Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

kaliber 308w - diskusia

autor: off areo33
pridané: 22.1.2009 15:00
ake je najvhodnejsie strelivo na tuto raz?Vdaka
počet zobrazení: 83 509
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rado100, 17.9.2015 o 14:11

220gr strely môžu byť do 308miny špeciálne iba vtedy, ak sú špeciálne určené na lov diviakov pri vňadisku, alebo na spoločnú poľovačku inak určite nie. S 220gr strelou sa pri tomto kalibri pripravujem o jeho výhody ako o plochú balistickú krivku o rýchlosť a ostatné veci s tým súvisiace. 308mina nie je stavaná na takéto veľké hmotnosti. Najlepšie je používať strelu ťažkú okolo 165gr. Najťažšie strely čo používam sú Megy 185gr. Do ťažších striel by som už nešiel. Na tú vysokú by som použil Hornady interbond 165gr, Nosler balistic tip, Accubond alebo Partition prípadne výborné monolity GMX alebo TTSX. Diameter 0,308" je vďačný kvôli veľkému množstvu rôznych typov striel a je len na každom z nás ktorú bude preferovať.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 27

komentáre

zoradiť
zobrazené 281-292 z 292 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off iboo, 18.2.2011 o 13:27

antonfuri - megu ti dneska prebije hocikto, aj kolegovi čo som robil ja to boli tiež len strely kúpené. Win.Silvertip ak zoženieš tak vyskúšaj, nelutuješ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off antonfuri, 18.2.2011 o 12:56

Geco, s diviakmi mám s ním skúsenosti ako som už napísal, no neviem boli to len dva kusy, záver sa z toho nedá spraviť. Ale pre mňa je jasné, že keď Geco TM 11g, tak len na srnčie to budem používať. A hlavne pre mňa bol hlavný problém, že po tom Gecu diviaci vôbec nefarbili. Ja som to bral aj kvôli tomu, že to Geco má plášť spojený s jadrom, nerozpadáva sa ako SB a tá cena bola priaznivá, nejakých 21 eur za krabičku. Mám ich ešte asi krabicu, tak to nechám na máj. Ale určite presedlám buď na tú Megu alebo ako iboo radil Silvertip od Winchestru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter78, 18.2.2011 o 12:40

Megu mi prebijal znami ale v poslednej dobe nestiha tak rozmyslam co budem pouzivat a uvazoval som nad tym gekom alebo mam moznost vyhodne kupit PMC11.7g ozaj mate stym niekto skusenost? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off antonfuri, 18.2.2011 o 12:08

Hunter78, Megu si prebíjaš?Ja by som šiel asi do tej 12 g,v SR fabrické strelivo asi nezoženiem, jedine strely. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter78, 18.2.2011 o 11:56

No Megu9.7g pouzivam v 308Win asi 6rokou a za ten cas mam snou skusenosti take ze vecsinou zver prestrelim ale farbenie tak 50na50a myslim si ze to tak bude asi s kazdym strelivom ale odbehnutie max 20-30metrou.Ono u diviaka ti moze niekedy vytiahnut cez vystrel kus tkaniva a uz farbu nemas.A u toho tvojho diviaka si asi trafil to hluche miesto medzi chrbticou a plucami len ho otriaslo a o chvilu ho to preslo a zmizol.Taketo rany su zradne a niesi prvy ani posledny co sa mu to stalo.Myslim ze pri takej rane keby si mal nabite hocico a trafis to miesto tak to dopadne rovnako. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 18.2.2011 o 11:53

antonfuri - otec strielal lapua megu 9,7g ale prešiel na iné strelivo tak zvyšok som postúpil kolegovi, čiže videl som v praxi cca 200KS tohoto streliva.Otec strielal donedávna Norma Vulkan a oryx, napsoeldy Winchester silvertip . Oryx bol naproti vulkanu "kultivovanejší" čo sa týka poškodenia diviny, Silvertip by som postavil na samý strop bezkonkurenčne a Lapua mega sa správa velmi dobre!OD nerozbitých gombičkárov cez dospelé kusy diviačej zveri (všetko samozrejme na komoru!) všetko priestrely, všetko pekne vyfarbené a minimum hematómov.Hornady interbond sa poslednú dobu dostáva na môj stôl a prirovnal by som ho k Accubondu.Nosler accubond naproti tomu, že ju mnohí deklarujú za tvrdú strelu dokáže urobiť robotu a skutočne nepotrebuje trafiť tvrdý ciel.Čiže moja rada ak zoženieš silvbertipy tak nešpekuluj, poprípade zvyšok z uvedených. Ešte som zabudol Norma Alaska. Dobrý poloplášť s uspokojivou prestosťou aj na 250m, dobrá strela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off antonfuri, 18.2.2011 o 11:33

Zdravím, páni, obraciam sa na vás, keďže sa neviem rozhodnúť. Zatiaľ som používal v 308W Geco Teilmantel 11g. Ale chcem prejsť na iné strelivo, skúsenosti s tým Gecom sú pre mňa mizivé, v decembri individuálna polovačka - lanštiak na 50 krokov po rane za lopatku padol ako kabela, po 2 minútach sa zdvihol a odcupital preč, ani so psom sme ho nenašli, na nástrele farby bolo, ale po 5 metroch ani prd. Nejak ale o 2 týždne pred vianocami, prišiel mi cca 3 ročný kanček, taktiež ale na 60 krokov, zásah nižsie za lopatku naznačil, na nástrele žiadna farba, len podľa snehu som ho stopoval, zhasnutý cca po 90-100 metroch, zásah nižšie na pečienku , časť strely mu fragmentovala na pľúca, taký úlomok nejaký, a guľa ho neprebila, zostala na druhej strane pod kožou. Všetko vyfarbil do vnútra.Teraz hľadám do tej 308W strelu, po ktorej tá zver dobre farbí, keď aj odbehne, to vôbec nevadí. Rozmýšľal som medzi - Hornady SST alebo Interbond, od Lapuy Megu, alebo od Normy Nosler Partitition. Aké máte vy s nimi skúsenosti? - no a pravdaže to farbenie závisí od toho čo ho prestrelí, alebo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 23.1.2009 o 0:59

preboha kamaráde to si robíš srandu ? Skús tvoju otázku aspoň trošku konkretizovať, je nás tu moc čo máme dočinenia s 308win a každý má to svoje "orechové", to chceš aby si tu tu mal len zoznam striel ??? :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bodo1948, 2.10.2008 o 14:48

Iboo v Senci,je predajna na námestí,chlap to vozí asi z Madarska,vlastimidurcik ti poradi,skus mu napisat.Ja som tam kupoval minuly tyžden 243W 6,5g PSP za dobru cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 2.10.2008 o 13:10

Dasty kde si to kúpil? poprípade mi poraď dovozcu, alebo výhradného predajcu streliva tejto značky u nás . Ď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Dasty, 1.10.2008 o 21:40

Strelivo značky PMC - Kupil som naboje značky PMC siera game king od USA výrobcu do 308-čky,ktopozná toto
strelivo a vedel by mi povedať aku ma ranivosť na raticovu zver(diviak,jeleň),ďakujem.
DASTY ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 281-292 z 292 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM