Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

HROZBA SA VOLÁ KLIEŠŤ - diskusia

autor: off orol
pridané: 11.6.2009 18:55
Vrcholí obdobie možného stretu s týmto malým nebezpečným parazitom. Vážení priatelia, ako to vidíte Vy? Ako a čím sa chrániť?
počet zobrazení: 17 228
počet hlasov: 2
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off adriana26, 16.6.2009 o 13:42

ako sa to vezme, napríklad aj takého hada a bosou nohou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.6.2009 o 13:40

AĎa, ale dráždiť treba všetko, nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.6.2009 o 13:40

Znie to logicky, myslím máš pravdu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 16.6.2009 o 13:34

tak pri tomto spôsobe počítaj, že jeho možno infikované zvaratky sú už v tebe. Ty ho musíš vybrať čo najskôr, takže aby som čakala a zbytočne ho niečim dráždila, nemá význam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.6.2009 o 13:34

a zároveň je hneď dezinfekčný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.6.2009 o 13:31

Čítal som toto:
Na prisatého kliešťa dáme malý poskladaný chumáčik navlhčenej vaty ( navlhčený v slabom mydlovom roztoku ) a takmer hermeticky zalepíme leukoplastom ( do kríža ). Zhruba po 15-20 min odlepíme a kliešť by mal byť vo vate. Pokiaľ nie, pokus ešte opakujeme 1x, prípadne 2x. Ak sa toto ani pri opakovaní nepodarí ( kliešť nie je vo vate ), dokážeme aspoň to, že kliešť je už skoro na vrchu, čiže ho úplne ľahko odstránime. Skúšal to už niekto? Tento spôsob sa mi vidí asi najviac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 16.6.2009 o 13:25

orol ver mi strach prejde, musíš myslieť len ako sa ho čo najrýchlejšie zbaviť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 16.6.2009 o 13:22

to s tým točením neberiem, to tak, že by to muselo byť proti smere ale lepšie sa mi tak vyberá. Ja ho nemažem ničím, nezabávam sa s tým, pokým by som ho namazala už ho mám dávno vonku a dokonca ževraj by sa to ani nemalo, lebo sa pozvracia rovno do teba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.6.2009 o 13:18

Bojím sa kliešťa "niečím" zalievať ( olej a pod ), aby pri dusení sa nevyvrhol obsah žalúdku do rany. Tiež sa bojím kliešťa točiť v smere, alebo protismere, aby mi v rane neostala nejaká časť kliešťa. Ako by som ho z rany vypudil von iným spôsobom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.6.2009 o 13:14

adrianka človek sa časom vzdeláva . Takže čo sa mu niekedy mohlo hnusiť nemusí byť v budúcnosti také hrozné :) Ba naopak môže sa v tom človek vyžívať :)Chytíš nespratníka za receptory a hneď je vonku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 16.6.2009 o 13:11

musím poklopať, ale zatiaľ som nemala taký prípad, že by som musela ísť k lekárovi. Najprv sa mi vyberanie kliešťa hnusilo, teraz v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.6.2009 o 13:10

Adrianka samozrejme že sa zachytávam na tých najchutnejší a najšťavnatejších miestočkách :) Mojim receptorom to spôsobuje náramnú radosť :)
Proti smeru hodinových ručičiek je správna cesta na vytočenia kliešťa :)) Keď však budeš točiť opačne nič sa nestane lebo kliešť nie je na závit :) Takže kto chce točiť proti smeru doporučujem . Ja používam čajovníkový olej . Odborníci radia takto :
odkaz /> Napriek tomu ja ho namažem vytiahnem zdezinfikujem čajovníkovým olejom a je to vybavené . Pri borelioze sa miesto zväčša nepekne zapáli . Takže ja s tým nerobím žiadne caviky :)) Adrianka s tým alkoholom je to dobrý nápad nazdravie . Po alpu som sa ešte nedostal to už by bolo drsné :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.6.2009 o 13:07

To niéé, smiať sa a naviac si vážim ľudí, ktorí to vedia, alebo sa o to aspoň pokúsia, lebo existujú aj tí, ktorí do toho nejdú - boja sa, alebo nevedia - posielajú ťa k lekárovi. Hej, v podmienkach mimo civilizácie aj slinami, prípadne močom, alebo dezinfekčnými bylinami.:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 16.6.2009 o 12:54

orol možno sa mi budeš smiať, ale ja už vyskúšané všetky metódy vyberania kliešťov a pre mňa sa najviac osvedčilo vykrúcanie kliešťa proti smere hodinových ručičiek, buď len tak prstami alebo pinzetou a samozrejme dezinfekcia to čo mám poruke alkohol, alpa atď ak keď nič z toho nemám tak vlastné sliny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.6.2009 o 12:45

:))) mám osobnú skúsennosť, že keď jeden deň, prípadne + jeden dobre popijem a druhý sa idem preliečiť do hory, môžem chodiť aj po stovkách kliešťov a žiadny sa na mňa nezakvačí. Čím to je? Asi má pravdu A, tiež som čosi čítal.
Otázka pre pokročilých: ako si vybrať kliešťa sám? Len prosím nepíšte v smeroch a protismeroch hodin. ručičiek, chcem jednoducho a účinne vrátane použitej dezinfekcie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 16.6.2009 o 12:37

E. a aj pre teba platí, že sa najčastejšie zachytávaš v oblasti slabín? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.6.2009 o 12:34

Samozrejme že mám receptory :)) akurát že v nich nemám tularemiu ,encefalitídu ani boreliozu . Že vraj to strašne bolí keď si ich človek udrie ! Teda tie receptory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 16.6.2009 o 12:30

Edu a ešte máš aj tie receptory, že je tak :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.6.2009 o 12:23

Fíha ja som zistil že som asi kliešť ,lebo i mne vyhovuje dobre prekrvená jemná teplá vlhká pokožka. Adrianka ďakujeme za presné vysvetlenie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 16.6.2009 o 11:50

lowec asi slabo prekrvuješ :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 16.6.2009 o 11:48

hm... a ja sa potom môžem čudovať že moja manželka nemala ešte kliešta .... ved dosť často je ako ladová princezná ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 16.6.2009 o 11:35

vidis edu, adrianka nam to vysvetlila presne, tak sa moc neprekrvuj / to sa robi alkoholom / a potom nebudes mat kliestikov, vlastne ani ja ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 16.6.2009 o 11:33

kliešť si svoje obete vyberá podľa hallersovho orgánu, je to receptor, ktorý má na poslednom článku predných nôh. Hostiteľ svojím potom a dychom vylučuje také látky ako kyselinu mliečnu, maslovú, kysličník uhličiný atď. a kliešť tieto látky na základe tohto orgánu dokáže rozpoznať. Kliešťom lepšie vyhovuje dobre prekrvená jemná teplá vlhká pokožka, preto sa najčastejšie zachytávajú na slabinách, zákolenní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.6.2009 o 11:28

bystricka huaaa :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 16.6.2009 o 11:15

ako vzdy, suhlasim s tebou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.6.2009 o 10:56

Bystricka záleži to od veľa faktorov. Dieťa chytí kliešťa ľahšie lebo má jemnú kožu všade.Kliešť je zavrtaný prakticky ihneď a hocikde. Tiež ženska pokožka je o dosť jemnejšia ako mužská . Vraj kliešťom a komárom dosť znepríjemňuje život požitie B- komplexu respektíve jeden z vitamínou obsahujúci b - komplex . Na reči že komár alebo kliešť cíti kto má sladšiu krv osobne neverím . Ono najskôr by musel ochutnať či je sladká alebo nie :) a to by bolo už neskoro :) Takže viacej pôjde všetok hmyz na človeka spoteného s ktorého sa doslovne dymí ako na suchého ktorému je zima . Podobne večer hmyz + komáre nalietajú do svetla a teplých lámp prípadne sa uškvaria na ohni . Kto si na rybačke v noci svietieva sviečkou vie veľmi dobre o čom hovorím . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 16.6.2009 o 10:43

ja mam inu skusenost, ja dostanem kliesta, ci je jar ci jesen, ci pekne, ci prsi, urcite to ma nieco spolocne aj s tym, ze nie na kazdeho klieste lezu, napr. mije decka maju kliesta kazdy tyzden, manzel ho mal raz v zivote, o mne nehovoriac, ze vzdy sa zavrta, tam kde nema ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.6.2009 o 1:29

Moja skúsenosť je ,že kliešťa najskôr dostanete vo vysokej tráve vo vlhkom počasí najviacej z jari potom v jeseni . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 15.6.2009 o 23:28

JA som sa ešte nedal zaočkovať ak sa mám priznať a ani nevažujem ....tento rok som ešte kliešta nemal "ako parazita" a to sa túlam kade tade ....
Ak chodím lesom či inou prírodou obliekam sa tak aby som eliminoval dostať kliešta ,nosím dlhé nohavice a ak je možné nastriekam si ich aj vhodným repelentom , systematicky sa po nejakom čase"určitom pásme čo prejdem" kontrolujem vyzuálne či ten nejaký neleze po mne ,ak áno jeho čas je spočítaní, moje skúsenosti sú že najskôr kliešta dostanete ak ste pod orechom , gaštanom to ako príklad ,,,, jasnačka že je kliešt všade ale opisujem najčastejší výskyt , ak máte psíka stáva sa že práve prelezie ten onen neprisiaty kliešt práve s neho .... preto nezabúdajte aj na ochranu našich štvornohých priatelov ich psím repelentom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.6.2009 o 19:52

bystricka to vieš IPHONE :))
horarstevo komunisti toho okrem teroru a guľagov veľa nevymysleli . Keď tak ukradnúť niečo v tom boli majstri od techologí až po súkromné majetky :)ale niekedy mali i dosť humoru . Takto vzdelávali mládež v školských knihách ohľadne chrobáčikov :odkaz /> A takto zasa v TV :odkaz /> Takže kliešťa ako zlú vec určite prisúdili imperialistom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.6.2009 o 18:52

Nás chceli zamoriť kapitalisti. Tak to bolo hádam aj s mandelinkou, či ako sa to presne volá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on horarstevo, 15.6.2009 o 18:39

Kliesta urcite vyšlachtili komančovia že, Edu?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 15.6.2009 o 10:27

edu milacik ako rychlo si tu, to vo vsetkom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.6.2009 o 10:25

Proti kliešťom sa očkovať nedá ale proti encefalitíde sa očkovať dá. Druhá závažná choroba je borelioza na ktorej prenos však musí byt klieš prisaty minimalne 48 hodin.Poteším i nezbedničku-za totalitnej vlady komunizmu zdravotnictvo nevedelo diagnostikovat boreliozu ,tiež neexistovala možnosť očkovania sa proti klištom prenašanej encefalitíde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 15.6.2009 o 10:14

nezbednicka, vtedy, ked sa k slovu dostane zas edu, takeze si pockajme, on skoci velmi rychlo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nezbednicka, 15.6.2009 o 9:04

Čo všetko sa tu človek nedozvie, proti kliešťom s prezervatívom, a kedy sa tu začnú kv rámci danej problematiky prejednávať komunisti a obohacovanie pri likvidácii odpadov ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubaja, 15.6.2009 o 6:43

Proti kliešťom sa nedá očkovať, iba dodržiavať prevenciu ( repelenty a podobne ). U psov je to lepšie tam sú pre ní veterinárné ptípravky a špeciaálne obojky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 13.6.2009 o 11:55

podla mna kliest patri do prirody ak o napr. srnec abo diviak kliestovi sa da aj neda vyhnut ale ja si mislim ze s tim moc spravit nemozeme jedin ak sa zaockujeme.kliest je v nasichhorach uz daavno pred nami,tak si mislim ze aaj ked to neni prijemne ked sa zacicia a moze byt s toho zapal mozg.blan ale ma v horach patričné miesto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.6.2009 o 20:48

Ireneus boh musí byť utajený ako Ty . Ja som iba obyčajný človek . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ireneus, 12.6.2009 o 17:40

EDU ako vždy máš pravdu, veď si BOH !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel