Heming hunting
dnes je streda,  8. máj 2024,  meniny má Ingrida,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:18,  dnes západ slnka: 19:07
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

HROZBA SA VOLÁ KLIEŠŤ - diskusia

autor: off orol
pridané: 11.6.2009 18:55
Vrcholí obdobie možného stretu s týmto malým nebezpečným parazitom. Vážení priatelia, ako to vidíte Vy? Ako a čím sa chrániť?
počet zobrazení: 17 174
počet hlasov: 2
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off apple, 6.4.2012 o 22:39

orol, vo vrútkach už predvčerom nález... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2012 o 22:30

zaočkovat určite nie to si mal v zime a potom každý rok injekciu . Očkovanie je iba proti encefalitíde na boreliozu ti nepomože . V amerike maju vakcínu aj na boreliozu a uspešne sa používa roky . V EU nejako ako vždy meškame odkaz. V horách som denne 10 hodín kliešta som nechytil ešte . Najlepšie sa im darí vo vysokých travach máji . Tak kde je teplo sa už možu objavit .Osobne som zaočkovaný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.4.2012 o 22:23

Je jar a zaujímalo by ma praktická stránka veci ( nie teória ) a to jest, či už niekto v tomto jarnom období kliešťa mal, resp. ho videl. Vďaka. P.s- je aktálne už v tomto období sa dať zaočkovať? Tu uvítam rád aj teórie :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off parohac222, 21.7.2010 o 6:36

Staci par hodin pred odchodom do hory.Ja som si daval a nemal som este ziadneho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.7.2010 o 22:49

To ako treba užívať B- komplex každý deň? Ako dlho? Celé leto? Neškodí to organizmu pri predávkovaní??? Kde a ako sa rozkladajú, resp. akumulujú tieto vitamíny? Nepoškodzujú organizmus pri pravidelnom - dlhodobom užívaní? Ja osobne NIE som za dlhodobé a pravidelné užívanie B- komplexu, teda pokiaľ je človek zdravý a prijíma tieto vitamíny bežne v potravinách. Podľa mňa stačí, keď človek zhruba 2 hodiny pred návštevou revíru užije tabletu - dve. Pokiaľ do hory nejdem, neužívam nič, okrem piva a výnimočne k tomu aj panáka:-)) borovička k tomu občas zapasuje:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marek_85, 20.7.2010 o 21:07

z vlastnej skúsenosti odporúčam B-komplex, už po týždňovom užívaní, našiel som na sebe zopár lezúcich, ale ani jeden sa neprisal, v prírode trávim hlavne v lete veľa času a po iné roky som mal po takmer každej návšteve revíru prisatého kliešťa, teraz ani jeden prisatý ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.6.2010 o 11:47

Včera ( pri pive ) som počul, že kamarátovi vyberali v nemocnici kliešťa. Mal ho údajne necelé dva centimetre od ritného otvoru. Dnes som si to všetko overil ( potvrdil to aj lekár, aj kamarát ). Podľa jeho vyjadrenia chytil kliešťa, keď vykonával vo vysokej tráve "veľkú potrebu". Preto pozor priatelia, keď to na človeka príde- veľkú potrebu zásadne vykonávať len v malej tráve, resp. ešte lepšie v hore, kde je len ihličie. Návod: v ihličí špicou topánky vyhrabeš jamku, do nej sa vykakáš a potom topánkou pekne zahrnieš zeminou a vyrovnáš - udupeš. Použitý papier, aby v lese nesvietil, ja osobne spálim ( trvá to 10-15sekúnd ). Robím to ale pri najväčšej opatrnosti a predvídavosti!!! čo hlavne mladším a neskúsenejším neodporúčam!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 6.2.2010 o 17:24

takze i pivo zaberá proti klieštom ... hmm to aby som už začal s prevenciou.. =D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 2.2.2010 o 8:39

a v nealkoholickom je tieš vytamin B??
tak to je horšie treba najst navýgátora ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 1.2.2010 o 22:58

Po 8 pivech netrefim do revíru! :o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 1.2.2010 o 18:55

jedno pivo nie to aspon 8 aby to fungovalo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.2.2010 o 18:47

pivo má síce B vitamínu dosť ale užitie tablety je asi 1000 x účinejšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 31.1.2010 o 20:49

Ano musím souhlasit B komplex. Nebo mě se osvědčilo jedno pivo denně a mám od klíšťat také klid. :o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.1.2010 o 20:28

Údajne aj B komplex odpudzuje hmyz . Tonas neviem či potom nebude lepšie použiť normálny repelent ako chodiť po lese ako hašlerka :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off toňas, 30.1.2010 o 16:21

dobra rada ,bězna alpa asi 2 dl a v ni vyluhovat hrebiček po vašem hadam klinček a stim natřit ruky a jine končetiny přijemně to voni a zaroven odpuzuje zdraví vás preparátor tonas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steawen, 30.8.2009 o 14:41

...Nho ja som mal dneš štastie na kliešta:) našiel som ho tesne pri kolene.....midlova voda..a uš ho niet..DIk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 18.8.2009 o 18:21

ja tiež súhlasím s 1111 a steve ale toho roku som s nimi veľa práce nemal aspon doteraz akosi sa mi vyhybali
vdaka Bohu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off el, 1.8.2009 o 14:00

jednoznačne oporúčam pinzety dostať všade,lekáreň,chovprodukt
ak aj napriek prevencii nájdem kliešťa,použivam ich u ľudí aj u psov........
pri očkovaní na encefalitídu -pozor nezabudnúť na pravidelné preočkovanie v priebehu 3-5 rokov,inak je priebeh ochorenia oveľa komplikovaneší ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steve, 16.7.2009 o 21:48

Súhlasím s 1111. Trochu mydla na biely (bledý) tampón, alebo špongiu, príp. čistú handričku, čo je po ruke. Zľahka pár otočiek po kliešťovi a je na tampóne. Niektorý sa pustí po troch, iný po 6,7,8 otočkách. Miesto prisatia je potom dobré hneď dezinfikovať - veď na to predsa nosíme tie ploskačky, nie? :o) Krúženie po-proti smeru hod. ručičiek? To je jedno, kliešť má kusadlá úplne symetrické. Všetko dobré, lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.7.2009 o 23:09

odkaz />
Trošku na zasmiatie....:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 10.7.2009 o 18:00

No tak teraz ked je mokor ani zver neni velmi aktivna,ako az slnecnych teplych dní,ked chodim pozorovat jedneho srnca,ktory presne v ten isty cas to je 18:00 skoro vzdy pride presne,ale ked je mokro bud nepride vobec,alebo aj o hodinu neskor,takze neak velmi za zamracenych dni do reviru velmi nechodim,a este k tomu ked ku posedu idem velkou travou,tak to mam zarucene po prichodde domow kliesta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.7.2009 o 1:16

Prišiel za mnou priateľ s hrubosrtým jazvečíkom. Zvítali sme sa, psíka ako obvykle potľapkám a psík pri tomto zvýskol, ovšem akosi zvláštne. Pýtam sa, čo je? Majiteľ mi hovorí, dnes je akýsi neposlušný. Takmer som sa uspokojil s vysvetlením, ale vŕtalo mi to v hlave, pretože „sme svoji“. Potom sme sa zahovorili o poľovníctve. Prišiel si k nám sadnúť nepoľovník priateľ, potľapká srdečne psíka a psík znovu zvýskol. Hovorím, stalo sa to aj mne. Psíka som palpačne ( ohmataním prstami po tele ) vyšetril a problém správania sa inak „živého psíka“ bol na svete. Dva kliešte parazitujúce tesne za prednou lopatkou nachádzajúce sa podľa môjho odhadu na psíkovi druhý deň. Psík mal pritom vonku v tom čase antipar. obojok
Preto nepodceňujme a dôsledne kontrolujme celé telo pri návrate z terénu jak sebe, tak aj psíkovi!!!. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.7.2009 o 20:20

LubosP pomôže repelent prípadne oblečenie kde sa nelahko zachytava . Vraj i B kompex odpudzuje kliešte a komáre . Vyhýbať sa vysokej tráve najmä keď je vlhko . Ja po horách chodím skoro denne a tiež mám podobný problem:)) Dalšia vec je očkovanie sa proti encefalitíde česi maju i na boreliozu len sa ešte testuje . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 6.7.2009 o 20:01

Ja ked stravim iba malu chvilu v reviry,ked pridem dmov vzdy mam neakych cudzich pasazierov,priznam sa ze ich tiez vybram tak ze ich najprv dusim a potom par krat otocim proti hodinkama uz su von,prosim neviete neak poradit co mam robit aby na mna tak nesli ??? prosim potrebujem to,neznasam to svrbenie potom ked je uz von :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.7.2009 o 14:55

1111 keď pozerám na tvoju ikonku tebe si dať vybrať kliešta musí byť potešením :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 1111, 6.7.2009 o 12:36

Ja som neteri vybrala kliešta rýchlo a lahko, trochu mydla na tampón a bol von. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.7.2009 o 11:34

Ono to je to myslené tak nie stlačať bruško ale chytiť kliešťa a hýbať ním zo strany na stranu . Nebudem klamať ja ho tiež vyberám presne tak ako Ty Igor 43 čiže ho mastím a dusím a prstom ho točím dokola :)) Česi majú už vakcínu proti borelioze proti encefalitíde zaočkovaný som dávno kedže v horách trávim veľkú väčšinu života . Vedci sa zhodli na tom že aby sa boreliozov nakazil človek musí byť kliešt prisatý dobu väčšiu ako 24 hodín odkaz /> Prečo to je tak som nepátral verím im však . Tiež tvrdia že komar s krvavým sosakom ktorý ho šťuchne do človeka ktorý ma aids odletí plný krvi a strčí ho do človeka nenakazeného tohoto nemá šancu nakaziť . Tiež musíme len veriť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 5.7.2009 o 23:55

Edu, viem, že odborníci radia netrieť, lebo údajne keď sa dusí, vyvrhne obsah svojho tráviacehop traktu do tela a prenesie tak pôvodcov kliešťovej encefalitídy alebo lymskej boreliózy. Ver tomu, že keď je kliešť mnakazený a prisaje sa, nemusí sa dusiť a vyvrhnúť svoj obsah do krvi hostiteľa, ale nakazí ho aj tak. Myslíš si, že keď ho chytíš do pinzety ( aj tej špeciálnej na vyberanie kliešťov), že ho nestlačíš a nepogrcá sa ti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2009 o 19:15

Ja som naštastie uplne bezcitný :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 3.7.2009 o 18:55

Aha, no možno natrafíš aj na takú, čo dostane kŕč do ruky a potom je to bolestivé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2009 o 15:42

Nie veru . Mne na neho idú od hlavičky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 3.7.2009 o 14:57

Eduard, Tebe ho ešte žiadna v zápale "krásnych emócií" skoro neutrhla? :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2009 o 14:51

Odborníci radia iný postup ale kľudne sa trite ako chcete :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 3.7.2009 o 14:44

Dobre radíš, ale ženy vedia, ako to majú masírovať a trieť, aby to netrvalo len minútu.....:-)) iba jedna nevedela, raz mi ho skoro utrhla :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 3.7.2009 o 13:09

for adriana26 alias adka- trvá to pár sekúnd výnimočne max. do 1 minúty ä tak dlho to nikdy netrvalo)! Len zľahka trieť, aby si ho neodtrhla! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 1.7.2009 o 10:39

hneď sa to lepšie číta :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 1.7.2009 o 10:37

sorry adka, moze byt? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 1.7.2009 o 10:33

bystricka ak ťa môžem poprosiť nájdi si pre mňa nejakú inú skratku, hocičo iné len nie adrika :))) díky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 1.7.2009 o 10:26

adrika, odpoviem za neho, podla mojich skusenosti staci tri styri krat pokruzit, niekedy viac niekedy menej a odpadne, najlepsieje cisto biela handricka, alebo uterak, utierka, aby si si mohla pekne skontrolovat ci je cely ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 1.7.2009 o 9:54

Igor43 môžem vedieť koľko času trvá kým sa ten kliešť pustí? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov