Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

čižmy - diskusia

autor: off martin9
pridané: 1.1.2009 15:01
Nevedel bi mi niekto poradiť niejaku zateplenu obuv na zimu.
počet zobrazení: 22 331
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 84 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hartge30, 11.10.2017 o 15:55

mmasska- pozriem sa na tie lepidlá sám vďaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 11.10.2017 o 12:09

Hartge30 no prerazená diera v neopréne nieje nieje boh vie čo ale ani katastrofa , da sa s tým niečo robiť. Buď si to dáš za veľké prachy spraviť renomovanej opravovne alebo skúsiš zalepiť sám. Ja osobne som skúšal tieto lepidlá Seac Sub alebo ešte je dobré aj chloroprenové lepidlo CEYS , len dodrž správny postup odmastenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hartge30, 11.10.2017 o 10:53

Poradte cim zalepit neoprenovu cizmu, konar mi na nej vysekol dieru o priemere cca 1cm. Vdaka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 10.10.2017 o 14:45

Ma prosim niekto skusenosti s MUCK BOOT MUCKMASTER HI, pripadne inym typom od tohto vyrobcu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off klingacik, 25.12.2014 o 15:14

ja som dostal od polovicky zateplene vojenske goratex kanady, v zime su super, podrazka vibram, jazyk spojeny s topankou az navrchu.Je ich plny Bazos, odporucam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 19.11.2014 o 9:39

Mne gumené čižmy vydržia tak 2-3 spoločné polovačky než ich o niečo roztrhnem, alebo prepichnem. Preto hovvorím nieje nad kvalitnú membránovú koženú obuv. Ak čižmy do lesa tak meindl. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 18.11.2014 o 22:58

Ano agbar, dobré botičky, ale pozor už jsem se setkal s velmi podobnou napodobeninou, která nic nevydržela. Minulý týden jsem s nafasoval rovnou troje. Všem vřele doporučuji... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 18.11.2014 o 19:14

Asi pred mesiacom som si ako pracovne cizmy do lesa zakupil odkaz no z ineho obchodu a musim priznat, ze ma fakt milo prekvapili. Celkom odolna podrazka - podstatne pevnejsia ako hunter a o to mi slo, je vnich teplo, lepsie ako v neoprenoch a hlavne je vinikajuce to, ze ked sa spoti noha, tak vsetka vlhkost je odvedena cez vlozku na spodok cizmy a vobec necitit mokro. Po vybrati vlozky je tato na spodnej strane mokra a vlhko je aj na spodku cizmy no noha v suchu. Po osuseni opat v pohode. Na posede 6 hodin v pohode. Uvidime ako to bude ak pridu mrazy, no kupoval som na prechodne obdobia a som spkojny a za cenu 42 ecok pri vypredaji niet o com. Kamos mal na posede, kde sme sedeli spolu, kozene goratex cizmy z bardejova - policane a stazoval sa, ze mu je chladno na prsty. Ja som v tychto gumakoch chlad vobec necitil a to tiez prekvapilo. Cas ukaze co a kolko vydrzia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 18.11.2014 o 17:56

hunterr9 ........ Nemá niekto skúsenosti zo zimnými čižmami z EVA (ultra ľahkého) materiálu.?? Myslím - či niečo vydržia(kvalita materiálu) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off Baikal, 27.5.2014 o 11:15

Dobre vysledky v tomto smere naozaj ma slovensky vyrobca v Partizanskom, da sa povedat, ze je pre znacnu cast tohoto trhu OEM vyrobca, staci kontaktovat p. Kuchtu na a vybrane kvalitne gumaky vam zasle na dobierku az domov. Mam s nim uz par dobrych skusenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off ivanivan, 25.5.2014 o 20:03

Aj tu sú nejaké so zosilnenou podrážkou jack-pyke-wellington-boots-neoprenove ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off Slavis, 25.5.2014 o 18:36

Mam este jedny kozene topanky Chiruca a je na nich made in spain, tak ale asi mas lepsie info. nic to nemeni na tom co som pisal, len si dosad miesto "od spanielov" akukolvek inu narodnost aku chces ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off somin75, 25.5.2014 o 18:00

Gumáky od Španielov Chiruca sú vyrobené v Partizánskom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off Merkel201E, 25.5.2014 o 17:25

pavian, diky za doporucenie, uz by som chcel len take, co sa uz niekomu osvedcili.... celkom sa mi pozdavaju (myslim podrazku) aj tieto cizmy-le-chameau-country ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off Merkel201E, 25.5.2014 o 17:21

agbar, prave tieto Vulkany mi zomreli po prvej polovacke - rakosie mi prepichlo podrazku na pate. Reklamaciu neuznali, vraj mechanicke poskodenie, aj ked gumaky si nekupujem na prechadzku po namesti.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off pavian, 25.5.2014 o 13:49

Tiež som dlho hľadal a skúšal, nahnevaný po 3 reklamáciách som od jedu kúpil a musím povedať, že ma milo prekvapili. Nemajú síce taký strih ako som bol zvyknutý (mám rád, keď mi všetko presne sedí a nie je voľné), ale zaujala ma práve ich pevnejšia, dobre zalisovaná podrážka. To najväčšia slabina všetkých gumákov. Keď niečo prepichne človek na sáre, dá sa to jednoducho zalepiť, no keď sa odlepí podrážka, tak iba reklamácia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off agbar, 25.5.2014 o 7:37

Ja mam tieto novesta-s-neoprenom-bocne-stahovanie Za tie love su perfektne. Ale pozor ak ma sirsie chodidlo budu po dlhsej dobe na nohe tlacit, lebo su dost presne tvarovane a normalnemu chodidlu sedia perfektne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off Merkel201E, 25.5.2014 o 7:17

Dakujem za odkazy..., ak ma niekto pozitivnu prakticku skusenost s nejakymi gumakmi, tak napiste... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off namor676, 24.5.2014 o 18:15

gumaky si vyberieš aké len chceš, kľudne aj II.tr vôbec sa jej neboj, sú tam iba malé estetické vady. Väčšina je to produkcia pre renomované firmy vyrobené u nás ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off jarodt, 24.5.2014 o 15:03

Merkel, trebars tieto jack-pyke-countryman-boots-neoprenove ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off Merkel201E, 24.5.2014 o 11:54

Tiez by som potreboval poradit gumaky do tazkeho terénu - rákosie. Nieco s plnou patou - podrazkou. Vacsinou maju gumaky dutu podrazku a po prvej polovacke v rakosi su derave... Celkom sa mi pozdavali Seeland Estate(ak ich niekto ma, tak napiste skusenost), pisali podrazka Vibram, ale na fotke v reze je vidiet tiez dutu podražku....., tak neviem.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter30, 5.2.2014 o 13:26

na zimu ja použivam čižmy hunter special vnutro je z ovcej vlny a su vyborne pohodlne. ak by si chcel objednať tu ich majú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off orol, 27.11.2013 o 0:02

Ak na kačky atď a psíkovi sa nechce do vody, tak tieto ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off namor676, 26.11.2013 o 21:52

Po mnohých pokusoch a omyloch som vyriešil podobné požiadavky týmito čižmami, vysoké, pohodlné aj celodenné nosenie, nekĺže v nich noha, sú pomerne teplé, akurát pri dlhšom nosení sa v nich spotia nohy, ale to asi v každých :-) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off Arkadius111, 26.11.2013 o 21:39

No teraz v sobotu som bol na spolocnej polovacke, a bolo po dazdoch dost mokro...na poliach bolo kopu blata a ja som bol cely dohnuseny od blata aj na nohaviciach a dost blata som dovliekol domov. Cize malo by to byt nieco na dlhsie chodenie, na celorocne chodenie do mokra... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off patriks, 26.11.2013 o 21:27

Ja mam tieto odkaz 5 rok a som spokojny,su pohodlne na nohu(aspon mne su)nie je problem s obuvanim a vyzuvanim(maju zips az do dola)nepotia sa nohy ako v neoprene(myslim pri chodzi)jedine co sa im da vytknut je cena,inak max spokojnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off kaso79, 26.11.2013 o 21:22

zakladne otazky su: 1/ chces gumaky na mokry teren, baziny, mokrade, alebo len obuv co je vodeodolna a rychlo umytelna? 2/ chces ich na zimu alebo letne, alebo celorocne? 3/ Chces v nich dlho chodit? na spolocnych XY kilometrov, alebo len par krokov v zlom terene? podla toho sa daju kupit s lepsou podrazkou na chodenie, lebo horsou na kratsie pobyty v nich, zateplene alebo lahke nezateplene aby sa v nich noha zase nepotila a dychala, hrubsie aby odolali pripadnym konarom a prekazkam, ktore (z vlastnej skusenosti) vedia prerazit gumu, alebo tensie len na zabranenie rosy a vode aby zamokrili nohu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off Arkadius111, 26.11.2013 o 21:09

dakujem za odkazy, ale zaujimaju ma vyslovene gumaky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

Príspevok presunutý z diskusie Gumáky na polovačku (autor: Arkadius111).

off ppeter29, 26.11.2013 o 11:20

Ja som mal este mam a pouzivam Slovensky vyrobok Vulkan gumaky s 3 mm neoprenom. Vyzdvihujem podrazku je primerane hruba. Tvar podrazky ma nikdy nesklamal v terene. Gumaky su specificke ak ked budes mat kvalitnu hrubu ponozku bude v nich zima ked z vnutra omoknu zarosia tazko sa vyzuvaju. Ale maju aj vyhody dalo sa v nich vydrzat pri minus 10 na stande hodinu a pol. Na posede v zime 45 min. Nie kazdemu sadne noha do nich mozu tlacit a zneprijemnuju chodzu alebo statie. Pouzivaju ich aj moji znami aspon 3 urcite je to doplnkova obuv urcite nie ako hlavnu by som ju nepouzival. za 60 eur posluzia urcite dobre drahsie by som nepreplacal nestoji to zato. Este so si spomenul ze nas hospodar mal neake francuzske za 150 eur vydrzali mu asi 2 roky kym sa mu nepredral neopren na pate potom je chladno v nej v bote. Potom sa daju pouzit uz len na take clapave pocasie kedze ta vulkanizovana guma je velmi kvalitna oproty klasikam gumakom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager30, 26.1.2013 o 11:12

Ja som si teraz kúpil tieto DEMAR CARIBOU a zatiaľ v poho len potom keď je blato tak sa ťažko odstraňuje z vrchnej časti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 25.1.2013 o 23:02

Pred týždňom som naskocil na Meindl Kiruna , doporučujem či uz na posed, stand alebo prechádzku! Sú drahšie ale určite obuv do ktorej sa oplatí investovať, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off whitenigga, 25.1.2013 o 18:06

Ja používam MEINDL KIRUNI v pohode v nich sedím na posedoch 4 hodinky pri - 10 zatial to je do tejto teploty odskušane používam do nich meindl podkolienky max spokojnost super sa v nich chodí odporučam . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gringo13, 25.1.2013 o 14:06

Kamik Everest. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 25.1.2013 o 13:03

Soson, dobrý tip, ja som ich videl za podobných 150 eur odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 25.1.2013 o 12:27

goret Meindl Solden vypadaju presne tak isto a su za 99 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 25.1.2013 o 10:21

Kasso, niečo takéto odkaz stojí okolo 150 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaso79, 25.1.2013 o 10:09

Neskusil som vela tych zimnych ciziem, ale co viem, ze koza pri stati v snehu schladne, a aj premokne...samozrejme da sa to oddialit nejakym kremovanim, sprejovanim, impregnovanim. Guma je sice chladnejsia ale ak je len ako obal a vnutry je baraninka, nemam s tym problem. Neoprenove gumaky zateplene su dobre, Hunterky tiez neviem preco niektori zatracuju, ja stojim v nich aj 3 hodiny na stande a nepremrzol som este. a ani po chodeni z nich vodu nevylievam...mozno to je aj o tom ako sa velmi clovek poti. Kazdemu pasuje nieco ine :D Podla mna optimalna topanka je s gotatexovou podrazkou, potom gumena nepremokava spicka a cast po clenok, a potom koza spevnujuca topanku vyssie, samozrejme v nutri baraninka tepla...Existuje taka ?:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 25.1.2013 o 7:59

a ani najtichší :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 84 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM