Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

HROZBA SA VOLÁ KLIEŠŤ - diskusia

autor: off orol
pridané: 11.6.2009 18:55
Vrcholí obdobie možného stretu s týmto malým nebezpečným parazitom. Vážení priatelia, ako to vidíte Vy? Ako a čím sa chrániť?
počet zobrazení: 17 138
počet hlasov: 2
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off heimdall, 9.2.2018 o 8:19

Najefektívnejšie a veľmi cenovo dostupné riešenie pri kliešťoch (alchýmia varenia domácich likérov chráni len minimálne, ak vôbec) HROZBA SA VOLÁ KLIEŠŤ - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 7.8.2012 o 21:09

Dík,už sa teším na jar a vyskúšam. V nedeľu som robila z bobúľ čiernej bazy džem,likér,sirup,založila som víno a na kečup mi nezostalo. Experiment.s bazou je kôli zlepš.zdravia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.8.2012 o 16:40

Z "medveďa" zrob lieh. tinktúru – vydrží roky, nič sa nepokazí, nič nemusíš vylievať a máš istotu, že všet. obsah. látky z M sa vo viacperc. liehu- 70-80% pekne vylúhujú. Vo víne sa všetky obsahové látky z M nevylúhujú, resp. len nedostatatočne, pretože tieto sú buď nerozpustné, alebo majú len malú, alebo strednú rozpustnosť v 10-12% víne, resp. vode ( neplat. pre minerál. soli a vit. C - tieto sa rozpúšť. veľmi dobre). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 6.8.2012 o 21:21

to je zaujímavé,ale mala som to vedieť pred 2dňami. Biele víno,v kt.sa maceroval medv.cesnak som po roku vyhodila,lebo som nevedela ako to využiť. Ani ma nenapadlo,že by to pomohlo odpudiť kliešťov a možno aj niečo iné :) Na mňa lezú ako na dobrotu a každý týždeň oberám. Možno som mala skúsiť aspoň gumáky potrieť tým extraktom,lebo páchne parádne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 31.7.2012 o 15:31

Je zauj., že tento rok som kliešťa doposiaĺ nemal a to som často v teréne. Zrejme pomáha rańajšie denné užívanie tin. z medvedieho cesnaku ( D „O“- 10 (15) kv. do 1dcl vody - vypiť po dúškoch, nalačno) P.s- o cesnak.tabl.som sa už zmieńoval hneď v prvom příspevku (+ lesní robotníci vo Švédsku atď ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.7.2012 o 11:34

Prevencia v EU neexistuje v USA sa očkujú ľudia lymerixom proti borelioze od roku 1999. Prečo to nie je možné v EU mi nie je známe . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 3.7.2012 o 23:06

radsej prevencia ako potom pykat... inak teraz som v UK a tu som si ich nevsimol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 25.5.2012 o 15:27

duso2 Občianske združenie Borelioza CZ vydalo informačnú brožúrku o lymskej borelioze a jej liečbe. Sú tam zhrnuté doterajšie poznatky o možnostiach liečby ako aj príznaky a diagnostika. Dá sa to stiahnuť na borelioza.cz.Prajem príjemné štúdium a aby si to nikdy nedostal:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mercun, 25.5.2012 o 2:17

Nasmu psikovi davaju rozmarin vyluhovany v octe a odvtedy nedoniesol nic... iste by to aj mne pomohlo len mi vadí ten zápach octu co by podla mna bolo podobne ako keby som siel do hory navonavkovany alebo osprchovany cize neviem ako nato reaguje zver lebo reakciu na vonavku som uz videl ... inaksie pouzivam sprej povacsine pomoze... najviac som nasiel na sebe 6 kliestov naraz, asi som dade do hniezda alebo co skocil :D ... a ockovanie je udajne dobra prevencia ak nie len trik farmaceut. spol. ako zarobit :P :D klieste ma maju radi svine ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.5.2012 o 23:41

duso2 odkaz neprežívaj to tak veľmi :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 24.5.2012 o 23:36

nevies ci je to vysetrenie bezplatne a ako dlho to trva? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 24.5.2012 o 17:49

Zista borelie ak tam su. Budu to liecit. Kym to nebude v norme. Ako som pisal zacervenanie vobec nemusi vzniknut. Toz tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 23.5.2012 o 21:42

Davate ti strasiaka, to sa moze stat,ze chytim boreliozu,prechodim ju a ani neviem?Ties som po operacii menisku a dako sa mi skoro unavuju kolena(ziadna prenikava bolest ale neprijemne),a vracia bolest.Zistia mi z krvi,ze ci mam boreliozu?Nikdy som nemal nic zacervenane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 23.5.2012 o 21:07

Veverica ak boli infikovane tak Azitromycín dala na prekrytie. Niektori lek. to davaju automaticky - necakaju 1-2 tyzdne - ak kliest nie je infikovany - tak ta trosku preliecia (-:. Kliesta ak aj je na vysetrenie neposlu - zas financie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 23.5.2012 o 20:52

Aj mne to zasiahlo obe kolená,škoda len,že pri operácii menisku nevzali vzorky z klbovej tekutiny na prítomnosť cyst borelii. Pred tromi týžd.som mala dvoch kliešťov ale infekt.hned nasadila Sumamed. Zajtra idem na krv a sa uvidí. Problémy mám od r.2008. Ataky zlepš.a zhorš.sa opakujú.Skúmam to.Veľa lekárov to podceňuje a nemajú kompet.na liečbu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 23.5.2012 o 19:28

Archer s rozsirenim oblasti je to urcite pravda. Tie kolena sa samozrejme mozu upravit - aj upravia. Mali by to mat pod kontrolou a podla situacie podavat antibiotika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 23.5.2012 o 19:19

Mohlo ist o kliesta Orol (obe kolena sucasne). V tom case bola ale premorenost radovo mensia. Ak si mal BL - tak si ju "prechodil" a nepresla Ti do chronickeho stadia - ked si fit. Protilatky - ak si nebol opakovane infikovany mat uz nebudes meratelne. Vakcina z US. je len proti jednemu kmenu. V Europe ich mame viac. Aj to je lepsie ako nic. Samozrejme, mozne kompikacie , ktore ockovanie obecne prinasa budu aj tu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 23.5.2012 o 15:19

Cez víkend v čakárni na chirurgickej "pohotovosti" sedeli manželia - priatelia... pýtam sa, čo majú. Trochu ostýchavo mi povedali, že pán má na penise na jeho konci predkožky už nasatého kliešťa... P.s- takže pozor na to už opisované cikanie a kakanie vo vyššej tráve :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.4.2012 o 21:31

sniper7x57 asi od vojny :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 7.4.2012 o 20:53

minuli tyzden som nasiel srnci zhod v ruzici bolo trocha srsti nevenoval som jej pozornost ked som prisiel domou zhod som ukazal otcovi a polozil ho na stol a co pod nim nebolo --kliestik !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.4.2012 o 17:48

borélií je viac druhov a preto dávam pri vakcinácii psov prednosť "našemu" Biocanu-B ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.4.2012 o 16:59

Za života som mal najviac klieštov za den 48 prichytených . Prášilo som ich po desiatkach z odevu . O borelioze sa niekedy nehovorilo nie to ešte liečilo . Škoda tej vakcíny ktorá sa v USA používa a kto vie kedy bude u nás . Neviem či som prekonal boreliozu alebo nie . Časom sa to ukáže . Človek žijúci s prírodou a pohybujúci sa v nej si nevyberie . Prežil som DDT aj černobil snád aj kliešta :-D či pijaka odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.4.2012 o 16:44

Vďaka. P.s- zhruba pred 10 rokmi mi odišli náhle obe kolená súčasne ( predtým zdravie bezproblémové ). Bolesť a bolesť, problém chodiť po rovine, po schodoch a dolu úplne miernym kopcom, utrpenie a slzy v očiach, beznádej... potom vyšetrenie ( krv mi nezobral lekár ) antibiotiká, lieky, „akési“ obstreky ( následne problémy ), FRO liečba a stále to všetko výraznejšie nezaberalo podľa predstáv... navštívil som potom iného lekára ( odber krvi hneď, vyšetrenie u zubára ( súvis ) atď atď... a tiež som sa zahryzol sám do choroby všelijakými možnými spôsobmi liečenia... už ani neviem, čo som všetko „postváral“... Plné zdravie sa prinavrátilo zhruba po roku -roku a pol. a odvtedy chodím, lozím kdekoľvek a znovu bez sebamenšieho problému... .P.s- podľa vyjadrenia 2-3 lekárov mohlo ísť v mojom prípade najpravdepodobnejšie o infikáciu kliešťom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 7.4.2012 o 11:06

miesto: Vrch Dobroč - Detvianska Huta (okolie Poľany), bol som na hríboch, kliešťa som schytal vo vysokej tráve na lítko ľavej nohy, nadmorská výška cca 950 m.n. m, bol na mne cca necelé 3 hodky pretože pred vychádzkou som ho nemal.. Kliešťa sme vybrali celého, rana sčervenala a svrbela.. navštívil som obvodného lekára, kvôli odberu krvi.. Po analýze sa zistilo, že mám tú ku.vu Boreliozu.. Odstavený? no nebol, berú sa nato antibiotiká, ktorými sa ochorenie potláča.. každý rok musím chodiť na oder krvi 2x aby sa zistilo ako som natom.. ak sa hladina borelie zvýši, berem lieky ak je stála prípadne klesla nemusím brať.. V poslednej dobe idem skapať na kĺby a to mám len 28 rokov.. hlavne kolená.. túto jar idem znovu na odber krvi a podľa toho ako sa cítim, viem že budem musieť znovu žrať antibiotiká.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.4.2012 o 11:04

ARCHER. Aplle, dobrý odkaz. Goret, myslím že áno. P.s- archer VEĽMI MA ZAUJÍMA TVOJ PRÍPAD, keďže píšeš cit: ja som ju schytal pred troma rokami a nechcem, aby rovnako dopadol aj môj pes, kon cit: môžšeš byť konkrétnejší a popísať, kde, ako, čo, kedy, prečo, sa stalo atď a AKÝ PRIEBEH MALO OCHORENIE?? Prípadne ako dlho si bol "odstavený"? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off IvanPB, 7.4.2012 o 10:19

Ondrik kukam mapu, myslím, že už sú rozšírený aj viacej v iných oblastiach, ale tie červené miesta sú pravda. U nás je bežné, že keď prejdeš po lúkach a potom čakáš na posedoch na zver, krátiš si čas zberaním tých smradov zo seba. Raz som ich mal zahryznutých na sebe 18, trvalo to hodinu než som to povyberal:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 7.4.2012 o 10:03

tak Banskobystrický kraj by som poriadne rozšíril.. prakticky tu nie je meisto kde sa nedajú schytať!! tá mapka je zavádzajúca resp. neaktuálna.. Ak dobre pozerám, nie je tam vyznačená Poľana, len Zvolen pod BB.. a boreliozu som dostal práve na Poľane.. kua.. ďalej + celá krupinská planina.. kliešte som na seba nachytal už aj takmer v 2000 výške.. tie špiny sú úplne všade.. fakt ich neznášam.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 7.4.2012 o 9:58

veru už sú aktívne...tu je mapka ich výskytu: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 7.4.2012 o 9:49

očkujete psy proti borelioze?? ja som ju schytal pred 3 rokmi.. nechcem aby rovnako dopadol aj môj pes.. Pred pár dnami som mu dával na kohútik a koren chvosta Exspot.. neviete zaberá?? predtým som používal Frontline no doktor mi povedal že ten zabera len na cca 25 % psov a ja som mal to štastie že môj starý pes spadal do tejto kategorie.. Máte niekto skúsenosti s týmto Exspot-om??? včera sme boli v teréne.. na mojom psovi som zatiaľ nič nenašiel.. na kamoškinom psovi s antiparazit. obojkom značky Scalibor liezol jeden "fešáčisko"... čo preferujete? obojok, ampulky, očkovanie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 7.4.2012 o 9:31

tu je nejaký menší sumár o kliešťoch odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off IvanPB, 7.4.2012 o 9:22

Aj u nás v PB už tie malé hajzlíky začali behať, prvé som suke vybral už v marci!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mmakra, 7.4.2012 o 7:19

Moja suka už mala kliešťa 29 marca!!!!a jeden sa kúpal so mnou vo vani 4.apríla... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.4.2012 o 6:20

Ano orol je to totožný kliešt na psoch i ludoch . Klieštov je však vela druhov . Neviem presne kolko ale približne desiatky druhov . Potom je ten najvačší ktorý sa volá pijak stepný a pijak lužný to je naj humus .Tie su akčné už vo februari to sú otužilci.To sú tie červené čo písal Goret . Každý nie je nakazanený . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.4.2012 o 0:57

orol, neviem, ale na psy lezú minimálne 2 druhy, tie červené sa horšie vyberajú. Myslím si, že na prenose infekcie sa podieľa každý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.4.2012 o 23:59

Potvrdzujem,dva tyzdne dozadu ixodes pritomny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 6.4.2012 o 23:03

orol, ten, čo napadá človeka je modrý, lebo človečí nosí džíny .....:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.4.2012 o 22:55

Goret a ten kliešť čo napáda psy, zvieratá je druhovo totožný s kliešťom napadájucim človeka? Je to ten istý kliešť? Sa mi zdá že nie, či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.4.2012 o 22:50

prvé kliešte som striasal pred 2 týždňami v NR, teda nie zo seba, ale zo psa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.4.2012 o 22:45

Si predstav... tak to nestraší ani literatúra, ani správy, že v mesiaci apríl už je možné v niektorých oblastiach "chytiť" túto veľmi nebezpečnú pliagu. Ani hada, ani medveďa sa nebojím, ten ťa uhryzne a vieš, čo máš robiť :-o), ale kliešťa si človek nemusí všimnúť ani za pár dní a kĺby sú v "prdeli". A keby len kĺby... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov