Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

kaliber 308w - diskusia

autor: off areo33
pridané: 22.1.2009 15:00
ake je najvhodnejsie strelivo na tuto raz?Vdaka
počet zobrazení: 83 854
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rado100, 17.9.2015 o 14:11

220gr strely môžu byť do 308miny špeciálne iba vtedy, ak sú špeciálne určené na lov diviakov pri vňadisku, alebo na spoločnú poľovačku inak určite nie. S 220gr strelou sa pri tomto kalibri pripravujem o jeho výhody ako o plochú balistickú krivku o rýchlosť a ostatné veci s tým súvisiace. 308mina nie je stavaná na takéto veľké hmotnosti. Najlepšie je používať strelu ťažkú okolo 165gr. Najťažšie strely čo používam sú Megy 185gr. Do ťažších striel by som už nešiel. Na tú vysokú by som použil Hornady interbond 165gr, Nosler balistic tip, Accubond alebo Partition prípadne výborné monolity GMX alebo TTSX. Diameter 0,308" je vďačný kvôli veľkému množstvu rôznych typov striel a je len na každom z nás ktorú bude preferovať.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 27

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 292 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off RomanV, 12.6.2015 o 16:37

borsuck: odbiehanie?? to je co?? :D iste, vacsia kusy ako vysoka neklakne hned, ale po krasnom farbeni do 50 m padnute, ostatne ako kabele. Samozrejme musi byt dobre rana umiestnena. Strielam na vzdialenosti od 50 do 150 m. Podlievanie je minimalne, zase vsak zaslezi na rane teda tej vystupnej. Pre objektivnost: pouzivam len tieto naboje pocas mojej polovnickej praxe a teda porovnavanie je cisto s inymi polovnikmi a moje skusenosti na pocte cca 20 ulovenej zvere. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 12.6.2015 o 14:20

borsuck - guľa ktorá je tvrdá na krátko bude "ešte tvrdšia" na ďaleko .Ale naopak guľa ktorá je príliš mäkká na krátko môže byť akurátna na ďaleko !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off borsuck, 12.6.2015 o 11:49

RomanV a ake skusenosti mas s rws uni clasic? odbiehanie,farbenie a poskodzovanie diviny? Ja nad rws uz dlhsie uvazujem len ci to nieje dost tvrda gula na mensie vzdialenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RomanV, 12.6.2015 o 9:34

osobne pouzivam do mojej 308W jedine RWS Uni classic t.j. 11,7g/180gr. Bez trapenie zvery a mojej pri dohladavkach. Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borsuck, 12.6.2015 o 8:35

Samozrejme som to SAKO (hamerhead 11,7g) este nevimenil za nieco druhe tak s nim mam dalsiu negativnu skusenost...!!! Lanstiak cca 50kg streleny na 50m gulka strajchla obe lopatky zdevastovala pluca odbehol asi 100m a tam zhasol. Podliate obidve lopatky a cast rebier. Jedine plus bolo ze ukazkovo farbil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borsuck, 4.6.2015 o 9:45

Teraz rozmyslam co do 308 dam,mam na vyber hornady a-max 150gr len s nimi nemam ziadne skusenosti alebo norma vulkan 11,7g a posledna moznost rws uni clasic 11,7g... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 308Winchester, 22.5.2015 o 11:06

Firma Sako v cal. 308 Win. zmenila aj navážku prachu, a už to nieje to čo bývavalo. Kamaráti sa stážujú že im zver odbieha a tiež že je veľká devastácia diviny, čo voľakedy nebolo. Jedná sa o Sako Hammerhead 11,7g 308 Win. nová šarža. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borsuck, 22.5.2015 o 8:39

Lanus ma pravdu ja mam rovnake skusenosti. Jednalo sa o rany do 65m. Tela rana za lopatku priestrel pluc podliata cela nastrelna strana rebra+lopatka. Kamarat 7x65r tiez sako hamerhead jelenica 50m priestrel srdca cista komora odbehla 70m,podliata lopatka aj krkovicka+rebra. Strelivo sme kupovali spolu a jedna sa o tu novu sarzu..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off feko31, 21.5.2015 o 20:19

Strelivo CZ nie je dobré. Používal som Normu so strelami Vulkán, tie boli lepšie. V súč.dobe však používam strelivo GECO 308 Win. Teilmantel 11 g/170 gr. - a som s nimi nadmieru spokojný. Guľovnicu CZ 550 mám nastrelenú na 100m, ale celkom spoľahlivo strieľam napr. na líšky na 150 m ( strela klesá iba o -4,5 cm, ale aj na 200 m ( klesá o 14,8 cm ), jelenicu som strelil na vzdialenosť cez 300 m ( klesá o 54,7 cm ). Ak teda dokážeme správne zamieriť, pri ideálnych podmienkach a zoberieme v úvahu aj balistiku tohto streliva, potom budeme úspešní. Zver neodbieha, strela sa netriešti, podliatiny sú minimálne ( to ale záleží na tom, kde ste zver zasiahli ). Ale to už vieme všetci, však? Za krabičku týchto nábojov /20 ks/ som zaplatil asi 23 €. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivan222, 21.5.2015 o 20:04

308 Win je naj chyba je len v strelcovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano027, 16.5.2015 o 23:21

ved jasne ja to beriem , ja som strieľal na 100 a 150 m a nebol problém ... neber to v zlom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 16.5.2015 o 21:26

brano027 - Ja som si skúsenosti nevymyslel; (išlo o rany do 70m); ak si Ti spokojný tak nemáš čo riešiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano027, 16.5.2015 o 20:07

lanus maš osobnú skúsenosť s "novým" strelivom sako .... ? lebo ja nevidím žiaden rozdiel v tvare alebo tvrdosti plašta , vystrieľal som už jednu krabičku tých nábojov a nič sa mi netrieštilo ani nevyzliekalo... jediný rozdiel ktorý som postrehol je nový dizajn krabice v roku 2015 u všetkých kalibrov a striel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 15.5.2015 o 21:25

...tak na tie si dám určite pozor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 15.5.2015 o 20:27

tibor112 - Presný nástup nového prevedenia nepoznám ; v novembri min.roku však už boli u nás na trhu . V obchodoch však môžu byť ešte aj staré zásoby . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tibor112, 15.5.2015 o 17:44

lanus,a nevieš od kedy sú v predaji? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 15.5.2015 o 16:30

I keď sa to bude zdať mnohým fanúšikom Sako "neuveriteľné " !!! sú nové šarže Sako Hammerhead 308 Win. (v čiernych krabiciach a so zmeneným tvarom plášťa) veľmi mäkké v dôsledku čoho nefunguje "bondovanie"; strely sa aj pri slabom odpore vyvliekajú z plášťa a rozpadajú na kusy !!! kaliber 308w - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off tibor112, 15.5.2015 o 15:51

borsuck ja používam sako hamerhead 11,7g,strielam zo ZKK 601,stelených mám srnca,špicera,zo štyroch diviakov,no nestretol som sa s tým,čo si napísal vo svojom príspevku 19.1.2015 o 12:06. A určite je tu viac užívateľov tohto streliva,čo takéto skusenosti nemajú ako uvádzaš ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borsuck, 19.1.2015 o 12:06

Zdravím,chcem sa opýtať na vaše skúsenosti so strelivom rws uni classic 11,7g 308win záujmu ranivost,setrnost k divine. Teraz používam sako hamerhead 11,7g a dosť veľmi poškodzuje divinu veľmi podlieva. LL ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

správca MMasska, 21.10.2014 o 23:47

moropeter, polujem uz vela vela rokov a rocne vystrielam do terca niekolko tisic kusov streliva a ulovim cca 150 ks zveri, stravim mnozstvo hodin na strelnici testovanim streliva a preto si dovolim tvrdit to, co tvrdim. Vsetky poznatky o strelive, ktore mam, su z mojej praxe. Toto strelivo PMC som testoval na strelnici, ako aj do balistickeho gelu a ulovil som s nim okolo 40 kusov zveri. Vsetky tieto svoje poznatky mam podlozene v pisomnej forme, ako aj fotodokumentaciou. Takze moje tvrdenie viem aj podlozit, tym padom tvoja kritika na moju osobu je uplne scestna. Nie som z tych, ktori daju na marketing a znacku, ale radsej si strelivo sam odtestujem a az potom sa k nemu vyjadrim ci je dobre, alebo zle. Preto vediem aj kategoriu vo fotografiach - Ucinky nabojov na zver, kde su nazorne ukazky. Vsetci co ma poznaju vedia, ze do testovania streliva vkladam vela energie, casu a penazi, aby som ludom vedel ukazat, ze existuju aj ine znacky a kvalitnejsie strelivo, co pritom nemusi stat ani vela penazi. A este nieco ti napisem. Odtestoval som viac ako 50 typov striel, preto uz si mozem dovolit porovnat ucinky streliva a konkretne aj tejto strely PMC s inymi strelami a tvrdit to, co tvrdim. Som zvedavy, s cim mozes porovnat tuto strelu ty, ked ju tak vo velkom obhajujes. Lovuzdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off pandur1, 21.10.2014 o 19:57

moropeter diviak po rane na krk alebo hlavu na 70 m ostane v ohni aj s barnaulom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off urssus, 21.10.2014 o 19:45

pan moropeter, podla rokov by som cakal lepsiu gramatiku, ale to je v tomto pripade nepodstatne. Po prve, vzdialenost 150m nie je v dnesnej dobe nic vynimocne, staci zajst kamkolvek na dolniaky. Tam sa striela aj na vacsie vzdialenosti...podstatne. Za druhe, hovori vam nieco polovnicka etika? Strielat zver na hlavu a na krk je podla mojho nazoru vysoko neeticke a lahkovazne. Nevravim, ze sa to na tu vzdialenost neda, ale uz som videl dost ustrelenych sanok a rypakov na to, aby som to nerobil. Zver si zasluzi komorovu ranu, aj odbehnut a v pokoji zhasnut. Takisto netvrdim, ze len drahe strelivo je dobre, tiez ma niektori vyrobcovia sklamali. Ked uz aj niekto takymito "nabojmi" poluje, nech ich aspon nikomu neodporuca.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off moropeter, 21.10.2014 o 19:08

MMasska neviem koľko poľuješ ale podľa rokov to neni veľa neberiem ti tvoje kvality ale pokiaľ si z tymto strelivom nestreľal tak ako to možeš tvrdiť že ma take zle parametre,chcem sa ťa spitať koľko krat streľaš na vzdialenosť 150 m a ako možeš podľa dokumentacie odsudzovať to strelivo .Ja ho použivam a možem tvrdiť že je to dobre strelivo a ma dobru balistiku ,pri streľbe na diviaka na odpade cc 70 m strieľam na hlavu alebo krk a zver ostava v ohni ,takže nezavadzaj ľudi tym že si niečo čital,videl,počul pokiaľ z tymto strelivom nemaš osobne skusenosti tak sa vyhni tejto debate.Z pozdravom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off bakchus, 12.9.2014 o 12:46

neodporucam, nikdy nepouzivam slovo fajn. napisal som ze sa s tym da polovat. v pripade srnca som porovnaval dva podobne pripady pripady..."lopatku. Zhasol hneď. Tohto roku som srnca ulovil srnca kalibrom 270w nábojom norma vulkan. Vzdialenosť a zásah podobný. Zhasol na mieste. Divina bola poškodená len minimálne v oboch prípadoch..." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off Matisko, 12.9.2014 o 12:01

tak ako som pisal su to dva priklady, strielal som aj na 90m na 120m proste napisal som co ma napadlo ako prve s tymto strelivom, aj ked som strielal na vacsie vzdialenosti zvier odbiehala, a co sa tyka tych 30m tak sledujem ako to v praxi je ze namierim za usku a diviak musi lezat, ja som si to v danom momente netrufol, kedze ma diviaky prekvapili, tak som mieril na komoru, neviem co je na tom ze strielal diviaka na 30m 308w na komoru, videl som majstrov ze namierim mu na hlavu a padne v ohni, lenze niekedy to je velmi podcenene a nic z toho, ale vidim ze sa budeme len dotahovat, proste podla mojho nazoru co sa tyka streliva PMC pokial namieris ci uz srncovi na krk, diviakovi ako sa povie za usko vsetko padne v ohni, ale nie vzdy ta zver pride na 20m, a treba strielat na vacsie vzdialenosti, sam som sa presvedcil ze mi to odbiehalo aj ked som strielal na 100m, preto som reagoval na tuto diskusiu, keby som neskusal tie naboje tak budem ticho a si to len precitam, preto nechapem tych ktori, vystrelili na zver jeden naboj a idu hodnotit ucinky tohto streliva, dokonca v inom kalibri nez 308W, na ktore sa pytal v diskusii, a co sa tyka tej strelnice, nechapem tvoju narazku, ale tak pdola mna je normalne skusit na strelnici presnost streliva na 100m, keby som si postavil terc na 20m a skusal presnot neviem co si mam o tom myslet. Vies ty si napisal :používal som ich na strelnici ale podarilo sa mi raz s týmto nábojom uloviť srnca. Kaliber 30.06. Rana asi 5cm za lopatku. Zhasol hneď. Podla mojho nazoru je to vela profesional,ktori sa venuju strelivu a ich ucinkov a ty ides sudit podla jedneho srnca, ktory zhasol na mieste. Sam napises ze si ich pouzival na strelnici predpokladam v 30-06 a nie v 308w, a ides ich odporucat dalej ake su fajn. Niekedy si hovorim naco vlastne pisat do diskusie, ked to ani nema zmysel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off bakchus, 12.9.2014 o 5:38

Matisko, strielať na 30m 308-čkou diviaka v letnom období na komoru? Nerozumiem. Na strelnici strieľaš na 100m na centimetre a naostro si zvolíš komoru. Tak potom hľadaj. Ta masť čo má na sebe zavrie aj väčší kaliber. A ak použiješ napr. Normu nebude tiež farbiť. Diviak s odtrhnutiu aortou dokáže prebehnúť 150 metrov. Videl som to. Videl som ho bežať. Dostal z 30.06-ky. Mal asi 70 kg. Ten srnec na 15m dostal kam? Ak napíšeš že na komoru tak sa potom nebavme o nábojoch a ich účinkoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off Matisko, 11.9.2014 o 16:41

v poriadku ja sa nehadam ja len hovorim z toho co som skusil a videl, tiez mi niektore kusy ostali v ohni , ine po komorovej rane odbehli aj 70m, napr. diviak po komorovej rane, na ktoreho som strielal asi na 30m, odbehol este aj 70m, slabo farbil, niekedy az vobec, keby nespravil tunel v psenici tak ho hadam ani nenajdem, u srncej zveri to robilo bordel aspon u mna, taktiez mi to odbiehalo, malo kedy ostalo v ohni, posledny srnec mi sice ostal ale strielal som na 15m , toto boli posledne pripady s PMC , keby som tu mal pisat dalej tak hadam by to bolo aj na tri dni, proste nebol som s tym strelivom spokojny, pri diviacej zveri skoro kazda i komorova rana koncila dohladavkou, pri srnecej taktiez dokonca uplna devastacia diviny, tak som si povedal ze predsa na strelnicu to bude lepsie nakolko aj presnost bola v celku dobra, mam este niekde myslim terc, co som strielal a niekto by neveril ako to slo na 100m, samozrejme takto sa to spravalo v 308W, mozno v inych kalibroch to bolo ine ale myslim ze celkom podobne, dnes je na trhu kopec kvalitnych vyrobcov a myslim ze tu bolo spomenute ako napisal MMasska, ze netreba setrit na strelive a kupit strelivo ktore je osvedcene a predovsetkym urcene na lov. S pozdravom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

on lanus, 11.9.2014 o 15:40

MMasska - Nerozumiem čo Ťa tak pobúrilo ??? (Ja som napr. do svojej flinty SPCE ;Gecá ani PMC nikdy nestrčil ,ale "pri hodnotení výšky kopca je podstatné či ho odhaduješ z roviny alebo z vysočiny " ! Najväčším problémom olovených striel je ich variabilná v poslednom čase príliš nízka !!! tvrdosť olova a nemá ho len SB;PMC;PP ale aj RWS; Norma či Sako (preto som zdôraznil potrebu dostatočne veľkej vzorky výberu ) takže to nabáda ku konšpiračnej teórii či to nieje náhodou zámer na odklon ku monolitným ,podstatne ziskovejším strelám ?! (Čo sa poškodzovania diviny týka tak cez lopatky nikdy nestrieľam a "poškodené "rebrá či krk neriešim .) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off bakchus, 11.9.2014 o 13:41

Matisko, mal som ich, používal som ich na strelnici ale podarilo sa mi raz s týmto nábojom uloviť srnca. Kaliber 30.06. Rana asi 5cm za lopatku. Zhasol hneď. Tohto roku som srnca ulovil srnca kalibrom 270w nábojom norma vulkan. Vzdialenosť a zásah podobný. Zhasol na mieste. Divina bola poškodená len minimálne v oboch prípadoch. Ich nekvalitu by som skôr videl v nepresnosti na väčšie vzdialenosti a divinu asi pokazia pri zásahu lopatky, chrbtice a pod. A ešte jedna veta starých poľovníkov: Radšej vyhodiť kilo mäsa ako hľadať alebo nedajbože nedohľadať. Ohľadom tvojho veku, nechcel som ťa uraziť len predpokladám málo skúseností. Aj ja ich mám málo. Za dostatočné argumenty považujem príspevok MMasska. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off Matisko, 11.9.2014 o 11:37

bakchus tak ty mas 35 a co akoze ? ja som pisal ze ten pan je amater ?nech to je kto chce ja som ho nikde nespomenul. vystrielal som toho nieco cez 200 ks, skusal som s tym aj polovat, na srnciu zver katastrofa co sa tyka setrenia diviny, pri tych nabojoch by mal viac uzitok pes kedze to neskutocne podlievalo, samozrejme ty si si precital recenziu pana ktory to testoval, lenze on to testoval na strelnici a nie na zveri . To je moj nazor PS: bakchus vidim ze si jeden z odbornikov, skus tie naboje najprv nejake vystrelit a testovat a potom tu dalej odporucaj, a neodsudzuj ludi len za to ze su mladsi, nech sa ti dari ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

správca MMasska, 11.9.2014 o 11:03

lanus lanus lanus no od teba som toto necakal!! Povazujem ta za odbornika a ty takto! PMC co sa prestnosti tyka je taky slapsi priemer ale pre bezneho uzivatela do 150m sa da dostat do 70mm co nijako neoslni ale este to ujde ale to je jedine a tu to aj konci!! Testovane PMC 180gr PSP je prach obycajni poloplast nekvalitna olovena hlava nachylna na poskodenie. Srncia zver po strelbe za lopatku masivne hematomi tahajuce sa spod lopatky az po slabynu ci na vstrele aj na vystrele odbeh do 50m bez farby vysoka to ma obdobne akonahle tu strelu opries o hrube kosti klby lopatky dochadzalo k masivnemu poskodeniu a casto strela uz neprestrelila odbeh do 50m, diviacia zver po rane za lopatku odbeh bez znacenia a farby ak si strelil cez predne nohy tak to bola des a HRUZA . Mam podrobnu dokumentaciu ci s podrobnym popisom a urcite tam mam aj dajake foto. Takze zaver: polovat sa s nimi da ako pisal BLEIKER ale to sa da hadam zo vsetkym ale tu sa neda brat anilen pomer cena/vykon .V dnesnej dobe uz je na trhu tolko streliva ze urcite najdes aj lepsiu volbu v primeranej cene! ale ja stale tvrdim ze pre bezneho polovnika a priemerneho strelca co vystreli na zver do roka skatulku dve nemoze hrat cena az taky velky prim. Ved ked da niekto za skatulku cigariet 3e + 1 e za pivo denne nemoze ho zrujnovat kupit do roka skatulku za 40e a to uz kupis velmi slusne strelivo.Preto apelujem na vsetkych zamyslite sa pred kupou streliva ved to stoji za to mat nieco poriadne s cim aj ked horsie strelim tu zver tak mi to dava vecsiu sancu na dohladanie a aj tej zveri dozicime uctu pre rychlejsie zhasnutie a neznehodnotenie jej diviny z dosledku destrukcneho poskodenia alebo co je horsie nedohladania § dakujem to je vsetko co som ktomu chcel s pozdravom Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

on lanus, 11.9.2014 o 9:28

Nosnými piliermi dôveryhodnosti štatistiky sú dostatočná početnosť výberu vzorky a rovnaký , náležite odborný ako aj nezaujatý spôsob vyhodnocovania !!! Ak sa toto nenaplní môže byť výsledok úplne zvrátený !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off BLEIKER, 11.9.2014 o 9:14

bakchus-ja nemam 24 a bolo to už davno,čo som mal ten vek,aj nejaku tu malu skusenost v oblasti streliva mam a tiež by som to nikomu nedoporučoval na lov.To že by si s nimi dokazal polovat o tom nepochybujem,ale o tych vysledkoch toho polovania už ano.Ak dobre čitaš nevyrazne farbenie u čiernej a vysokej,devastacia u srnčej-ale však hlavne že leží....Ale suhlasim s tym,že strelec je najdoležitejší-lebo ten by take niečo nemal dopustit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off bakchus, 11.9.2014 o 6:09

Zasa tu 24 ročný chalan poúča čo je na hovno. Matisko, a najlepšie auto do lesa je Géčko a na flintu okrem Swarovskeho nič nepasuje? Pán Ing. Szegenyi z odkazu lanusa je podľa teba amatér? Koľko nábojov si vystrelil? Podľa mňa sú pmc normálne lacnejšie naboje a úplne v pohode by som s tým dokázal poľovať. Aj ked ich nemám. Podľa mňa je najdôležitejší strelec! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off luboslav, 10.9.2014 o 21:06

Kúpil som päť krabíc, isto štyri skončili iba strelnici. Strela nevýrazné farbenie na vysokej, na diviakoch ako kedy, srnčia veľká devastácia, presnosť veľmi dobrá. Cena zodpovedá kvalite.. Paradoxne strela vytvárala ukážkové hríbiky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

on lanus, 10.9.2014 o 17:09

10jager10 - Máš recht !!! Pozri tu : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off 10jager10, 10.9.2014 o 16:37

Počúvaj ja ich kúpim od teba koľko toho máš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off Matisko, 9.9.2014 o 22:25

tak ako je uz spomenute su to naboje skor na strelnicu, myslim ze aj na ten ucel boli vyrabane aj podla obrazku na krabicke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie naboje pmc (autor: Vaduz28).

off Mysho22, 9.9.2014 o 21:13

Nechaj si ich na strelnicu na nič iné sa nehodia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 6.5.2014 o 10:46

jastrab - Pozor 7x64 nie je 308W; je tam rozdiel v rýchlosti aj v pevnosti strely !!! Streľba cez lopatky je aj v 308W. samozrejme účinná !!! ;i keď táto Sierra je ku zverine šetrná,ale pri odovzdávaní do výkupu za rozlámanie oboch lopatiek (kosti hrkocú) je veľká zrážka !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 292 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov