Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Rossler Titan 6 - diskusia

autor: off forgacl
pridané: 21.9.2009 19:06
Zdravim,
aky mate nazor na Rossler Titan 6. Ze vraj je minimalne tak dobra ako CZ 550. Ma ju niekto a ake ma skusenosti?
Dakujem
počet zobrazení: 85 579
počet hlasov: 3
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 416 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pytliak6, 16.10.2020 o 20:11

Má niekto 8x68s? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukino185, 7.2.2020 o 9:36

Zdravim ja mam rossler 6 uz 13rokov raz 8x57 a zatial som nemal s nou ziadny problem hm to ze zasekava naboje do komory to mi tiez robilo tak som skusil strelivo od geco teilmander tak vždy to zasekavalo tak som presiel na geco plus a svaty pokoj som s tym spokojny uz to pouzivam 2 roky a super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 17.4.2018 o 21:52

ivangonda - Mrkni na toto : foto ; majú napr.v Zelenči . Rossler Titan 6 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivangonda, 17.4.2018 o 20:53

Zdravím vás priatelia, akú montáž odporúčate na túto zbraň? Nedávno som si ju kúpil s dvomi hlavňami 9,3x62 a 270W. Chcel by som nejakú rýchloupínaciu alebo niečo také, aby som si mohol s hlavňou aj optiku prehadzovať. Vopred ďakujem za rady a názory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecmiro, 26.3.2018 o 21:46

Reakcia na príspevok od Mino28, 26.3.2018 o 21:20 :
Mne sa veľmi osvedčilo Norma kalahari. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mino28, 26.3.2018 o 21:20

Aké používate strelivo v 308w?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 24.7.2017 o 16:52

Pre mňa ako bežného poľovníka je úplne jedno akú ma guľovnica konštrukciu, kde sa uzamyká záver a z čoho je púzdro záveru. Guľovnica je to ľahučká konštrukčne spoľahlivá a maximálne presná, daľším plusom je výmenná hlaveň za cca 400 Eur a samozrejme výberové drevo. Podla mňa v tejto cenovej relácií je to výborná voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off lukasW308, 27.1.2017 o 10:43

Mám Rossler Titan 6 .308 Win asi 5 rokov. Vystrelených 23 krabičiek nábojov. Zbraň je to naozaj pekná a elegantná. Púzdro záveru je z ľahkej zliatiny ale nechápem prečo sa to tu stále rieši. Záver aj tak uzamyká do hlavne!! Pri používaní zbrane som na to nikdy ani nepomyslel a nikdy mi to nevadilo. Šachta je plastová ale kohútik mám oceľový. Za ten čas sa mi ešte nikdy nezasekol náboj v zásobníku ani v púzdre záveru. Poistka je exkluzívna /totálne nehlučná, funkčná a ergonomická/. Keď to videl kamoš nechcel veriť a hneď predal CZ 550 a kúpil tiež Rosslera. Presnosť je štandardná ako v tejto kategórii. Ja mám puškohľad Hawke Endurance 3-12x50 a používam strelivo Federal. Nastrelené mám na ONV /160m/. Mám poľný revír (rozľahlé polia) a bežne strieľame líšky na 200m. Na strelnici Pod Roháčkou trénujem 300m ale to už chce lepšiu optiku a dvojnožku. Jeden krát do roka demontujem hlaveň a čistím ju chemicky, po zložení bez zmeny nástrelu. Opakovane vyskúšané. Myslím že kúpou Rosslera nič nepokazíš. Avšak moja ďlašia puška bude určite SAUER. Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stando123, 26.1.2017 o 22:32

a na ten rossler- som to zle napisal zaver je dobry ma 6 zubov a 60 stupnovy sklon ale puzdro zaveru je na pi..to je zo zliatiny titanu. mozeš ho lahko poškodiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stando123, 26.1.2017 o 22:27

ale inač keby som bol pravak tak na dennodenne použivanie určite cz 550 schranku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stando123, 26.1.2017 o 22:24

Jagttiger ti dobre povedal. vsetko si to treba vyskusať. JA mam Sako a ten je po prdeli mal som v ruke všetky . cz 550 je klasika ale poctiva kvalitna ale berem to s kompomisami lebo je to prostá puška. 557 je krajšia ale nechcel by som ju lebo nieje na nej dobre čiernenie a nema napinačik a to je problem lebo cz nema dobru spušť ma dlhy chod. Rossler je krasna puška, ma kvalitnu hlaveň dobry chod spušte dobru polohu poistky a pekne drevo.Ale je to replika strsieho modelu mausera. Taka skladačka so zaverom s titanovej zliatiny a umeleho kohutika a umelej šachty. a zasekavaju sa v nej naboje. Tikka vyzera pracovne ale ked som ju mal v rukach tak ma prijemne prekvapila. velmi dobre spracovana puška od a po zet, len ten hlast tym to trosku posrali. ale do 1100e nič lepsie nekupiš je fakt cool. skusal som aj mauser m12 a tej je uzasny az na tu poistku ale to je vec nazoru. ale kvalita na vysokej urovni. povrch matny, taka americka verzia. a zase ten yasobnik s plastu, mna vystrie. ale inač riadny elegan ale zasa nevyhoda ze ma zalisovanu hlaven a nie zavit. a za tie prachy kupiš aj lepšiu pušku. Ja mam sako 85 a to už je o niecom ine je cela zo zeleza . poistka aj spusť je fantazia aj drevo vysoka uroveň. montaz sice iba origo alebo zasah do pusky a dať weaver ale to je koko... ta origo drzi nastrel a te perfekt. a stoji do 150e. blaser r 93 som mal iba v ruke ale nnenadchla ma koli tomu mechanizmu ale je to pecka a zda sa mi akasik po hruba. Aj sauer 202 som skusil ma ho kamarat a to je vymakana gulovnica. na tu poistku si treba zviknut ale stoji to za to. osobne sa mi na nej nepaci len delena pažba a ze sa neda plniť z hora ako sako. a este mauser m 03. to je klasika a elegan. vec vkusu . ale sa poistka sa mi moc nepači ale iba pri odisteni pri zaisteni je super. a skladačky tiež nemusim. ak na to mam tak si kupim viac pusiek roznych kalimbrov. talianov nemusim. nevedia robiť gulovnice ale zase brokovnice su super od beretti po ostatne. lamacie zbrane sa mi pacia ale keby som kupoval tak iba heym krieghoff alebo merkel ale to su ine palky takze nič z toho. dufam že som pomohol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jagttiger, 8.7.2016 o 17:06

lukasandel,nechce sa mi to tu podrobne rozpisovat,tych tem a komentarov o gulovniciach je tu vela....ak chces flintu novu,tak ci kupis 557,rosslera,sako,tikku,alebo nieco podobne v tej cene,myslim si ze tym nic nepokazis,radsej by som pozeral po dobrej montazi a optike.No najdolezitejsie by bolo ak by si tie gulovnice videl a drzal osobne(moj nazor),tak by si vedel ktora ti najviac sadne.Ja som pri kupe mal v ruke vsetky spominane pricom 557cku a rosslera maju kolegovia a tikku a sako som drzal v predajni.Nakoniec som sa rozhodoval medzi sakom a tikkou ktore mi sedeli najviac,no zobral som tikku lebo ju mali v tom kalibri co som chcel a som spokojny.Preto vravim aby si si ich osobne prezrel a vybral tu co ti najviac padne do ruk...Prajem stastny vyber a LaLz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off traper1, 8.7.2016 o 14:50

Rossler na ČZ nemá, je to len taká skladačka od viacerých výrobcov. Nemajú skrátka stroje kde železo opracujú následne to zložia a predajú pod tou značkou. Porovnávať Sako s rosslerom je ako Volvo s feldou . Radšej jedno Sako ako desať Rosslerov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off frantisek14, 8.7.2016 o 9:31

Mam sako a som nad mieru spokojný čo sa funkčnosti týka aj materiálu a navyše aj dobre vyzerá aj mi najviac sadla to je tiež dôležité. A nenájdeš na ňom žiadne plasty ako u spomenutého rosslera ale to je vec vkusu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 8.7.2016 o 8:12

SAKO. Na Titan najdeš dosť negatívnych príspevkou a sťažností. Celkovo je SAKO asi dopracovanejšia zbraň - taká severská odolnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lukasandel, 7.7.2016 o 22:21

Sako aleboTitan Rössler - Zdravím, chcel by som sa opýtat či náhodou nemá niekto skúsenosti s gulovnicou Sako alebo Titan Rossle . Neviem sa rozhodnút či Sako alebo Rossler , prosím skúste mi poradit :) Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1sk, 10.1.2016 o 21:21

Zdravim, ja mam tiez Rossler Titan 6 v kalibri 338 WM. Mam ju 8 rokov , vystrelil z nej urcite viac ako 800 nabojov..a nikdy sa mi nic nestalo, Je pravda ze prvych 100 znacky remington a potom som si uz prebijal sam. Asi budem mat nejaky nepodarok ,ktory zatial funguje na 100%. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ambri81, 7.1.2016 o 22:33

Zdravím pánové, mám Rosler Titan 6 Lux v ráži 9,3*62 a po 2letech používání se stále peru s problémy. Chtěl bych vědět zda jste se někdo s něčím podobným setkali nebo mám pouze smůlu. Tak za prvé: hned po koupi zbraně mi na natláčky prodejce p. Kubíček z Dolní Dobrouče doporučil střelivo PPU 18,5g pro individuální lov Lapua Mega 18,5g. Již při prvním nastřelování mi s PPU několik nábojů nevyšlo(později to bylo 13ks z krabičky a 5ks nevyšlo ani po několikerém nabití), prodejce mi tvrdil že je to utopenými zápalkami se kterými si nové kulovnice neumí poradit. Později mi nevyšla jednou Lapua a poté co jsem přešel na Sako Hamerhead(Lapua na černou katastrofa, bez barvy vše odcházelo příliž daleko), tak i jeden Hamer. Na to mi prodejce řekl, že nedovírám kliku závěru(což je blbost vždy mám zvyk těsně před výstřelem kliku dorážet). Loni mi ale kulovnice Rosler začala činit větší potíže. Kulovnici jsem si koupil především na naháňky! Při první naháňce kdy na mne šla dvě samotná selata mi při rychlém přebití zůstal závěr v ruce. Tak jsem byl z toho v šoku, že jsem nebyl sto dál včas závěr zpět do flinty přičemž druhé sele prošlo na tři metry kolem mne a po dvaceti metrech se ve stráni dokonce zastavilo. Od té doby mi při rychlém přebití na naháňce vyjížděl závěr téměř pravidelně(asi 4x), když jsem ale stál se závěrem v ruce proti 80kg lončákovi, který na mne dorážel naštěstí z koryta potoka a já zase nebyl schopen závěr do flinty v rozrušení dostat naštval jsem se a odvezl flintu prodejci(když jsem mu před tím mé problémy se závěrem volal nevěřil mi). U prodejce jsem mu to s vystřelenou nábojnicí názorně předvedl s tím, že chci flintu vrátit dokud je v záruce. Přemluvil mne, že by reklamace trvala několik měsíců a že bych byl celou zimu bez flinty. Jedná se prý o banální opravu (zabroušení plochy některého dílu ve spoušťovém mechanismu, který zajišťuje závěr). Zbraň mitedy opravili(od té doby jsem již na naháňce nebyl, ale snad to bude OK""). Týden po vypršení záruční doby mne čekalo ale další překvapení. Přišla mi na čekané u vnadiště 4samotná selata a 3xmi nevyšel výstřel!!! Díky tomu, že byla selata bez bachyně tak se po každém cvaknutí vrátila, ale po třetím přebití a spuštění bez výstřelu jsem je zradil. Byl jsem vzteky bez sebe. Hned ráno jsem volal p. Kubíčkovi, že zbraň vracím. Načež mne upozornil ať se uklidním, že mi záruka vypršela 13.12.2015! Nejdřív na mne zkusil tu známou písničku s nedovřenou klikou závěru a když jsem ho poslal málem do určitých míst řekl že mám flintu příští týden přivézt a zkusí vyměnit pérko u úderníku a bude to prý dobré. Nevím co si o tom myslet, každopádně už zbrani nevěřím a nemůžu se na ni spolehnout v takových dsamozřejmostech jako je výsřel a přebití! Díky za vaše postřehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off rikco, 10.12.2015 o 0:47

Fero ďakujem za komentár. Ten predajca mi netvrdil, že sa nedá samospúšť vymeniť za napinacik, len mi to neodporučil. Tvrdil že to nebude o nic lepšie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fero, 5.12.2015 o 15:08

Rico tak to je somarina od predajcu. Napináčiková spúšť sa sa dá u resslera vymeniť bez problémov, je použiteľná a nastaviteľná ako u každej inej zbrani. S tým nastavením rychlospúšte to tiež ide ale musí to urobiť zbrojar, aby ti zbraň neodpálila ranu aj pri náraze. Pri výmene za napináčikovú spúšt bude iba dvojpolohová poistka oproti trojpolohovej pôvodnej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rikco, 5.12.2015 o 0:12

Miki99 ďakujem pekne. Bol som u predajcu a ten mi neodporučil napinacik, a o nastavení rychlospuste mi len povedal, ze sa to nedá, aj ked na videu z BB od výhradného dovozcu rossler spomínajú nastaviteľnú rychlospust. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 4.12.2015 o 17:12

Je tam matka ktorou sa povoluje pružina,tak ako napr.na malokalibrovke CZ 452 ,čím viac sa povolí,tým je mekšia spúšť,ale pozor.Výrobca ani predajca Vám túto službu neurobia,pretože tá spúšť je nastavená na odpor cca 800g.Dalšie vyladovanie spúšte,je už RIZIKO a NA VLASTNú ZODPOVEDNOSť.Radšej skôr si dať vymeniť spúšť z napináčikom a problém je vyriešený.Potom si už každý môže bezproblémou doladiť spúšť podla svojho vkusu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off rikco, 4.12.2015 o 15:48

Rossler rychlospust. - Dobrý den. Vedel by mi niekto poradiť ako sa dá nastaviť citlivosť rychlospuste u gulovnice rossler titán 6. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matejj, 24.5.2015 o 17:52

Vďaka chlapi skúsim to teda dôkladne premazať vyčistiť a uvidím no čo počúvam u rosslerov je takýchto chybičiek krásy viac.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 23.5.2015 o 22:52

Slabšia pružina v kombinácii s tvrdšou zápalkou a je to na svete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 23.5.2015 o 22:22

Mojmu zmamemu z Titan 6 neodpalilo z 20 nabojov original Barnes tsx (9,3x62) 16 patronov. Vyskusal vsetky. Nakolko mu ich na reklamaciu nevzali-nemal z nich uz blocek, tak mi ich daroval, pretoze ich strielam taktiez v 9,3. Netrufol som si s nimi ist do hory, tak som ich vyskusal na strelnici. Odpalilo mi ich vsetky, aj ked uz boli klepnute (zbran MAUSER M03). Netusim, preco mu nevystrelili tie Barnsy. Ostatne mu striela normalne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 23.5.2015 o 21:03

Rozobrať záver,dôkladne vyčistiť , odmastniť a potom jemne namazať vhodným olejom . Ten jemný odtlačok by tomu nasvedčoval, že niečo pribrzďuje úderník. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matejj, 23.5.2015 o 17:31

Pozdravujem vás páni, včera sa mi stalo s guľovnicou Rossler, že mi neodpálil náboj norma oryx čo sa stať nemôže u kvalitného streliva, stalo sa mi to aj so Seilen &bellot, pripisoval som to nekvalite streliva ale pri Norme? zápalka je jemne ťuknutá od úderníka neviem chyba v zbrani, strelive radte mi čo s tým!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off blackwolf, 3.4.2015 o 16:37

ano ten zaver sa veľmi lahko v adrenaline a rychlom prebijani vysunie celkom už sa mi to stalo tiež ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 1.10.2014 o 16:36

Zdravím, Rössler Titan je už nějakou dobu v prodeji, tak mě zajímalo, jaké máte zkušenosti po dlouhodobém používání. Pročítal jsem co bylo dostupné na internetu a vyskytlo se i pár nedostatků, tak mě zajímalo, zda je výrobce odstranil a aktuální produkce slouží majitelům ke spokojenosti. Děkuji ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zasekávanie nábojov rossler titan 6 (autor: keny).

on keny, 19.4.2014 o 18:43

poznate nejakeho dobreho puškára co by vedel tento problem vyriesit? najlepsie v okoli BY,PB,ZA,BB ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zasekávanie nábojov rossler titan 6 (autor: keny).

off hyperon, 14.4.2014 o 14:18

nemam sice rossler, ale Brno 98 a tam sa mi to stava tiez (ale len s kratsimi verziami projektilov - ako su napr. vulkan, hammerhead. napr., ked som pouzival SPCE, ktore su dostatocne dlhe, tak tie mi nezasekavalo); pokial sa snazim v tichosti nabit, tak je takmer pravidlo, ze sa zasekne. pokial ale nabijem tak, ze zaverom naboj zasuniem prudsie, tak to ide, ale pekne to orajbe hranu projektilu a pokial ten naboj nevystrelim a chcem ho nabit opat, tak casto to ide este tazsie. rozmyslal som, ze by asi bolo najvhodnejsie zbrusit nabehovu hranu zo zasobnika do komory, preto by ma to tiez zaujimalo, kolko to moze stat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zasekávanie nábojov rossler titan 6 (autor: keny).

on keny, 14.4.2014 o 8:36

hmm a kolko moze stat taka uprava ci uz zasobnika alebo ustia komory? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zasekávanie nábojov rossler titan 6 (autor: keny).

off kuzmican, 14.4.2014 o 7:54

mal som podobný problém u W 243, po malej úprave ústia komory u zbrojára problémy prestali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zasekávanie nábojov rossler titan 6 (autor: keny).

on keny, 13.4.2014 o 20:30

Matejj dakujem za tvoj prispevok. potom napis ako si dopadol a ako si to vyriesil. kludne aj do spravy. ja si tiez viac menej myslim ze s tym budem musiet ist za puskarom. lebo naboje som mal ceske bez striznej hrany a robilo to tak isto ako aj teraz ked mam so striznou hranou rws-y.zatial chvalabohu nebola taka situacia ze by som potreboval rychlo prebit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zasekávanie nábojov rossler titan 6 (autor: keny).

off Matejj, 13.4.2014 o 16:22

priateľu vítam ťa v klube rossler a úprimne mám ten istý problém dokonca už som tu podobnú diskusiu založil môj kaliber 308win. kamarát má to isté kaliber a zbran sedí. Nato další kamarát ma kaliber 270 win ešte sa mu to nestalo a to strielal 4x za sebou dosť sa ponáhľal na spoločnej a bez problémov. Chyba je v zásobníku ale nie v pružine ale v úchytoch na náboj plus začiatok vývrtu komory nie je zbrúsený v uhle ako by mal byť aspoň u mňa. Taktiež 308win má krátku nábojnicu to súvisí s tým zasekávaním. Riešenie problému NIE JE v kúpe nového zásobníka.Inak ako vravíš zbran je to dobrá:) pomôžeš si trocha ak nepoužijes strižnú hranu. JA sa chystám za zbrojárom snáď s tým niečo spraví ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie zasekávanie nábojov rossler titan 6 (autor: keny).

on keny, 12.4.2014 o 14:26

ja si tiez myslim (dufam), ze to neni v zbrani ale zasobniku.ale ako to teda vyriesit. kupit druhy zasobnik? je silna pruzina? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zasekávanie nábojov rossler titan 6 (autor: keny).

off pucikt, 10.4.2014 o 21:07

Mne toto isté robil sauer highland 202 v 8x57 js,náboje Geco,RWS ID Clasic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zasekávanie nábojov rossler titan 6 (autor: keny).

on pepies, 10.4.2014 o 18:09

Inak dosť smutné že tej zbrani za tie roky nevychytali všetky podstatné muchy tieto isté problémy som mal aj s 5 ranovym zásobníkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie zasekávanie nábojov rossler titan 6 (autor: keny).

on brigo, 10.4.2014 o 18:03

zdravím ťa..aj moj brat ma tento isty problem..je to asi v zasobniku...už sme aj zbrusili z neho ale je to v pružine vo vnutri...zatial sa mu to stalo len na strelnici tak 3-4 rana za sebou..ale myslim si, že zbran je úplne v poriadku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 416 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov