Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Terénne auto pre poľovníka - diskusia

autor: off riso11
pridané: 13.12.2008 22:25
Každý z nás navštevuje revír na nejakom tom aute. Podľa Vás aké auto je najlepšie do hory a aké máte s ním skúsenosti???
počet zobrazení: 222 155
počet hlasov: 7
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dusanbe, 27.3.2015 o 20:09

Najlepšie je ak má človek zdravé nohy.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 41

komentáre

zoradiť
zobrazené 1001-1040 z 1117 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off luxiano, 13.5.2009 o 21:01

solimkenaj - G je v prvom rade auto vyvinute a vyrobene pre potreby armady a teda jeho poslanim nebolo sutazit, ale tazko pracovat v roznych podmienkach a teda aj terenoch. Casom sa z neho stalo auto oblubene aj v civilnej prevadzke. G je stroj, ktory sa nepotrebuje prezentovat v sutaziach, pretoze aj bez toho ma dostatocny komercny uspech. Proti japoncom nic nemam, ale motorsport je v prvom rade o marketingu a propagacii znacky a toto mercedes a uz vonkoncom G nepotrebuje, pretoze aj tak ho pozna cely svet ako synonymum dokonalosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 13.5.2009 o 20:59

a samozrejme ako pises guma je zaklad kazdej dobrej zdolanej prekazky ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luxiano, 13.5.2009 o 20:57

solimkenaj - sorka za skomolenie nicku, dufam, ze odpustis :)
alfa - z vlastnej skusenosti poviem, ze na G mam obute BFG All Terrain T/A a prejdem nimi vsade kde ostatok s kadeakymi pneu,
na Nive mam obute BlackStar Caiman - odkaz a tiez sa nemozem stazovat. Viem, ze offroadaci si chvalia vzor T3 - odkaz /> Dolezite je vediet aspon priblizne percento pouzivania teren/cesta a podla toho by som vyberal pneu.
Dufam, ze aspon nieco z toho Ti pomoze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 13.5.2009 o 20:55

LUXIANO videl som a jazdil som strasne vela terenych aut ale pytam sa preto lebo som este nevidel v niakej prestiznej sutazi ako su rely dakar a pod. ze by mercedes niako bodoval ! a to neviem isto ale myslim ze take pajero to vyhralo asi 11 krat !! su tu auta asi aj vhodnejsie do terenu alebo nie ? toyota jeep land rover a pdb. to samozrejme nechcem naznacit ze to auto je zle ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luxiano, 13.5.2009 o 20:42

slimkenaj - jazdil si niekedy G??? nezaujima ma ci si nejake g videl jazdit, ale ci si jazdil? jedine potom mozes povedat ze nepatri medzi naj....pre mna the best a ten pocit jazdy terenom co Ti da G neda nic ine.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 13.5.2009 o 20:35

EDU ako si prisiel na to ze mercedes G patri medzi naj auta do terenu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 13.5.2009 o 10:54

Aké pneu (značka, dezén) používate a aké máte s nimi skúsenosti v teréne (blato, sneh, ...)? Na nete je toho kopec popísané najmä o športových, ale skôr mi ide o skúsenosti "poľovníkov" - t.j. v našom teréne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.5.2009 o 10:06

Luxiano maximálne s tebou súhlasím . A som rád že si napísal nie len slovká z počutia ale i praktickú skúsenosť . Mercedes G je naozaj jedno z najlepších terénnych automobilov na svete . Pneumatiky hrajú zásadú úlohu ! To je fakt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luxiano, 12.5.2009 o 2:21

ivkej - pri vsetkej ucte k tebe si myslim, ze si nikdy v zivote v G ani len nesedel a toboz si s tym autom nejazdil, o terene ani nehovoriac, lebo inak si neviem vysvetlit tieto tvoje nezmyselne reci....
Ja osobne mam Nivu aj G. Pre G je limitujucim faktorom jeho sirka, dlzka a vyska, inak to nema prekazku. U nivy je zas nevyhoda, ze na nej treba stale nieco robit, no okrem toho nemozem povedat nic zle, jazdne vlastnosti v terene su excelentne. K teme vsak pripominam zasadnu vec a sice vlastnosti terenneho auta v jeho prirodzenom prostredi podciarkuje alebo v opacnom pripade neguje jeho obutie!
Ak ma auto dobre terenne pneumatiky, tak dokaze neskutocne veci, no ak ich vsak nema, tak sa daleko nedostane, zvlast v blate a hlbokom snehu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2009 o 13:54

salach -lesoch * ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2009 o 13:53

pusikoo po lese sa bicyklom nemôže chodiť .Teda po cestách a chodníkoch na bycikel sa môže . Bolo však veľa tragedov ktorí sa púšťali bicyklom už z lomničáka po salach a krížom krážom po lese . Preto Slovensko prijalo legislatívu asi pred 3 rokmi ktorá je platná vo väčšine štátou EU . Čiže cyklista ano ale nie kadiaľ sa mu uráči . Čo sa týka vjazdu motorových vozidiel do lesa to bolo zakázané ešte v časoch komunizmu . Sloboda nie je anarchia. Demokracia je vláda ľudu bud priama alebo pomocou volených zástupcov . U nás je parlamentná demokracia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 29.3.2009 o 23:15

podla novej legislativy uz ani na bycikli nebudes moct ist do hory ale nechajme sa prekvapit co s toho bude ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 25.3.2009 o 13:13

Nemám skúsenosti s inými vozmi, ale mám 1/2 roka 1,3b samurai a sám som prekvapený kde ma až vyvezie - zatiaľ sa učím. Samozrejme má 100% terénne gumy, na 60/40 to išlo ťažko. Chodím po zvážniciach a holiach na Orave (2osoby). U nás ho dosť porovnávajú s Nivou a Patrolom. Nivu predávajú pre spotrebu a samuraje za patroly - majú viac miesta. Vhodné obutie "gumy" urobí svoje. Momentálne u nás väčšina preferuje Patroly. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 20.3.2009 o 8:49

ospravedlnujem sa, skopiroval som co som nechcel celkom takze este raz a v rozumnejsej forme:
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 19.3.2009 o 15:48

pani zabudol zvas asi niekto na toyotu runer ? ta vam v terene predvedie co ma robit spravne auto do terenu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.3.2009 o 13:08

Súhlasím s macko148 :) Pridám len ,že ani do postele :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off macko148, 18.3.2009 o 12:34

Netahajte do lesa stare haraburdy, olejnicky! Ked stare, tak classic = mrcina + rebrinak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2009 o 16:04

Samozrejme :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 17.3.2009 o 16:02

Aj s tou herečkou :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2009 o 15:45

GabrielSO už som si jedno objednal :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 17.3.2009 o 15:36

odkaz , je bez konkurencie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2009 o 8:46

Ja som predpokladal že terennym automobilom budeme jazdiť po lesných cestách :) Takú vlečku dvojkolesovú ako ťahá Blaser300VM ťažko zapnúť za kocura tipu suzuki pohodie je tiež doslova pohromou a keď si sadnu do suzuki 4 osoby/respektíve nie sadnú ale doslova sa natlačia/ tak má naozaj dosť toto autíčko :) Ak však budeme terénne auto merať spôsobom čím užšie tým lepšie :) Tak potom suzuki vyhráva to je fakt :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2009 o 8:37

Tak to potom hej :) potom je ešte lepšie terénne vozidlo babeta :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 17.3.2009 o 8:35

Edu jasne ze neprejde.. v pripade ze so samurajom ides pomedzi stromy kde mas na dva centi strom z jednej strany a na dva z druhej.. :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.3.2009 o 23:16

Ale hádam nebudeme tvrdiť že samuraj alebo niva prejde tam kam neprejde mercedes G alebo defender alebo nebodaj humer . To by naozaj už bolo smiešne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ivkej, 16.3.2009 o 19:15

s nivou by sa ešte dalo....my máme len valníkov teda mávali sme...občas tu bol aj nejaký celoplech alebo hard top no samurai ako taký je pre nás najvhodnejší......chodíme do lesa len dvaja, na zver je ten valník najlepší a aj na kŕmenie, stavanie zariadení a odvezenie úlovku domov ;) takže pre nás je to najlepšie auto čo sa týka všetkého ako tu bolo...a bolo tu toho hodně tak to posúdiť asi viem. a ten valník s predĺženým rázvorom by tích ôsmichľudí a aj psa zvládol :D viezli sme sa na ňom ôsmi...po cestách necestách ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Solirov, 16.3.2009 o 9:48

ivkej - ak mas skutocne 15 tak mas troska silne reci vzhladom k skusenostiam... a pokial som dobre videl tak tu bola diskusia nielen o pajere ale aj o mercedese, spomenuli sa ine znacky... to ze mercedes nemusis tvoja vec.. ale silou mocou protezovat samuraia - ked nemusis drahe kary dam do placu klasiku aro 240, alebo este starsi herkules.. a zo skusenosti ti poviem ze by si ani jedneho z tychto "veteranov" so suzuki samurai nedostal.. a este jedna vec - naloz do samuraia 8 polovnikov a pripadne psa aj s vystrojou a potom sa budeme bavit.. a co sa priechopdnosti terenu tyka - tie vozy co tu boli spominane nesluzia len na prejazd terenu ale aj na cesty pripadne lahsi teren... co sa tyka komfortu o tom sa v porovnani s tvojim samuraiom ani nemusime bavit. chcem ta vidiet ako ides so samuraiom niekam na lyzovacku s rodinou... a mat take G-ecko cisto do terenu by bol troska luxus.. ale ak by si chcel len take tak si zober taky land rover defender.. a samurai sa moze ist zakopat cely ako je.. tymto samozrejme nemienim osocovat samurai, sikovne auticko ak ho mas len do lesa a si sam pripadne dvaja.. ale porovnavat ho by som si dovolil povedzme s nivou.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivkej, 14.3.2009 o 22:47

myslím že som to napísal dosť zreteľne a jasne a ak si tomu nepochopil následne sa stane čo si napísal....mám les rád a preto tam chodím často...a dlho...a aj dneska som tam bol dvakrát....raz tým čo to berieš stále do úst a druhýkrát tým na čo nedáš dopustiť...a zasa môžem vyvodiť len ten istý záver ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivkej, 14.3.2009 o 22:44

poznám rovnakých nesebakritických ľudí ako si ty......jednoducho ich auto je najlepšie a oni sú bossovia..... lenže mne je to jedno či je to samurai alebo je to niečo čo má 4 kolesá a váhu najviac jedna tona.....stále to je u mňa na rovnakej úrovni a na úrovni vyššej ako nejaké ťažké autá...a prečítaj si čo som napísal...že na čo je to tvoje auto dobré...aj dneska som šiel pajerom...bol bočný náklon na lúke a uť ho to stiahlo dole..... je to auto len do určitého terénu a tým je terén slabý...tak tu nerob z toho trucktrialový špeciál ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 14.3.2009 o 22:44

13. 3. 16:53 hod si napisal, ze si denne jazdil 10 rokov po terene. V profile mas vek 15 rokov. Tvoja diskusia je tak na 10 rocneho. Prosim Ta vysvetli mi to, lebo umrem asi sprosty. Mas doma pieskovisko a zaratal si aj to? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 14.3.2009 o 22:30

Prestan uz vypisovat tie Tvoje basnicky o tom Samuraji prosim Ta, lebo naozaj nevies o com pises. jedinu pravdu mas, ze prejdes medzi blizsie pri sebe stojace stromy ako ja. Skus este dalsich desat rokov behat po lese a ked uz budes mat 25 rokov a 20 rokov praxe, potom sa ohlas. Zatial sa maj pekne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivkej, 14.3.2009 o 22:14

ty si sa zasa prebral....asi ti dneska zasa uleteli včely...sa takto bav s niekým iným a nie so mnou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 14.3.2009 o 22:12

Zase si sa ozral? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivkej, 14.3.2009 o 22:08

no to pajero je skôr schoné na také cesty ako sme aj dneska išli...poľná cesta vysypaná štrkom a široko ďaleko okolo žiadny " terén" tak nebolo nič treba...iba jeden taký trošku kopček no v extréme by som sa s tým bál..nie je to tak motorné a ľahké obratné a proste všetko ako menšie a ľahšie autá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivkej, 14.3.2009 o 22:06

jasne....a to by si možno zostal stále len pri tom starom dobrom samurai :D:D ale dneska som šiel aj pajerom nie len samuraiom...no nie je to tak zlé...je to mäkkučké, pohodlné rýchle a sivné...no zároveň hlučné, veľké a ťažké ako všetci vieme...keď si ale porovnám že by sme s tým mali stvárať niečo také ako so samuraiom tak to nehrozí....hneď by sme to zakliesnili medzi stromy :D a ak s tým zapadneš treba hneď traktor, kdežto do samíka sotíš a ideš ďalej :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2009 o 21:51

ivkej a samozrejme aj od financí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivkej, 14.3.2009 o 20:50

keď tak ale nad tým rozmýšľam, tak záleží od terénu aké auto potrebuješ, a potreboval by si asi 4 autá pre každý terén a počasie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivkej, 13.3.2009 o 18:03

ďakujem pekne...ale to nie je také hrozné...iba občas mi býva zle.....to akoby aj nič nebolo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.3.2009 o 17:58

Tak prajem skoré uzdravenie .Teda v 15 r .srdečné problemy to je dosť zavčasu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1001-1040 z 1117 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM