Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

SPZ, Slovenská poľovnícka komora - diskusia

autor: on vlavar
pridané: 12.11.2009 16:12

Je ohrozená existencia SPZ vznikom SPK?

počet zobrazení: 92 191
počet hlasov: 4

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 27.2.2016 o 15:21

Zdravím priatelia, v dnešnom denníku SME je článok o poľovníctve. Nedá mi nereagovať na stanoviská.P.Šuba, prepáčte, že to píšem sem, ale určite to čítate, možno aj prispievate.Vy máte v poslednej dobe smolu,či je to už výzva na odstrel vlkov, určite dobre myslená, obráti sa to proti Vám.Zastupovanie "maďarských poľovníkov" zo Slovenska, zase nejaký maďarský novinár sa chcel ukázať, no smola.Ale to čo zase teraz, no musim reagovať. Vy ako riaditeľ SPK nepoznáte par.5, čl.1..fyzické a právnické osoby?? je SPK profesná komora??? odkedy?? no Vy máte prácu a komore ako profesionál, z našich členských príspevkov..to, že to má SPK v stanovách?Tuším to už chcete meniť???r.2003 petícia..viete o čom bola?? asi nie, určite nie o žiadnej komore..aj ja som ju podpísal, aj celá moja rodina, aj chlapi v krčme..aj ženy z kostola...no ešte ste nebol riaditeľom..tak tu nepíšte hlúposti..náklady na SPK..asi pred tromi rokmi ste v denníku Pravda tvrdil, že komora potrebuje na svoju činnosť cca 150 000 eur, pred dvomi rokmi p.Lebocký, jeden večer v telke cca 350 000, na druhý deň to bolo vyše miliona, teraz zase vy 535 000 eur..Páni Vy si robite z nás srandy, vy ako riaditeľ SPK nás neviete presne informovať???P.Šuba vyzývam Vás odstúpte....čo najskôr, protestujem, aby ste bol za takúto prácu odmeňovaný aj z mojich členských príspevkov...A na záver, my chceme anarchiu???My máme návrhy na riešenia, na zmeny, pre 60 000 poľovníkov, ktorí musia prispievať do SPK.Len nikoho v SPK to nezaujíma....TOTO je ANARCHIA ČO TU PREDVÁDZATE ....teraz som si uvedomil, že asi máte toho veľa..riaditeľ SPK, SPZ, preto sa občas na hlavičke SPZ podpisujete ako riaditeľ SPK, podnikateľ v poľnohospodárstve ako SHR, majiteľ a prevádzkovateľ penziónu, zástupca poľovníkov v rôznych medzinárodných organizáciach, služobné zahraničné cesty, poľovačky..no skutočne v dobrom, seriózne, nie je toho trochu veľa??? A na záver, kedy už budú za SPK dávať aj nejaké stanoviská oficiálny zástupcovia..prezident, viceprezidenti??čo tak napr. p.Supeková, čo to vlastne robí v SPK??? A nie úradník, ktorý to nezvláda...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 50

komentáre

zoradiť
zobrazené 681-720 z 726 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hornet22, 31.3.2010 o 11:32

skúsme si tipnúť kedy nájdu zodpovední odvahu predložiť novelu zákona, tento zákon bol zrelý na novelizáciu ihneď po jeho vytlačení v ŠEVTe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.3.2010 o 13:14

miro65 tak je veru :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 11.3.2010 o 13:09

povedal by som že aj nám ju urobili... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.3.2010 o 13:00

bysticka všade :-)
Miro 65 urobili si to tam hore tú pakáreň .Tak nech si ju užívajú :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 11.3.2010 o 9:47

Edu je v tom chaos a poriadny a pri tolkých chybách v zákone to bude ešte dlho trvať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 11.3.2010 o 9:38

ty si ma vypatral, a kde som bola? ze to ani neviem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 17:32

výborne bystricka šak som sa čosi napátral až som si ťa vypátral :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 10.3.2010 o 17:06

to som rada, ze ma tak dobre poznas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 15:46

Nie nie nesklamala si ma . To dobre vieš :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 10.3.2010 o 15:45

som smutna, ze som ta sklamala ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 15:42

bystricka a ja som si myslel že neklameš vôbec :) jasne nie tebe dávam vinu samozrejme .Iba mi to prišlo smiešne že je to zhora :)) Kedysi sme tu mali system padajúceho ho.... a tuším ho tu mame stale :) KNV -ONV - MNV :))
Za predpokladu ,že je pás v strede ľudského tela to nariadenie bude asi z dola a:)

sniper100 nikdy sa ani na základe sčítavania nevykazovali . Je to totiž nereálne !!! Teraz keď jedny sčítavať pôjdu a iný nie je to ešte komickejšie a nezmyselnejšie ako doteraz .
je to ako tá debata o maskáčoch kto je oný príde oblečený ako oný . Čo je na tom zlé ? Aspoň všetci vidia kto je oný :)
Kto chce si chce zahrať divadlo na sčítavanie zveri nech si ho hrá . Smutné je ,že v tom divadle musí hrať aj po zime vysilená zver ktorú zbytočne bude nahánať po horách tlupa poľovníkov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 10.3.2010 o 15:32

ja ti edko neviem, kto je ta koncova osobka, ja len pisem, co mi bolo povedane a ja malokedy klamkam...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 14:55

Presne ako napísal hora tlačivá ohladne stavov zveri sa budú predlkadať . Ale na základe celoročného pozorovania zveri . Ono nikdy sa ani nepredkladali na zaklade sčítavania !!! to bola vždy iba fantasmagoria . Ešte u malej zveri to malo akože nejaký význam aj ked nie všade . Všade sa klamalo a písali sa niekedy aj o 1000% vyššie stavy ako boli v skutočnosti . To sa samozrejme môže písať aj dnes . Výhodou je že sa násilne nevyženie 55 000 poľovníkov nahánať po zime vysilenú zver . Lebo čítať ju určite nebudú !!!
Bystrička akože zhora to je od pána boha ??? Alebo najvyšší neovláda zákon o poľovníctve a vykonávaciu vyhlášku ??? Mala si sa opýtať nech ti to ZHORA konkretizujú . Ja by som tú koncovú osôbku rád poznal . Určite by pozabávala aj nejeden štáv TV . To by som rád videl čo by tam hore mekotali do TV ako idú zvieratká čítať a prečo ich vlastne idú čítať :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 10.3.2010 o 13:36

Hora...detto... aj u nás... možno len to naši hospodári nepochopili. Možno sa od nich chelo vykázať stavy zveri, kotré sa však už nezisťujú tzv. "sčítavaním" počas dvoch dní, ale na základe sumára z pozorovania ze celý rok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 10.3.2010 o 13:34

presne tak, aj u nas OLU chce robit jarne scitanie, a ked som sa pytala, ze v novom zakone to uz nie je, povedali mi, ze je to nariadenie z hora..........este k tomu, co sa pytal edko" co bude mat polovnik z toho, ze spz zanikne" moze to mat u r....i, podla zakona nemusis byt clenom spz, iba spk, ale nebudes poisteny ani pri vykone prava polovnictva, ani pri uraze, lebo polovnikov poistuje spz a nie spk, tak sa poistili ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hora, 10.3.2010 o 13:10

Edu u nas pokyn na zisťovanie stavov zveri dostal poľ.hospodár od LU.
Takže zmetok v tom maju tí najpovolanejší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 11:26

sniper100 netreba sa hádať treba mu dať prečítať
VYHLÁŠKU
Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky
z 10. augusta 2009,
ktorou sa vykonáva zákon o poľovníctve

Ministerstvo pôdohospodárstva Slovenskej republiky podľa § 82 zákona č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon“) ustanovuje:


§ 36
Zisťovanie stavov zveri
Zisťovanie stavov zveri sa vykonáva celoročne a jej výsledky k určenému termínu poľovnícky hospodár vykazuje v prehľadoch stavu zveri, ktorých vzor je v prílohe č. 14.

Je smutné ,že ju predseda neovláda ! Nie je však sám !!!
Na tzv. komedialne teatrálne a nezmyselné sčítanie sa chystá viacero PZ ktorí si zvolili do funkcí ľudí ktorí neovládajú základnú platnú legislatívu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 10.3.2010 o 9:19

No neviem, ja som sa hádal s našim predsedom, že to už nieje povinné a že sa to robí celoročne a on mi tvrdil, že to OLU vyžaduje, tak neviem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.3.2010 o 22:09

miro65 neverím ,že OPK ,SPK,SPZ,OKO a všeličo iné nemá v tom všetkom totálny chaos spolu s novým zákonom a novou vyhláškou . Okrem toho vieš o tom že psa môžeš zastreliť presne za tých istých podmienok ako mačku ? :)) respektíve 200m od tr. obývaného domu :)) Tých perličiek je už aj na mňa moc . Tiež som sa dozvedel ,že X združení sa chystá na jarne sčítanie zveri :)) Treba tú vysilenú zver ponahánať :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 9.3.2010 o 16:27

V týchto dnoch prebehnú v okresoch zasadnutia ustanovujúcej obvodnej polovníckej komory..OPK...kde sa zvolí všetko tak ako bolo v okr.spz... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 9.3.2010 o 13:02

Hmm a ja že do tretice všetko naj a vznikne ešte aj SPS.... Slovenský Poľovnícky Spolok.... a aj ja chcem funkciu.....:o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.3.2010 o 11:42

U nás máme 40 rokov v obci KDH a sme spokojný :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.3.2010 o 11:41

Čo to bude znamenať pre poľovníka v praxi ? Keď zanikne SPZ a bude SPK :)) Už sa teším bude to určite super :))ň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 9.3.2010 o 11:37

ja suhlasim s mirom, casom / v blizkej buducnosti/ v kazdom okrese spz-tky zaniknu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2010 o 20:36

solimkenaj ale veď komora je potrebná aj krásny kodex vydala . Taký kodex niečo stojí . Možno nám ho budú čítať každý pondelok ako PŠM . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 8.3.2010 o 18:22

Spz už nebude....bude Spk....od okresnej počnúc.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 8.3.2010 o 16:53

polovnicky kurz ktory stal u nas minuli rok 6000 korun tak teraz stoji 7500 !!! a vies preco ? lebo 1500 ide uz komore ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2010 o 16:46

Tým samozrejme nechcem dehonestovať prácu odmenených ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2010 o 16:45

No veď o to ide Miloš všetci by sme mali aj prácu zaroveň . Keď už musíme platiť ten ooooobrovský birokratický aparát nech máme aj nejakú výhodu za tie desiatky milionov ktoré takto rozhadujeme ako poľovníci . Osobne si myslím že celú poľovnícku agendu by zvládolo 5% terajšej mašinérie . Porovnaj to napríklad s rybármi dokonca ani nepotrebujú tvoj register trestov :) Niekedy mám však pocit ,že iba tlačíme niečo virtualne pred sebou 20 rokov . Zjazdujeme,snemujem,schôdzujeme tak prečo by sme nekomorovali :)) Vešanie metálov príde tiež . No a potom nekúp to !!!
odkaz /> Otázka je či tie metále naozaj potrebujeme ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 8.3.2010 o 16:21

EDO som za a ja chcem mat niaky flek napr. POKLADNIK : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2010 o 16:17

Ja by som okrem SPZ a komory navrhol ešte nejaké podkomory . Tak asi 10 podkomôr v každom okrese . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 19.2.2010 o 21:49

Hornet22 suhlasim.Najviac ma sere to slovo POVINNE.!!!! to tu už voľakedy bolo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 19.2.2010 o 21:39

Konečne to tzv.ľudové poľovníctvo" v takom stave ako je končí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off diablo, 19.2.2010 o 21:33

vdaka tomuto prestupu zo spz na spk musim cakat na skusky dnes som za to volal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 19.2.2010 o 13:34

a platit budeme tam aj tam ved o nicom inom to nebude len o prasuloch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 19.2.2010 o 9:07

každý držiteľ PL musí byť len členom SPK, ničoho iného, žiadneho SPZ ani spolku Pribina a pod, SPZ nebol zrušený len preto, aby si všetci z vrcholového menežmentu mohli prerozdeliť funkcie v SKP, nakoľko si už nevedia predstaviť svoju existenciu bez funkcíí a výhod, potom SPZ zanikne, resp,. sami odídenci z SPZ do SPK ho zrušia a na všetkých ostatných členov SPZ sa vykašlú, to bude ich odmena za to že sme ich už pred. min. 10 rokmi nezrušili.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter333, 18.2.2010 o 15:09

existencia SPZ nieje ohrozenena vznikom SPK,budu fungovat sucasne, lenze ked je niekto clenom SPZ tak musi byt aj clenom SPK aby mohol vykonavat pravo polovnictva, lenze nikto nemoze nikoho nutit aby bol v nejakej organizacii,je to proti ustave SR. SPK je podla mna tah ako ukoncit ludove polovnictvo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 23.11.2009 o 10:12

veď zo zákona musím byť členom len SPK, už nie aj SPZ, SPZ bude len dobrovoľnou poľovníckou organizáciou ako ktorékoľvek PZ, dokedy to som zvedaví ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 22.11.2009 o 17:34

hornet, ty budes musiet byt clenom spk, lebo budes clenom spz, ak nebudes chciet byt clenom spk nebudes ani clenom spz, spz bude patrit pod spk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 681-720 z 726 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM