Ahoj, mne sauer sadol ako uliaty. MOzno sa mylim ale "vysie" rady 202ky sa lisia asi najma v triede dreva, v tom ci je hlaven kanelovana a z akeho materialu je puzdro zaveru a zaver, gravirovanie a pod. Neviem ci je v tom aj nejaky funkcny rozdiel, iste tam bude rozdiel vahovy (kratsie hlavne, zaver z lahkych zliatin...) co sa tyka hrdzavenia..... niekde som o tom uz pocul ale odvtedy ako davaju ilaflon standardne tak by to nemalo nastavat. mne sa obcas stane ze pridem mokry a nestihnem vycistit ale ziadna hrdza na zbrani. Jedine kde som ju objavil bolu tie miesta kde sa zacvakava renem do pazby. inac pozor na licnicu videl som klasik aj s aj bez. tak sa mi zda ze uz dlhsie sa lavacka verzia robila na objednavku, ale mozno narazis niekde na nejaku skladovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.11.2015 o 11:59

odporucam ako preve si zistit ci je este S202 v lavorukom prevedeni kal. 7x64 vobec u niekoho na sklade. Sauer ukoncil vyrobu modelu 202 takze ak nie je na sklade uz sa z vyroby neda objednat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Adam16, 9.11.2015 o 11:41

Sauer 202 classic vs Sako 85 Bavarian - Dobry den, viem ze podobne temy sa uz rozobrali viackrat. Nemam zaujem o iny typ zbrane vyberam medzi tymito dvoma, som lavak a chcem si kupit novu gulovnicu v razi 7x64 a pacia sa mi prave tieto dva cenovo si nemozem dovolit ist vyssie ako 202 classic a uprimne ani velmi nechcem. Chcel by som sa opytat na nazory a ci nahodou sako nebude lepsia ako sauer v najnizsej verzii classic a skusenosti ci uz s ergonomiou ked sa namontuje optika a s udajnym risavenim sauera a pod.
Za uzitocne info vopred dakujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off frantisek14, 25.9.2015 o 14:38

Tak po dlhšej dobe zhodnotenie pušky sako 85 bavarian, som maximálne spokojný keďže som sa dočítal o hrdzavení pušiek sako. V poslednej dobe som v teréne každý deň, nie vždy sa puške venujem hneď po príchode ale to nechám na ráno pripadne na druhý deň no aj tak som zatiaľ nespozoroval ani len náznak hrdze alebo vytvorenie nejakých fľakov na zbrani. V posledných dňoch u nás hodne prší a tak ma veľmi zaujímalo čo sa udeje.... no puška vyzerá stále ako nová, dúfam že to tak ešte dlho ostane... a môžem ju spokojne odporúčať každému kto ma o túto zbraň záujem, taktiež horár od nás ma tikku t3 hunter a je spokojný no keď mal v ruke bavariana tak povedal otvorene že mohol dať o 500e navyše a kúpiť sako ale to je len vec vkusu inak ja snou spokojný. Toľko odo mňa zatiaľ ku zbrani po sezóne dám vedieť oko je na tom :) zatiaľ veľká spokojnosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off patrikseven, 16.8.2015 o 14:01

Ja som chcel mannlicherku classic ale v 30-06 na ňu trebalo čakať 4-5 mesiacov,grizzly mi pripadala moc športová niečo ako na safari tak som vzal bavarian,ktorá mi najviac sadla a som s ňou veľmi spokojný,toĺko moja skúsenosť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off frantisek14, 16.8.2015 o 13:47

Kvalitu by som neriesil obe daleko prevysuju standard pre vyuzitie v polovnictve, skor ktora komu viac sadne za mna tiez sako aj ked "medveda" som v ruke este nemal bavarian aj hunter sedia fajn, sm12 uz menej(mne) ale to je asi u kazdeho ine... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 15.8.2015 o 1:20

SM12 alebo Gryzzly?...kvalita je zarucena u oboch. U mna vyhrava medved. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 14.8.2015 o 23:05

Najlepsie ti odpovie clovek, ktory vlastni obe zbrane. Su to vyborne pusky. Volbou ktoroukolvek budes spokojny, mne zapasovalo Sako, Steyr ma nejako prvym pohladom neoslnil. Aj po nom som poskuloval, mal som ponuku o tretinu nizsej predajnej ceny.Je to otazka chuti. Kazdy si tu bude vacsinou preferovat svoje, tak objektivnost je tu na mieste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gm95, 14.8.2015 o 22:22

Ok páni. Nebudem sa tu hádať s nikim. Viac by ma zaujímalo teraz že ktorá je vyššia trieda. SM12 alebo grizly. Ktorá je lepšia. Kaliber ostáva 3006. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 14.8.2015 o 18:23

a jeje ,vtipnejí vyhráva na slovenský sposob....gm-pozdrav -pri všetkej úcte k nim-starých pánov.Vieš ktoré auto je nejlepšie-škoda 110-aj to tvrdia starí páni... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gm95, 14.8.2015 o 17:18

Lanus- ja som nepovedal že viacej ako 150m V noci sa nedá strieľať. Ja som len povedal že to tvrdia starší páni.Samozrejme že všetko záleží od optiky. Niekedy aj viac ako na flinte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gm95, 14.8.2015 o 17:13

Millos-Nemám Zeiss 4x a ani zkk. Mne to už tiež ide na nervy o zkk. A hlavne keď povedia že " od CZ-tky lepšia flinta niet ". Sranda :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 14.8.2015 o 16:05

gm95 - S každou flintou môžeš v noci strieľať na cca 4-5 km !!! Ako ďaleko však môžeš zodpovedne loviť to limituje použitá optika !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off millos, 14.8.2015 o 16:05

Tieto tvrdenia...jaaaj, uz to bolo rozoberane, najlepsia optika Zeiss 4x, najlepsia puska ZKK, a v 8x57, nic lepsie. Lenze v tych dobach si ludia nemohli nic ine vybrat, 308w, 3006...Bohuzial nemali moznost drzat v rukach nieco od zahranicneho spickoveho vyrobcu, tak si urobili z tohto akusi modlu a niektorych to drzi doteraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gm95, 14.8.2015 o 15:31

Je to vlastné tvrdenie. Každý starší poľovník povie že "8-cka je najlepšia, stará klasika, V noci viac než do 150m nestrielaš" toto počúvam roky od našich poľovníkov. Tak prečo nepovedať že je to najlepšia do 150m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off millos, 14.8.2015 o 15:01

To som nevedel, ze osma je najlepsi kaliber do 150m...zvlastne tvrdenie. Neexistuje najlepsi, najuniverzalnejsi kalber...len najoblubenejsi, najpouzivanejsi...alebo vhodny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gm95, 14.8.2015 o 13:04

Podľa vás ktorá je na väčšej úrovni steyr mannlicher sm12 alebo grizly. Dostal som Dobrú ponuku tiež aj na steyra. Tak by ma to zaujímalo či áno lebo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gm95, 14.8.2015 o 13:01

TikkaHunter- Viem že 8-čka je najlepší kaliber do 150m atď. V našom revíri je to dobrá flinta. Len máme tu aj starú ruskú strelnicu ktorú využíva teraz naše vojsko. Zvykli sme tam chodiť s kamarátmi si zastrieľať na dlhšie vzdialenosti. No práve tá 8-cka mi tam nevyhovuje veľmi. Aj na poľovačke potrebujem viacej výkonnejsiu flintu na väčšia vzdialenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off TikkaHunter, 14.8.2015 o 6:34

Gm95 a preco 8x57 nepostacuje? Strielas na vacsie vzdialenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 13.8.2015 o 22:47

Nie....odlozil som to na iny termin. Vybavil som syna. Mozno fo bude nakoniec uplne ina zbran. .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gm95, 13.8.2015 o 20:51

Jager68- a podarilo sa nakoniec? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gm95, 13.8.2015 o 20:50

millos-Keby som ten bavarian mal V 30-06-ke tak ani nerozmyslam o predaji. Som sňou velice spokojný len kvôli tomu kalibru ho chcem vymeniť. A keď už meniť, tak meniť o triedu vyššie minimálne. Môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 13.8.2015 o 18:55

Po vyladeni streliva ta Bavarian obdaruje takymto vysledkom na terci. Su to skvele pusky. Tu uletenu piatu ranu pustil kamarat, mal respekt pred 300wm. mimochodom Nemci na odkaz tie flinty maju, treba ich kontaktovat a pozadovany kaliber maju na sklade do mesiaca. Osobna skusenost. Len ta cena... guľovnice Sako a ich modelové rady guľovníc - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 13.8.2015 o 15:57

Ja som zhanal 9,3x62.mozno,by ho dodali tak o 10mesiacov. Inak cela rodina ,,MEDVEDOV" co ma Sako v ponuke je mimoriadne vydarena . Brown Bear v 338win.mag....to je parada... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 13.8.2015 o 14:54

Sako 85 Grizzly je kvalitná kompaktná , perfektne nositeľná (vďaka prednému pútku remeňa na hlavni) nadháňková guľovnica bez zbytočností (napínačika a svetlovodných vlakien) s osvedčeným "tropickým" cieľnikom a kontrastnou muškou ,majúca optimálnu hmotnosť na elimináciu nadmerného zdvihu hlavne pri opakovanej streľbe z voľnej ruky. Podľa mňa ju "stvoril" mimoriadne skúsený a náležite zásadový praktik čo sa nedal ovplyvniť súčasnou unifikovanou "módnou vlnou" !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

off gm95, 13.8.2015 o 12:47

Jager68-v Bw Arms Skalica by ešte mali mať skladom do 5 ks.BLEIKER- takže sa mi oplatí prejsť na grizlyho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov