Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Rossler Titan 6 - diskusia

autor: off forgacl
pridané: 21.9.2009 19:06
Zdravim,
aky mate nazor na Rossler Titan 6. Ze vraj je minimalne tak dobra ako CZ 550. Ma ju niekto a ake ma skusenosti?
Dakujem
počet zobrazení: 86 203
počet hlasov: 3
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 416 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off Edu, 27.9.2012 o 20:59

ak ti nevadí že ti tikka po pár dnoch hlbkovo zhrdzavie zvonka tak kludne si ju kup . J len aby si vedel do čoho ideš. Sako je samozrejme iný level . Rossler je optimálny pomer kvality ceny a nádherneho dizajnu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off pepies, 27.9.2012 o 20:51

Lišiak73 mal som Tikku aj Rosslera a ked uz radsej Tikku ale osobne by som isiel do Browning eurobold. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off sumcar, 27.9.2012 o 20:35

zavolajte do zelenca a mozno nebude treba cakat vobec ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off Lisiak73, 27.9.2012 o 19:15

Edu viem o tom .Čítal som to myslím na tomto alebo inom fóre.Snáď to nebude u tochto typu zbraňe pravidlom.Večšinou som čítal na Tikky chválu.Tú som čital vlastne aj na Rossler a popravde mne je sympatickejší.napísal som len to čo mi povedal puškár ktorému dôverujem.Keď sme už pri tom.Koľko by som na Tikku W270 čakal?Viete niekto?Aspon zhruba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off BLEIKER, 27.9.2012 o 19:11

To je pravda s tou ich nerezou-kamarat z jihlavy ma tikku varmint nerez a minuly rok ,ked som sa ho pytal na skusenosti mi vraví-jo ich nerez je nejaký divný-rezne jak liška! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off Edu, 27.9.2012 o 18:57

Lisiak73 posed 33 mal tikku z neznámich príčin sa mu na povrchu nerezovej hlavne objavila hlbková korozia tak ju po krátkej dobre reklamoval samozrejme že nechcel dalši ale peniaze ,ktoré mu i vrátili- W270 je výborná volba . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off BLEIKER, 27.9.2012 o 18:44

Lišiak 73-len sa mi tak vidí,že tá TIKKA V 270 bude dlá doba lež príde,ak vobec! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off Lisiak73, 26.9.2012 o 19:49

ZdravímTiež uvažujem nad Rosslerom na budúci rok,ale v 270 W.S puškárom som sa ale rozprával nad čím uvažujem a on mi odporúčil Tikku.Ako výhody uvádzal že Tikka ma Rybinu a každá už má sériovo napináčik.Hlavne sú velmi presné.Mne sa viac páči Rossler.Uvidím.Momentálne mám starú Zetku v 6,5x57 a som spokojný.Včerajší kanček by mohol rozprávat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off gotrek, 26.9.2012 o 19:31

mam ju presne v tom prevedení aj kaliber a nekope skoro vôbec a to nie som žiaden rambo. Ona možno vyzerá tak trochu hračkársky na prvý pohľad ale mne sa veľmi páči a zatiaľ jej nemôžem absolutne nič vytknúť. samozrejme je aj veľa lepších zbraní......... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off archer, 26.9.2012 o 15:47

zabudol som na zoliho :D.. túto tiež zvažujem.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off kohut64, 26.9.2012 o 15:46

Archer, ak budeš mať záujem, poradím Ti podrobnejšie cez poštu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off archer, 26.9.2012 o 15:44

som polovník ale bez revíru :(... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off kohut64, 26.9.2012 o 15:40

Myslím že "archer", hoci nie je poľovník, zostavil reálny pomyselný rebríček. Osobne, ako poľovník, by som z uvedených zbraní zvažoval aj guľovnicu Tikka (pre archer-a). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off jozef, 26.9.2012 o 15:27

archer ale zbran nieje na mesiac ale na x rokov to sako bude najlepšie.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off archer, 26.9.2012 o 15:04

hmm.. tiež uvažujem nad rosslerom.. ale páčia sa mi aj gulovnice ako howa, haenel 10, Tikka a Sako (je mi jasné že Sako je asi víťaz ale pre mna nováčika celkom drahý).. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Rossler Titan 6 Exclusive (autor: Thomas27).

off steyr, 26.9.2012 o 14:57

puzdro záveru z ľahkej zliatiny by som nechcel, vraj je dosť lahká a kope, kôli materiálom použitým, toť subjektívny názor, kamarát ju má v ráži 8x57, striela mu veľmi dobre, je spokojný, kto vie čo povie o pár rokov... odkaz odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off MatusBe, 27.8.2012 o 16:32

Len tak mimochodom... prave som si vsimol reklamu na terema v lovuzdar a maju v eshope rosslerky zlacnene, takze ak je tato tema este aktualna tak urcite sa nad touto zbranou oplati porozmyslat, chvilku mali zdvihnute ceny ale uz su zase dole ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

on lanus, 28.7.2012 o 22:14

nofi - Odpoveď je jednoduchá ; dôkladné očistenie vonkajšieho povrchu takejto hlavne je podstatne "piplavejšie",keď vyskúšaš povieš "nikdy viac" !!! Inak AZ 1900 má skvelú spúšť takže napínáčik vôbec netreba používať !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off kohut64, 28.7.2012 o 21:52

Komplikovanejšia "údržba". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off nofi, 28.7.2012 o 21:49

Kohut, co myslis pojmom "nadpraca" pri kanylovanej hlavni? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off kohut64, 28.7.2012 o 21:44

Nastavenie napináčika (franc.) u AZ 1900 je jednou zo slabín tohoto modelu. Okrem tohoto nedostatku má uvedený model ešte niekoľko "zvláštnych" konštrukčných osobitostí. Na druhej strane je to zbraň, ktorá v danej cenovej kategórii určite nehrá v Európe "druhé husle". A tiež nie všetky modely AZ 1900 majú kanelovanú hlaveň... Čo sa týka kanelovaných hlavní(všeobecne), pre poľovné učely , tak ako napísal Bleikrt, nemajú žiadnu výhodu. Ba dokonca tieto hlavne nie sú pre poľovné účely ani (primárne) určené. To však neznamená, že zbraň s kanelovanou hlavňou nie je možné v poľovnej praxi uplatniť. Je to možné, avšak treba počítať s určitou nadprácou oproti zbraniam so štandardnými hlavňami (najmä po love, resp. každej vychádzke). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off BLEIKER, 28.7.2012 o 20:43

Ten napinák u Zolliho si treba odskúšať,nedá sa absolutne nastaviť a má nechutný prepad,ktorý vedie k strhávaniu.Kanelovaná hlaven nemá pre polovníka žiadnu výhodu,poistka je fakt tichšia ako pri CZ,čI ZOLLI používa kvalitnejší materiál by si mi musel dokázať,inak je to JPP.Par rokov dozadu som mal CZ 550 v 243 a pri intenzívnej pretekárskej strelbe vydržala podla mojich záznamov v denniku 3876 rán,lež som ju predal na polovné účely a pán v Mošovciach ju má do dnes,takže s tou kvalitou hlavnoviny pozor,prax je prax a tá nepustí,neviem či Zolli by toto zvladol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off Edu, 25.7.2012 o 23:58

BLEIKER mám za to ,že francúuky napináčik facha u zolliho uplne spolahlivo nič netreba dorábať . Tichučká poistka má tiež na vrch oproti čz . Kanelovaná hlaveň je tiež len + pre zolli . Nemyslím si že by v čz mali kvalitnejšie a presnejšie stroje ako zolli cnc a tiež používa zolli kvalitnejší material vo všetkom . Rossler je skladačka ako väčšina najmodernejších zbraní ako Blaser , Strasser, Merkel helix atď . To považujem za výhodu dokupiť si hlaveň podla vôle . Váha u rosslera 2,9 kila je poriadne lahšia ako u čz podobne i zolli s 3,15 je lahší . Pažba u rosskera v štandarde je nič moc na fotkách na živo jej nič nechýba . V luxe a iných lepších prevedeniach je naozaj nádherná . Hlaveň od Lothar Walther sú kvalitnejšie ako u čz . Samozrejme tým nechcem povedaž ,že čz je nejaký čínsky brak . Je to solídna guľovniva ,ktorá postačí i náročnému poľovníkovi . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off BLEIKER, 25.7.2012 o 21:13

EDU- Nemam AZ ani Rossler ani CZ,ale obe značky nastrelujem a poviem ti,že AZ ma ovela horšiu spúšť ako CZ,53cm hlaven v uvadzanom type je nešťastnou kombináciou pre 7x64 a zbytočne kratkou pre 243 aj 6,5.Rossler je skladačka,v štandarde s hrozniu pažbou,v prevedení LUX sa už dá,ale toje už cena cca 1300.Nechcem glorifikovat CZ,preto ju ani nemam,ale je fakt,že spúšť sa dá výborne vyladiť a nastaviť a presnosťou mnou nastrelované modely či LUX alebo AMERICAN prekonávali moje očakávania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off MatusBe, 25.7.2012 o 11:53

"a keby bol ten rossler taka super kvalita tak urcite nestoji kolo 1000€..." tak to je gól :) ono keď si niečo kupuješ tak neplatíš len za materál, z ktorého sa to vyrába, ale aj za ďaľšie veci ako sú náklady na výrobu, značka, cez kolkých distribútorov to prešlo atď. a podľa tvojej logiky si radšej kúpiš drahšiu lebo to je pre teba asi do istej miery záruka kvality, ale tak to v žiadnom prípade nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off Edu, 24.7.2012 o 23:11

mogonar Vieš vôbec kedy vznikla Slovenská hranica v tej podobe ako je dnes ??? Nuž podľa tvojich informácí je firma sellier a bellot francúzka takže nemôžeme hovoriť o českom strelive . Firma swarovski je firmou českou a americká značka žiadneho výrobku neexistuje pokiaľ ju nevymysleli indiani . mogonar a koľko by ten rossler mal stáť ? Toľko ako Blaser ? Či Blaser začína od 1600€ . To je iná cenová kategoria s priamoťažným zaverom atď. Zoli či rossler majú nad čz navrch a to vo všetkom. Vo všetkom je vo všetkom :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off mogonar, 24.7.2012 o 22:15

Ja ti netvrdim ze je lepsia, ale vravim ze je porovnatelna...a inak sa cudujem ako to tu preseadzujes...ked v inych diskusiach tu ospevujes americke sunty za par korun,ktore sa uz vobec krasnou zbranou nazvat nedaju...ale ved ty sa tomu asi rozumies viac...ako vsetkemu, ako tak pozorujem...a mas pravdu vyrobene mozno su na Slovensku,ale urcite nie nase slovenske znacky.ale o autach sa tu bavit nemienim...a keby bol ten rossler taka super kvalita tak urcite nestoji kolo 1000€... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off Edu, 24.7.2012 o 20:59

Podobne je na tom Antonio Zolli . Za približne 1000€ komplet dobrá zbraň s kanelovanou hlavňou . odkaz. Prečo teda zrovna čz ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off Edu, 24.7.2012 o 20:56

Podobne to bolo i pri tej škodovke jeden bol spokojný a iný sa nehanbil povedať pravdu . odkaz Mňa pobavilo označenie špičkový výrobok :-DDD Asi mali iný názor na špičkovosť :-D Mňa by zaujímalo mogonar v čom je lepšia čz oproti rossleru ? Ja ti poviem výhody rossleru , tichá poistka , presný záver ,možnosť dokupenia si ďalšej hlavne podla výberu , hlaven od špičkového výrobcu Lothar Walther ,ktorý dodáva hlavne i pre Blaser , váha 2,9 kg , krásny dizajn , lišta weaver pri montáži . Všetko v tej cenovej relácii ako je ČZ . Prečo si teda vybrať čz ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off Edu, 24.7.2012 o 19:57

mogonar sú to všetky autá na ktorých je napísané made in Slovakia odkaz odkaz odkaz To sú autá ,ktoré sa vyrábajú u nás na Slovensku nie v susedných krajinách EU alebo iných krajinách . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off mogonar, 24.7.2012 o 19:36

Edu poprosim ta o slovensku znacku aut.... je pravdou ze poistka na 550 je hlucna,ale da sa potichu spustit. aj chod zaveru by mohol byt o dost presnejsi,ale s presnostou a konfortom strelby nevidim problem...ja mam 550 lux a nemam s tou puskou apsolutne ziadny problem,je spolahliva a presna az az... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off Edu, 23.7.2012 o 11:25

MatusBe správne si to vystihol . Práve pre to je napredávanejšia značka automobilov zahraničná automobilka škoda i keď Slovenské autá nie sú horšie . To sú také prežitky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off MatusBe, 23.7.2012 o 11:17

Úplne súhlasím s Discover5, dnes je mnoho kvalitných zbraní a záleží len od toho čo sa komu viac zapáči, netreba byť predpojatý a treba ísť skúšať, k jedinej značke mám trochu odpor a to voči ČZ-tám a to kôli tomu, že podľa mňa sa dnes predávajú už len zo zvyku, proste teória môj otec ju mal môj starý otec ju mal musím ju mať aj ja je blbá keď dnes máme obrovský výber. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off Discover5, 23.7.2012 o 9:42

Ja mám Rossler Titan 6 v kal 8x57IS. Zatiaľ spokojnosť na 100%.Presná, ľahká, pekná pažba. Kamarát má Antonio Zoli, tak isto dobrá flinta. Podľa mňa je to o tom, čo ti sadne lepšie do ramena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off Edu, 23.7.2012 o 9:42

kohut64 pobavil si ma :-DDD No že nám napíš v čom spočívala výhoda tej cz537 ??? Antonio Zolli má kanelovanú hlaveň akú v čz ešte nevideli .odkaz. Vyrába sa na cnc strojoch ktoré cz nemá .Odpružený vyťahovač ,francúzky napináčik uplne tichá poistka ktorá je na cz priam otrasne hlučná . Pažba bavorského typu s lícnicou monte carlo umožnuje výborný komfort strelby .odkaz Používa všetky materiali kvalitnejšie ako CZ . Po stránke vzhladu je tiež krajšia . Takže by som chcel vedieť tie výhody čo mala cz pred 22 rokmi ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off kohut64, 22.7.2012 o 21:58

AZ 1900 ešte/stále nedosahuje úroveň napr. CZ 537 Grand Lux spred 22 rokov. I keď medzi dnes vyrábanými európskymi modelmi renomovaných producentov poľ. zbraní zaostáva iba nepatrne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off fero, 22.7.2012 o 21:39

eriann - podľa toho čo píšeš si Roosslera videl iba na obrázku alebo môj kamarát mal kamaráta a ten povedal..Pozri iné moderné pušky či tam nie su plasty napr.Sauer. A ečte - pri nastreľovaní robíš školácku chybu, puška sa nekladie na hlaveň do nastreťovacie stojanu ale na podpažbie. Viď tvoj nick. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off bulldog5, 22.7.2012 o 21:17

Prikláňam sa k Zolimu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off Rempo, 22.7.2012 o 21:03

Ja by som tiež bral radšej AZ 1900. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie prosim radu...rosler titan 6 (autor: lacis16).

off Eriann, 22.7.2012 o 20:17

Ano presne tak, to uz radsej Antonio Zoli. Rossler, to je sami plast, trocha titanu, a zase len plast.Ale drevo maju pekne...Kolega vravel, ze pred casom bol po nich dopyt, ale teraz je uz ticho a mal aj 4 reklamacie.A aj zopar ludi tu pisalo, ze mali nejake problemy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 416 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM