Lovecký nôž Kizlyar Ochotnik M - Hunter je nôž, ktorý navrhol austrálsky dizajnér Julius Conrad po svojom nástupe do spoločnosti Kizlyar v roku 2006. Pri jeho tvorbe sa inšpiroval klasickými nemeckými loveckými nožmi, ktoré sú známe svojou spoľahlivosťou, čistými líniami a praktickosťou v teréne. Cieľom bolo vytvoriť nôž, ktorý bude pevný, obratný a maximálne univerzálny – a presne to model Hunter spĺňa.
Drop-point geometria so zvažujúcou sa líniou chrbta poskytuje výbornú kontrolu pri práci, zatiaľ čo „falošné ozubenie“ v prednej časti dodáva čepeli dynamický vzhľad a zlepšuje jej prienik. Čepeľ z kvalitnej ocele AUS-8 je odolná, ľahko sa udržiava a v kombinácii s leštenou úpravou pôsobí elegantne aj robustne zároveň.
Rukoväť z kaukazského orecha nielen skvele vyzerá, ale aj perfektne sedí v ruke. Je príjemne tvarovaná, má výbornú priľnavosť a poskytuje pohodlie pri dlhodobom používaní. Kožené puzdro z prírodnej kože dopĺňa celkový tradičný charakter noža.
Model Hunter je ideálny pre poľovníkov, bushcrafterov, milovníkov prírody aj používateľov, ktorí hľadajú pevný univerzálny nôž s tradičným dizajnom.
Parametre produktu:
Celková dĺžka: 225 mm
Dĺžka čepele: 105 mm
Hrúbka čepele: 3,5 mm
Šírka čepele: 28 mm
Geometria čepele: Zvažujúca sa línia chrbta (drop-point), v prednej časti chrbta „falošné ozubenie“
Materiál čepele: Oceľ AUS-8
Spracovanie čepele: Leštená
Tvrdosť: 57-58 HRC
Materiál rukoväte: Kaukazský orech
Hrúbka rukoväte: 24 mm
Puzdro: Prírodná koža
Poznámka: Nepatrí do kategórie chladné zbrane
Užívaním portálu LovuZdar.sk užívateľ prehlasuje, že sa oboznámil s autorskými právami, podmienkami používania a všeobecnými pravidlami tohto portálu, plne rozumie ich obsahu, súhlasí s nimi, bude sa nimi riadiť a na znak súhlasu s ich obsahom sa zaväzuje ich dodržiavať pri užívaní portálu www.lovuzdar.sk a využívaní jeho služieb.
Admin nezodpovedá za obsah pridaný návštevníkmi LovuZdar.sk
Admin si vyhradzuje právo vymazať akýkoľvek obsah pridaný návštevníkmi portálu ak tak uzná za vhodné.