Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

HROZBA SA VOLÁ KLIEŠŤ - diskusia

autor: off orol
pridané: 11.6.2009 18:55
Vrcholí obdobie možného stretu s týmto malým nebezpečným parazitom. Vážení priatelia, ako to vidíte Vy? Ako a čím sa chrániť?
počet zobrazení: 17 229
počet hlasov: 2
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off bystricka, 1.7.2009 o 8:13

igor ja to robim dlhe roky presne tak ako ty, uplne s tebou suhlasim, taraz sa kukaj kolki s nami nebudu suhlasit, lebo kazdy ma svoju metodu, ja to beriem, nech si to vybera kazdy ako je mu najlepsie, ale toto je pre mna cislo 1 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 30.6.2009 o 23:42

Zober kúsok gázy alebo obväzu, namoč ho a poriadne namydli obyčajným mydlom, aby bola bohatá pena. Potom tou gázou mydli prisatého kliešťa zľahka krúživým pohybom ( je absolútne jedno ktorým smerom), až kým sa nepustí. A ver mi, že sa pustí. Takéto drísty, že vtedy vyvrhne obsah zažívacieho traktu s boreliami do tela hostiteľa sú podľa mňa neopodstatnené, pretože akonáhle sa prisaje, riziko nakazenia boréliami alebo kliešťovou encefalitídiou je reálne. Závisí len od toho, či ten kliešť bol alebo nebol prenášačom infekcie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 30.6.2009 o 18:50

To je odpoveď na otázku? :-)) dobre, nemusíš prezrádzať, ako si tie dva vyberal :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bigmischo, 30.6.2009 o 18:35

4 po mne liezli s toho dva take vacsie a 2 boli zacucane..:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 30.6.2009 o 18:08

Ako si ich vyberal, akou technikou? Možno by si mal ísť aj do krčmy a aj zvnútra, smerom von sa vydezinfikovať dobrou, aspoň 45-55% kořalkou. Stačí vypiť aspoň 5 poldeci, ale dobrej - bielej. :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bigmischo, 30.6.2009 o 17:46

Dnes som si vybral 6!kliestov.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 22.6.2009 o 9:41

už som sa zľakla, že ty si furt ten "že ani nevieš" :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.6.2009 o 18:51

Ja som ten čo ani nevieš a zmrd je prisatý :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 21.6.2009 o 16:33

neviem ku ktorému vývojovému štádiu sa priraďuješ ty Edko :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.6.2009 o 13:51

Adrianka to ako ja ?:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 20.6.2009 o 13:05

Orol jasné vo výške 1000 m n. m ich nájdeš habadej a teraz začínajú štádiá lariev, takže keď po tebe lezie dospelý jedinec toho zbadáš a hlavne ucítiš hneď, ale tie malilinké larvy len tak ľahko nezbadáš, iba keď ťa niečo zasvrbká a ten zmrd je už prisatý ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 18.6.2009 o 14:00

Edu S tým útočením máš uplnú pravdu. To vôbec nie. A niečo upresniť načo ved sme sa tu už o nejakých veciach bavili, a ždy muselo byť po tvojom tak načo ti tu budem vypisovať v čom mám iný názor ako ty. To je úplne zbytočné. Tým vôbec nechcem povedať že ten môj názor je lepší ako tvoj. Len to že je môj, a nemienim nikoho presviečať že všetko ostatné je blbosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 18.6.2009 o 13:43

ja som si tiez vsimla, ze ked som na dolniakoch su tam ine klieste ako u nas v turci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 555pa, 18.6.2009 o 13:06

Výskyt kliešťou určite ovplyvňuje aj globálne oteplenie, čoraz častejšie sa nachádzajú aj na miestach, kde v minulosti sa nevyskytovali. Zároveň sa na naše územie už dostali z juhu kliešte, ktoré sa tu prvykrát objavujú. Zároveň sa objavujú alebo bližia sa k nášmu územiu ocorenia, ktoré tu nikdy neboli, zatiaľ na šťastie iba u psov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 18.6.2009 o 12:51

tak presne to zas neviem, ale pravda je, ze predtym sa klieste takto vysoko nevyskytovali, neviem, ci aj toto suvisi s tym globalnym oteplovanim, ze by im bolo teplo a potrebuju sa schladit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ireneus, 18.6.2009 o 12:08

LUBAJA bližšie o vakcíne pre ľudí proti borelióze si nájdeš :
odkaz /> No a vakcíny, ktoré sa používajú, nie sú 100%, dosť veľa psov ochorie na boreliózu aj po vakcinácií. Akurát priebeh ochorenia je miernejší a ľahšia liečba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 18.6.2009 o 11:42

bystricka, môže byť a preto sa pýtam. Do akej nadmorskej výšky sa teda kliešť obyčajný vyskytuje? Predsa musia byť nejaké relevantné zdroje, ktoré o tomto pojednávajú ( výskumy atď ). Môžu byť samozrejme aj tvrdenia, že idem z túry 1500m n. m, prídem domov, mám kliešťa a budem tvrdiť, že ho mám z výšky 1400m n. m. a pritom sa na mňa pricapil vo výške 700m n. m. Nemôže to byť aj tak? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 18.6.2009 o 11:03

adriana ma pravdu, kliest tak vysoko uz nie je ziadna novinka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 18.6.2009 o 10:49

Dobrý deň

Aďka, kde je to ten kliešť obyčajný vo výške 1000m n. m ?
P.S.- čerpal som z materiálov virologického ústavu SAV (BA) RNDr. J. Řeháčka RrSc, časopisov PaR a net. zdrojov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 18.6.2009 o 8:36

ja by som o jednej drobnosti aj vedela, to čo si tvrdil, že si kliešť ale v podstate máš asi pravdu, lebo tu asi niektorým hostiteľom poriadne piješ krv :))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.6.2009 o 5:48

bleskej ja nikoho nepresviečam a tobôž mi je jedno či má niekto iný názor ako ja . Za to že si dáme v erštaurácii iné jedlo sa nemusíme hnevať ani na seba útočiť . Môžeš mi prosím ťa upresniť jednu drobnosť ktorú by som tvrdil a nebóla by to pravda ? Prosím nie však vtip !Realitu a reakciu na niečo . Potreboval by som sa totiž zamyslieť nad tým ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jardo318, 18.6.2009 o 0:07

Kdo chodi do lesa a po lese ma kliešte. Kdo chodi po asfalte do krčmy a z krčmy, ma opicu. A tu netreba krutit ani v smere ani v proti smere. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 17.6.2009 o 22:02

Edu to je pekné že sa nestrániš vyjadriť svoj názor. Len je trošku rozdiel vyjadriť, a presvieča všetkých že to čo povieš, a samozrejme zargumentuješ je to najlepšie, a najpravdivejšie. Aj ked v mnoho veciach verím že máš pravdu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.6.2009 o 11:50

Minimálne sa kauzičky riešli v tej dobe rýchlo a z humorom :)
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.6.2009 o 11:48

Orol treba o nich hovoriť a poučiť sa z nich. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 17.6.2009 o 11:39

Ed, či Hitler, či Stalin, zverstvá boli páchané všade. Jak v kapitalistickom, tak aj komunistickom režime. A nie len v nich. História tieto veci zaznamenáva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.6.2009 o 11:20

bystricka dostal som otázku iba som odpovedal ako som vedel . Keď niečo tvrdím snažím sa to i zargumentovať . Nechcem tu umyslene zavádzať ani hviezdiť . Fórum je na to aby sme sa tu bavili o veciach poľovníctva ale nie len o nich .I preto som tu veľakrát zatiahol veci verejné alias politiku lebo mám pocit ,že patria do verejnej debate. Hlavne keď bolo poľovníctvo vecami verejnými dosť diktované v minulých dobách! Viem ,že veľa ľudí sa to dotklo hlavne tých čo sú dodnes presvedšený o správnosti zločineckého režimu . Tak ako keď niekto haní boha kresťanovi alebo proroka mohameda moslimovi . Napriek tomu sa nestránim vyjadriť svoj názor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 17.6.2009 o 10:57

nas edu, uz zas hviezdi..............koniec koncov ako vzdy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.6.2009 o 10:24

Lubka ja neviem všetko :) Nie som ani vymyslený boh ani Lenin ba ani Robert Fico :) Môžem však iba povedať aké mám informácie . Takže vakcínu na boreliozu objavili američania ale iba na jeden druh ničiaci klby . Českým vedcom sa podarilo nájsť vakcínu proti všetkým 6 druhom borelií . Toho času sa vakcína testuje firmou bioveta v Olomouci tiež v Nemecku a koncom júla budú známe prvé výsledky. Potom budú nasledovať predklinické a klinické skúšky . Ak súšky prebehnú v poriadku môže byť táto vakcína o 5 rokov na trhu !V Európe sa však už používa vakcína pre psov proti borelióze. Aj z týchto poznatkov vychádzali Česi pri vývoji vakcíny pre ľudí.
Takže preto je pre psov lebo človek nie je pes :) Respektíve rozmenené na drobné Ošípané a diviaky hynú na KMO ale človek nie . To je taký príklad na okraj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubaja, 16.6.2009 o 21:09

EDU Ty predsa všeko vieš, tak mi vysvetlí, prečo je na svete vakcína protí borelóze pre psov a nie je ešte na trhu pre ľudí ? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimant, 16.6.2009 o 19:05

ja som už zaočkovaný, to je asi najlepšie riešenie kolega polovník skoro zomrel! ! ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 16.6.2009 o 18:36

dobra debata............. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.6.2009 o 14:58

Nemusí byť namazaný, stačí, keď používa jogínske triky s vlažnou osolenou vodou. :-))) a všetko ide von... aj inými otvormi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.6.2009 o 14:57

Samozrejme o každom poriadne namazanom človeku a kliešťovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 16.6.2009 o 14:43

to hovoríš o sebe :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.6.2009 o 14:32

Nj keď ja poriadne namazaný môže sa vygrcať . Šak to asi každý ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 16.6.2009 o 13:44

tak to máš pravdu :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.6.2009 o 13:43

Však áno, dráždenie vyvoláva reakciu... buď takú, alebo onakú:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel