Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

SPZ, Slovenská poľovnícka komora - diskusia

autor: off vlavar
pridané: 12.11.2009 16:12

Je ohrozená existencia SPZ vznikom SPK?

počet zobrazení: 92 205
počet hlasov: 4

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 27.2.2016 o 15:21

Zdravím priatelia, v dnešnom denníku SME je článok o poľovníctve. Nedá mi nereagovať na stanoviská.P.Šuba, prepáčte, že to píšem sem, ale určite to čítate, možno aj prispievate.Vy máte v poslednej dobe smolu,či je to už výzva na odstrel vlkov, určite dobre myslená, obráti sa to proti Vám.Zastupovanie "maďarských poľovníkov" zo Slovenska, zase nejaký maďarský novinár sa chcel ukázať, no smola.Ale to čo zase teraz, no musim reagovať. Vy ako riaditeľ SPK nepoznáte par.5, čl.1..fyzické a právnické osoby?? je SPK profesná komora??? odkedy?? no Vy máte prácu a komore ako profesionál, z našich členských príspevkov..to, že to má SPK v stanovách?Tuším to už chcete meniť???r.2003 petícia..viete o čom bola?? asi nie, určite nie o žiadnej komore..aj ja som ju podpísal, aj celá moja rodina, aj chlapi v krčme..aj ženy z kostola...no ešte ste nebol riaditeľom..tak tu nepíšte hlúposti..náklady na SPK..asi pred tromi rokmi ste v denníku Pravda tvrdil, že komora potrebuje na svoju činnosť cca 150 000 eur, pred dvomi rokmi p.Lebocký, jeden večer v telke cca 350 000, na druhý deň to bolo vyše miliona, teraz zase vy 535 000 eur..Páni Vy si robite z nás srandy, vy ako riaditeľ SPK nás neviete presne informovať???P.Šuba vyzývam Vás odstúpte....čo najskôr, protestujem, aby ste bol za takúto prácu odmeňovaný aj z mojich členských príspevkov...A na záver, my chceme anarchiu???My máme návrhy na riešenia, na zmeny, pre 60 000 poľovníkov, ktorí musia prispievať do SPK.Len nikoho v SPK to nezaujíma....TOTO je ANARCHIA ČO TU PREDVÁDZATE ....teraz som si uvedomil, že asi máte toho veľa..riaditeľ SPK, SPZ, preto sa občas na hlavičke SPZ podpisujete ako riaditeľ SPK, podnikateľ v poľnohospodárstve ako SHR, majiteľ a prevádzkovateľ penziónu, zástupca poľovníkov v rôznych medzinárodných organizáciach, služobné zahraničné cesty, poľovačky..no skutočne v dobrom, seriózne, nie je toho trochu veľa??? A na záver, kedy už budú za SPK dávať aj nejaké stanoviská oficiálny zástupcovia..prezident, viceprezidenti??čo tak napr. p.Supeková, čo to vlastne robí v SPK??? A nie úradník, ktorý to nezvláda...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 50

komentáre

zoradiť
zobrazené 641-680 z 726 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off 650525, 5.3.2011 o 21:09

Áno je ohrozená všetko je od rozhodnutia SPK,ako prevezme všetky kompetencie,ktoré ponechala SPZ.Pracujú dve rovnaké organizácie ,ale funkcionári sú všade rovnaký.Podľa mňa,keď vznikol nový zákon o poľovníctve stačilo premenovať SPZ na SPK a všetko mohlo fungovať rovnako.Teraz ide o majetok pozor členovia!Je to keksík jeden v dvoch!!Funkcionári by mali viac informovať základňu ako sa bude nakladať s majetkom a čo bude ďalej s SPZ.Počas doby členstva v PZ som na VČS PZ nezažil nikoho z OkO SPZ.Ťažko sa im pozerá do očí členom,ktorý ich platia.Prečítaj odkaz diskusia o SPK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.4.2010 o 22:54

hornet22 už dávno som prišiel na to ,že si poľovník !!! Lal zdar . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 7.4.2010 o 18:56

Edu,v tomto súhlasím s tebou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off subaru, 7.4.2010 o 15:27

oknamor: nas je 25 a zaplatili sme skoro 500€, radsej by som za to kupil krmivo na zimu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.4.2010 o 13:58

hornet22 nie som vzťahovačný . Ale na jeleň a ďaniel v ruji atd. sa striela za účelom zušlachťovania chovu selektívnym spôsobom . Nie je to sťahovavý vták . Okrem toho sa u nás v PZ nestriela ani na bažanta napríklad a to sme ich strielali pred 30 rokmi stovky . Tiež jarabica ,či kvíčel atď . Iba som chcel napísať ,že nie únia nám niečo zakazuje ale Slovensko prostredníctvom SOS/BirdLife Slovensko požadovalo o zákaz jarného lovu . O nič sme neprišli .Posla jari môžeme vítať aj klobúkom nie len brokmi . Mne sa podarila vyfotiť sluku takto vo voľnej prírode .
odkaz /> Hornet 22 neboj na jeseň sa tých slúk toľko nenastriela a samozrejme ani na jar to nebol žiaden masaker. Viac menej tu ide o určitú etiku ktorá je globalizovaná . Veľmi ale veľmi pochybujem ,že by sa ešte niekedy lovila sluka na Slovensku na jarnom ťahu . Či je to správne alebo nie môžeme debatovať to je fakt ,ale nič to nemení na tejto realite . Osobne som to ani nenavrhoval zakázať ani povoliť . Môžem sa vyjadriť iba svojim názorom ten je nestrielať sluku vôbec . A ak, tak v pláne chovu a lovu III. Ale to je iba môj názor nič viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 7.4.2010 o 11:27

po upozorneniach opravujem, ... výnimočne skoro na celom území SR... drvivá väčšina ale odletí do svojich prirodzených hniezdisk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 7.4.2010 o 10:10

Edu mne nemusíš dokazovať že si správny poľovník, nebuď sťahovačný, ale Slovensko nie je cieľovým územim slúk na hniezdenie, len cez nás prelietajú a pritom sa pária, možno niekoľko omylom zostane u nás hniezdiť na juhu SR. Ja neplačem že nám zakázali jarný odstrel, ja "plačem" že povolili jesenný odstrel, na jar sa strielali samčekovia lebo poletujú pri hladaní samičky ktorá je na zemi, na jeseň sa budú strieľať aj samičky a to mi vadí, PS na unavených jelenov a danielov v ruji nestielaš ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 16:46

hornet22 niekedy sa treba možno viac zamyslieť prečo je niečo tak či onak . Nie zúžiť to na debiliu EU . Ani sa smiať jak cigáň holer riti.

Rovné uhorky v EÚ
Tvrdenia o nariadení maximálneho zakrivenia uhoriek, ktoré sa môžu predávať v krajinách EÚ, sa nezakladajú na pravde. Existujú len triediace pravidlá, ktoré uľahčujú život obchodníkom - jednoducho povedané, zabezpečujú, aby v jednej škatuli neboli pomiešané plody rôznych tvarov a veľkostí.

Ale od uhoriek k zle únii ktorá malým chlapcom vraj zobrala hračku . Takže smernica je z roku 1979 . Až po takom dlhom čase požiadalo SLOVENSKO !!! Opakujem SLOVENSKO prostredníctvom SOS/BirdLife Slovensko o zastavenie lovu kedže je v rozpore s hore uvedenou smernicou .
A osobne vôbec neplačem ,že nemôžem zastreliť pri párení a vyčerpávajúcej ceste do hniezdiska tohoto ušlachtilého vtáka . Keby to bolo povolené tak by som to tiež nerobil a neurobím to ani na jeseň . Keby som mal ja rozhodnúť zakázal by som strielať sluku uplne podobne ako mnohé iné poľovné vtáky na ktoré sa nepoľuje na Slovensku ako bol kvíčel /drozd čvíkotavý / či jarabica ,drop,jariabok,hlucháň ,holniak atd,alebo minimálne by som to nechal pre plan lovu a chovu č. III. Je toho vtáctva dosť a neplačeme ani nedupeme . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 6.4.2010 o 14:46

keď EU stanovila normu na zakrivenie uhoriek smial som sa, teraz nad zákazom lovu sluky pri jarnom ťahu nenamietam, ale nad povolením lovu pri jesennom ťahu v SR plačem, očakávam aj normu na zakrivenie vtákov a bude pokoj ... od niektorých ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 12:47

Goret Bude to silueta poľovníka ktorý logá .Dolu bude napísané logám za vaše peniaze . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2010 o 12:44

janjano@zoznam.sk bolo tam mudrych :-) nápadov až až stovky návrhov :-)
Čo sa týka sluky je k nej tema ked chceš prečítaj si .

odkaz />

Bod č. 1
Snahou SOS/BirdLife Slovensko je zastaviť jarný lov slúk, či už výzvami poľovníckej obce, apelom na Ministerstvo pôdohospodárstva, prípadne s pomocou sekretariátu BirdLife International v Bruseli upozornením Európskej komisie na súčasný nepriaznivý stav.
Bod č.2
To isté ministerstvo ktorému sa podarilo upozorniť europsku komisiu prostredníctvom SOS/BirdLife Slovensko na zastavenie lovu žiada vzápätí o povolenie lovu sluky ????? Neje... im ??? Museli si byť vedomí že jednajú v rozpore s článkom 7 paragrafu 4 Smernice Rady č. 79/409/EEC o ochrane voľne žijúceho vtáctva.
Bod 3.
Každé vyčkávanie na nejakú výnimku je blud . Blud od toho kto ju sľubuje .

Toto bolo odôvodnenie SOS/BirdLife Slovensko

Smernica Rady 79/409/EHS o ochrane voľne žijúcich vtákov zakazuje poľovanie na vtáky počas jarnej migrácie, kedy sa vtáky vracajú rozmnožovať zo svojich zimovísk na hniezdiská. Napriek tomu sa na Slovensku sluky počas jarnej migrácie a v období rozmnožovania môžu loviť aj naďalej. Dochádza tým k porušovaniu legislatívy EÚ a k usmrcovaniu týchto zaujímavých a „nekonfliktných“ vtákov len pre potešenie malej časti poľovníkov.“, informuje Miroslav Demko, riaditeľ SOS/BirdLife Slovensko.

Preto som sa vyjadril ,že žiadosť o zabíjanie slúk na jarnom ťahu keď sa vracajú so svojich zimovísk za učelom rozmnožovať sa je absurdný a dokedy bude platiť článok 7 paragrafu 4 Smernice Rady č. 79/409/EEC o ochrane voľne žijúceho vtáctva židne sluky nebudeme na jar strielať . Takže s jarným lovom slúk sa môžeš definitívne rozlúčiť . Možno je to pre niekoho tema ako keď opitý Jano slota hovorí o znovu zavedení trestu smrti na slovensku aj Jano aj ja a každý normálny človek vie ,že sú to iba krčmové reči a v krajinách EU je zavedenie trestu smrti nezmyslom. Môže mať aj milion argumentov sú to však iba hrátky a drísty . Osobne nevidím dôvod prečo by malo Slovensko porušovať europsku smernicu . To že sa v taliansku ,Francúzku ,španielsku lovia desattisíce na jarnom ťahu nie je pravda . Aj tieto krajiny musia dodržiavať smernicu EU.

PS:
Záver je Slovensko žiadalo EU o zastavenie lovu sluky na jarnom ťahu a teraz ho má žiadať o znova zavedenie lovu s tým že by Slovensko chcelo porušovať europsku smernicu ???
No mne to nejako nedáva logiku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.4.2010 o 8:02

Edu a logo už máš? Tipjem, že si tam dáš nejakého vtáka. Dúfam, že to nebuje fták-ojoják :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 3.4.2010 o 9:29

uplne suhlasim ked ojeb....t tak vo velkom to je zakonom povolene v malom to smrdi basou : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.4.2010 o 0:08

Miloš alebo urobíme 20 bodov neveho kodexu a nechame si zaplatit 40 000 000 ved to by hádam nikoho nezrujnovalo a nás dvoch by to veľmi potešilo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 2.4.2010 o 21:33

EDO mam napad : )) na stretku mozeme urobit aj mi niaku komoru a nechame sa za to zaplatit : )) co ty na to ? a nam staci aj polovica nech sme neni nenazrany : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.4.2010 o 20:05

oknamor neplačeme :-) Ja sa napríklad zabávam !Všetko ešte stále rátame na koruny tak poviem len ,že komora nás bude stáť oklo 20 milionov bývalých sk . Takže zasa taká maličkosť to nie je . A to som iba povinné poplatky rátal . Moja otázka znie: Vyprodukuje tento birokratický aparát pre Slovenské poľovníctvo adekvátnu protihodnotu ???
Ak áno všetko je v najlepšom poriadku .
Tých 10 bodov etického kódexu by som vymyslel aj ja a zdarma :-)
Neviem či potrebuje poľovník naštudovať kódex na to aby sa napríklad dozvedel ,že poľovník pozná , ovláda ,ctí a dodržiava právne predpisy upravujúce poľovníctvo a podobné humorné hlboké myšlienky . Môj názor je ,že každý normálny človek vie na čo máme zákony ba i to že kto ich nebude dodržiavať môže byť potrestaný a nemusí to byť ani poľovník . Tie odrhovačky akože pozná a ovláda to je naozaj dosť zaujímavá myšlienka nejako nerozumiem čo chcel týmto básnik povedať ba nerozumiem ani rozdielu medzi ovládaním a poznaním predpisov . To posledné slovko že ich i ctí to je na mňa už silná káva . Ja som iba chalan z dediny a strááášne rád by som chcel ctiť predpisy len nejako neviem ako to mám urobiť . Takže ja by som k tomu potreboval i manuál . Ako sa správne ctia predpisy aký je rozdiel medzi pozná a ovláda atď . Veľmi mi to pripomenulo spárenie desatora božích prikázaní s desatorom komunistu . Každopádne som sa nad kódexom hlboko zamyslel .
Ale veď čo by sme chceli za 20 milionov :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off oknamor, 2.4.2010 o 17:16

som clenom PZ v jelenej oblasti,polujeme na 2600 ha,PZ ma 43 clenov.prispevok do SPK sme zaplatili vo vyske 483 euro co je necelych 11 euro na clena rocne.tak neplacte ze nas SPK financne zrujnuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 1.4.2010 o 14:38

Máš pravdu aj keď je to stále ťažšie a ťažšie, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 1.4.2010 o 13:50

nasrat ta moze, ale znechutit by nemal :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 1.4.2010 o 13:42

veď ani mne nie, len ma tento stav neskutočne nasiera ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 1.4.2010 o 13:20

hornet22, v tej saláme sa ten slávik ľahko stratí, podobne sa ľahko stratia osamené hlasy. Chce sa ti súťažiť kto ďalej zahodí flintu do žita, mne nie, teda ešte nie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 1.4.2010 o 13:15

a je to super zloženie jedna k jednej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 1.4.2010 o 13:14

vyvolení na sneme tak zastupovali naše práva ako mesiar ktorý robí slávičiu salámu, tiež tam dá pomer jeden slívik a jeden kôň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 1.4.2010 o 13:09

Jager, ak by SPK bola založená bezúčelovo, tak bola by fakt akurát na 2 veci. Dovolím si tvrdiť, že jej účelovosť budú určovať jej snemy a teda jej účelovosť bude daná delegátmi na snem. A kto určuje delegátov na snem? My všetci. Takže ako my pristúpime k voľbe delegátov, taká bude účelovosť komory pre nás. Tí hore dobre vedia, ako dostal po pysku etický kódex pri voľbe delegátov na ustanovujúci snem, ale radšej sa zaoberajme tým čo bude, ako tým čo bolo. Teda všímajme si aj to čo bolo, ale sa z toho aj učme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 1.4.2010 o 12:59

všetky prepočty sú aj tak postavené na hlavu, zver nie je majetkom ani vlastníka lesa ani Lesov SR ale VĚTKÝCH ako národné bohatstvo a tak by sa k tomu malo aj pristupovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pipo82, 1.4.2010 o 12:50

... nie to je v pohode, ale prečo by mal niekto skončiť kôli peniazom ved niektorý končia kôli zdraviu a iný kôli niečomu inému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.4.2010 o 12:40

pipo suhlasim s tebou ohladne komory....ucelovo a este raz ucelovo zalozena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.4.2010 o 12:39

pipo preco by to tak malo byt????co brani sucasnym PZ aby sa poskladali cca po 1000-2000€. na clena???? Ked ich je 30,tak si to spocitaj....je to konicek..a to stoji €. Niekto sa chodi potapat,niekto € prepije a niekto ich da do polovnictva.Komunizmus skoncil....co chcete vsetko zadarmo????Neber to osobne.Zdravim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pipo82, 1.4.2010 o 11:56

Dneštné polovníctvo onedlho bude koníčkom len zazobaných papalášov ktorý si budú prenajímať 1000ky ha od lesovSR a budú chodiť natrčený, že oni sú najväčší polovníci poznám pár takých. Malé polovné združenia onedlho postupne zaniknú lebo si nebudú môcť dovoliť platiť tak visoké nájmi a poplatky do SPK.Staršie generácie polovníkov si to žial nebudú môcť dovoliť a mladý ktovie?! V čechách mám pár kamarátov ktorý platia za 900ha cca 160 000čk..... ked už tá komora vznikla tak nech je ale prečo sa zvíšili poplatky a tiež by ma zaujímal plat pána prezidenta. Prečo by sa nemohol polov. venovať aj ten kto je finančne natom slabšie. Kamarát kôli tomuto odchádza zo združenia lebo si to nemôže dovoliť a to je smutné:-((( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 1.4.2010 o 11:52

Hornet22, na internete sa na tom bude kdekto anonymne odbavovať a teda sa ktosi môže zduť, že takéto poskytovanie info je od veci. Ale na takéto veci máme predsa DR SPK a máme snem SPK, tak nech sa to prejaví ich správach a uzneseniach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 1.4.2010 o 11:44

súhlasím, ale všetky platy funkcionárov SPK treba dať na internet, veď sa im na ne skladáme, až potom sa dopracuješ k odpovedi na super otázku, kto koľko a za čo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 1.4.2010 o 11:19

hornet22, teba zaujíma plat (odmeňovanie) prezidenta, iného zas môže interesovať odmeňovanie výkonného riaditeľa a celého nevoleného aparátu komory. Ono nejde ani tak, že koľko ako skôr za čo. Napr. či nás SPK dokáže nejako chrániť voči monopolu ŠL SR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 1.4.2010 o 10:28

goret s týmto súhlasím, len stále tvrdím že SPZ už dnes nemá prečo existovať, je v podstate takou istou súčasťou SPK ako PZ ktorého si členom, myslím že SPZ nesplynie so SPK, všetky miesta v SPK si už funkcionári rozdelili do včera a SPZ následne zanikne, ale to je len môj súkromný názor, ale na ten plat prezidenta SPK som zvedavý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 1.4.2010 o 9:37

SPK vznikla nie na svojvôli poľovníckej verejnosti, ale na základe zákona (ani jeden zákon nie je dokonalý a všetkým vyhovujúci). Tvorí sa vždy ťažšie ako rúca. SPK netreba rušiť, keď ju už máme, ale korigovať, tak aby nám slúžila. Tak aby slúžila nie 5 ani 55 ani 550, ale 55000 poľovníkov. SPK možno korigovať pomocu jej snemov a tie môžu byť i mimoriadne.
-----------
Ak by SPZ zanikol k 1.9.2009, zanikli by aj jeho PZ. Máloktoré PZ SPZ je do dnes transformované na PO (poľovnícku organizáciu) v zmysle nového zákona. PZ SPZ je len ogranizačnou zložkou PO, ktorou je SPZ.
-----------
Ako ďalej? Čakať na novelizáciu zákona, aby aj organizačná zložka PO mohla uzatvárať nájomné zmluvy? Alebo sa transformoavať na samostanú PO? Teraz môže zmluvy uzatvárať iba PO, ale nie jej zložka.
-----------
SPZ nezanikne, SPZ splynie so SPK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 1.4.2010 o 8:59

je úplne jedno či sme teraz sčítavali po starom - teda v rozpore so zákonom alebo po novom, výsledok bude vždy ten istý --- sumár naprosto nereálnych čísel pre výšku odstrelu, K SPK - všimol si niekto v PR výšku poplatkov, veď si to v SRO navýšili aj o 300%, keď to išlo do štátnej kasy bolo to dosť a teraz do SRO je neúmerné navýšenie, ale jozefpetr povec aký bude mať plat p. prezident komory, SPK je potrebné zrušiť a založiť znovu v súlade so zákonom, a SPZ ten mal zaniknúť už 1.9.2009 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.3.2010 o 23:07

jozefpetr viem ,že LU zaslali dátum ku ktorému má byť nahlasený stav zveri . Nazvali to nejakým sčítaním . Prečo tak urobili a nerešpektovali nový zákon sám netuším . Celkom určite sa to stalo naposledy . Osobne som sa na tejto humoristickej akcii nezúčastnil vlastne ani som nemohol lebo ma nikto na tú komédiu nepozval našťastie . Keby ma pozval určite by som tam zo seba nešiel robiť k....

pipo82 nefungovalo bolo tu v spz minimálne 10 000% prezamestnanosť tak sme potrebovali 20 000% prezamestnanosť niekde sa tie desiatky milionov čo platíme musia rozplynuť . Najlepšie po kanceláriach a úradníkoch . SPZ bolo málo potrebujeme komoru :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 31.3.2010 o 22:07

nedá sa nevyjadriť sa k uštipačnym poznámkam niektorých prispievateľov ktorý všade boli a všetko vedia k sčítaniu zveri.
termín a spôsob zistovania stavov zveri určuje KLÚ. Takže otazky prečo a aky dôvody mali jednotlivé KLÚ ked vyšli s myšlienkou sčítania zveri adresujte, pracovníkom prislušných KLU ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 31.3.2010 o 22:02

pred zhruba dvoma tyzdnami bolo rozhodnuté, že tento rok pojde do novely len vyhláška k zákonu o poľovníctve ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pipo82, 31.3.2010 o 19:51

zase je to všetko len o peniazoch... doteraz komora nebola a všetko fungovalo... zase sa niektorý potrebujú nabaliť:-((( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 31.3.2010 o 13:19

hornet22, zákony u nás majú majú na starosti polanci NR SR. Takže, ak novelizácia, tak najskorej po voľbách a teda záleží, ako tie voľby dopadnú.
Teraz nám vznikajú OPK-áčky, teda mali by vzniknúť do dnes, takže od zajtra si treba všímať čo sa bude diať s PZ, ktorých sú vyvolení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 641-680 z 726 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM