Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

televízna relácia HALALI - diskusia

autor: off Pakôň
pridané: 8.8.2007 19:54
Mne sa už nepáči,v minulosti bola lepšia,teraz je tam sama politika.
Aký názor na ňu máte vy?
počet zobrazení: 35 616
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off 357AS, 29.11.2017 o 14:26

najsledovanejšia je preto,lebo každý čaká že už konečne tam predsa niečo zaujímavé bude,ale žial,zase prd.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 158 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off sailormoon81, 20.6.2021 o 10:58

som čakal že sa mohli venovať tomu zabitiu človeka medveďom, stavom medveďov, čo nás to stojí celé to chránenie medveďa a tak podobne, či by to bolo neaktuálne, alebo už sa uplatňuje cenzúra??!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off kulti, 15.2.2021 o 15:59

Relácia je veľmi dobrá.Som toho názoru, že relácia je určená širokej verejnosti, ktorej treba opatrne vysvetľovať, že poľovníctvo a lesníctvo sú prirodzenou súčasťou činností človeka.Aj to sadenie sadeníc lesných drevín je potreba ukázať spoločnosti ako nevyhnutnosť založenia zmiešaných porastoch, kde materské porasty sú tvorené smrekom, popr. len bukom. Ja tvorcom relácie držím prsty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 15.2.2021 o 13:53

Musím pochváliť, mierne zlepšenie som zaregistroval v poslednej relácii. Celú som nevidel, ale tá poľovačka na líšku bolo konečne niečo iné ako neustále sadenie stromčekov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mjmjlj1966, 14.5.2018 o 8:18

Zainteresovaní predstavitelia poľovníctva, autori Halali, by mali osloviť nepozerateľné stanice WAU, DAJTO. Vytvoriť relácie typu Fishing and Hunting. Vysielací čas aspoň od 14,00 do 19,00 hod. So zameraním na poľovníctvo a lesníctvo. P.S.: Ale sme na SR, takže "snívajte s nami!" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 13.5.2018 o 20:23

Reakcia na príspevok od Hekler, 13.5.2018 o 19:11 :
Hekler, keď už sme pri tej gramatike, slovo "nedivím" sa píše s mäkkým i... ;-) Viem že je to mimo tému, tak to ďalej nerozvádzam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Hekler, 13.5.2018 o 19:11

mepl, uvádzaš si že nie si poľovník, ani sa nedivým ... s Tvojim pravopisom by si nespravil kurz, ale s názorom súhlasím (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mepl, 11.5.2018 o 22:48

Halali bi mohli Ísť do KEŽMARSKYCH ŽLABOU ROBIŤ REPORTÁŽ O VYPLATENÝCH 6HA RUBANE.A OPÝTAŤ SA OCHRANAROU ČÍ NIESU PADLI NA HLAVU s tím samovyvojom hre.kežmarske zlabi treba vysadiť.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 12.3.2018 o 19:30

A hlavne,ak už by tam malo byť niečo napr.ten výcvik psov,tak naozaj ,ukázať ten výcvik,nie dvoch ĺudí čo o tom pol hodinu drístajú a občas záber nejakého pobehujúceho psa a to je všetko. Lebo tak to tam funguje ,ak je tam lenivý kameraman a celá tá skupina okolo tej relácie,tak to nikdy nebude pútavá relácia,tam sa musí ten štáb trošku obetovať ,pripravit si trebárs vlastné zábery medveďov,jeleňov ,vytrepať sa niekde na hole a nie tam okolo dialnic filmovť zver ,to je o ničom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Igor43, 12.3.2018 o 19:08

Reakcia na príspevok od kaso79, 12.3.2018 o 14:58 :
For Kaso79: 1.V relácii Halali by napríklad mohli producenti do každej relácie zakomponovať tzv. 5-minútovky ohľadom poľovníckej kynológie- t.j. napr. predstavenie jednotlivých skupín podľa FCI a jednotlivých plemien. Neskôr by som sa venoval podľa skupín aj základnému výcviku podľa toho, na čo je ktorá skupina určená. Zakomponoval by som " chyby pri výcviku poľovne upotrebiteľných psov " a návod na ich odstránenie, taktiež niektoré bežné , resp. častejšie ochorenia psov, parazitózy a pod- ich príznaky a možnosti prevencie ako aj liečby ( z pohľadu veterinára), aby poľovníci včas vedeli rozpoznať nebezpečenstvo nákazlivých ochorení u svojich miláčikov a pod... 2. Možno by som sa trochu povenoval aj zbraniam-ich histórii vo svete a na Slovensku,starostlivosti a údržbe zbraní, perspektívam... 3. Optika-súčasné možnosti, trendy, novinky- predstaviť optiku z hľadiska ich inovatívnych vlastností a pod... 4. Poľovnícke tradície- na tie sa v súčasnosti už zabúda, treba ich pripomínať 5. Možno by som zaradil aj okienko poľovníckej latiny... 6. Hlavnú náplň by tvorila samozrejme časť o samotnej zveri aktualizovaná na jej potreby,lov a ochranu s ohľadom na obdobie, v ktorom relácia prebieha. 7. Návrhy a riešenia problémov v poľovníctve- napr. nápady ako zachrániť malú zver v našich revíroch- možno vytvoriť v spolupráci s niektorým vhodným PZ a orgánmi ochrany prírody a ev. aj Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka nejaký priekopnícky revír, kde by sme aplikovali dobré skúsenosti s chovom malej zveri zo zahraničia ( viď napr. Rakúsko ) " a výsledky prezentovali vrámci relácie 8. Poľovnícka móda- odev, obuv, doplnky- prispôsobené sezóne 9. Balistika- nové druhy nábojov, ich vlastnosti, ranivosť,odporúčania odborníkov atď... 10. Recepty z diviny. 11. Právne okienko- pomoc, návody a rady pri riešení niektorých právnych problémov... Určite je toho ešte mnoho čo som ani nespomenul, lebo ma to momentálne nenapadá, ale myslím si, že vybrať je z čoho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off sailormoon81, 12.3.2018 o 18:37

halali už nepozerám vobec je to o ničom alebo len o sadení stromčekov. To si radšej pozriem farmársku revue aj posledne tam bolo aspon o tých zubroch a losoch a ich krmení. Neviem kto točí halali ale ak by náhodou mala niečo spoločné s tým aj SPK tak za tie milíony čo každy rok platíme by ta relácia mala byť na inej urovni. Pripadá mi to ako volakedy hubertlov, keď som s odstupom roku našiel v rozných číslach ten istý článok a opakujúce sa fotky uvedomil som si že platiť za kvalitný papier a reklamu nebudem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 357AS, 12.3.2018 o 18:28

kaso79, napr. v období jelenej ruje,pár min. ukážka vábenia ,na rôznych vábničkách,ukončené nejakou polovačkou na jeleňa,so všetkým čo k tomu patrí ,zálomok,založenie plomby ,vyvrhnutie,nie len namierenie a potom nič .To isté v jún-júl,srnčia ruja ,spoločné polovačky na diviaky,lov na medveďa,dohladávky so psami,ako pes aportuje z vody,ako vystavuje ,durí, atď. To sa nikdy neokuká a nemuseli by to hladať po nete ,luv sokoliarov,lov lukom ,trebárs aj to nájdenie zhodu-zhodov,to všetko polovníkov aj nepolovníkov zaujíma,do nekonečna,nie odborné diskusie o ničom,to rádového človiečika pramálo zaujíma. Ved vidíš tu,pekný úlovok,pekný zhod ,koľko hlasov a hlavne pozretí to má.Trebárs nejaká poradňa do ktorého revíru aký pes je vhodný,ako postaviť dobrý koterec ,aký kaliber je na čo vhodný,ukážka ranivosti rôznych striel napr. na (polke prasaťa),je toľko tém pre rádového polovníka či amatéra že až. V časopise Polovníctvo Rybárstvo bolo niekedy toľko krásnych polovníckych príbehov že to človek priam hltal,teraz reklama na reklame pár fotiek aj to niekde nacvakaných v ZOO,raz za uhorský rok sa tam nájde niečo pútavé,inak to už tiež za veľa nestojí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off goret, 12.3.2018 o 17:28

Reakcia na príspevok od kaso79, 12.3.2018 o 16:55 :
poriadne vyspovedajte ľudí stojacich za projetkom "živá lúka" a nič im nedarujte ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaso79, 12.3.2018 o 16:55

Reakcia na príspevok od goret, 12.3.2018 o 16:14 :
Opakujem sa Goret, ale daj témy presne čo by malo byť napr. v troch po sebe nasledujúcih reláciách... aby sa to neopakovalo a bolo to zaujímavé pre poľovníkov..dve témy an jednu reláciu stačia... inak toje mlátenie prázdnej kritiky spoza kl8vesnice... ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.3.2018 o 16:14

Reakcia na príspevok od kaso79, 12.3.2018 o 14:58 :
Spoločné majú minimálne to, že sa usilujú osloviť tú istú skupinu obyvateľstva, tzn. mohli by si zdravo konkurovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 12.3.2018 o 14:58

Reakcia na príspevok od goret, 12.3.2018 o 14:05 :
Ale uvedomuješ si, že Halali časopis a Halali relácia nemajú nič spoločné? a aktuálne témy ako AMO, je to stále, nočáky? a čo ešte?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.3.2018 o 14:05

Reakcia na príspevok od kaso79, 12.3.2018 o 13:50 :
Ak by bolo TV Halali viac zamerané na problematické a aktuálne veci, pravdepodobne by stúpol aj záujem o tlačené Halali. Poľovníctvo bez chválenkárstva by asi nebolo to pravé poľovníctvo, ale chválenkárstvo pri súčasných problémoch zaujíma málokoho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 12.3.2018 o 13:50

Stále je tu možno čítať kritiku. Takže by som teraz očakával, aby ste napísali, čo si predstavujete že by sa v čisto poľovníckej relácii malo odvysielať??? A tak prosím, s uvážením, že to má byť 25 relácií do roka, takže by sa nemalo opakovať...počúúvam :D Mimochodom, koľkí majú predplatený časopis PaR alebo Halali,. a sú spokojní na 100%. Koľkí z Vás odoberajú aspoň teda nie slovenské, teda predpokladám české časopisy Myslivost alebo Svet myslivosti a sú spokojní na 100%? Kritika je jedna vec, konštruktívna kritika druhá, ale tretia je motivácia a dodanie nápadov a spolupráca... ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 12.3.2018 o 10:52

Reakcia na príspevok od citulik, 12.3.2018 o 9:12 :
neznamená že keď je to u nás zakázané ,že sa to nesmie predávať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off citulik, 12.3.2018 o 9:12

Nebudem sa vyjadrovať k obsahu relácie, ale tá reklama na nočné videnie v priebehu vysielania tam nemá čo hľadať, zvlášť pokiaľ ide o zakázané zariadenia.Žeby to bolo novinárom jedno čo tam je, hlavne že ryžujú? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 4.3.2018 o 10:27

dnešné halali zas o ničom,tolko problemov , ochranári napadajú lesníkov a oni davaju plesy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off stetien, 29.11.2017 o 15:18

Kaso, taká relácia ako tvoje komentáre ....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 29.11.2017 o 15:01

Príspevky pána Kassaka nekomentujem, prečo tak asi??Ale trafené husy často gágajú...A ako na to prišiel pán Kassák, že je to najsledovanejšia relácia? A to, že môje aktivity iekoho narúšajú chápem, asi vedia prečo..no a komentoval som, čo už.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 29.11.2017 o 14:26

najsledovanejšia je preto,lebo každý čaká že už konečne tam predsa niečo zaujímavé bude,ale žial,zase prd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off mepl, 29.11.2017 o 14:22

Orin ideš po mne ako po udenom co máš proti mne? Vela ludi na diskusiji je komplikovaných povach každá diskusia je tu len o hadke a mudrlantoch idem prec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 29.11.2017 o 13:34

Súhlas, že relácia Halali nie je len pre poľovníkov. Ale treba si zase uvedomiť, že beží na verejnoprávnej televézii a tam sa mnoho záberov len z poľovačiek dávať nedá. Je to všeobecne o prírode a budovaní pozitívneho PR poľovníctva, lesníctva a pod. odvetvý, ktoré panelákovým luďom nič nehovoria. Komenty pána Cagalu nebudem riešiť, lebo jeho aktivity PR a obraz slovenskéoho poľovníctva skôr narúšajú, akoby mali povznášať. A nehovorím o SPK, a pod, ale celkovo o chápaní poľovníctva ako poslania a manažmente prírody a zveri. Nezabúdajme, že je to jedna z najsledovanejších relácií RTVS na Dvojke...a to je čo povedať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 29.11.2017 o 9:21

Zdravím poľovníkov, začal nám padať, tešíme sa na víkend. Relácia Halali, v minulosti som pozeral, ale vadí mi, že táto sro. priateľa nášho pána prezidenta, myslím SPK, je podporovaná aj z našich prostriedkov do SPK.Mám informáciu, že prezídium SPk schvaľuje finančné prostrieky pre túto súkromnú firmu. Čo nám prináša táto relácia???Mne nič. Aj tieto informácie by mali byť podľa zákona zverejnené na stránkach SPK...nie sú.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 29.11.2017 o 8:38

ja to už ani nepozerám o poľovníctva tam je NIČ! furt len sadia stromčeky, lykožrút a dookola. Nie som lesník mňa to až tak veľmi nezaujíma. Mali by asi zmeniť názov relácie lebo je to klamlivé. Pritom tam možu toľko tém riešiť, zvieratá, zbrane, optika strelectvo, oblečenie, tradície, história , vnadenie, príbehy, vzdelávanie...................... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off orin, 28.11.2017 o 21:23

mepl...ty na čom fičíš ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 28.11.2017 o 20:33

čo je KRMENY ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mepl, 28.11.2017 o 20:07

Halali je super len treba ukazat viac o stave smrekovych lesou a o krmeny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 10.9.2017 o 20:10

Tak si majú aspon názov zmenit. Pozerať sa to dalo v začiatkoch,teraz je len úvodná upútávka polovnícka inak nič.Aj to tam reve nejaký nadopovaný jelen z obory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 10.9.2017 o 10:43

357AS - Koľko ľudí , toľko chutí ! Od jak-živa platilo,že " koho chlieb ješ tak toho pesničku musíš spievať " !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 10.9.2017 o 10:06

Dnes 10.9.2017 televízna relácia Halali, úplne o h..ne,3/4 o farmárčení,vymieraní dedín na Slovensku (o čom nás informoval český "expert")samý ing.-ping vyobliekaný kravaťáci,má sa to premenovať na Farmársko a cykloturistickú reláciu. O polovníctve ani zďaleka! A to je september,čas ruje,dalo by sa povedať sviatky polovníkov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 23.5.2017 o 12:35

len taka otazka, preco koncepciu polovnictva riesite v tejto teme, ked tato ma vlastnu temu? Tym co sa vyjadrili k casopisu dakujem za postrehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 23.5.2017 o 10:57

mimo tému: hubert, to sa má zas každá téma zvrhnúť na nadávanie na našu vrchnosť? Ty sám píšeš, že koncepciu rozvoja poľovníctva nie každý musí pochopiť. Predstav si, že by ju niekto pochválil :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 23.5.2017 o 9:25

K časopisu som sa vyjadril toľko, že nie je to jednoduché vydávať časopis, aby boli všetci spokojný. Seriozne časopisy je určite treba... Ale ja si myslím, že skôr treba riešiť čo bude ďalej s naším poľovníctvom, ku koncepcií sme dali snanovisko a nielen my, čo som hovoril s poľovníkmi, ktorých pokladám za skutočných odborníkov, tiež mali vážne výhrady. V komisií je p.Lebocký, ten nie je náš zástupca, je zástupcom určitej skupiny....je smutné, že veľa poľovníkov zaujímajú iné veci.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.5.2017 o 7:14

Poznámka k honorárom: ak nepíšete na dohodu, tzn. niečo redakcii len ponúknete a redakcia sama určí honorár, tak je povinná ho aj zdaniť. Inými slovami, v takýchto prípadoch má daňovú povinnosť redakcia a nie vy. Tak hurá a perá, či klávesnice, do rúk a píšte a píšte. Redakcii magazínu Halali prajem veľa prispievateľov s nádejou, že sa vyvaruje pochybení redakcie magazínu Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 22.5.2017 o 21:29

kaso79,tu je pre vydavatela myslím tiež dosť inšpirácií,ak by chcel poobzerá sa tu v článkoch,diskusiách,vo fotočkách a oslovím autora,či už nejakého článku,alebo fotografa či by sa vedel podeliť o nejaký pekný zážitok ,ale žial,nefunguje to tak a je to na škodu ako vydavatela tak aj zákazníka,opakujú sa tam fotografie z archívu a články píšu "odborníci" ktorí sú radi že im to niekto vytlačí,hoc aj zadarmo,(ba ešte si to aj sami zaplatia). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaso79, 22.5.2017 o 18:33

Ad 357AS, dnes o 15:45: Myslíš honorár od poľovníckeho časopisu, že? Lebo inak ej to bežné, ak je to dopredu tak stanovené. Nuž aj v Halali sa treba popýtať v redakcii, aké sú podmienky, a podla mňa za článok autorský honorár aj môže "hroziť". Stačí jeden email. Ale nevedel som, že sa píše len za peniaze:D "Sadarmo" je to nečitateľné alebo čo? Veď ak má PZ nejaký dobrý program, akciu, udalosť, jubileum, prečo nenapísať a nepovedať ostatným? a podobne s foto, ak je to pekné foto, čo niečo vystihuje, a nie len klasická foto náladovka, tak sa dá isto aj dohodnúť. len nemať založené ruky :D [BTW. foto zdroje sú uvádzané ako shutterstock a ten dačo tiež stojí predsa] ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 158 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM